Gyorsan ​elhadarom 143 csillagozás

A Szívek szállodájától a Szívek szállodájáig, és ami a kettő között történt
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Ebben ​a kötetben Lauren Graham egy pillanatra megállítja az időt, és végignéz eddigi életén. Hangos nevetésre késztető történeteket mesél a gyerekkoráról, a karrierje beindításának időszakáról és arról, amikor évekkel később a Vásott szülők forgatásán a lakókocsijában ülve feltette magának a kérdést: „Te most… ööö… befutottál?” Őszintén beszél arról is, milyen szinglinek lenni Hollywoodban („Már vadidegenek is aggódtak értem, olyan sokáig voltam szingli.”), arról, amikor egy alkalommal meghallgatáson vett részt a feneke, valamint arról is, milyen volt zsűritagnak lenni A kifutóban („Mintha csak divatalapú rövidzárlatot kaptam volna.”). Visszaemlékszik, milyen élmény volt, amikor megkapta a pergő nyelvű Lorelai Gilmore szerepét, valamint milyen érzés volt kilenc évvel később újra felvenni a szerepet, és mit jelentett neki mindez.

A könyvet fotók és a Szívek szállodája: Egy év az életben forgatása közben Graham által vezetett napló részletei színesítik. Olyan, mint egy… (tovább)

Eredeti mű: Lauren Graham: Talking As Fast As I Can

GABO, Budapest, 2017
224 oldal · ISBN: 9789634064862 · Fordította: Szabó Luca
GABO, Budapest, 2017
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634064657 · Fordította: Szabó Luca

Lorelai Gilmore · Rory Gilmore · Emily Gilmore

gabiica P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Lauren Graham: Gyorsan elhadarom A Szívek szállodájától a Szívek szállodájáig, és ami a kettő között történt

Akkora érzelmi löket és bomba volt számomra ez a könyv, amekkorára soha nem számítottam volna.
Nem is olyan rég még Szívek szállodája maratont tartottam, majd megnéztem az új részeket is, és visszajött a hangulat, amelyet annak idején éreztem, mikor először megismerkedtem a sorozattal. A hangulat, amely elvarázsolt.
És ezt éreztem most is.
Lauren annyira Lorelai. Mintha csak neki írták volna a szerepet, tökéletes megszemélyesítője a kicsit kelekótya, humoros, de mégis érzelmes és eszes anyának, akinek sok dologgal kell megküzdenie az életben.
Imádtam minden mondatát. Jó volt közelebb megismerni Lauren életét és pályafutását, élveztem az apró kulisszatitkokat a sorozat forgatásairól, és örültem, hogy közelebbről megismerhettem a szereplőket is.
Most pedig lassan érik egy Vásott szülők maraton is, eddig kimaradt az életemből, de ezek után úgy érzem, muszáj megnéznem.

Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Olyan ez a könyv számomra, mint egy lélekbonbon.

Éreztetek már úgy, hogy egy könyvet Nektek írtak? A tiétek, pedig még nem is olvastátok? Várjátok, megszerzitek és pontosan olyan, amilyennek szerettétek volna?
Imádom a Gilmore girlst, számomra ez a sorozat a sorozatok sorozata (pedig mellette jó néhányat láttam már és nézek jelenleg is). Lauren Graham hatalmas nagy kedvencem lett általa (a többi szereplővel együtt egyébként). Az idei Könyvfesztiválon megkaparintottam a kötetet és hazaérve rögtön nekiestem az olvasásnak. Faltam a lapokat, hajtott a kíváncsiság, ugyanakkor azt sem akartam, hogy hamar vége legyen (sajnos rövidebb a könyv, mint vártam).
Amikor elkezdtem olvasni, igazából nem tudtam, mire számítsak. Azt reméltem, hogy ez a könyv olyannak fogja bemutatni Laurent, amilyen Lorelai Gilmore: közvetlen, vidám, jó humorral megáldott, pörgő nyelvű nő, akit nagyon lehet szeretni. És annyira örülök, hogy nem kellett csalódnom!
Lauren és Lorelai rendkívül hasonlítanak egymásra. Az elején, a gyerekkorról szóló rész érdekes volt, néhol meglepő infókkal, aztán végre jöttek a várva várt oldalak: a Gilmore girls sztori. Sorozatok jöhetnek-mehetnek, de a Gilmore-lányok mindig itt lesznek nekem. ❤
Lauren humora hihetetlen, kissé elkalandozik egy-két résznél, de mire esetleg az agyára menne az olvasónak, addigra visszatér a tárgyhoz, összeáll a kép és újabb információk derülnek ki az életéről. :D
A könyvben képek is találhatók, egy-egy gyerekkori fotó Laurenről, közös kép az édesapjával, későbbi képek a karrierje kezdetéről, aztán Gilmore-os képek. Ezek mind-mind hozzáadnak az élményhez, amit e kötet olvasása nyújt. Egyet sajnálok: hogy fekete-fehér fotók.
Bővebben (képekkel): http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/04/lauren-graham…

Szilvi00 P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Szeretném hinni, hogy Lauren minden szava őszinte volt (kivéve amikor viccelődött) és valóban így gondolkodik az életről, családról, munkáról, kollégákról és persze a diétákról. :) Mert akkor végérvényesen imádom ezt a nőt!
Sokat nevettem, de voltak megható pillanatok is. Érdekes volt pályafutásának kezdeti szakaszáról olvasni és a hollywoodi kulisszatitkokat is nagyon élveztem.

A Gilmore lányoknak mindig különleges helyük lesz a szívemben. Életem egyik nehéz szakaszán bukkantam a sorozatra és emlékszem mennyire vártam a hétvégéket. (ha jól emlékszem, a régi M1 adta szombatonként.) Szinte mindegyik rész mosolyt csalt az arcomra. Az a heti 40 perc Stars Hollow-ban lelkileg sokkal jobban feltöltött, mint bármi más akkoriban. Ezért a jópofa forgatási beszámolókat szerettem a legjobban. Nem bántam volna, többet ezekből a részekből.
Számomra végképp bebizonyosodott, hogy Lauren Graham-nek sok-sok közös vonása van Lorelei Gilmore karakterével, helyenként mintha Ő csacsogott volna a fülembe.

Madama_Butterfly P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

A Szívek szállodája az egyik olyan sorozat, amelyet minden egyes áldott évben, – a rendelkezésre álló idő függvényében – egy – két – három hetes maraton során egyszer megnézek, és mindig rácsodálkozom, hogy egyszerűen nem tudom megunni.
Lauren Graham könyvét azért vettem meg, mert titokban kicsit reménykedtem, hogy visszaköszön a sorozatot átható humor, könnyed és vidám hangulat, kapok egy kicsi Lorelai-t és pár eddig ismeretlen kulisszatitkot. Jelentem, a könyv határozottan hozta a hozzá fűzött elvárásokat, maximálisan hozta azt, amiért a kezembe vettem.
Természetesen – mily meglepő – legjobban a sorozatot (régit és újat egyaránt) érintő részek tetszettek a legjobban, de jó volt megismerni a karaktert alakító színésznő Szívek szállodája előtti, közötti és utáni életét is.
Gilmore – rajongóknak kötelező darab! :)

GytAnett P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Hatalmas nagy Szívek szállodája rajongó voltam tízenévesen. Tudat alatt egyenlőségjelet tettem Lauren Graham és Lorelai Gilmore közé, és ez még a mai napig tart. Mivel Lorelai-t imádtam, így már a megjelenése óta kíváncsi voltam erre a könyvre.
Nem tudom, hogy igazából mire számítottam, egy kis Gilmore Girls feelinget vártam, és én lepődtem meg a legjobban, hogy ezt aránylag meg is kaptam! Lauren Graham nagyon szimpatikus személy, tetszik, ahogyan a világot látja, nem mellesleg, humorban is bővelkedik. :)
Érdekes volt az életéről olvasni, hogy hogyan is lett belőle ismert, befutott színész, majd író.
Ez az a könyv, amiről nem igazán tudok írni, de elolvasni egy igazi boldogságbomba volt! :)

zsebibaba007
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Imádtam a könyvnek minden sorát és nem csak azért, mert a sorozaton nőttem fel és mai napig az egyik örök kedvenceim közé tartozik. Nem csak ezért, de részben mindenképp. Igazán érdekes és izgalmas volt Lauren Graham szemén keresztül látni a világot és magát Hollywoodot, látni azt hogy miképp élte meg az első nagyobb szerepét, a Gilmore forgatásokat, hogy mennyire jól kijött a szereplőtársaival. Teljesen olyan érzés volt, mintha Lorelai Gilmore mesélné el nekem az életét Luke kávézójában, mellé pedig mutatna pár képet is, hogy még érdekesebb legyen. Na, meg természetesen elhadarná az egészet.

csucsorka P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Hát elég eklektikusra sikerült ez a könyvecske, meg bohémra.
Nekem elfért volna benne egy kicsivel kevesebb humor és valamivel több tartalom.

Nem tudom, mire számítottam. Több Gilmore girlsre? Egy személyes hangvételre? Kronologikus sorrendre és egy önéletrajzra? Nem tudom megállapítani, mi volt ez.
Persze, szeretjük Lauren Graham-et (Őt? Őszintén? Nem Lorelai Gilmore-t?) de icipicit becsapva érzem magam, hogy ezt tudván el lehet sózni nekünk egy könyvet, akkor is, ha az a könyv… hát, na, valljuk be, messze nem a legjobb.

Remélem, anyukámnak tetszeni fog, végülis neki vettem.

Any P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Vicces, szòkimondò, őszinte és olyan tipikus „Lorelai-os”. :D Nagyon tetszett. Igazán szòrakoztatò volt. :)

Moon93
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

„Töltsünk néha időt magunkkal, a gondolatainkkal, miközben a világon semmi tennivalónk nem akad! Különben honnan tudnánk meg, kik is vagyunk valójában?”

Lauren hadarása annyira jópofa, édes és vicces, hogy élvezet volt olvasni! Az emberek nem is gondolnák, hogy egy ilyen könyvben mennyi bölcsesség, jó tipp és tanács rejlik.

Lauren bemutatta nekünk, hogy mennyire nehéz Hollywoodban érvényesülni „ha valaki arra kíváncsi, hogyan működik Hollywood, legjobb, ha jó sokszor újraolvassa az Éhezők viadalát.” szerintem ez nagyon jó összehasonlítás! Azt is elmondta nekünk, hogy mennyi ismert színész pincérként meg fagyis elárúsítóként kereste meg a kenyerét, mielőtt jó szerephez jutott volna. Szóval, nem könnyű feltörni a csúcsra és még nehezebb fent is maradni.

Nagy pozitívum, hogy a könyv tele van képekkel, régiekkel is meg újabbakkal is. Személyesebbé teszi a könyvet.

Laurennek nagyon nagy szíve van és mindég ott van a barátaiért! Annyira aranyos és jószívű, hogy meg szeretném ölelgetni! :-D

Mindenkinek ajánlom a könyvet, aki szereti az ilyen fajta életrajzokat.

Little_Sunshine P
Lauren Graham: Gyorsan elhadarom

Már mindenki elmondta előttem, de igen ez egy Gilmore Girls rajongónak kötelező elolvasni! ;) Lauren nagyon szimpatikus, a könyvben megismerhetjük színészi pályafutását, bírtam, hogy néha tiszta olyan mint Lorelai. :) Jó érzés volt visszazökkenni a kedvenc sorozatom világába, és egy kicsit belátni a kulisszák mögé.

Pandalány P

(…) ha valaki arra kíváncsi, hogyan működik Hollywood, legjobb, ha jó sokszor újraolvassa az Éhezők viadalát.

Lfangirl9

Nézzenek felfelé csak úgy, ok nélkül, csak egy-egy pillanatra, vagy néha akár egy egész napon keresztül.

Madama_Butterfly P

EMILY: Az áll a hátsó feleden, hogy zaftos.
LORELAI: Ha tudtam volna, hogy jössz, átöltöztem volna.
EMILY: Egy melltartóba fincsi felirattal?

Kapcsolódó szócikkek: Emily Gilmore · Lorelai Gilmore
Pandalány P

Nem élhetjük le az egész életünket alakformáló harisnyában.

Pandalány P

Amit szeretek: Ebben az évadban vált vetélytárssá a jó testű Milo Ventimiglia (Jess) és a szintén jó testű Jared Padalecki (Dean).

Kapcsolódó szócikkek: Jared Padalecki · Milo Ventimiglia
Pandalány P

Kíváncsi voltam rá, milyen lesz letenni valakit, akit nyolc éven át annyira szerettem, és aztán újra felvenni. Izgatottan vártam, vajon a Szívek szállodájának új forgatása is olyan örömet okoz-e majd, mint az eredeti sorozaté, az új részeket is ugyanolyan frissnek, huncutnak, szellemesnek és pergőnek fogom-e érezni, mint a régieket, és vajon olyan csodálatos lesz-e ennyi év után visszatérni Stars Hollow-ba, mint amiről álmodoztam.
Vigyázat, spoilerveszély: éppen olyan volt.

Pandalány P

Szerintem Liam Neeson az egyetlen elég magas színész, akivel még nem dolgoztam együtt. Csak szólok, Mr. Neeson – ezúttal én találom meg magát!

Pandalány P

Apu nemrég vonult nyugdíjba, ezért úgy gondolja, jó vicc lenne lefényképezkedni a Stars Hollow-i idősek otthona előtt, majd elhitetni a barátaival, hogy ide fog költözni. Haha!

Pandalány P

Nem tudom, mikor vált tiszteletben tartott színészi szokássá, hogy elveszünk ezt-azt a díszletből, például nem tudom elképzelni, amint Ingrid Bergman ellop valamit a Casablanca kellékei közül. De biztos, hogy megint felmerül majd a kérdés, úgyhogy körülnézek. Írok Alexisnek, neki kell-e valami. Még nem ment haza, és azt válaszolja, hogy ő is odajön, keresgéljünk együtt.
Nincs annál furább érzés, mint hogy mi ketten körbejárjuk a házunkat, és azon töprengünk, mit vigyünk el.