Egy ​kutya bakancslistája 146 csillagozás

Négylábú társam igaz története
Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája

Ez ​az egyedülálló, bájos, hol mulatságos, hol pedig szívbe markoló történet a legjobb bizonyossága annak, hogyan inspirálnak minket négylábú társaink. Gizelle élete lenyűgözően szép lecke arról, amit a kedvenceink tanítanak nekünk: élvezzük a kalandokat, szeressünk feltétel nélkül, és váljunk olyan emberré, amilyenek szívünk mélyén mindig is lenni szerettünk volna.

Lauren magával viszi termetes, angol masztiff kutyáját a főiskolára, majd később első, aprócska New York-i lakásába is – mert Gizelle nemcsak egy kutya, hanem lakótárs, lánytestvér, a legbizalmasabb barát, futó- és étkezőpartner is.

Gizelle és Lauren együtt élik át az első szerelmet, az első munkahely kihívásait, a lány anyjának küzdelmeit a drog- és alkoholfüggéssel, és a nagyvárosban való felnőtté válás minden örömét és nehézségét. Ám Gizelle váratlanul megbetegszik, és Laurennek hirtelen szembesülnie kell azzal, hogy leghűségesebb társa élete nem tart örökké. Készít egy bakancslistát, hogy a lehető… (tovább)

Eredeti cím: Gizelle's Bucket List

318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633108147 · Fordította: Abody Rita

Times Square

Bea_Könyvutca P>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

Ismertem régen egy lányt, aki azt mondta, hogy ő nagyon szereti a kutyákat, nagyon szeretné, ha lenne is egy, de nem lesz mégsem, mert nem bírná ki, ha a kutyája meghalna. Van ebben némi igazság, de alapjában véve szerintem egy nagy-nagy butaság.

Ha az élet egy normális körforgás szerint halad, akkor mi emberek, túléljük a kutyáinkat. Ezt nagyon fájt már így leírnom is, de sajnos ez van. Azokban az esztendőkben viszont, amikor van egy kutyatársunk, annyi sok szeretetet és feltétlen bizalmat kapunk tőle, mint talán senki mástól.
Neki jól vagyunk úgy, ahogy vagyunk, mindegy hogy nézünk ki és nem számít, hogy milyen hangulatunk van. Nem veszekszik velünk, nem tesz szemrehányásokat, nem mondja meg, hogy mit, hogyan csináljunk és hogy szerinte így meg úgy jobb lenne.

Jajj, nagyon megható és megrázó könyv, aki veszített már el kutyát, vagy van kutyája, az tudja, hogy miről beszélek… A könyv vége lelkileg nagyon megviselt, ennek ellenére nem bánom, hogy elolvastam, igazi tisztelgés és emlékezés volt egy csodálatos kutya előtt.

Ha tehetitek, ne éljétek le az életeteket anélkül, hogy egy kutyatársra szert tennétek. Pótolhatatlan élmény.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/07/lauren-fern-watt-e…

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

„Azt hiszem, ha az ember egy kutyát hoz az életébe, azzal együtt a szívfájdalmat is bevállalja, nincs igazam? Szinte biztos, hogy egy napon el kell búcsúznod tőle, és az lesz a legszomorúbb napod, de nagyon megéri, hát nem így van? Kutyát tartani. Tanulni a feltétel nélküli szeretetükből.”

Tudtam, hogy ezen a könyvön bőgni fogok, tudtam, hogy nagyon, de nem sejtettem, hogy ennyire. Nem gondoltam, hogy másnap reggelre még olyan dagadtak lesznek a szemeim, hogy anyu megkérdezze, mi történt. Mert amúgy nem vagyok könyvön/filmen sírós típus. Nagyon nem.
Most először visszás érzés kicsit csillagot adni rá, mert igen, tetszett, de sokkal jobban fájt, mint amennyire tetszett, és ezt most nem leszólásnak szántam.
Gizelle egy imádni való óriás hölgy. Nagyon jókat lehet derülni rajta! Aki szereti az állatokat, egyből könnyen a szívébe tudja zárni. Csak persze a könyv elejétől kezdve ott lebeg a szemed előtt, hogy mi lesz a záróakkord. A vége felé nagyon féltem, és voltak oldalak, ahol meg kellett állnom, mert nem láttam a könnyeimtől. Közhely, de ezután még jobban szeretem a kutyámat, és remélem nagyon sokáig velünk lesz még! Viszont nem sütök el egy másik közhelyet, hogy ezt minden kutyásnak olvasni kell. Nem, nem kell, mert ha attól tartasz, vagy azért nem mersz belekezdeni, mert a vége nagyon fog fájni, akkor ne tedd! Mert igen, fáj a vége, piszkosul, és hidd el, nem gyávaság, ha nem olvasod! Helyette inkább öleld meg a kutyusodat, míg teheted! ♥

"(…)
Nagyon imádtam. Ez a sajátos írásmód, ahogy Lauren teljesen őszintén és egyszerűen leírja a dolgok menetét üdítő. Nincsenek benne csavarok, váratlan fordulatok. Nem okoz meglepetést, mégis így jó, ahogy van. Megmutatja, mennyire fontos, hogy az életünkben legyen egy szőrös társ is, hiszen annyi mindent tanulhatunk egymástól. A legfontosabb pedig mindközül: a feltétel nélküli szeretet.
Nagyon jól kifejti, miért szükséges, hogy az ember a pillanatnak éljen, feledve a tegnap bajait és a holnap gondjait.
Mindenkinek szüksége lenne egy bakancslistára és egy hű társra, hogy együtt teljesítsék a pontokat. Merjetek önmagatok lenni és úgy éljetek, hogy tényleg elhiggyétek: pont ott vagytok, ahol lennetek kell!"

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/07/lauren-fern-watt-…

K_A_Hikari>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

„Időnként úgy nézett rám, mintha jobban szeretne engem, mint bármi mást ezen a világon. Néha úgy nézett rám, mintha én magam lennék az egész világ.”

Napokkal ezelőtt fejeztem be, ám csak most ülepedett le annyira, hogy értelmesen legyek képes nyilatkozni róla.
Az igaz történetekkel mindig bajban vagyok: sokkal jobban meg tudom kedvelni, mint egy fikciót, ugyanakkor pont emiatt kicsit nagyobbak az elvárásaim is.
Magam is kutyatulajdonos vagyok, szóval ilyen könyvek után megnyugszom, hogy nem csak én tekintem olykor embernek a négylábú barátomat.
Különleges regény ez: egy kutya őszinte, igazi, és töretlen szeretetéről.
Kutyatulajdonosok számára „kötelező” olvasmány.
Ha vesztettek már el kiskedvencet, akkor a százas zsebkendő jó ha kéznél van.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2017/12/lauren-fern-w…

Emília5>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

Csodálatos könyv volt. Magam is kutyaimádóként átéltem hasonló helyzetet, a könyv végénél alig láttam a könnyeimtől. A mondanivalója a feltétel nélküli szeretetről és arról, hogy élvezd a pillanatot, az életet, élj, legyél boldog, használd ki a boldogságodhoz a gyönyörű perceket, engedd el, amit el kell engedned, ez mind mind a szívemig hatolt. Emeli az értékét, hogy nem kitalált történet. Köszönöm Laurennek, hogy megosztotta velünk.

sztinus P>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

Annyira jó érzès, amikor azok a könyvek érnek el hozzàd, ami èpp Te vagy.
Én most Lauren vagyok, futok, gazdi vagyok.
Imádtam Őket, a végèn nem akartam, de potyogtak a könnyeim.

Gyöngyi0309 P>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

Szomorú történet volt, és szerintem nagyon intim is.
Elveszteni valakit, akár embert, akár állatot mindig nagyon nehéz, igazán szerintem sosem lehet feldolgozni. Lauren szép emléket állít Gizellenek a könyvvel. Akik ennyire szeretik az állatokat bizonyosan jó emberek, mert őket feltétel nélkül kell szeretni és gondozni. Itt nincs az, hogy ha felnő el tudja magát látni. Ez sem könnyű feladat. Laurennek alapból sem volt könnyű élete ilyen anyával. Bevallom nem értettem, hogy mindez ellenére hogy tudta szeretni. Viszont remek emberek voltak körülötte, meg persze Gizelle is.
Voltak örömteli pillanatok is, tetszett, hogy olvashattam, hogy költözött el otthonról, hogy önállósodott, ami szerintem becsülendő, egy nagyvárosban nehéz helytállni fiatalom kilométerekkel távol az otthoni környezettől, ráadásul neki a kuytusáról is gondoskodnia kellett,
Szép történet volt, de nekem még mindig nem kedvencem az olyan regény, amiben az állat áll a középpontban. off

cirmilla>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

Egy újabb könyv, amikor azt mondom, befejeztem a kutyás könyveket, soha többé nem olvasok csak történelmi regényeket vagy pszichothrillereket. Nem bírja a lelkem. Minden kutyás rémálma, hogy el kell engedni kedvencünket a Nagy Útra. Olvasni sem jobb róla. Soha semmi nem készíthet fel rá. Önző módon azt szeretném, majd ha eljön az az idő, a kutyáim dönthessenek, ne nekem kelljen. Nagyon szomorú könyv. Giselle már sokunk kutyája lett, Lauren bánata pedig a miénk is.

nagy_anikó>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

A kutyatartó családok, emberek életében bizony több kutyustól is búcsút kell venni. Általában mindig van egy kutya, melyhez sokkal több emlék kapcsolódik, sokkal tovább fáj az elvesztése. Nekem is volt egy ilyen kutyusom, amely a mai napig eszembe jut. Volt egy snauzer keverék szukánk. spoiler Az utolsó elléséből megmaradt két kölyök. Kicsi családunk szépen felosztotta maga között a kutyusokat, ami gyakorlatban azt jelentette, hogy nekem volt három kutyám. A nagyobbik kölyköt mindig bántotta a másik két kutya. Én lettem a pótanya, a védelmező. Ilyen szoros kapcsolat még soha nem volt egy kutyusommal sem. Igaz, hogy a kutya megérzi bánatunkat és vigasztalni is próbál. Boldogságunkat és velünk örül.
Ebben volt része Laurennek is Gizellével. Egy picit hiányoltam, hogy kevés rész foglalkozott a kölyökkel így a könyv első fele egy nagyon hosszú bevezető, amely leginkább a kutyus méretével foglalkozott, a könyv második fele a valós bakancslista. Igen tudtam, hogy mi lesz a vége így az utolsó kb. 100 oldalt végig pityeregtem.

KleineKatze>!

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája Négylábú társam igaz története

Szeretnék egy kutyát. Számomra, nagy macskamániásnak ez volt a regény tanulsága, ha lehet ezt tanulságnak nevezni.
Van valami elképesztő abban, hogy mit jelent Lauren számára ez a hatalmas kutyus, aki egy négy lábon járó szeretetcsomag, és aki nélkül nem lehet fürödni. Lauren és Gizelle között olyan kapcsolat van, amit nagyon irigyelek. Nem csak ember-kutya, az ember legjobb barátja, stb., de igazi társak. Nem létezhet egyik a másik nélkül. És amikor arról van szó, hogy ez a kötelék elszakadhat, nekem is könny szökik a szemembe.

Niitaa P>!

Talán az életnek végül is tényleg nem kell olyan komplikáltnak lennie. Talán az élet lehet csupáncsak egyszerű, különleges kalandok sora?

Bea_Könyvutca P>!

Niitaa P>!

Rendben leszel. A fájdalom nem tart örökké. Semmi sem tart túl hosszú ideig.

Niitaa P>!

(…) a szeretet akkor működik a legjobban, ha feltétel nélküli.

Rekababa07>!

94. oldal, 9. fejezet

Niitaa P>!

Néha mindenkinek szüksége van segítségre

Riszperidon P>!

Ha létezik „állatszerető gén”, akkor én azt anyámtól örököltem. Állítólag, amikor kicsi voltam, eső után kirohantam a járdára, és megmentettem a gilisztákat oly módon, hogy visszadugdostam őket az ázott földbe, hogy ki ne száradjanak.

Riszperidon P>!

Futni egy mérföldet, akkor is, ha nehéz. Futni akkor is, ha nyomorult állapotban vagyok. Futni egy mérföldet, hogy bebizonyítsam magamnak, hogy képes vagyok továbbmenni, még akkor is, ha a dolgok nem könnyűek.

Riszperidon P>!

Mikor futottam, erősnek éreztem magamat, az életet pedig egyszerűnek.

Neelah>!

Egy fickó a Nyolcadik sugárúton, egy csemegebolt előtt megbökött az ujjával, hogy tudassa, udvariasan, tapintatosan és teljes bizonyossággal:
– Szeretném közölni magával, hogy ez nem egy kutya. Ez egy Tyrannosaurus Rex.
Világos volt, hogy segítő szándékkal van irántam. Mindenképpen azt akarta, hogy tisztában legyen vele, egy vad, a késői kréta korból származó húsevő hüllőt sétáltatok, és ezért meg kell tennem a szükséges óvintézkedéseket.

82. oldal, 5. fejezet