Véres ​csontok (Anita Blake, vámpírvadász 5.) 345 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Egyetlen ​halott feltámasztása Anita Blake számára szinte rutinfeladat. De mihez kezdjen egy egész temetővel? Ez az ügy már első hallásra is rázósnak tűnik. És aztán csak egyre bonyolultabb, véresebb és veszélyesebb lesz. Anitának egy ősrégi temető halottait kellene feltámasztania, hogy a segítségükkel elsimíthassanak egy egyre élesebb vitát a szóban forgó terület jogos tulajdonosait illetően. A megbízók ugyanis luxusszállodát készülnek építeni a hegyek közé, de az ötlettől nincs mindenki elragadtatva. Főként a Bouvier család, akik azt állítják, az őseik abban a földben nyugszanak, tehát a terület őket illeti. De Anita úgy érzi, nincs a birtokában minden információ. Mintha elhallgatnának előle bizonyos dolgokat. Aztán itt vannak a brutális gyilkosságok, melyeknek meg kellene találnia az elkövetőjét. Úgy tűnik, egy vérszomjas vámpír garázdálkodik a környéken, ezért Jean-Claude is a helyszínre siet, és az ő rivalizálása egy másik nagyhatalmú vámpírmesterrel csak tovább bonyolítja a… (tovább)

Eredeti mű: Laurell K. Hamilton: Bloody Bones

ISBN: 9637118020 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér

Anita Blake · Jean-Claude

Nikolett0907 P
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

„Én soha nem bocsátottam meg senkinek semmit. Ez nyilvánvalóan jellemhiba, de a fenébe, mindenkinek kell legalább egy.”

Nos a fenti idézet, csak egy azon gyöngyszemeknek, ami oly jellemző Anitára.
Bár nagyon kedvelt főhősnő, itt már picit érzem azt az idegesítő „nem hiszek magamban, hogy szép lennék, meg szexi”, de minden pasi engem akar gondolkodást és ez anno is végig kísérte a sorozatot, csak a későbbiekben sokkal, de sokkal idegesítőbben jön elő.
Ettől függetlenül ez a rész nagyon izgalmas, még így másodjára is elérte, hogy féltsem a szereplőket. Nagyon jó, hogy folyamatosan új karaktereket ismerhetek meg, színesítik ezt az amúgy sem unalmas történetet és minden részel csak megerősít a hitemben, nem hiába az egyik kedvenc sorozatomról van szó.
A legjobbak egyike ez a könyv, természetesen kedvenc!♥

agi89

Wow.
Wooow.
Woooooow!
Nem találok szavakat.
Megint annyi minden történt.
Elképesztően izgalmas volt. Úgy féltem és annyira féltettem Anitat, Jean-Claudeot, Larryt és Jasont. Ennyire még egyik rész alatt sem aggódtam.
Egyre jobban belehabarodok ebbe a sorozatba.
Ismétlem önmagam, de tényleg sose hittem volna.

Jean-Claude még jobban elrabolta a szívem. ❤

Ittimi78
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Ebben a részben legalább már a nyomozás izgalmas volt, és bár a romantikus szálat továbbra sem vette újra kézbe az író, azért volt legalább egy szívmegállásos pillanat :D

Katie_Sue P
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Most komolyan: Anita kib@szottul elpusztíthatatlan Blake-nek soha nem esik semmi baja???!
Ebben a részben ismét szinte csak karcolásokkal megúszta. Hihetetlen. Nem azt várom, hogy haljon meg, mert ő a főszereplő, de azért erre a részre nagyon penge lett.

Ez a Jean-Claude és Richard páros közötti vergődés kezd teljesen kiakasztani. Hihetetlen, hogy még mindig nem tudja eldönteni kit akar….

Összefoglalva a történetet:
vér, sebesülések, szenvedés, fegyverek, erőszak, keresztek, vámpírok, legenda, tündérek, halottkeltés, fanyar irónia és komplexus, hogy mindenkit meg kell menteni. :) :)
Jó sztori volt ez, csak Anita ne lenne ennyire csökönyös……………mindig…………….minden alkalommal……………mindenben

Tüncsimüncsi
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Ez a rész sem volt unalmas az már biztos. Tetszett az új szereplők bevonása és főként az, hogy más fajt képviseltek. Minden egyes részben valami pluszt sikerül Anita képességeihez adnom. :)
Jean- Claudeos részek izgalmasak voltak, de minden percben vártam Richard felbukkanását, ami elmaradt..
Várom már a döntését a pasik között, mert ez néhol már kezd idegesíteni.

Midoriko
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,már vagy három éve el akartam olvasni és el sem hiszem, hogy ez most megtörtént!
Jó könyv, tetszett. Bírom Anitát, Larry is jó volt. Meg tetszett, ahogy Anita a „szoknyája” mellett próbálta tartani és védeni!
Viszont, most ott tartok, hogy már nem csak Jean-Claude párti vagyok, hanem Richard is!

AustraliaFan
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Elolvastam, jó is volt, de mikor fog végre szexelni a csaj? :DDDD
Jó volt, hogy Jean-Claude szerepelt benne, de nem tetszett, hogy valakik csak úgy erősebbek nála. Larry is jó volt, viszont néha megráztam volna Anitát, mikor mégis szót fogadott neki. Persze pont akkor, amikor nem kellett volna. Többször nem is értettem. Pl. mikor meghalt az a Mr. Sterling. Alkupozícióban voltak de Larry elkezdett nyafogni, hogy ne hagyja, hogy megöljék. Erre mi történt? Ők is elfogatták magukat, a pasi is meghalt. Sok értelme volt hallgatni egy zöldfülüre mondhatom.
Amúgy kicsit már unom ezt az ártatlanság meg tisztaság nyafogást. Valaki ordítsa végre Anita képébe, hogy ő sem ember!

Jean-Claude-dal kicsit közelebb kerültek egymáshoz, de szerintem még mindig Richardot tartja az igazi pasijának. Ez több szempontból is zavar, de főleg azért, mert olyan miatt nem engedi közel magához, amit ennek a Ricsi gyereknek simán elnéz.

Kedves Anita! Mindkét pasi szörnyeteg, ha a te meghatározásodat vesszük alapul! :DDD

josageszter
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Szokásos keppen kezdődött. Jött egy ügyfél egy hulye halott idézéssel, amelyet persze, hogy elfogadott a főnök, Bert, így Anitának meg kell oldania. Az eleje döcögősen indult be, de utána megint kezdtek a szálak kibontakozni. Sajnos nekem ebből a részből hiányzott valami. Őrültem, hogy a Richárd miatti nyavalygás itt elmaradt és a Jean-Claude szál lett kicsit erősebb. Azonban valahogy még sem hatott meg még az sem, amit Jean-Claude-rol megtudtunk. Nekem hiányzott a meghittség, a felvezetés, a feszültség vagy valami.. ráadásul valahogy semmi nem tűnt hitelesnek.. főleg a tündérek nem.. Remélem lesz róluk meg szó, mert nekem ez így keves. Ráadásul az egyetlen tündér aki érdekelt az is megmurdert:D és semmi nem is derült ki róla. A vége tetszett, megint jó lett, bár azt sajnálom, hogy ennyire egyszerű. Jobb lenne, ha ismét kicsit több poén lenne benne.

vudura06 P

Huha-huha :D
Mit ne mondjak :D
Egyszerűn I-M-Á-D-O-M Anita Blake-et és Jean-Claude-ot. <333
Larry nagyon a szívemhez nőtt :)) Jason-t pedig még jobban megszerettem. *.*
És maga a történet :D
Szerintem ez a sorozat könyvről könyvre jobb lesz. :)))

Becca
Laurell K. Hamilton: Véres csontok

Huh ez a sorozat egyre jobb és jobb lesz. Bár elég részletesen írta le a holttesteket, és egyéb gusztustalan dolgokat grr… mindent egybe vetve tetszett :)
Anita még mindig nem tud dönteni Jean-Claude és Richard között..mindketten szeretik, és ő is szereti mindkettőt. Bár most közelebb került a vámpírhoz.
tetszett Larry karaktere, remélem, hogy még sokat találkozok vele

SuzyQ

Jean-Claude-ot arra kérni, hogy ne menjen az idegeimre olyan volt, mintha az esőt kérném, hogy ne legyen vizes.

island

– Egy pedofil vámpír. Ez nem szabályellenes?
– Milyen szabályra gondolsz?
– Hogy egyszerre csak egyféle szörnyeteg lehetsz.

Fummie

– Dögölj meg – mondtam halkan, érzéssel.
Elmosolyodott.
– Ezen már túl vagyunk, ma petite. Elkéstél.

Quvik

– Milyen különleges kellékekre lesz szükséged, hogy megidézz egy háromszáz éves halottat, ma petite?
Vállat vontam.
– Egy nagyobb véráldozatra. Eredetileg arra gondoltam, hogy pár kecskét használok majd.
– És most mire gondolsz, mit akarsz használni?
– Egy elefántot, esetleg – mondtam bizonytalanul.
Kint álltunk a folyosón, és Jean-Claude nagy szemeket meresztett rám.
– Csak viccelek. Őszintén. Mellesleg az elefántok minden fajtája veszélyeztetett. Inkább egy tehénre gondoltam.
Hosszú pillanatokig bámult rám, nagyon komoly képpel.
– Ma petite, ne felejtsd, hogy meg tudom mondani, mikor hazudsz.
– Mit jelentsen ez?
– Azt az elefántos megjegyzést komolyan gondoltad.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Jean-Claude
veri7

Soha nem mondtam, hogy következetes vagyok, csak azt, hogy komolyan gondolom.

Veron P

Ryia

Azt kívántam, bárcsak bepakoltam volna Sigmundot, a plüsspingvinemet, de az a gondolat, hogy Jean-Claude vagy Jason egy plüssállattal találjon egy ágyban, legalább annyira zavart, mint az, hogy esetleg megpróbálnak megenni. A macsóságnak ára van.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake
Ryia

A pult mögött egy pasi állt. Amikor megláttam, először az jutott eszembe róla, hogy „milyen szép haja van ennek a lánynak”.

K_Maria P

A fák összezárultak körülöttünk. St. John úgy furakodott át köztük, mint aki tudja, mit csinál. Az évnek ebben a szakában nagyon kevés az aljnövényzet. Ez megkönnyítette a dolgunkat, de így is külön tudomány keresztülvágni egy sűrű erdőn, főleg sötétben. Még zseblámpával sem lehet jól látni. Át kell adnod magad a fáknak, valahogy úgy, ahogy úszás közben átadod magad a víznek. Nem igazán a vízre koncentrálsz, sőt a testedre sem. Arra a ritmusra koncentrálsz, ahogy a tested siklik, ahogy hasítod a hűvös hullámokat. Az erdőben is van ritmus. Arra koncentrálsz, hogy megtaláld a helyet, ahol az erdő átenged. Ha harcolsz vele, az erdő ellenáll. És éppúgy, ahogy a víz, az erdő is megölhet. Aki nem hiszi, hogy az erdő életveszélyes hely, az még soha nem tévedt el benne.

Mrs_Curran_Lennart P

Miss Harrison annyira elsápadt, hogy a sminkje impresszionista stílusban festett vizililiom-szőnyegnek tűnt.

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás