Before ​I Fall 19 csillagozás

Lauren Oliver: Before I Fall Lauren Oliver: Before I Fall Lauren Oliver: Before I Fall Lauren Oliver: Before I Fall

What if you had only one day to live? What would you do? Who would you kiss? And how far would you go to save your own life?

Samantha Kingston has it all: the world’s most crush-worthy boyfriend, three amazing best friends, and first pick of everything at Thomas Jefferson High, from the best table in the cafeteria to the choicest parking spot. Friday, February 12 should be just another day in her charmed life.

Instead, it turns out to be her last.

Fortunately, she gets a second chance. Seven chances, in fact. Reliving her last day during one miraculous week, she will untangle the mystery surrounding her death—and discover the true value of everything she is in danger of losing.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Hodder & Stoughton, London, 2010
HarperCollins, London, 2010
HarperCollins, London, 2010
ASIN: B003AOVPAM · Felolvasta: Sarah Drew

Samantha Kingston · Kent McFuller

„Never too late.”
A fenti mondatot Sam Kingston a saját bőrén tapasztalhatja meg. Lehetőséget kap az élettől, de sokáig nem tudja, hogyan éljen vele…
A könyv első része néhol irritáló volt, annyira messzire áll tőlem Sam életstílusa. De a könyv végére közelebb került hozzám, és a történet végén már nagyon izgultam érte… Az írónő remekül vegyíti a könnyedséget a torokszorító pillanatokkal. Ha a regény nem is változtatta meg az életemet, sok mindenről elgondolkodtatott. És számomra ez a lényeg.

Izolda P
Lauren Oliver: Before I Fall

Szerencsére nem ilyen iskolába jártam, egészen megdöbbentett, hogyan kínozzák egymást a tinik, anélkül, hogy felmerülne bennük, hogy a másik mit érezhet…
Az utolsó nap eleje megért pár könnycseppet (bár honnan tudja, hogy az az utolsó?).

annakarenyinaa
Lauren Oliver: Before I Fall

„Sometimes I'm afraid to go to sleep because of what 'Im leaving behind.”

dancing_moly
Lauren Oliver: Before I Fall

Tetszett, habár az alapötlet a Groundhog Day-ből ismerős volt, mégis lekötött ugyanaz a nap elmesélése. Különösen tetszett, ahogy Sam próbálgatta magát minden nap, és küzdött a céljaiért.

zsofigirl
Lauren Oliver: Before I Fall

Még tavaly vettem ezt a könyvet, akkor, amikor észrevettem, hogy a közeli angol ruha-turkálóban árulnak könyveket is – kilóra és egy hatalmas toronnyal tértem haza. Nem is hallottam róla, felpakoltam a polcra, nem is foglalkoztam vele. Aztán nemrég kezdtem észrevenni, hogy egyre többen beszélnek egy bizonyos Mielőtt elmegyek című könyvről itt a molyon, megnéztem mi az. És akkor rájöttem, hogy ismerős a borító. Hogy ez megvan nekem is.

Ezt is agyondicsérték. Ráadásul úgy, hogy 'Kicsit féltem elolvasni, mert annyira dicsérték, de…' És reméltem, hogy nem fogok csalódni benne, mint a mostanában olvasott, nagyon dicsért könyvekben.

És nem is csalódtam. Az azért szerencse, hogy olvastam az értékelésekben, hogy nem érdemes letenni, ha nem tetszik az első negyven-oldal, mert jobb lesz. És tényleg jobb lett. Az elején nagyon, nagyon nem volt szimpatikus Sam. Aztán történtek az események, változtak a dolgok, változott Sam is, és egész szerethető karakter lett belőle.

Nem volt egy világrengető élmény, de nagyon jól jött a tizenkét órás vonatutam során, érdekes történet, nem untam. Nagyon jól bemutatja Sam személyiségfejlődését. Mindenképp érdemes volt elolvasni. Bár én sírni nem tudtam rajta, hiába ajánlgatták a könyv elején két oldalon keresztül az ajánlókban a Kleenexet. És bár az nem az értékeléshez tartozik, de a Groundhog Daynek (ami nem rossz film, amúgy) ennek kapcsán találtam rá a magyar címére, és ennél idétlenebb filmcímmel még nem találkoztam.

(Én meg sokszor ingadozok az 'I can't be fixed.' és az 'It's never too late.' között.)

Rókus
Lauren Oliver: Before I Fall

A történet egy lányról szól, aki egy esemény hatására fokozatosan megváltozik. Egy viszonylag könnyelmű, éretlen és kissé felszínes ember „világosodik” meg, és lesz tisztában önmagával és a környezetében lévő emberekkel. Amolyan vakságból felébredő, és jobb emberré váló regény ez, ami az olvasás közben magával ragad. Elgondolkodtató és izgalmas könyv, romantikával fűszerezve. Nem csak hölgy olvasóknak!

SwissLiechShipper
Lauren Oliver: Before I Fall

Tetsztt, egy barátnôm adta kölcsön, hogy olvassam el és sokkal jobb volt, mint amilyenre számítottam :)

Nita_Könyvgalaxis P

It's funny, isn't it? When you're young you just want to be older, and then later you wish you could go back to being a kid.

Nita_Könyvgalaxis P

Roses are red, violets are blue, if I get you in bed, it would be really cool.

Nita_Könyvgalaxis P

Now I lay me down to sleep,
I pray thee, Lord, my soul to keep.
If I should die before I wake,
I pray thee, Lord, my soul to take.

lone_digger P

Here's another thing to remember: hope keeps you alive. Even when you're dead, it's the only thing that keeps you alive.

Day Three

lone_digger P

So many things become beautiful when you really look.

Day Six

lone_digger P

Sometimes I'm afraid to go to sleep because of what I'm leaving behind.

Day Seven

Nita_Könyvgalaxis P

And thinking never did anybody any good, no matter what your teachers and parents and the science-club freaks tell you.

raczlilian

There's always going to be a person laughing and somebody getting laughed at. It happens every day, in every school, in every town in America – probably in the world for all I know. The whole point of growing up is learning to stay on the laughing side.