Mélybenéző 11 csillagozás

Énünk és kapcsolataink gyógyulása
Lawrence Crabb: Mélybenéző Lawrence Crabb: Mélybenéző

Ki mer szembenézni mindazzal, ami a szíve mélyén, lelke rejtett zugaiban meghúzódik? Pedig érzéseinket, tetteinket és kapcsolatainkat nagyrészt ezek a hatások és élmények határozzák meg. A lelkész-pszichológus szerző önismeretre segít, és megmutatja a változás útját, amely elvezethet az őszinte és mély személyes kapcsolatra Istennel és emberekkel.

Eredeti cím: Inside out

Eredeti megjelenés éve: 1998

Harmat, Budapest, 2007
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639564718 · Fordította: Juhász Ágnes, Molnár Sára
Harmat, Budapest, 2004
Harmat, Budapest, 2002
238 oldal · ISBN: 9639148199 · Fordította: Juhász Ágnes, Molnár Sára

Lawrence Crabb: Mélybenéző Énünk és kapcsolataink gyógyulása

Nehéz, szókimondó olvasmány. Nehéz, mert megköveteli, hogy a lelked mélyére áss, és szókimondó, mert nem szépíti a valóságot. Az egyik legőszintébb lélektani könyv azok között, amiket eddig olvastam.

Mircsi>!

Lawrence Crabb: Mélybenéző Énünk és kapcsolataink gyógyulása

Az elején kicsit lassan indul be, azt magyarázza, hogy kinek szól ez a könyv, és miért. Akkor azt hittem, hogy nagyon elméleti, de egyáltalán nem az. Azért is haladtam ilyen lassan vele, mert jól megcsócsáltam, rágcsáltam, gondolkoztam rajta.

Szent_Habakuk IP>!

Lawrence Crabb: Mélybenéző Énünk és kapcsolataink gyógyulása

felkvaró segítő könyv. Nagy válság után különösen megfelelő olvasmány

Baráti_Róbert>!

Lawrence Crabb: Mélybenéző Énünk és kapcsolataink gyógyulása

Nagyon jó könyv! Lassan lehet olvasni, mert a témája mély és elgondolkodtató. Őszinte hangvétele megérintett, néhány évente ajánlott újraolvasni :).

Viki77>!

A szeretet mindig észreveszi mások hibáit is. Világosan látja őket, de ettől még nem inog meg. Elismeri csalódásait, de megbocsát, és továbbra is bensőséges viszonyban marad a másikkal. Vajon tudunk-e gyengéden törődni azokkal az emberekkel, akik rosszul bántak velünk? Ez ugyanis szeretetünk mércéje.

188. oldal, X. Fejezet - Problémáink meghatározása (Harmat, 2007)

Viki77>!

A problémákat vállalnunk kell, ahelyett hogy eltompítanánk őket.

197. oldal, XI. Fejezet - Az evangélium ereje (Harmat, 2007)

Viki77>!

Isten azonban nem távolságtartó, az életet a maga valóságában szemléli, nem a mi kívánságainknak megfelelően. Ha találkozni szeretnénk vele, és megízlelni szeretetének erejét, ki kell nyitnunk a szemünket a valóságra, bármilyen aggasztó is legyen az.

224. oldal, Utószó - A változás nagy ára (Harmat, 2007)

Viki77>!

Attól még nem fogunk Istennek tetsző életet élni, ha buzgón megfelelünk az elvárásoknak.

62. oldal, IV. Fejezet - Ha valaki szomjazik (Harmat, 2007)

Viki77>!

A békesség és az öröm csak segítenek minket a küzdelem és a bánat idején, nem pedig megszüntetik ezeket az időszakokat.

192. oldal, XI. Fejezet - Az evangélium ereje (Harmat, 2007)

Viki77>!

Az önvédelem és a szeretet egymással ellentétes dolgok. Mivel pedig a szeretet a legfőbb erény, az önvédelem jelenti a legfőbb problémát.

185. oldal, X. Fejezet - Problémáink meghatározása (Harmat, 2007)

Viki77>!

A változásra irányuló erőfeszítéseinknek lényege, hogy a saját erőforrásainkra való hagyatkozás helyett életünk megőrzése végett Istenre hagyatkozunk.

200. oldal, XI. Fejezet - Az evangélium ereje (Harmat, 2007)

Viki77>!

Sok keresztény nem néz szembe őszintén az életével. Önelégült kegyességgel közhelyeket hajtogat az Ige hatalmáról, de nem látszik meg az életén az Ige átformáló hatása. Isten Lelkének átalakító erejéről szóló kijelentések hangzanak el – Isten tetteiről szóló, meggyőző erejű, személyes vallomások helyett. A rendszeres áhítatra és imádságra buzdító felhívások pedig mellőzik az élet zűrzavaros részleteivel való szembenézést. Sokkal könnyebb depressziós barátunknak azt tanácsolni, hogy imádkozzon többet, mint megküzdeni az életével. Beszélünk és vitatkozunk a változáshoz vezető útról, ahelyett, hogy megjelenítenénk azt.

223. oldal, Utószó - A változás nagy ára (Harmat, 2007)

Viki77>!

Isten előírásai életünkre nézve nem mentenek meg a fájdalomtól itt a földön, hanem képessé tesznek arra, hogy hűségesek maradjunk a fájdalmak közepette is.

74. oldal, IV. Fejezet - Ha valaki szomjazik (Harmat, 2007)

Viki77>!

A bűn ellen folytatott harc sokkal keményebb: nem pusztán annyi hogy törekszünk a jóra, a rosszat pedig elkerüljük. Ha a küzdelem abból áll, hogy próbáljuk szigorúan megtartani a Biblia összes parancsolatát, elkerülhetetlen a végső vereség. Vagy vesztünk és csalódunk, vagy pedig az elvárásokhoz való merev ragaszkodás kimértté, álszentté tesz, és megakadályoz abban, hogy bárkivel, akár Istennel is mély kapcsolatot alakítsunk ki.
A Biblia szerint a bűnös cselekedetek a gonosz, álnok szívből fakadnak. A legfőbb probléma belül van, a szívünkben. Állandó erőfeszítéssel jár helyesen viselkedni, ha azonban megértjük, mit jelent felismerni és kezelni a szívünkben levő bűnt, akkor a bűnös magatartásról az istenfélő magaviseletre való áttérés belső változást is eredményez, ami valóságossá teszi átalakulásunkat.

116. oldal, VII. Fejezet - Rossz helyen keresgélünk (Harmat, 2007)