Rafael (Anita Blake, vámpírvadász 28.) 56 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Rafael

Rafaelnek, a vérpatkányok királyának életre-halálra szóló párbajt kell vívnia, hogy megtarthassa a koronáját. Korábbi ellenfeleivel könnyűszerrel végzett, de a mostani kihívója sokkal veszélyesebbnek tűnik. Ezért a párbaj éjjelén mindenképpen maga mellett szeretné tudni egyik legrégebbi és legmegbízhatóbb szövetségesét, Anita Blake-et.

A vérpatkányok között azonban akadnak, akik túlságosan is szorosnak ítélik a vámpírokhoz fűződő köteléket. Úgy vélik, Amerikában csak egyetlen természetfeletti királynak van hely, és ha Rafael ennyire kiszolgáltatja magát és az övéit a szövetségeseinek, akkor a patkányok végül a vérszívók játékszerévé és eleségévé válnak.

Közülük lép elő az új kihívó is. Egy vérpatkány, aki fiatalabb és éhesebb a mostani uralkodónál, de sötét titkokat rejteget, amelyek nem csak a saját fajtájának, de a vámpírok vesztének ígéretét is hordozzák. Rafael azonban tántoríthatatlan: vállalja a küzdelmet, és világa megmentéséért a legvéresebb erőszaktól sem retten meg.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Agave Könyvek, Budapest, 2022
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635980123 · Fordította: Török Krisztina
Agave Könyvek, Budapest, 2022

Mrs_Curran_Lennart P>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Jó régen olvastam már Anita Blake-et, hiányzott a miliő, Jean-Claude meg a többiek. A történet az edzőtetemben kezdődik, ahol Kane levág egy hisztit, majd jön egy kis lelkizés Rafaellel. A valódi cselekmény kb. a könyv második felétől indul be, méghozzá elég véresen. De legalább igazi akció!
Csak ne ismételgetné állandóan a szerző magát Micah szeméről meg a többi apróságról. Nicky hiányzott, és a vértigrisek is úgy látom.szabira mentek. De legalább Gonosz és Igazság meg lett említve, hogy velük is edz Anita. Hiába, sok ennyi embert ( vámpírt) észben tartani!

Tímea_Kocsis_2 >!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Igazi hamisítatlan Anita Blake, mint az első könyveknél, csak a nyomozás hiányzik. Jó arányban vegyíti a metafizikát a harcművészettel és némi Anitás humorral. Jobban belelátunk a patkányok kultúrájába és távlatokat állít a többi vérállat klán fejlődése elé. A csoportdinamika több szinten is működésbe lép. Izgalmas nem túl hosszú és nincs tele öncélú szexel vagy túlzott hisztikkel. Tartalmaz néhány visszautalást és elmagyaráz olyan fogalmakat, amit a rendszeres olvasó ismer az előzményekből, de hosszabb kihagyás után ez frissíti az emlékeket.

Jucush84 P>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Ez az a sorozat, ami a „csakazértismegveszemmertelkezdtem” kategóriába tartozik. Imádtam úgy, ahogy volt. A belevaló tökös nekromanta, a vámpírok, majd szép lassan a vérállatok. De valahol le kellett volna állni (vagy nem).
Ennél a résznél Anita már nem olyan belevaló, inkább csak rinyál. Persze volt benne izgalmas rész is, és végre kevesebb sex.
Az öt csillag csak az érzelmi befolyásoltságomnak tudható be, mert annyira nem volt nagy szám. Kicsit kifáradt ez a történet.

Darolyn>!

28. rész, 1. olvasás

Túl sok nyavalygás, akadályozás, akadékoskodás,
túl kevés kultúramagyarázat.
Már Anitának elege volt a túl-okból.
spoiler

Az egész történet nagyjából egy délután-estét foglalt magában, ahhoz képest eléggé elnyújtott lett. A főgonoszt túl korán kitaláltam, spoiler.
Hiányzott Edward.

Veress_Éva>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Volt benne némi izgalom és alapvetően kevés „rinyálás” akadt, és a szex is emészthető adagban, talán ezért is lett ennyire rövid ez a történet amit egyáltalán nem bántam. A „házipatkány” vitte a prímet.

zsof>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Hát, ez az Anita, már nem a régi jó Anita.
A párbeszédek túl hosszúak, a cselekmény hol csiga, hol nyúl tempóban halad.
De a sztori azért érdekes és jó volt, a nosztalgia előjött belőlem, és érdekelt, hogy mi lesz.
Lassan lehet le kéne zárni ezt a sorozatot, mert újdonság már nincs benne, Anita mindenkit legyőz.
A borítót itt is leszavazom. Mi ez a förtelem?!

blankaveronika I>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Sok duma, kevés akció. Ha ez jelenti azt, hogy LKH gyorsan ír, akkor inkább írjon lassan én azt mondom.
Ettől függeltenül egész érdekes kötet volt, belepillanthattunk a patkányklán világába, ahol elvileg minden úgy működik, ahogy működnie kell.
Bónusznak pedig egy újabb régi ellenséget sikerült legyőzniük Anitáéknak.

Aniyou P>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Jobb volt, mint az előző kötet, itt legalább haladtak az események. Végre kicsit több infót kaptunk a vérpatkány-kultúráról, bár időnként úgy éreztem, mintha lenne egy-két homályos folt az események láncolatában. Továbbá jót tett a történetnek, hogy nem lett olyan bő lére eresztve. Bár a régi kötetek színvonalát szerintem már soha többé nem lesz képes hozni…
Természetesen a sok rinya itt sem maradhatott ki, na meg a végtelen ismétlésre állított melyik-pasim/csajom-milyen-jól-néz-ki-és-ezt-minden-könyvben-elismétlem-hátha-valaki-elfelejtette-volna epizódok…

basilisk>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Megígértem magamnak, hogy elengedem az Anita Blake sorozatot, de természetesen nem tettem meg.
Végre volt benne igazi harc és számomra is emészthető mennyiségű volt a szex.
Viszont ez a metafizikai katyvasz, a váratlanul felfedezett újabb képességek, már unalmasak, kiszámíthatóak és cseppet sem érdekesek. Anita már természetfeletti szuperlény, kismillió hívóállattal, minenféle hókuszpókusszal, és a még mindig ugyanaz a forgatóköny (azokra a részekre gondolok, amelyeknek van cselekménye is): éppen halálos veszélyben van mindenki, de ő egy újabb szuperképessége segítségével legyőzi a gonoszt.
A régi „tökös” Anita sajnos sehol sincs, egy nyavalygó problémahalmazt kaptunk helyette megint.

leontin>!
Laurell K. Hamilton: Rafael

Rossznak nem mondanám, de az eleje rettenetesen vontatott volt, gyakorlatilag a semmin vergődtek oldalakon át. Engem untatott a sok szájbarágós leírás, hiszen mára minden olyan Anita Blake-olvasó tudja, aki eljutott idáig, hogy milyen szép Nathaniel szeme, Asher haja, Pierette sminkje, Claudia izmai… értettük, de nem lehetne már túllendülni rajta? Azért bosszantó különösen az egész, mert maga a történet tényleg érdekes lett volna, végre többet megtudhattunk (volna) Rafaelről és a patkányokról.

BBetti86 >!

És mindenki jobban örül annak, aki osztozkodni akar, mint annak, aki csak elvenni.

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás