Gyorsan ​elhadarom 117 csillagozás

A Szívek szállodájától a Szívek szállodájáig, és ami a kettő között történt
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Ebben ​a kötetben Lauren Graham egy pillanatra megállítja az időt, és végignéz eddigi életén. Hangos nevetésre késztető történeteket mesél a gyerekkoráról, a karrierje beindításának időszakáról és arról, amikor évekkel később a Vásott szülők forgatásán a lakókocsijában ülve feltette magának a kérdést: „Te most… ööö… befutottál?” Őszintén beszél arról is, milyen szinglinek lenni Hollywoodban („Már vadidegenek is aggódtak értem, olyan sokáig voltam szingli.”), arról, amikor egy alkalommal meghallgatáson vett részt a feneke, valamint arról is, milyen volt zsűritagnak lenni A kifutóban („Mintha csak divatalapú rövidzárlatot kaptam volna.”). Visszaemlékszik, milyen élmény volt, amikor megkapta a pergő nyelvű Lorelai Gilmore szerepét, valamint milyen érzés volt kilenc évvel később újra felvenni a szerepet, és mit jelentett neki mindez.

A könyvet fotók és a Szívek szállodája: Egy év az életben forgatása közben Graham által vezetett napló részletei színesítik. Olyan, mint egy… (tovább)

Eredeti mű: Lauren Graham: Talking As Fast As I Can

GABO, Budapest, 2017
224 oldal · ISBN: 9789634064862 · Fordította: Szabó Luca
GABO, Budapest, 2017
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634064657 · Fordította: Szabó Luca

gabiica P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Lauren Graham: Gyorsan elhadarom A Szívek szállodájától a Szívek szállodájáig, és ami a kettő között történt

Akkora érzelmi löket és bomba volt számomra ez a könyv, amekkorára soha nem számítottam volna.
Nem is olyan rég még Szívek szállodája maratont tartottam, majd megnéztem az új részeket is, és visszajött a hangulat, amelyet annak idején éreztem, mikor először megismerkedtem a sorozattal. A hangulat, amely elvarázsolt.
És ezt éreztem most is.
Lauren annyira Lorelai. Mintha csak neki írták volna a szerepet, tökéletes megszemélyesítője a kicsit kelekótya, humoros, de mégis érzelmes és eszes anyának, akinek sok dologgal kell megküzdenie az életben.
Imádtam minden mondatát. Jó volt közelebb megismerni Lauren életét és pályafutását, élveztem az apró kulisszatitkokat a sorozat forgatásairól, és örültem, hogy közelebbről megismerhettem a szereplőket is.
Most pedig lassan érik egy Vásott szülők maraton is, eddig kimaradt az életemből, de ezek után úgy érzem, muszáj megnéznem.

Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Olyan ez a könyv számomra, mint egy lélekbonbon.

Éreztetek már úgy, hogy egy könyvet Nektek írtak? A tiétek, pedig még nem is olvastátok? Várjátok, megszerzitek és pontosan olyan, amilyennek szerettétek volna?
Imádom a Gilmore girlst, számomra ez a sorozat a sorozatok sorozata (pedig mellette jó néhányat láttam már és nézek jelenleg is). Lauren Graham hatalmas nagy kedvencem lett általa (a többi szereplővel együtt egyébként). Az idei Könyvfesztiválon megkaparintottam a kötetet és hazaérve rögtön nekiestem az olvasásnak. Faltam a lapokat, hajtott a kíváncsiság, ugyanakkor azt sem akartam, hogy hamar vége legyen (sajnos rövidebb a könyv, mint vártam).
Amikor elkezdtem olvasni, igazából nem tudtam, mire számítsak. Azt reméltem, hogy ez a könyv olyannak fogja bemutatni Laurent, amilyen Lorelai Gilmore: közvetlen, vidám, jó humorral megáldott, pörgő nyelvű nő, akit nagyon lehet szeretni. És annyira örülök, hogy nem kellett csalódnom!
Lauren és Lorelai rendkívül hasonlítanak egymásra. Az elején, a gyerekkorról szóló rész érdekes volt, néhol meglepő infókkal, aztán végre jöttek a várva várt oldalak: a Gilmore girls sztori. Sorozatok jöhetnek-mehetnek, de a Gilmore-lányok mindig itt lesznek nekem. ❤
Lauren humora hihetetlen, kissé elkalandozik egy-két résznél, de mire esetleg az agyára menne az olvasónak, addigra visszatér a tárgyhoz, összeáll a kép és újabb információk derülnek ki az életéről. :D
A könyvben képek is találhatók, egy-egy gyerekkori fotó Laurenről, közös kép az édesapjával, későbbi képek a karrierje kezdetéről, aztán Gilmore-os képek. Ezek mind-mind hozzáadnak az élményhez, amit e kötet olvasása nyújt. Egyet sajnálok: hogy fekete-fehér fotók.
Bővebben (képekkel): http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/04/lauren-graham…

Szilvi00 P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Szeretném hinni, hogy Lauren minden szava őszinte volt (kivéve amikor viccelődött) és valóban így gondolkodik az életről, családról, munkáról, kollégákról és persze a diétákról. :) Mert akkor végérvényesen imádom ezt a nőt!
Sokat nevettem, de voltak megható pillanatok is. Érdekes volt pályafutásának kezdeti szakaszáról olvasni és a hollywoodi kulisszatitkokat is nagyon élveztem.

A Gilmore lányoknak mindig különleges helyük lesz a szívemben. Életem egyik nehéz szakaszán bukkantam a sorozatra és emlékszem mennyire vártam a hétvégéket. (ha jól emlékszem, a régi M1 adta szombatonként.) Szinte mindegyik rész mosolyt csalt az arcomra. Az a heti 40 perc Stars Hollow-ban lelkileg sokkal jobban feltöltött, mint bármi más akkoriban. Ezért a jópofa forgatási beszámolókat szerettem a legjobban. Nem bántam volna, többet ezekből a részekből.
Számomra végképp bebizonyosodott, hogy Lauren Graham-nek sok-sok közös vonása van Lorelei Gilmore karakterével, helyenként mintha Ő csacsogott volna a fülembe.

csucsorka P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Hát elég eklektikusra sikerült ez a könyvecske, meg bohémra.
Nekem elfért volna benne egy kicsivel kevesebb humor és valamivel több tartalom.

Nem tudom, mire számítottam. Több Gilmore girlsre? Egy személyes hangvételre? Kronologikus sorrendre és egy önéletrajzra? Nem tudom megállapítani, mi volt ez.
Persze, szeretjük Lauren Graham-et (Őt? Őszintén? Nem Lorelai Gilmore-t?) de icipicit becsapva érzem magam, hogy ezt tudván el lehet sózni nekünk egy könyvet, akkor is, ha az a könyv… hát, na, valljuk be, messze nem a legjobb.

Remélem, anyukámnak tetszeni fog, végülis neki vettem.

Any P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Vicces, szòkimondò, őszinte és olyan tipikus „Lorelai-os”. :D Nagyon tetszett. Igazán szòrakoztatò volt. :)

Little_Sunshine P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Már mindenki elmondta előttem, de igen ez egy Gilmore Girls rajongónak kötelező elolvasni! ;) Lauren nagyon szimpatikus, a könyvben megismerhetjük színészi pályafutását, bírtam, hogy néha tiszta olyan mint Lorelai. :) Jó érzés volt visszazökkenni a kedvenc sorozatom világába, és egy kicsit belátni a kulisszák mögé.

Lfangirl9
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Igazából meg sem tudok szólalni..
Ez a könyv egy érzelmi sokk, főleg azok számára akik nagy Gilmote Girls fanok. Együtt sírtam és nevettem Laurennel, baleképzeltem magam a helyzeteibe, az életébe. Lauren hozta Lorelai formáját, rengeteget beszélt, vicces volt. Az egész olyan volt, mintha a Szívek szállodája egyik részét nézném, amiben visszatekintünk Lotelai életére.
Megható, vicces, pörgős és Gilmore Girls fanokbak kötelező.

Sicc
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Gilmore girls rajongóként nem is volt kérdés, hogy el olvasom-e.
Az elején zavart Lauren vicceskedése. Ha mindazt szóban mondta volna el, nagyon szórakoztató lett volna, írásban azonban kicsit kínos volt. Aztán egyre jobb lett a stílusa, jó helyre kerültek a vicces beszólások, egyre inkább magával ragadott.
Az eredeti sorozatról nem sok szó volt (az idő homályába veszett), a visszatérésről már kicsit több, de azért tudtam volna még olvasni a forgatásokról…ettől függetlenül laza, szórakoztató élmény volt.
Elvárások nélkül érdemes olvasni.

Csillux P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Nagyon nagyon régen láttam, hogy ez a könyv meg fog jelenni, de kb egy hónappal ezelőttig azt nem, hogy magyarul is. Úgyhogy igazán nagy meglepetés volt barátnőmtől amikor megkaptam tőle szülinapomra!!
Iszonyatosan imádtam ezt a könyvet, szinte faltam minden oldalát. Amit mostanában ritkán mondhattam el egy könyvről.
Nagyon kis kellemes, sztorizgatós könyv ami teljesen kikapcsolt.
Szívek szállodája fanoknak kötelező! ;)

Larawyn

Imádom ezt a nőt!

Pandalány P

(…) ha valaki arra kíváncsi, hogyan működik Hollywood, legjobb, ha jó sokszor újraolvassa az Éhezők viadalát.

Pandalány P

Nem élhetjük le az egész életünket alakformáló harisnyában.

Pandalány P

Amit szeretek: Ebben az évadban vált vetélytárssá a jó testű Milo Ventimiglia (Jess) és a szintén jó testű Jared Padalecki (Dean).

Pandalány P

Töltsünk néha időt magunkkal, a gondolatainkkal, miközben a világon semmi tennivalónk nem akad! Különben honnan tudnánk meg, kik is vagyunk valójában?

Lfangirl9

Nézzenek felfelé csak úgy, ok nélkül, csak egy-egy pillanatra, vagy néha akár egy egész napon keresztül.

Pandalány P

Kíváncsi voltam rá, milyen lesz letenni valakit, akit nyolc éven át annyira szerettem, és aztán újra felvenni. Izgatottan vártam, vajon a Szívek szállodájának új forgatása is olyan örömet okoz-e majd, mint az eredeti sorozaté, az új részeket is ugyanolyan frissnek, huncutnak, szellemesnek és pergőnek fogom-e érezni, mint a régieket, és vajon olyan csodálatos lesz-e ennyi év után visszatérni Stars Hollow-ba, mint amiről álmodoztam.
Vigyázat, spoilerveszély: éppen olyan volt.

Pandalány P

De most komolyan, a törvények csak amolyan bosszantó javaslatok, nem? Kinek kellenek? A tizenöt évesek mindent tudnak!

Pandalány P

Szerintem Liam Neeson az egyetlen elég magas színész, akivel még nem dolgoztam együtt. Csak szólok, Mr. Neeson – ezúttal én találom meg magát!

Pandalány P

Apu nemrég vonult nyugdíjba, ezért úgy gondolja, jó vicc lenne lefényképezkedni a Stars Hollow-i idősek otthona előtt, majd elhitetni a barátaival, hogy ide fog költözni. Haha!

Pandalány P

Nem tudom, mikor vált tiszteletben tartott színészi szokássá, hogy elveszünk ezt-azt a díszletből, például nem tudom elképzelni, amint Ingrid Bergman ellop valamit a Casablanca kellékei közül. De biztos, hogy megint felmerül majd a kérdés, úgyhogy körülnézek. Írok Alexisnek, neki kell-e valami. Még nem ment haza, és azt válaszolja, hogy ő is odajön, keresgéljünk együtt.
Nincs annál furább érzés, mint hogy mi ketten körbejárjuk a házunkat, és azon töprengünk, mit vigyünk el.