Obszidián ​Pillangó (Anita Blake, vámpírvadász 9.) 298 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

„A nevem Anita Blake. Hadd mutassam be Edwardot!” Hivatását tekintve Edward fejvadász. Mindegy, hogy milyen szörnyről van szó, neki csak az a fontos, hogy a hajsza minél hosszabb és véresebb legyen. Edward most Új-Mexikóba viszi Anitát, hogy segítsen neki egy problémás ügy felderítésében. Valami ismeretlen és titokzatos szörnyeteg vérszomjas zombikat gyárt az áldozataiból, ez pedig nem jelent túl sok jót a helyiek számára.
Új-Mexikó kietlen, sivatagos világába csöppenve Anita hamarosan az események sűrűjében találja magát. A rejtélyes gyilkosságok, ősi Azték szertartások, vámpírok és farkasemberek között Anita már nemcsak az életéért küzd, hanem a józan eszéért is, hogy belőle ne válhasson olyan könyörtelen gyilkológép, mint Edward.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Agave Könyvek, Budapest, 2006
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637118357 · Fordította: Gálla Nóra
Agave Könyvek, Budapest, 2006
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637118357 · Fordította: Gálla Nóra

Anita Blake · Jean-Claude · Edward (Ted Forrester) · Richard Zeeman · Geden · Itzpapalotlt

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

"– Öt éve ismerlek, és még azt sem tudom, hogy hívnak.
– Mert lényegtelen.
– Engem akkor is zavar, hogy nem tudom.
– Miért?
Megvontam a vállam, és leeresztettem a kezem. Már semmi szükség sem volt a pisztolyra. Legalábbis a következő öt percben.
– Hogy tudjam, milyen nevet vésessek a sírodra."

Igen, pontosan tudom, hogy minden egyes résznél evvel kezdem az értékelésem, de tényleg így érzem az adott pillanatban.
Ez a rész volt, az eddigi legjobb mind közül.

Nem csak azért, mert pörögtek az események, egyetlen pillanatra sem lankadt a figyelmem.
Nagyon durván lejöttek a poénok, sokszor sírva nevettem.
De ebben a részben végre Edward kapta a központi szerepet és, mint karakter oda meg vissza vagyok tőle.
Mondjuk a szerelmi szál kicsit furcsa volt a részéről, és idegenkedtem is tőle egy darabig, végül elengedtem ezt az érzést, mert végül minden pszichopatának van egy megrögzöttsége, hogy ezt érzelemmel keverjük össze egy dolog.

A másik nagy kedvencem, végre egy totál beteg, de kiváló gondolkodóra leltem, Olaf személyében.
Az a macska – egér játék, amit Anitával leműveltek, csak úgy csillogott tőle a szemem.

Csodás érzés volt olvasni ezt a részt, nem tudom mikor éreztem ennyire felszabadultnak magam.
Tényleg jól szórakoztam és egy nagy sóhajjal csuktam be a könyv utolsó lapját.

Számomra tökéletes.

Kedvenc! ♥

agi89>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Áááááá nem lehet más csak 5 csillag. Imádtam.

@Mrs_Curran_Lennart, tényleg elképesztően izgalmas volt ez a rész. *-*

A humora megint vitt mindent.
Edwardon elolvadtam.
Bernardot imádtam és valamilyen perverz módon Olafot is.
Szívemcsücsökjei voltak azok a jelenetek, amikor Anita és Olaf szópárbajoztak. Bernardo sokat nem lendített előre a vitán… :D Edward meg „békített”, mint egy jó óvóbácsi. XD

Nagyon hiányzik már Jean-Claude.
Haladok is tovább, hogy „találkozhassak” vele. :D

Nita_Könyvgalaxis>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Edward rulez!!! Kár, hogy a 10. résztől Hamilton néni pornópicsát csinált kedvenc vámpírvadászomból…

kiruu P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Halálos. Imádom. Tökéletes. A Gyilkos tánc óta egy ilyen részre várok. A legjobb.
A Halál.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Első olvasásra nem ez volt a kedvenc részem. Talán azért mert egyszuszra elolvastam a sorozat magyarul megjelent részeit a Harlequinnel bezárólag. Így újraolvasva viszont jobban lejönnek a poénok és apróbb nüanszok, amik felett első rohamolvasáskor elsiklottam. Elsőre az jött le, hogy már megint egy durva sorozatgyilkos és szegény Anitát megint boszorkányüldözik a zsernyákok. De Edward egyénisége sokat dob a történeten, nem beszélve új kis családjáról. Bernardo szimpatikus volt, Olaf pedig egy állat. Érdekesen kezdődött Olaf és Anita kapcsolata, és egyre csak fejlődik, vajon hová?
Elég sok idő telt el a nyolcadik rész óta és elsőre kimondottan hiányoltam Anita „cicáit” és Richárdot, Jean-Claude-ról nem is beszélve. De a cselekmény annyira pörgős, néhol gusztustalan és félelmetes, hogy el is feledkezik róluk az ember. Azóta angolul is olvastam az új részeket és szerintem a magyar fordítás jól visszaadja a hangulatot.

Jean>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Az egyik kedvenc részem! Pörgős, eseménydús, letehetetlen! Imádom Edwardot!

Tüncsimüncsi>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Imádtam, hogy beleláthattam Edward „Ted” életébe. Kicsit meglepődtem a romantikus szálon, mert nem tudtam róla elképzelni az eddigiek lapján, hogy tényleg érez. Főleg egy Donna típusú nő iránt.
Természetesen nem feledkezhetek meg az új szereplőkről sem. Olaf végig unszimpatikus volt, de a szócsatáik Anitával feldobták a történetet. Az, hogy Edward honnan kukázta ki sajnos titok maradt, mint Olaf bűnlajstroma és zárolt aktáinak részletei is.
Bernardó személyisége tetszett, de sokszor elég visszafogott volt.
Csak hogy Anita itt se érezze magát egyedül Ramirez nyomozó is csatlakozik a naivitásával és egy kis romantikával.
Obszdián pillangó az egyetlen igazi vámpír a történetben, de unalmasnak egyáltalán nem nevezhető. Hasonlóan manipulálja az embereke, mint Jean Calude, de a személyisége annyira nem ragadott magával.
Hiányoltam a triumvirátus többi tagját a történetből, továbbá kíváncsian várom Edward döntését :)

Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Azonkívül, hogy betekintést nyertünk Edward életébe, Anita és Edward kapcsolatának mélységébe, feltűnt két új szereplő, a Bernardo, a hóditó, és Olaf, a szerv szerető személyében, még így is brutális volt, nagyon jó kis harcokkal, még jobb beszólásokkal.

Earthjade>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Egy profi cselekmény, egy sorozat kitűnő része.
Szegény jaguár a szarkofágban, bár tudnám hova lett….

Az örökös ismétléseket pedig egyszerűen figyelmen kívül hagytam.

Cheril>!

Éljen a pozitív hozzáállás! Amíg meg nem hal.

Lolle>!

Talpra kászálódtam, és merev léptekkel kibotladoztam a folyosóra. Reszkessetek, szörnyek, itt vánszorgok én.

Lolle>!

– Öt éve ismerlek, és még azt sem tudom, hogy hívnak.
– Mert lényegtelen.
– Engem akkor is zavar, hogy nem tudom.
– Miért?
– Hogy tudjam, milyen nevet vésessek a sírodra.

inka0507>!

– Szóval hol is tartottam? – Bernardo piszkosul élvezte a helyzetet. – Ja igen, szóval ezzel az alakváltóval ketymegelsz, aki…
Kényelmetlenül feszengtem.
– El ne mondd még egyszer. Megnöveszti, és kész.
Úgysem száll le rólam, amíg ki nem csikar valami reakciót.
– Megnöveszti, értem én. A vámpírod pedig – folytatta Bernardo zavartalanul – négyszáz éve gyakorolja az ágytornát. Gondolom, elég technikás a gyerek. Egy két lábon járó farokvirtuóz.
A halványodó pír friss erővel izzott fel a képemen. Micsoda mák, hogy a jótékony félhomály közénk is beszivárgott.
– Gondolj, amit akarsz!
– A jó életbe, kiscsirke, én csak egy egyszerű halandó vagyok. Hogy jönnék ahhoz, hogy versenyre keljek a szexmester vérköcsöggel és a teleszkópos dákójú farkasemberrel?
Hát, ez betett a finom lelkemnek. Ilyenkor a legfájdalommentesebb eljárást alkalmazom: egyik fülemen be, a másikon ki.

Kapcsolódó szócikkek: alakváltó
Timi>!

– Tényleg, hogy is szólnak a fegyverviselési szabályok Új-Mexikóban?
Edward elfordította a slusszkulcsot. Ezek szerint sietünk.
– Miért kérdezed?
Becsatoltam a biztonsági övet.
– Csak tudni szeretném, hogy adandó alkalommal kibújhatok-e a kabátból, vagy mindig ruha alatt kell viselnem a fegyvert.
– Ideát, Új-Mexikóban csak akkor hordhatsz magadnál fegyvert, ha nem rejtegeted. Az engedély nélküli, rejtett fegyverviselés ugyanis büntetendő.
– Várj csak, ezt vegyük át még egyszer! Ezek szerint szabadon flangálhatok pőre pisztollyal, akár van engedélyem, akár nincs. De ha példának okáért a bugyimba dugom a stukkert, és nincs pecsétes papírom róla, hogy a bugyimba dughatom, akkor lejegelnek?

4. fejezet

Timi>!

Mint a pszichopata gyerekek az óvodában. Neked rohambili a jeled? Nekem férges alma.

55. fejezet

Cheril>!

Aki szelet vet, vihart arat. Vagy tájfunt. Ízlés szerint.

Cheril>!

Az ember nem futhat örökké önmaga elől. Ha elég gyakran mondogatom, talán egyszer el is hiszem.

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás