Leláncolt ​Nárcisszusz (Anita Blake, vámpírvadász 10.) 248 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Hat hónap telt el azóta, hogy Anita utoljára találkozott Richarddal és Jean Claude-dal. Hat hónap férfiak nélkül. Hat hónap döntések nélkül. Hat hónap tele veszéllyel. Mert Anita a testén viseli mind a vámpír, mind a vérfarkas jelét, és amíg a triumvirátus újra össze nem áll, addig mindhárman sebezhetők. De aztán egy emberrabló olyan ártatlanokat vesz célba, akiknek védelmére Anita felesküdött, így a vámpírvadásznak minden segítségre szüksége lesz, hogy megküzdjön vele. A triumvirátus tehát újra eggyé válik, és Anita képes lesz használni Richard és Jean-Claude emberfeletti erejét. Hallja a szívdobbanásukat… ismeri a gondolataikat… érzi az éhségüket… Anitának most a saját testében lakozó szörnyeteggel is fel kell vennie a harcot, mert nem engedheti, hogy a mindennél erősebb vérszomj és vágy birtokba vegye az elméjét, eleméssze a lelkét.

Eredeti mű: Laurell K. Hamilton: Narcissus in Chains

620 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868755 · Fordította: Török Krisztina

Anita Blake · Jean-Claude

Nikolett0907 P
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

„Lehetsz a lehető legmélyebben, fordulhat ki az életed tövestül a sarkából, a világ meg se moccan, marad rezzenetlenül az, ami volt. És persze forog tovább. Gond nélkül.”

Most lehet betegesen fog hangzani amit leírok, de szerintem a meztelenség a világ legtermészetesebb dolgainak egyike.
Ezért mikor olyan könyvet olvasok, ahol össze van kötve az „állatias” énnel, nem botránkozom meg, sőt nagyon is érdekel.
Írom ezt úgy, hogy sosem volt rajtam fenék villantó mini ruha, vagy mellett mutogató felső.
Egyszerűen elfogadom az élet eme részét úgy ahogy van.

Ez a kötet már bőven a felnőtt szekcióba tartozik, rengeteg meztelenség és még annál is több szexualitás található benne.
De mégis rendkívül tetszetős volt a számomra.

Itt még nem csak arról szól a kötet, hisz rendkívül sok „politikai” és egyéb harcot is tartalmaz.
A fajok közötti társadalmi rang „játék” a szívem csücske.
Anita kezd kicsit idegesítő lenni, de a „befogadó” képességére nem lehet panasz.
Itt már együtt a triumvirátus és a megalakulás sem ment egyszerűen.

A karakterek még mindig igen csak színesek.
Hímből akad olyan példány, akitől rosszul vagyok, de inkább jellemét tekintve semmint, amit képvisel.

A csattanó ugyan nem lepet meg, de nagyon jól szórakoztam, egy élmény volt.

Pottyantom is kedvencek közé és jöhet a következő rész.
Kedvenc!♥

agi89
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Apám megint mi volt itt..! o.O

Nagyon bírtam az egészet, úgy ahogy van.
Sok Jean-Claude pillanatot kaptam, végre! ♥
Micah felemás érzelmeket keltett bennem, de ha JC elfogadja akkor én is. :D
Nathaniel tagadhatatlanul az egyik kedvencem. Olyan édes.
És kaptam egy kis Damient is. Majd elolvadtam… *-*

Nagyon tetszik, hogy Anita így elfogadja magát. :))

Tüncsimüncsi
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Bővelkedett eseményekben az már biztos. Az előzőekhez képest itt már tényleg együtt van a triumvirátus. Az egyesülésük pillanata egy 18 pluszos klubban elég érdekesen lett leírva és nem gondolt következmények kerültek a középpontba.
Anitában az is szimpatikus, hogy kiáll a leopárdjaiért és bármit képes megtenni értük. Továbbá nem csak a leopárdjaiért, hanem a hattyúkért is ;) :D
A csattanó nagyon hatásosra sikerül, ahol viszont láthattam egy képességet az obszidián pillangóból.

Wr
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Szégyen vagy sem, én itt abbahagytam a sorozat olvasását, mert már kevés köze van ahhoz, ahonnan az egész indult. Mintha csak Anita Blake fanficet olvasnék, a cselekmény nagyja leredukálódik arra, hogy csak folyjon a vér, és feküdjünk le mindenkivel. Na meg valahol a vérhattyúnál éreztem azt, hogy ne azt már ne… Nem hiszem ettől, hogy prűd vagyok, de valami másként indult a sorozat, és nem azért olvastam, hogy cselekményt nyomokban tartalmazó szexkönyvet kapjak később belőle.

Judy22
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Túl sok volt benne, hogy majd minden oldalon szexeltek, nudliztak vagy éppen szadiztak valakit.
Néhol eléggé gyomorforgató volt.
Jókat nevettem a különféle új falkaállatok miatt mint a hattyúk és a hiénák.
Az írónő mindig tud nekem meglepetést szerezni.
A szereplők és Anita humora elvitte a könyvet.

Marée_Noire
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Ebben a részben furcsamód nekem Anita érzelmi megnyilvánulásai tetszettek. ;) Tetszik, hogy végre kezd megbékélni a helyzetével, nem ágál a leopárdjai érintése ellen; végre felnyílt a szeme, hogy a görcsös ellenkezésével mennyi bajt és nehézséget hoz a szerettei fejére… :) Ja, és imádtam, mikor kiosztotta Jacobot!! :) :)
Ebben a könyvben – természetesen! – Micah a kedvencem. :D

Becca
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Nekem kicsit furi, hogy Anita a minden, minden pasi őt akarja. (persze.. irigy vagyok nah) Az is fura, hogy mindenben ő a „kivétel”. (gondolok itt arra, hogy egyszerre Lupa, meg Nimir Ra, meg ugye halottkeltő, meg Damian….)
nah szóval kicsit furi.
Richard.. valahogy soha nem lopta be magát a szívembe, de ahogy elnézem nem is fogja..
Micah szimpi még

fiszi
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Nekem ez a rész nagy csalódás volt, csakúgy, mint a negyedik utáni Anita Blake könyvek nagy része. Sok fanservice, kevés cselekmény. Az írónő stílusa egyrészt nagyon bejön, a főszereplő viszont rendkívül ellenszenves, a sok szuperképessége meg a nagy pofája miatt, és legfőképp az, ahogy különféle csini, bár többnyire eléggé androgün férfiak rajonganak érte, falkástul. Ez, kérem, fanfiction.
Igazából a vérhiénák miatt olvastam el a könyvet, és tetszett, hogy Hamilton tudja, miről ír (ezt szeretem a könyveiben, hogy a témái iránt rendkívül tájékozott). A hiéna az egyik kedvenc állatom, úgyhogy elég sokat tudok róla, és örömmel töltött el, hogy Hamilton is vágja a dolgot. Tudta például, hogy a hiénáknál a nőstények a dominánsak, illetve, a legendák szerint hímnősek, ezért falkavezérnek egy hermafroditát választott. Ez remek ötlet volt, szerintem. De Anitát és háremét nem szeretjük, nyálas és irritáló bagázs.

Veress_Éva
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Nem ez lesz a sorozatban a kedvencem, de azért jó volt új szereplőkkel találkozni, és nagyon megszerettem pár új embert is. Micha egyenlőre nekem nagyon pozitív, de azért még nem ismerjük annyira, hogy teljes pozitív véleményt lehessen róla képezni. Várom mi lesz még ebből.
Anita ereje már már elképzelhetetlen, kíváncsi leszek hová lehet ezt még fokozni?

Nienna001
Laurell K. Hamilton: Leláncolt Nárcisszusz

Néha újraolvasom a sorozatot. Eszembe jut, és nem érdekel a színvonal romlás, szeretem a legtöbb szereplőt, szóval a rengeteg szexjelenet se kedvetlenít el. Az hogy, a sorozat lejtőre kerül szomorú, de én meg elfogult vagyok, szóval jár az újraolvasás.

SuzyQ

A legrövidebb út egy férfi szívéhez a bordáin keresztül vezet egy jó tízcentis bökővel.

Veron P

(…) mint aki lábon hordta ki az agyhalált, kábé annyi gondolattal indultam felé.

Chöpp

Régebben azt hittem, ami igaz, az jó is. Mára kicsit kiábrándultabb lettem, az igazság se nem jó, se nem rossz. Nincs összefüggés.

Francica

(…) a nagy szerelem sem olyan, mint a versekben. Van a mámor meg a szenvedély,
de később csak a fájdalom marad. És az utóbbi sokkal tovább tart…

Zsofcsi

Egy férfi szívéhez a bordák közt vezet a legrövidebb út, egy jó tízcentis
bökővel. Van, hogy elég nyolc centi is, de én szeretek biztosra menni.
Vicces, hogy a fallikus tárgyakból a hosszabb mindig jobb. Szóval,
aki esküszik, hogy nem a méret a lényeg, az egyszerűen nem lát
túl a kenőkéseken!

Veron P

A tehetetlenség a halálra szántak luxusa.

Kapcsolódó szócikkek: tehetetlenség
Francica

Miért is viseljük ilyen megadással ezt a végtelen szadizmust, ami sorsnak becézi magát?

Kapcsolódó szócikkek: szadizmus
Chöpp

… hosszú szempilláival úgy függönyözte a tekintetét, mint aki diszkréten rejtegeti a gondolatait.

Veron P

Makacs vagyok, nem hülye. Vagy legalábbis szeretem ezt gondolni.

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás