Fagyos ​halál (Anita Blake, vámpírvadász 24.) 98 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Amióta Anita Blake eljegyezte magát Jean-Claude-dal, St. Louis városának vámpírurával, már csak a vámpírkirály menyasszonyaként beszél róla a világ. Minden idők legeredményesebb vámpírhóhérának rendőrbírói hírneve belegabalyodott a menyasszonyi fátyolba, és mindenki csak gyűrűkről és hintókról meg lánykérésről akar vele társalogni. Mielőtt azonban végképp betelne nála a pohár, az interneten felbukkan egy zombipornóval üzletelő rejtélyes társaság, és az FBI-nak ismét eszébe jut, hogy Anitánál jobban senki sem ért a zombikhoz és az egyéb, szörnyekkel kapcsolatos bűnügyekhez.

Valaki elrabolja a holtak lelkét, hogy a zombikba visszaplántálva azt, örökké engedelmes szexrabszolgákat gyártson belőlük. A felfoghatatlan hatalmú vudu varázslat még Anita számára is ismeretlen, mégis meg kell valahogyan oldania az ügyet, el kell kapnia a mindig köddé váló, rejtélyes elkövetőt, hogy a szerencsétlen zombikat felszabadíthassa.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Agave Könyvek, Budapest, 2016
576 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634191933 · Fordította: Török Krisztina

Jean-Claude · Nicky

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Na VÉGRE…..ez a rész már kezdet hasonlítani a régiekhez.
Ugyan itt is volt nyavalygás, kiborulás, de végre volt kellő nyomozás, akció és pont annyi szexualitás amit imádok.
Nekem nagyon tetszett, pedig kicsit félve álltam neki az olvasásnak, az előző kötetekből kiindulva.
És még mindig lehet fejleszteni a történetet, hogy ki kivel legyen…upsz…ebbe pici gúny is rejlik. :)
Összességében nagyon imádtam, olvastatta magát és kellően ideges voltam végig.
Nekem Asher kezd unalmas lenni, de nélküle sem lenne teljes a történet.
És tudom unalmas, de nagyon elbírnék egy Olafos részt. :)
Jöhet a következő.
Ajánlom és kedvenc. :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Lassan kezdek egyetérteni hőbörgő sorstársnőimmel – kevesebb hiszti, több kaland/nyomozás/akció!
Sajnos nem tudok több csillagot adni, mert helyenként már kiakasztott a nyavalygás. Anita még mindig ott tart, hogy ő nem lehet szép, mert nem magas és szőke. Túl sok a pasija, de persze a jóslat kedvéért kellene még. Most már jöhetnek persze nők is.
(az írónő lánya leszbikus)
Van a könyvben egy nyomozós szál, meg egy halottkeltés is, ami fura fordulatot vesz, de ez együttesen nem tette ki a könyv egyharmadát. A többi magánéleti nyűg.
Úgy érzem az írónő úgy akar szereplőktől megszabadulni, hogy ellenszenvessé teszi őket, hogy helyet csináljon az újaknak (Jade és Domino). Én személy szerint Ashert rúgnám már ki, mert nemcsak önző, hanem idióta is.
Manny és Zebrowski szerepeltetése dobott a sztorin, legközelebb jöhetne Edward, vagy akár Olaf is, hogy csak egy kicsit visszatérjen a kezdeti hangulat. Please!

Ashriver>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Bevallom, nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni rá, mert már oly régóta az életem része az Anita Blake sorozat, hogy legyen benne bármekkora hiba is, én akkor is élvezettel vetem bele magam. Így volt ez most is, és így is lesz szerintem mindig.
Na akkor most azokról a részekről, amiktől frászt kapok: Asher….áááá, a hajam tépem tőle. Annak örülök, hogy spoiler Nem hiszem el, amit ebben a részben művelt, ennyire ostoba nem lehet. Itt valami nagy gebasz lesz vele, mert az elején, amikor megismertük és még jóval utána is nem volt ennyire ilyen.
A másik maga Jean-Claude, ideje, hogy végre a sarkára álljon és kitegye Asher szűrét, de végleg, Kane-el együtt. Az egy baromarc, le vele!
A másik, amin felhúztam a szemöldököm, hogy Jade (a fekete párduc csaj) még mindig rajta van a randi listáján. Nem úgy volt, hogy az előző részben leszámolt, vagyis szakított vele? Mármint végleg? Hogy lehet, hogy még mindig számít az ő szava is? Hisz ez már túl lett tárgyalva a Jason-ben.
A nagy meglepetés Richard volt. Hajrá farkas, eddig rüheltelek, de csak így tovább és a végén még megkedvellek :D
Anita pedig továbbra is túlgondolja a dolgokat, de próbálkozik és ez értékelendő :)
Tudom, hogy már sok, tudom, hogy már nem olyan, mint eleinte, de akkor is ajánlom!

deen>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Egy ideje már nem vagyok kibékülve a sorozattal, egyszerűen túl sok a lelkizés és a kicsavart szerelmi viszonyok. A Fagyos halál azonban jól kezdődött és már reménykedtem, hogy visszakapok valamit a sorozat korábbi akciódússágából és Anita végre lesz inkább rendőrbíró, mint száz pasi menyasszonya. Aztán persze megint jött a házasság és a kézfogó és a rengeted nyavalygó pasi, aki nem kap eleget Anitából. De nem baj, erre is van megoldás: rakjunk még be csajokat a kupacba és akkor mindenkinek jut, amihez éppen van kedve. Na, erről szólt a könyv háromnegyede és baromi fárasztó volt, hogy akkor most melyik tigris kerüljön be kézfogóba és kinek milyen kívánalmai vannak. És akkor még Asherről nem is beszéltem, aki persze megint bekavar Jean-Claude-nak, aki szokás szerint nem bír elég tökös lenni, hogy végre elzavarja. De hogy jót is mondjak, a könyv vége végre hozta azt, amit a régi könyvek, ezért volt érdemes elolvasni. Na, meg persze Richardért, aki végre felnőtt a triumvirátushoz.

NewL P>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Egész jó volt, bár a sorozat kezdeti köteteinek színvonalát nem érte el. Olyan volt, mintha a régebbi köteteket olvastam volna, sok új nem volt benne. Megint sok volt benne a lelkizés, bár azt el kell ismernem, hogy kevesebb volt benne a szex, és ez javított a történeten.
Most már csak nosztalgiából olvasom ezeket a köteteket, remélem újra magára talál majd az írónő.

Talpacska>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

A gusztustalanságnak is van egy határa, a sorozat kezdetének hajnalán is voltak gyomorforgató jelenetek de így, hogy szex is társul a zombis dologhoz…. kezd elfajulni.
Végre kicsit kevesebbet kapunk Anita magánéletéből – az utóbbi kötetek másról sem szóltak. Itt viszont a krimi vonal karakteresebb, és nem hüledezek azon, hogyan bír ez a csaj ennyit szexelni – nem lesz rongyos az alfele? (amúgy ebben a kötetben ő is erre keresi a megoldást, mert rájött, hogy bizony 15 pasival k*félni nem lehet nap mint nap) tehááát, jöhetnek a lányok (igaz az egy szem Jádéval se tud mit kezdeni!) Na de kinek – melyik pasijának engedje át a választás jogát? Kiváncsi leszek ki lesz a választott és hogyan tud beépülni a „kis családjukba”.

kvzs P>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Anita iz bekk. Mondhatnám, ha 200 oldallal rövidebb lenne a könyv, és az arányok megfordulnának. Mert ebben végre volt nyomozás -csak sajnos eléggé összecsapott és elnagyolt-, illetve halottkeltés is -én milyen jól szórakoztam azon a zombis részen-, de sajnos a lelkizés még mindig túl sok. Jobban élvezném, ha Anita a kedvenc kollégáját ugratná a vonatos pizsama miatt és nem az érzelmi meg a politikai katyvaszokon rágódna. Ennek ellenére örülök, hogy most már nem csak erről szólt ez a kötet.

Odilia>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Én ezt a részt nagyon élveztem :-))) Ha még Edward is megjelent volna, akkor abszolút boldogság! spoiler

kicsiboszi P>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Megszokásból szeretem az Anita Blake könyveket, talán annyira belém vésődött a sorozat szeretete, hogy nem is érezhetnék másként. Olvasás közben mégis motoszkált bennem egy gyenge sajgás, hogy a kedvenc nekromantám sok kötettel ezelőtt túllépett pályája csúcsán, hogy már régóta csak az írónő perverz önigazolása miatt (mármint többszerelmes kapcsolatban élni klassz és nem elítélendő dolog), a további eladások és a hozzám hasonló hülye rajongók miatt folytatja az írást.
A nyomozás csak azért került bele a könyvbe, mert hülyén mutatott volna a fülszövegben: 20 % szex, 80% lelkizés, grátisz picsogással. Megbeszélnek valamit, dűlőre jutnak, aztán 50 oldal múlva ugyanazon a problémán dilemmáznak. A történet nem halad semerre, Anita pedig az erőltetett kisebbségi komplexusaival halálosan fáraszt. A legelső kötet óta hisztizik azon, hogy neki ne bókoljanak, ő nem is szép, nem is kívánatos, ő nem ilyen, nem olyan, anyukája meghalt, brühühü, a mostohaanyja meg gyakorlatilag Claudia Schiffer kishúga, olyan szép. Anita, nőj fel, a rinya nem menő!

Gaby33>!
Laurell K. Hamilton: Fagyos halál

Régi kedvencem az Anita Blake sorozat, az összes rész itt csücsül a könyves polcomon. Voltak részek, amiket nem szerettem, egy időben igencsak alacsony színvonalra süllyedt ez a sorozat, mintha a kedves írónő kifogyott volna az ötletekből, de egy pár rész óta megint megérkezett arra a szintre, ahol igazán élvezet olvasni. Drága főhősnőnk még mindig sokat agyal bizonyos dolgokon, de még mindig nagyon bírom a stílusát, és a kedves beszólásait:)
Ebben a könyvben megint kaptunk erősen abból a régi Anita Blake-ből, akit a sorozat elején megismerhettünk. Kedvenc részeim voltak az zuhanyzós jelenetek:D
Nem mondom, hogy ez volt a legjobb rész a sorozatból, de most igazán élvezet volt olvasni, nekem nagyon bejött ez a rész, igazi meglepetéseket is kaptunk, itt főként Richardra gondolok. Bevallom ő sose volt nagy kedvencem, de most ebben a részben nagyon szimpatikusan viselkedett. Ami erősen zavart, az Anitánk magánélete. Én már nem igazán tudom néha követni, hogy akkor most ki, kivel, mikor, hogyan és miért van együtt… De ezzel se igazán foglalkozom, mert mire átlátnám a helyzetet, megint megváltozik egy csomó minden :D Szóval részemről ez a könyv megkapja az 5 csillagot, mert jól szórakoztam rajta és kellően izgalmas volt, teljesen lekötötte a figyelmemet.

Zeraphic>!

Sose próbálj nekromantát temetőben megtámadni.
Olyan ez, mint egy fegyverraktárban neki ugrani Rambónak.

12.fejezet

zsof>!

Úgy mosolygott, mint valami bukott angyal, aki a pokolban árul jégkockát.

Kapcsolódó szócikkek: Jean-Claude
AnkerAdri>!

– Szeretem megtartani a szavamat, igen – vontam vállat.- Szerintem mindenkinek jót tenne, ha megpróbálná.

Levesteknos>!

– Viccesek vagytok ti ketten. A giga inkubusz meg a szukkubusz, akik az ember tökén át elszívják a szegény kis vámpírok meg vérállatok lelkét, azon fintorog, hogy mennyire kellemetlen kifejezés a baszópajti.

176

AnkerAdri>!

Jean-Claude a könnyed vállvonogatásával válaszolt, azzal a francia nemtörődömséggel, amit lehetett akár igennek, akár nemnek, sőt, gyakran akárminek is venni.

Darolyn>!

Hiszen az ember néha attól, ami túlságosan is jól esik, még jobban görcsöl, mint a rossztól és fájdalmastól.

Kapcsolódó szócikkek: fájdalom · görcsölés
AnkerAdri>!

De van, hogy az ember annyira dühös, hogy csak azt akarja, hogy a másiknak fájjon, lesz, ami lesz.

AnkerAdri>!

Azt mondják az alkohol megszépít mindenkit, de aztán jön az a kurva kijózanodás. Szerintem hasonló van a szerelemmel is – amíg bele vagy bolondulva a másikba, gyönyörűnek látod, de aztán jön a kiábrándulás, és csak ámulsz, hogy mit láttál ebben az emberben. Felszabadító érzés, ugyanakkor bele is roppansz.

AnkerAdri>!

Az ember egy trauma után nem szükségszerűen válik örök áldozattá. Az ember dönthet úgy, hogy feldolgozza a sok szarságot és összeszedi magát, feláll újra, de úgyis, hogy a földön marad, és élete végéig csak gyászolja magát.

Darolyn>!

Mellesleg ha keménymotoros romantikus, akkor a szex-nélküliséget is bele tudja illeszteni élete soha meg nem történt legnagyobb szerelmének emlékébe, hogy utána minden pasit ehhez hasonlítson, és akkor aztán tényleg senkinek sem lesz esélye nála, mert egy tragikus, elvesztett nagy szerelemnél csak a soha be nem teljesült tragikus nagy szerelemmel nehezebb versenyezni. Mert vannak olyan emberek, akiknek a fantázia majdnem mindig jobb a valóságnál.

Kapcsolódó szócikkek: fantázia · Nicky · szerelem · valóság

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás