A ​washingtoni férfi (Lucky Luke 11.) 8 csillagozás

Laurent Gerra – Achdé: Lucky Luke – A washingtoni férfi

Az Amerikai Egyesült Államok éppen elnökválasztásra készül. Lucky Luke-ot megkérik, hogy kísérje el vadnyugati kampánykörútjára Rutherford B. Hayes-t, a Republikánus párt elnökjelöltjét. A politikusnak nemcsak a civilizációtól távoli vidék sajátos szokásaival kell megküzdenie, hanem az egyik önjelölt ellenfele által szervezett merényletkísérletekre is fel kell készülnie. Sorozatunknak ez az epizódja a legújabb Lucky Luké történet, immár a harmadik a legendás hősöket megalkotó Morris halála óta.

Eredeti cím: L'Homme de Washington

Eredeti megjelenés éve: 2008

Pesti Könyv, Budapest, 2009
46 oldal · ISBN: 9789638751393 · Fordította: Banitz Ildikó · Illusztrálta: Achdé

silex>!
Laurent Gerra – Achdé: Lucky Luke – A washingtoni férfi

Lucky Luke fiatalkorom legképregényebbe. Őszintén tudok örülni az új megjelenéseknek, mindegyik epizód külön élvezettel tölt el. Meg különbenis felüdülés az európai, mostanság túlságosan amerikaira szoktam, pedig ez az irány izgalmasabb több szempontból is.

És hogy értelmezzem: Történetvezetés árnyaltabb, a humor izgalmasabb és a karakterek egyrétűsége valahogy varázsosabb (Ez utóbbit nehéz megmagyarázni, de vess össze egy Rozsomákot és egy Averell Daltont és azonnal kijön).

Lucky Luke sorozat · Összehasonlítás