A ​Klub (A klub 1.) 333 csillagozás

Lauren Rowe: A Klub

Létezik ​egy exkluzív társkereső klub, amely borsos tagsági díj ellenében garantálja, hogy bárki számára megtalálják a tökéletes partnert. Nagy reményekkel ide jelentkezik Jonas Faraday, a jóképű, sikeres üzletember és szexmániás nőbűvölő, aki azt tekinti legfőbb küldetésének, hogy minden nőt, akit ágyba visz, eljuttasson a csúcsra. Kisvártatva üzenet kap a Klub egyik munkatársától, aki elárulja, hogy még sosem volt része a teljes gyönyörben. Jonas megszállottan keresni kezdi, és mindent megadna, hogy bizonyíthasson.

Sarah: Amikor elolvastam Jonas Faraday brutálisan őszinte önvallomását, kis híján elélveztem ott, az íróasztal mellett. Őrültségnek tűnhet, hogy képes voltam kockára tenni az állásomat, de képtelen voltam ellenállni a kísértésnek, hogy kapcsolatba lépjek vele. Tudtam, hogy a vallomásommal elhúzom a mézesmadzagot az orra előtt, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy hajtóvadászatot indít utánam. Jonas: Szóhoz sem jutottam a megdöbbenéstől, amikor megkaptam a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Európa, Budapest, 2015
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634052449 · Fordította: Getto Katalin
Európa, Budapest, 2015
464 oldal · ISBN: 9789634053200 · Fordította: Getto Katalin

Jonas Faraday · Sarah Cruz · Josh Faraday

Mrs_Curran_Lennart P>!
Lauren Rowe: A Klub

Valaki megint olvasás nélkül jegyzett egy könyvet. Ez egy cseppet sem bdsm, inkább egy humoros romantikus erotikus a végére egy pici krimi szállal. Jonas egy állat. A pasi teljesen kész. Először kreál egy bődületes jelentkezési lapot, aztán megpróbálja meghódítani azt a nőt, aki kioktatja. Aki szerette Jessét, az Jonast is bírni fogja. Persze van benne klisé, hiszen a pasi gazdag, izmos és gyönyörű és egy igazi szexvirtuóz. De ezt én most igazán elnézem az írónőnek, mert kedvelhető szereplőket alkotott. Persze egyikük sem tökéletes, a lány az elhagyástól fél, a pasit pedig gyermekkori trauma kísérti. Az is érezhető, hogy az írónő otthon van a zenében, mert Jonas tudja, hogy mikor milyen számot kell lejátszania. Hagyja a zenét beszélni maga helyett. Vàrjuk a folytatását.

_Eriii>!
Lauren Rowe: A Klub

Végre-végre egy erotikus könyv, amely igazándiból kikapcsolt. Nagyon tetszett, nem mondom, hogy tökéletes, mert klisés, persze hogy az, de annyira jó az írásstílus, annyira jók a szereplők, a cselekmény, hogy teljesen megérdemli az öt csillagot. Jonas, edés Istenem, én akarlak de nagyon. Nagyon de nagyon bírtam Saraht, talán a humora, a felvágott nyelve, nem tudom de nagyon szívembe zártam. Nagyon örülök annak, hogy az írónő kitartott a végsőkig az orgazmus témában. Csalódtam volna ha spoiler. Szóval ajánlom nagyon. Vevő vagyok a második részre is.

Naiva P>!
Lauren Rowe: A Klub

Végül sokkal jobbat kaptam, mint amire először számítottam. A cselekmény nem túl sok és az a kevés sem túl bonyolult, sokkal inkább abszurd, de a könyv műfaját tekintve egyáltalán nem rossz könyv. Jól szórakoztam rajta, gyakran megnevettetett. Tetszett az írónő, könnyed írói stílusa, egyszerű, mégis választékos szóhasználata azzal a kevés filozófiai szemlélettel nyakon öntve. Jonas számomra bookdreamlover. Szexi, humoros, spoiler és még okos is. Azokban a Hallmark-os és IKEA-s gondolatokban bizony voltak nagyfokú igazságok. Ezt még az én reménytelenül romantikus agyam is rögtön felfogta. Már a történet eleje magával ragadta a figyelmem, amikor/ahogyan Jonas kitöltötte azt a jelentkezési lapot. Főleg a fickós gondolataival. A műfajt figyelembe véve, szokatlan módon a hősnőt is kedveltem. Eléggé érdekes volt a problémája, mégsem volt idegesítő. Szimpatikusnak találtam és a mellékszereplőket is, különösen Josh-t. Az ő történetére is kíváncsi leszek. Külön plusz pont jár a találó borítóválasztás miatt. Ami egyértelműen utal a főszereplőre a karkötő színe és az ógörög írásjelek. Kiváló erotikus-romantikus-humoros könyv. Nem kell várni tőle műfaji reformokat. Határozottan érdekel a folytatás.

ncsn87>!
Lauren Rowe: A Klub

IMÁDTAM! Kedvenc lett! ♥ És ami a legdurvább az egészben, hogy ezt a könyvet mintha rólam írták volna részben. Még a párom is ledöbbent. :D Ugyanis van egy saját Jonasom! *.* :D Semmi fikció, ez valós nekem, velem is, persze nem ennyire kisarkítva és kiszínezve, de megtörtént. :D Ezek után még hálásabb lettem a sorsnak, hogy ilyen párom van, és még jobban rágerjedtem. Este le is tepertem! :D
Tetszett, hogy ahhoz képest, hogy szexel túlzsúfolt limonádéra számítottam (azokat is szeretem ;)), sokkal többet kaptam. A szexualitás, főleg a női szexualitás problémáit boncolgatja. Olyan jó, hogy végre nem egy csettintésre vagy csak a pasi pillantásától élvez el a nő. Teljesen valós probléma, amit leír, a lelki, pszichés oldala is.
Intelligensek a szereplők, frappánsak a párbeszédek. Nincs benne túl sok dráma. Felüdítő. Egy kis krimiszál, izgalom a végére.
Csak egy problémám van a fordítással. Mi a fene az a döföl??? :DDD Most is ezen nevetek. :D Szerencsére keveset használja, de akkor egymás után többször.
Nagyon örülök, hogy olvashattam és hogy @beathag ajánlottad. Hálám örökké üldözni fog. ;) :-* Ez a könyv különleges helyet foglal el a szívemben. ♥ Azonnal olvasom is a folytatását.

Szilvi00 P>!
Lauren Rowe: A Klub

Madness!!! Semmi kétségem nincs, a maga kategóriájában ez a könyv rendkívül jó. Nekem eleve gyengéim a virtuális ismerkedéssel kapcsolatos történetek. Jonas Faraday sajátos jelentkezési lapjától, majd Sarah sziporkázó leveleitől padlót fogtam már az elején. És ahogy haladtunk előre, úgy lettem egyre nagyobb Jonas rajongó. A metaforái, zenei ízlése, Platón imádata és Sarah iránti „elhivatottsága” tette egyre szimpatikusabbá. Sarah méltó női párja a nőbűvölő Istennek, „problémája” ellenére nem nyafogott, humora verhetetlen volt. Nem vettem túl komolyan a történetet, csak élveztem.

Sippancs P>!
Lauren Rowe: A Klub

Három dolog fogalmazódott meg bennem, miután leraktam a könyvet:
1. Most fogom falba verni a fejem! Itt várt rám ez a könyv hónapok óta, miközben nyüglődtem egy csomó középkategóriás történettel, és nemhogy ezt vettem volna kézbe, áááá, nem, mert miért is ne?! *hevesen rázza a fejét*
2. Új kedvenc erotikus-romantikus írónőt avattam. Laure Rowe nagyon jól ír! Választékosan, szépen, mégis könnyed stílusban és egyszerűen. Pontosan annyira bonyolította túl a történetet, amire még azt mondom, hogy igen, ennyi kell, ugyanakkor meg próbált belevinni egy kis újszerűséget is, ami személy szerint nekem nagyon tetszett. spoiler És a zeneszeretete… ahh, aki Muse-t hallgat – Far Pony-járól nem is beszélve –, az rossz ember nem lehet!
3. Ide nekem egy Jonas Faraday-t, de most azonnal! ;)

Fél csillagot csak azért vontam le, mert úgy éreztem, hogy a végére kicsit lelassult a történet.
Jöhet a folytatás!

Illatos_Hópehely>!
Lauren Rowe: A Klub

Szemeztem már vele egy ideje, de aztán beadtam a derekam. Nem bántam meg.
Szóval a fülszöveg alapján azt gondoltam, hogy ez megint egy “felnőtt tartalommal” teli könyv, de kellemesen csalódtam.
Az, hogy milliomos, dögös, a főszereplő, már megszoktuk ezekben a könyvekben, de itt is az van hogy alapvetően egy romantikus fickó, de a gyerekkori trauma miatt megkeményítette magát és idáig nem nagyon volt ki miatt megváltoznia. Ebben mondjuk kicsit hasonlít a szürkére.
De tetszik, hogy nem sumákolnak, mindketten őszintén megmondják a másiknak a véleményüket.
Az hogy a vége egy krimibe torkollott, külön izgalmassá tette, én várom a folytatást és a folytatást, mert gondolom a végkifejlet a harmadik részben lesz.
Itt most kivételesen belehallgattam a zenékbe is és ugyan nem értem miről szól, de jó zenék.

DarknessAngel>!
Lauren Rowe: A Klub

Bevallom nekem valami teljesen más dolgok villantek fel, amikor először megláttam a címet, így egy kicsit csalódtam a könyvben. Aztán rájöttem, hogy hát attól még lehet jó, és végülis tetszett. :) Erotika, szerelem, szomorú múlt, a végére egy kis izgalom is – nem unatkoztam.
Jonas igazán megkapós a durva szókimondásával, a szomorú szemeivel, és a Platón idézeteivel. Tetszett, hogy Sarah mennyire megváltoztatta, és hogy ő is milyen pozitív hatással volt a lányra. A végére pedig igazán beindultak a dolgok, úgyhogy lesznek itt még bonyodalmak.

Lauren Rowe: A Klub

Tetszett, hogy nem beszéltek mellé, megmondták egymásnak az igazat. Néha Sarah idegesített, hogy bízik Jonas-ban, de egyszerűen nem képes teljesen elengedni magát mellette. Több ilyen férfi kellene a világnak, aki nemcsak magára gondol, hanem elsősorban a nőre a hálószobában. A legjobb jelenet a kirándulós rész. Egy ilyen kirándulásra én is szívesen mennék. A végéről nem mondok semmit, de olvasnám már a következőt.

Viktória_Erdei P>!

Az érzéseink tesznek bennünket kiszolgáltatottá. Szeretni kockázatos dolog. – Gombócot érzek a torkomban. – Ez a szeretet – suttogom.

387. oldal, 23. fejezet

barbikaunatkozik>!

– Ha jól sejtem, éppen a cukorkóma felé tartasz a rengeteg elfogyasztott Oreo keksz miatt – nevet.

Kapcsolódó szócikkek: Oreo
Viktória_Erdei P>!

Ember számára nincs nagyobb és nemesebb győzelem, mint ha sikerül önmagát legyőznie.

62. oldal, 4. fejezet

Viktória_Erdei P>!

Arisztotelész azt mondta, az határoz meg bennünket, amit rendszeresen csinálunk.

268. oldal, 17. fejezet

Viktória_Erdei P>!

Elég volt ebből a szentimentális picsogásból. Nem könyörgök többé, hogy kegyeskedjen valamivel barátságosabb lenni hozzám. Akarom őt, és meg is fogom kapni – ennyi a történet. Akarom őt, és meg is fogja tanulni a természet egyik örök törvényét, azt az elvet, amely éppoly mozdíthatatlan és megkerülhetetlen, mint a relativitás törvénye vagy Boyle gáztörvénye, vagy a gravitáció. Ez pedig nem más, mint Faraday vonzási törvénye. Valahogy így hangzik: ha Jonas Faraday meg akar kapni egy nőt, akkor Jonas Faraday meg fogja kapni azt a nőt. És ebben az adott pillanatban Jonas Faraday meg akarja kapni a fenséges Sarah Cruzt. És ez a vége az egész rohadt sztorinak.

167. oldal, 11. fejezet

Viktória_Erdei P>!

Az ember találja ki, hogy mi az, amit nagyon szeretne megcsinálni az életben, aztán hajrá!

345. oldal, 22. fejezet

Mellkasa hevesen zihál.
– Én is őrült vagyok – teszem hozzá halkan.
Nagyot fúj.
– Őrült vagyok. Beszámíthatatlan. Futóbolond.
Elhúzza a száját.
– Flúgos. Zizi. Kattant. Loca.
Elmosolyodik.
– Elmentek otthonról. Nincs ki a négy kerekem.

443. oldal, 27. fejezet

Viktória_Erdei P>!

A szerelem érintésétől mindenki költővé válik.

455. oldal, epilógus

Nickie>!

El kell fogadnunk a végtelen csalódást, de sosem veszíthetjük el a remény végtelenségét. /Martin Luther King/

h_niki_i>!

Csak olvastam éjjel-nappal, hátha rájövök, mi volt az értelme ennek az egésznek.

Kapcsolódó szócikkek: Jonas Faraday

A klub sorozat · Összehasonlítás