Crimson ​Death (Anita Blake, The Vampire Hunter 25.) 6 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Crimson Death Laurell K. Hamilton: Crimson Death

The 25th Anita Blake, Vampire Hunter novel—from the #1 New York Times bestselling author.

Now, in her twenty-fifth adventure, vampire hunter and zombie raiser Anita Blake learns how far she’ll go to save someone she loves…

When Damian—Anita’s sometimes lover, servant, and friend—is kidnapped, Anita heads to Ireland. There she must face off against the vampire who created him. M’Lady, Moroven, Nemhain…under every name she brings terror and destruction. But Anita brings her own weapon to the party: Edward, the man known as Death itself…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Berkley, New York, 2016
576 oldal · ISBN: 9781101987735

Anita Blake · Edward (Ted Forrester) · Damian (vámpír az Anita Blake sorozatból)

Laurell K. Hamilton: Crimson Death

Az írónő tényleg eléri nálam is, hogy kiábránduljak a sorozatból. Miért kell ezt csinálni? Ez a sok lelkizés, szájtépés, időhúzás. Komolyan mondom, szenvedtem a könyvvel. Az első 200 oldal jóformán Damian vergődéséről szólt. Na és Írország? Edward, többet vártam tőled. Már az ő részvétele is kevés ahhoz, hogy izgalmassá tegye a sztorit. És ez a sok Harlequin! Hol van Gonosz és Igazság? Már mióta nem szerepelnek. Asher meg kezd visszakúszni a kegyeinkbe? Na ne már!
spoiler
spoiler
Tényleg csak a nagyon elvakult rajongóknak. :(

Ashriver>!
Laurell K. Hamilton: Crimson Death

Egy kissé összecsapottnak tűnt a vége felé. Mintha a szerkesztő kivágott volna néhány fejezetet a könyvből. Nem éreztem úgy, hogy ez most jó lezárás lett volna, mert valami még hiányzott a végéről, túl gyorsan lett lezárva az egész. A nyomozás egy kész vicc volt, a megoldás se volt valami nagyon káprázatosan megoldva, és a tragédia is olyan volt benne, mintha az írónő el akarta volna kerülni az egészet. Megtörtént, menjünk tovább, ne is foglalkozzunk vele. spoiler Kissé olyan volt ez a rész, mintha visszafejlődött volna, azokhoz a könyvekhez, amikben Anita egy totál idióta volt, és mindenen bedühödött, és mindenkit ellökött magától csak azért mert szerette őket. Szóval ez a rész nem tetszett annyira, de legalább Jean-Claude benne volt.

jolanka2>!
Laurell K. Hamilton: Crimson Death

A vége tetszett… Az eleje kevésbé… Sajnos a könyv feléig el sem jutunk Írországba, pedig onnan indul a nyomozós rész. Hamilton tovább ragozza a polikapcsolat előnyeit és hátrányait, minden szerető szebb és erősebb lesz, a többiek pedig nyálukat csorgatják, hogy részesei lehessenek Anita háremének. Az utolsó 10% viszont nyomokban hozza a régi színvonalat, Anita kezéből kikerül az irányítás, és lehet izgulni a főhősökért.

Mrs_Curran_Lennart P>!

"You don’t get desperate easily, Edward; what aren’t you telling me?”
“I have that feeling, Anita. That feeling that says things are going to get worse.”
It wasn’t like him to be this spooked.
“Guard your ass.”
“Don’t I always?”
“Yeah, you do, but I feel like you’re leaving stuff out.”
“Don’t I always?” he said.
“Yeah, you do.” I sighed.

15. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Edward (Ted Forrester)
Ashriver>!

Where do you go to meet Fey in Dublin, Ireland? A pub, of course.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake
Mrs_Curran_Lennart P>!

“I swear to you, Anita, you are unique in a lot of ways.”
“Unique is usually a polite way of saying weird.”
He grinned, gave a little laugh. “Well, that, too, but weird isn’t always
bad.”
I smiled. “No. No, it’s not; in fact, sometimes weird is exactly what you
need.”
“I’m a vampire and you’re a necromancer. I think weird is where we
start.”

2. fejezet

Mrs_Curran_Lennart P>!

Domino moved so he could see around the door. “You know how Ted is
Clark Kent?” he asked.
“Yeah,” I said.
“It’s serious Superman face coming this way.”
“If Superman needs me to play Batman for him, then I’m going old-school Bat.”
“What does that mean?” Domino asked.
Jake answered, “Batman originally used a gun and shot people rather
than using gadgets and kung fu. I would have thought you would be too
young to know that, Anita.”
“My dad had a comic book collection, and he liked Batman,” I said.
“Ah, of course.”

68. fejezet