Yves ​Saint Laurent 1 csillagozás

A XX. század legnagyobb divattervezőjének élete
Laurence Benaim: Yves Saint Laurent

Ez ​a könyv – a divattervező első életrajza – annak az érzékeny fiúnak a története, akit erejét és törékenységét megidézve Misima „kötélidegzetű gyermeknek” nevezett, és aki tizenhárom évesen arról álmodott: Egy napon meghódítom Párizst, és fénylő betűkkel áll majd a nevem a Champs-Élysées-n!
Hogyan fér meg egy emberben a 21 évesen Christian Dior helyére lépő sötét öltönyös fiatalember és a Sept 1971-ben meztelenül pózoló világfija? A depressziós férfi, a vörös-arany dicsőség foglya és az ördögi provokátor, aki hatalmas botrányt kavar az Opiummal? Az YSL-birodalom felépítője és a Babylone utcai remete? A sivatagról, szabadságról álmodó örök gyerek és a fehér köpenyes maximalista, aki azért alkotott, hogy természetükből fakadóan eltűnő ruháknak adjon életet?
YSL bukása! A legpocsékabb bemutató Párizsban! Mi tagadás, határozottan és teljességgel förtelmes! Végtelenül ízléstelen, ocsmány, szélsőséges… – It's fantastic! Quelle Merveille! Milyen csodálatos! Őrült siker!… (tovább)

Európa, Budapest, 2017
664 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634056768 · Fordította: Balla Katalin

Laurence Benaim: Yves Saint Laurent

Laurence Benaim: Yves Saint Laurent A XX. század legnagyobb divattervezőjének élete

Körülbelül soha nem hagytam még félbe könyvet a Szürke ötven árnyalatát leszámítva, és nagyon meglepő, hogy ez a kötet ilyen sorsra jutott de sajnos ez van. Kb. 300 oldalig jutottam, úgy, hogy napi 1-2 fejezetnél többet nem tudtam elolvasni, mert fejfájást kaptam. Követhetetlen. Össze-vissza. Borzasztó. Nagyon kíváncsi lennék a film után könyv formában is YSL életére, de ezt a kiadványt egyszerűen nem lehet elolvasni. A kávézó asztalomon jól fog mutatni, és egyszer az életben talán befejezem, de az biztos nem most lesz.

Tearsong
Laurence Benaim: Yves Saint Laurent

Csak az elejéig jutottam, de nagyon össze-vissza, érthetetlen.

ScarlettBlair P

Egy húszéves lánynak csak egy póló és egy farmer kell. Harminctól lesznek érdekesek a nők…

200. oldal, A Rive Gauche, a nap szépétől az androgünig

ScarlettBlair P

Legyünk önmagunk, ez az elegancia lényege.

169. oldal, A Rue Spontini beatle-je

ScarlettBlair P

A 100 000 fodor és a 100 000 csipke divatja helyett a letisztultságot választotta.

146. oldal, A kötélidegzetű gyermek

ScarlettBlair P

-Balenciaga bevallotta- meséli Robert Goossens-, hogy vett egy Chanel-kosztümöt, és teljesen szétbontotta. Csak csíkok maradtak. Mind összeillett. Nem értette… Ezért csodálja annyira Chanelt…

157. oldal, A kötélidegzetű gyermek

ScarlettBlair P

Yves Mathieu-Saint Laurent elnyerte Monsieur Dior bizalmát.

67. oldal, Párizsi tanulmányok

ScarlettBlair P

-Megfiatalodott a világ, én is vele akarok fiatalodni- jelenti ki Hélène Rochas, Yves Saint Laurent barátja és nagy csodálója, majd hozzáteszi-, Chanel megértette a modernséget, Yves az utcát.

175. oldal, A Rue Spontini beatle-je

ScarlettBlair P

Annak, aki megismerte a kétségbeesés szakadékát, néha a szépség marad az egyetlen gyógyír.

44. oldal, Párizsi tanulmányok

ScarlettBlair P

Az előző generáció túl sok mindenben hitt, amiből semmi sem bizonyult élhetőnek. Ez a generáció már nem hisz semmiben.

85. oldal, A Dior-ház ifjú királya

ScarlettBlair P

A jól nevelt gyerekek halat esznek, és lepihennek délután.

14. oldal, Az édes-bús orán

ScarlettBlair P

Megtartja magának az álmait, miközben mások hagyják, hogy ellopják őket, akárcsak a pénztárcát.

38. oldal, Párizsi tanulmányok