Véres ​csontok (Anita Blake, vámpírvadász 5.) 420 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Egyetlen ​halott feltámasztása Anita Blake számára szinte rutinfeladat. De mihez kezdjen egy egész temetővel? Ez az ügy már első hallásra is rázósnak tűnik. És aztán csak egyre bonyolultabb, véresebb és veszélyesebb lesz. Anitának egy ősrégi temető halottait kellene feltámasztania, hogy a segítségükkel elsimíthassanak egy egyre élesebb vitát a szóban forgó terület jogos tulajdonosait illetően. A megbízók ugyanis luxusszállodát készülnek építeni a hegyek közé, de az ötlettől nincs mindenki elragadtatva. Főként a Bouvier család, akik azt állítják, az őseik abban a földben nyugszanak, tehát a terület őket illeti. De Anita úgy érzi, nincs a birtokában minden információ. Mintha elhallgatnának előle bizonyos dolgokat. Aztán itt vannak a brutális gyilkosságok, melyeknek meg kellene találnia az elkövetőjét. Úgy tűnik, egy vérszomjas vámpír garázdálkodik a környéken, ezért Jean-Claude is a helyszínre siet, és az ő rivalizálása egy másik nagyhatalmú vámpírmesterrel csak tovább bonyolítja a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

ISBN: 9637118020 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér

Anita Blake · Jean-Claude

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

„Én soha nem bocsátottam meg senkinek semmit. Ez nyilvánvalóan jellemhiba, de a fenébe, mindenkinek kell legalább egy.”

Nos a fenti idézet, csak egy azon gyöngyszemeknek, ami oly jellemző Anitára.
Bár nagyon kedvelt főhősnő, itt már picit érzem azt az idegesítő „nem hiszek magamban, hogy szép lennék, meg szexi”, de minden pasi engem akar gondolkodást és ez anno is végig kísérte a sorozatot, csak a későbbiekben sokkal, de sokkal idegesítőbben jön elő.
Ettől függetlenül ez a rész nagyon izgalmas, még így másodjára is elérte, hogy féltsem a szereplőket. Nagyon jó, hogy folyamatosan új karaktereket ismerhetek meg, színesítik ezt az amúgy sem unalmas történetet és minden részel csak megerősít a hitemben, nem hiába az egyik kedvenc sorozatomról van szó.
A legjobbak egyike ez a könyv, természetesen kedvenc!♥

agi89>!

Wow.
Wooow.
Woooooow!
Nem találok szavakat.
Megint annyi minden történt.
Elképesztően izgalmas volt. Úgy féltem és annyira féltettem Anitat, Jean-Claudeot, Larryt és Jasont. Ennyire még egyik rész alatt sem aggódtam.
Egyre jobban belehabarodok ebbe a sorozatba.
Ismétlem önmagam, de tényleg sose hittem volna.

Jean-Claude még jobban elrabolta a szívem. ❤

cicus61 P>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Ez a rész is nagyon izgalmas volt. Anita hozta a szokott formáját ahhoz képest, hogy nem halhatatlan. Megint jó volt az elején a krimi szál, mondjuk nem tartott sokáig :) Aztán jött a horror :) Nekem is tetszik, hogy mindig van új szereplő és új faj a történetekben. Mondjuk az már engem is idegesít, hogy a két pasi között vacilál, jó lenne már választani! Mondjuk,nem tudom, én kit választanék :) Nagyon tetszett a vége is, jól átvert párszor az írónő :) de megcsinálta!

Ittimi78>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Ebben a részben legalább már a nyomozás izgalmas volt, és bár a romantikus szálat továbbra sem vette újra kézbe az író, azért volt legalább egy szívmegállásos pillanat :D

Paulina_Sándorné P>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Izgalmas, érdekes, és nekem egy csöppet félelmetes is volt. Nem semmi nő Anita. Nem bírnám csinálni. Imádtam Jean-Claude és Anita részeit a történetben. Érdekes volt számomra az a rész, mikor Jean-Claude elaludt. Én neki szurkolok, úgy nem igazán hiányoltam Richard-ot. Elég volt belőle az a kevéske az elején. Érdekes figyelni a különféle teremtményeket. A pénz, a hatalom mindenkinek kell. Larry ügyes volt nagyon. A vége nem semmi volt, féltettem Anitát nagyon.

Szűcs_Viktória_>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

♢ A könyv eleje nagyon érdekes volt. Ismét a gyilkosságokon volt a hangsúly.
♦ Aztán a könyv negyedénél Jean-Claude is megjelent. Ezzel igazából nincs semmi baj. Viszont észrevettétek az összes könyv összes boss vámpírja erősebb volt nála? Legyőzőtt ő valaha valakit? hm…
♢ Larry egyre szimpatikusabb és hasznosabb. Igazából Anita pórázát fogja sokszor. És jajj bizony szükség is van rá.
♦ A könyv vége visszont megdöbbentett. Ekkora hülyeséget egy több száz éves vámpír nem tehet. Fogom a fejem azóta is. spoiler
♢ A könyv végén egyetlen érdekes dolog volt és az Anita ereje. spoiler Ebből még nagyon jó dolgokat ki lehet hozni a következő kötetekben.

És utóirat: Végre a könyv is elismeri, amit mi/ én már minden értékelésben kifejtettem. Anita azt mondja többször is, hogy „ Nem következetes…” Az nem kifejezés. Ha ő csinál valamit az rendben van, de ha más, akkor fel van háborodva. Ha egy témában meggondolja magát onnantól kezdve az az új szabály. Lassan kukába dobja az összes elvét.

Jajj azért vártam, hogy Edward megjelenjen a semmiből és megmentsen mindenkit!

Echo>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Most őszintén miért van ennyi része ennek a sorozatnak? Ugy érzem sose érek a végére.
Örülök hogy ebből a részből kimaradt Richard. Egyrészt azért mert nem kedvelem, másrészt nem volt kedvem a szerelmi drámához. Így is el kellett viselni Larry-t,aki végig hisztizte az egészet.
A történet végig érdekes volt,mint az előző részekben. Még ha a szereplők az idegeimre is mennek,a történet miatt megéri olvasni.

_Katie_ P>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Most komolyan: Anita kib@szottul elpusztíthatatlan Blake-nek soha nem esik semmi baja???!
Ebben a részben ismét szinte csak karcolásokkal megúszta. Hihetetlen. Nem azt várom, hogy haljon meg, mert ő a főszereplő, de azért erre a részre nagyon penge lett.

Ez a Jean-Claude és Richard páros közötti vergődés kezd teljesen kiakasztani. Hihetetlen, hogy még mindig nem tudja eldönteni kit akar….

Összefoglalva a történetet:
vér, sebesülések, szenvedés, fegyverek, erőszak, keresztek, vámpírok, legenda, tündérek, halottkeltés, fanyar irónia és komplexus, hogy mindenkit meg kell menteni. :) :)
Jó sztori volt ez, csak Anita ne lenne ennyire csökönyös……………mindig…………….minden alkalommal……………mindenben

Tüncsimüncsi>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Ez a rész sem volt unalmas az már biztos. Tetszett az új szereplők bevonása és főként az, hogy más fajt képviseltek. Minden egyes részben valami pluszt sikerül Anita képességeihez adnom. :)
Jean- Claudeos részek izgalmasak voltak, de minden percben vártam Richard felbukkanását, ami elmaradt..
Várom már a döntését a pasik között, mert ez néhol már kezd idegesíteni.

Midoriko>!
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,már vagy három éve el akartam olvasni és el sem hiszem, hogy ez most megtörtént!
Jó könyv, tetszett. Bírom Anitát, Larry is jó volt. Meg tetszett, ahogy Anita a „szoknyája” mellett próbálta tartani és védeni!
Viszont, most ott tartok, hogy már nem csak Jean-Claude párti vagyok, hanem Richard is!

SuzyQ>!

Jean-Claude-ot arra kérni, hogy ne menjen az idegeimre olyan volt, mintha az esőt kérném, hogy ne legyen vizes.

island>!

– Egy pedofil vámpír. Ez nem szabályellenes?
– Milyen szabályra gondolsz?
– Hogy egyszerre csak egyféle szörnyeteg lehetsz.

Fummie>!

– Dögölj meg – mondtam halkan, érzéssel.
Elmosolyodott.
– Ezen már túl vagyunk, ma petite. Elkéstél.

Quvik>!

– Milyen különleges kellékekre lesz szükséged, hogy megidézz egy háromszáz éves halottat, ma petite?
Vállat vontam.
– Egy nagyobb véráldozatra. Eredetileg arra gondoltam, hogy pár kecskét használok majd.
– És most mire gondolsz, mit akarsz használni?
– Egy elefántot, esetleg – mondtam bizonytalanul.
Kint álltunk a folyosón, és Jean-Claude nagy szemeket meresztett rám.
– Csak viccelek. Őszintén. Mellesleg az elefántok minden fajtája veszélyeztetett. Inkább egy tehénre gondoltam.
Hosszú pillanatokig bámult rám, nagyon komoly képpel.
– Ma petite, ne felejtsd, hogy meg tudom mondani, mikor hazudsz.
– Mit jelentsen ez?
– Azt az elefántos megjegyzést komolyan gondoltad.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Jean-Claude
Veron P>!

veri7>!

Soha nem mondtam, hogy következetes vagyok, csak azt, hogy komolyan gondolom.

Ryia>!

Azt kívántam, bárcsak bepakoltam volna Sigmundot, a plüsspingvinemet, de az a gondolat, hogy Jean-Claude vagy Jason egy plüssállattal találjon egy ágyban, legalább annyira zavart, mint az, hogy esetleg megpróbálnak megenni. A macsóságnak ára van.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake
agi89>!

Még érzem az ízed a számban, érzem a szíved vad lüktetését és drága emlékként őrzöm. Mérsékelni fogom a rajongásom, de erőfeszítésembe kerül Anita, nagy erőfeszítésembe.

26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jean-Claude
Ryia>!

A pult mögött egy pasi állt. Amikor megláttam, először az jutott eszembe róla, hogy „milyen szép haja van ennek a lánynak”.

Dorina_Koreny>!

Szeretlek, ma petite, amennyire képes vagyok rá.

Kapcsolódó szócikkek: Jean-Claude

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás