Leláncolt ​Nárcisszusz (Anita Blake, vámpírvadász 10.) 301 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Hat hónap telt el azóta, hogy Anita utoljára találkozott Richarddal és Jean Claude-dal. Hat hónap férfiak nélkül. Hat hónap döntések nélkül. Hat hónap tele veszéllyel. Mert Anita a testén viseli mind a vámpír, mind a vérfarkas jelét, és amíg a triumvirátus újra össze nem áll, addig mindhárman sebezhetők. De aztán egy emberrabló olyan ártatlanokat vesz célba, akiknek védelmére Anita felesküdött, így a vámpírvadásznak minden segítségre szüksége lesz, hogy megküzdjön vele. A triumvirátus tehát újra eggyé válik, és Anita képes lesz használni Richard és Jean-Claude emberfeletti erejét. Hallja a szívdobbanásukat… ismeri a gondolataikat… érzi az éhségüket… Anitának most a saját testében lakozó szörnyeteggel is fel kell vennie a harcot, mert nem engedheti, hogy a mindennél erősebb vérszomj és vágy birtokba vegye az elméjét, eleméssze a lelkét.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Agave Könyvek, Budapest, 2006
618 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637118551 · Fordította: Török Krisztina
Agave Könyvek, Budapest, 2006
620 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868755 · Fordította: Török Krisztina

Anita Blake · Jean-Claude · Micah Callahan

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

„Lehetsz a lehető legmélyebben, fordulhat ki az életed tövestül a sarkából, a világ meg se moccan, marad rezzenetlenül az, ami volt. És persze forog tovább. Gond nélkül.”

Most lehet betegesen fog hangzani amit leírok, de szerintem a meztelenség a világ legtermészetesebb dolgainak egyike.
Ezért mikor olyan könyvet olvasok, ahol össze van kötve az „állatias” énnel, nem botránkozom meg, sőt nagyon is érdekel.
Írom ezt úgy, hogy sosem volt rajtam fenék villantó mini ruha, vagy mellett mutogató felső.
Egyszerűen elfogadom az élet eme részét úgy ahogy van.

Ez a kötet már bőven a felnőtt szekcióba tartozik, rengeteg meztelenség és még annál is több szexualitás található benne.
De mégis rendkívül tetszetős volt a számomra.

Itt még nem csak arról szól a kötet, hisz rendkívül sok „politikai” és egyéb harcot is tartalmaz.
A fajok közötti társadalmi rang „játék” a szívem csücske.
Anita kezd kicsit idegesítő lenni, de a „befogadó” képességére nem lehet panasz.
Itt már együtt a triumvirátus és a megalakulás sem ment egyszerűen.

A karakterek még mindig igen csak színesek.
Hímből akad olyan példány, akitől rosszul vagyok, de inkább jellemét tekintve semmint, amit képvisel.

A csattanó ugyan nem lepet meg, de nagyon jól szórakoztam, egy élmény volt.

Pottyantom is kedvencek közé és jöhet a következő rész.
Kedvenc!♥

agi89>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Apám megint mi volt itt..! o.O

Nagyon bírtam az egészet, úgy ahogy van.
Sok Jean-Claude pillanatot kaptam, végre! ♥
Micah felemás érzelmeket keltett bennem, de ha JC elfogadja akkor én is. :D
Nathaniel tagadhatatlanul az egyik kedvencem. Olyan édes.
És kaptam egy kis Damient is. Majd elolvadtam… *-*

Nagyon tetszik, hogy Anita így elfogadja magát. :))

josageszter>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Elég döcögősen indult. Anitának most nincs melója, mert szabadságon van. Ebből kifolyólag nincs is nagyon pörgés az elején meló ügyben. Vagyis pörgés van, de sokszor inkább érzelmileg. Valahogy Richardot jobban bírtam most. Rinyál még mindig, de nem annyit mint az elején. Jean-Claude is esendőbb, szimpibb volt, kezdi picit visszanyerni a „báját”. Bár ez már nem az az elérhetetlen Jean-Claude, de még sem volt annyira szürke. A sztori eleje nagyon Anita és a szerelmi élete körül forgott és eljutottunk ahhoz a részhez, ahol már bőven van szex. Nagyon sok volt itt, de még nem volt elcsépelt, mert még csak most kezdődött és magyarázat is van rá (egyelőre). Igazából most bírtam az összes karaktert, aki van a sztoriban, Nathaniel kezd kinyílni, Jason az ügyeletes poén gyáros, Micah meg hős szerelmes. Izgultam mi lesz Anitával az „eset” után, de sejtettem, hogy ez. A vége viszont nagyon durván hátborzongató volt. Ami kicsit unalmas, hogy Anita kb mindent magára vállal már, mintha ő lenne az atyauristen. Magánélete már nulla. Meg is lepődtem, hogy az elején, az egyik spanjával dumálgat.

vudura06>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Nagyon szeretem ezt a részt, és a kedvencem Micha <3 Ő olyan nálam, mint Anitánál. Nem gondoltam volna, hogy ő lesz a kedvenc pasim ebben a sorozatban. <3 off Asher hisztijei már sok volt számomra. Az egyik legizgalmasabb része a sorozatnak. <3

Niah>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Nehezen bírom megfogalmazni azt, amit bennem hagyott ez a rész. Az alaptörténettel az égvilágon semmi problémám nem volt. Izgalmas volt, bár az előző könyvekhez képest talán egy picit lapos. Új karaktereket is megjelentek. Micah-t kifejezetten megkedveltem, sokkal jobban, mint Richard-ot. Ebben a részben a fickó kifejezetten utálatos volt számomra és szerintem az is fog maradni.
18+ Édes Istenkém, mért kellett ennyire fröcsögnie a szextől???? Értem én, hogy megkapta a jelek egyesítésével Jean-Claud nyavalyáját, de akkor is… Miééért???

Tüncsimüncsi>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Bővelkedett eseményekben az már biztos. Az előzőekhez képest itt már tényleg együtt van a triumvirátus. Az egyesülésük pillanata egy 18 pluszos klubban elég érdekesen lett leírva és nem gondolt következmények kerültek a középpontba.
Anitában az is szimpatikus, hogy kiáll a leopárdjaiért és bármit képes megtenni értük. Továbbá nem csak a leopárdjaiért, hanem a hattyúkért is ;) :D
A csattanó nagyon hatásosra sikerül, ahol viszont láthattam egy képességet az obszidián pillangóból.

Judy22>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Túl sok volt benne, hogy majd minden oldalon szexeltek, nudliztak vagy éppen szadiztak valakit.
Néhol eléggé gyomorforgató volt.
Jókat nevettem a különféle új falkaállatok miatt mint a hattyúk és a hiénák.
Az írónő mindig tud nekem meglepetést szerezni.
A szereplők és Anita humora elvitte a könyvet.

Dolostiel>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Végre ismét egy olyan Anita Blake rész, amit szerettem! Bár most is sok az erotikus rész, de már van rá megfelelő indoklás, ami miatt teljesen el tudom fogadni. A plusz szereplőkkel ismét felpörögtek kicsit a dolgok, és a fő szál is izgalmasra sikeredett.
Egyszerre volt humoros, izgalmas, szomorú, és néha bosszantó a történet. Természetesen most is akadtak benne olyan logikai és egyéb hibák, amik engem zavartak, de összességében akkor is nagyon élvezhető volt számomra a Leláncolt Nárcisszusz.
Az meg különösen megnyert magának, hogy Anita végre rádöbben a sok eddigi hülyeségének mekkora ára volt, és milyen szinten élt önámításban. Talán végre ismét megszeretem a karaktert. Az biztos, hogy egyenlőre kezdem újra kedvelni.
Remélem minimum ezt a színvonalat hozza majd továbbra is az írónő!

Marée_Noire>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Ebben a részben furcsamód nekem Anita érzelmi megnyilvánulásai tetszettek. ;) Tetszik, hogy végre kezd megbékélni a helyzetével, nem ágál a leopárdjai érintése ellen; végre felnyílt a szeme, hogy a görcsös ellenkezésével mennyi bajt és nehézséget hoz a szerettei fejére… :) Ja, és imádtam, mikor kiosztotta Jacobot!! :) :)
Ebben a könyvben – természetesen! – Micah a kedvencem. :D

kitty03>!
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Ez a rész is mint a legutóbbi végig izgalomban tartott, ha így telne el egy napom mint Anitának az estére/ reggelre tuti hogy zombivá válnék, vagy állva mennék tovább a túlvilágra pihenni az örökkévalóságig.
Egy nagyon picit fárasztott már Anita makacssága és önfejűsége, de végre végre nem csak két emberrel létesített aktust, hanem bejött pár új szereplő (nyálcsorgatva mondom ezt).

SuzyQ>!

A legrövidebb út egy férfi szívéhez a bordáin keresztül vezet egy jó tízcentis bökővel.

Veron P>!

[…] mint aki lábon hordta ki az agyhalált, kábé annyi gondolattal indultam felé.

Chöpp >!

Régebben azt hittem, ami igaz, az jó is. Mára kicsit kiábrándultabb lettem, az igazság se nem jó, se nem rossz. Nincs összefüggés.

Zsofcsi>!

Egy férfi szívéhez a bordák közt vezet a legrövidebb út, egy jó tízcentis
bökővel. Van, hogy elég nyolc centi is, de én szeretek biztosra menni.
Vicces, hogy a fallikus tárgyakból a hosszabb mindig jobb. Szóval,
aki esküszik, hogy nem a méret a lényeg, az egyszerűen nem lát
túl a kenőkéseken!

Francica>!

[…] a nagy szerelem sem olyan, mint a versekben. Van a mámor meg a szenvedély,
de később csak a fájdalom marad. És az utóbbi sokkal tovább tart…

Veron P>!

A tehetetlenség a halálra szántak luxusa.

Kapcsolódó szócikkek: tehetetlenség
Francica>!

Miért is viseljük ilyen megadással ezt a végtelen szadizmust, ami sorsnak becézi magát?

Kapcsolódó szócikkek: szadizmus
Nadin>!

Egy férfi szívéhez a bordák közt vezet a legrövidebb út, egy jó tízcentis bökővel. Van, hogy elég a nyolc centi is, de én szeretek biztosra menni. Vicces, hogy a fallikus tárgyakból a hosszabb mindig jobb. Szóval, aki esküszik, hogy nem a méret a lényeg, az egyszerűen nem lát túl a kenőkéseken!

296. oldal, 21. fejezet

Quvik>!

– Kipucolom magam, mielőtt ilyen fenséges ajándékot magamhoz veszek. Nem gond?
Micah még nem tudta, amit én, tehát megint bólintott.
– Meg ne próbálj beülni a kádba!
– Gyors leszek, ma petite.
– Azt se tudod, mit jelent. Még soha életedben nem fürödtél le gyorsan.

190. oldal, 51. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jean-Claude