A ​kárhozottak cirkusza (Anita Blake, vámpírvadász 3.) 481 csillagozás

Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Mindenki Anitát akarja. Ő ezt még hízelgőnek is találná. Ha nem az élete forogna kockán. Elég csak rápillantania az első áldozatra, és Anita Blake számára rögtön nyilvánvalóvá válik: vérszomjas vámpírok falkája szabadult rá St. Louisra, akik egy gyilkosságnál nem fognak megállni. De azt ő sem sejti, hogy hamarosan egy hatalmi harc kellős közepén találja magát, melyben a tét a város feletti uralom megszerzése. Az események egyre bonyolódnak, az áldozatok száma pedig rohamosan nő. Vajon elég erős lesz-e Jean-Claude – a város jelenlegi ura – ahhoz, hogy megvédje hatalmát? És kicsoda valójában Richard, Anita titokzatos, új hódolója? Anitának minél gyorsabban cselekednie kell, és nagyon úgy tűnik, csak rossz választásai vannak, ha életben akar maradni. A Kárhozottak Cirkuszában pedig már minden készen áll a végső, nagy összecsapásra.

Eredeti megjelenés éve: 1995

326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638636171 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637118685 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155049019 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér

Anita Blake · Jean-Claude · Edward (Ted Forrester)

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

"(Anita) – Jesszusom, kétszáz év fölött minden vámpír perverz?
(Jean-Claude) – Én is kétszáz év fölött vagyok.
(Anita) – Az állítást továbbra is fenntartom."

Nem első olvasásom, mivel eredeti nyelven már egyszer végig olvastam.
De azért teljesen más magyarul és a fordítással elégedett vagyok.
Anita itt még hozza a formáját, itt még inkább a cselekményen és a horror – humoron van a hangsúly, amit nagyon tudok értékelni.
Újdonságot nem hozott, mégis jó érzéssel merültem el a mocsok bugyraiban és alig vártam, hogy bizonyos részek eljöjjenek.
Nem tagadom kedvencem, és biztos újra olvasom később. ♥

christine>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Ez a sorozat kezd egyre jobban magába szippantani.

El sem hiszem, hogy míg az első részt majdnem egy hétig olvastam, addig a másodikat majdhogynem egyhuzamban sikerült elolvasnom (kétszer ültem neki, másodjára csak azért, mert az első kör végére megfájdult a fejem a sok olvasástól.)

Anita karaktere kezd fejlődni, aminek csak örülni tudok.

Jean-Claude a favorit, a legjobb, a legszuperebb, a legleglegebb.

Érdekesen halad a kialakuló helyzet, kíváncsian várom, mi fog történni ezután. azt hiszem, nem állok meg az ötödik kötet után – addig kell egy kihívásra – hanem lassacsán tovább és tovább fogom olvasni. Ez az olvasásmaraton csak akkor törik meg, ha Anita jelleme visszafele fog fejlődni, ez viszont nem fenyeget, mert a három kötet közül most éreztem úgy, hogy alakulgatnak benne a dolgok. Ez is csak azért, mert kezd beleszeretni az én legszuperebb szereplőmbe. Anita, keep calm, én már az első találkozás után beleszerettem.

Krisztina_Németh_2>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Egyre jobb ez a sorozat. Egyre több dolgot tudunk meg Hamilton világábol, és Anitárol is. Tetszik Anita humora, és vakmerösége. Fél csillagot csak azért vonom le, mert szerintem sok volt a táj lefestése.

Madama_Butterfly>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

„Annak, amit ma éjjel látnak, egy része valóság lesz, más része csak látszat. Hogy mi melyik, azt önökre bízzuk.”
Üdv a Kárhozottak Cirkuszában, ahol Anita Blake képes mindig meglepetéseket okozni, ahol vámpírok, farkasemberek és kígyóemberek küzdenek egymással, és ahol tényleg semmi nem az, aminek látszik….

agi89>!

Ooo-kéééé.
Elértem az 5 csillagos fázist. :D
Sőt ha lehetne még egy hatodikat is adnék annyira addiktív.
Szóóóóval…
IMÁDOM-IMÁDOM-IMÁDOM!
Tiszta horror nekem még mindig ez a sokféle iszonytató szörny. De már egész edzettnek éreztem magam így a végére. A következő rész már lehet meg se kottyan. :P
Anitat egyre jobban csípem, csak néha kiabálnék rá hogy 'Mit csinááálsz???'. A beszólogatásain kb. fetrengek a röhögéstől.
„Én nem randizom hullákkal. Az embernek kell, hogy legyenek elvei.”
Az „akció jelenetek” elképesztő adrenalin löketet nyomatnak a vérembe. Csak úgy száguldozik a vérkeringésem az izgalomtól.
A „hústépések” annyira „jól” vannak leírva, hogy konkrétan kavarog tőle a gyomrom. Nem tudom ezt meg fogom-e szokni!? o.O

Ja és annyira tetszett hogy pont akkor olvastam amikor a könyv is játszódik. Október vége, Halloween.

U.i.: Jean-Claude én lennék a halandó szolgád! ♥

NightStar>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Rájöttem, hogy ez a kedvenc Anita Blake könyvem az összes közül. Persze lehet, hogy az újraolvasgatások után mind újabb és újabb kedvencet fedezek fel, de hát imádom az egész sorozatot. :D

És miért is ez a legek legje? Ez a rész csupa izgalom, sűrűsödnek az események. Vámpírmesterek, halandó szolgák, alakváltók teszik változatossá és izgalmassá a történetet. Anita pedig már kezdi látni, hogy nem minden fekete és fehér.
Valamint belép a képbe Richard. Kapcsolatom Richarddal leginkább egy Gauss-görbére hasonlít. Első olvasáskor zavart, hogy az írónő mindenáron Richarddal akarja összehozni Anitát, mert kérdem én: miért nem az édes Jean-Claude? Aztán kezdtem megszeretni és vele spoiler. Majd a rajongásom a későbbiekben fokozatosan alábbhagyott, már-már idegesítő viselkedése irritált. De ezekben a részekben még imádnivaló, megtestesíti mindazt, amiről Anita itt még az elején azt gondolja, hogy szüksége van rá. Megértem, miért kellett Richardot beiktatni a képbe, Anitának még sokat kell fejlődnie.

Annyit még hozzátennék, hogy sosem voltam Edward-fan, de most újraolvasva egyre jobban megszeretem. :)

Egyértelmű kedvenc!

Ms_Bg P>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Az egyik kedvenc részem volt mindig is a sorozatból.
Vicces, és már a történet elért egy sokkal izgalmasabb részhez, ahol már képbe kerül Richard, aki tökéletes párja lenne Anitának…
Ha nem lenne Richardnak egy sötét titka…
Ha nem lenne Jean-Claude…
Vajon Te kit választanál közülük?
Ahhoz képest, hogy Hamilton 1995-ben írta a könyvet, számomra még mindig olyan érzetet kelt, mintha csak egy éve jött volna ki… Ezek szerint időtálló?

Shanara>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

„Amiért viszont igazán kedvemre való volt ez a rész, az nem más, mint az alakváltók egyre nagyobb szerepvállalása a történetben. Ugyan az első részben kaptunk egy kis ízelítőt abból, hogy a vámpíroknak hívóállataik vannak, de ez az a cselekményrész, ahol már az is látható, hogy ez mivel is jár tulajdonképpen. Jean-Claude hívóállatai a farkasok, a helyi falka pedig eléggé nagy létszámú, így a Kárhozottak cirkuszának termeiben is bőven találunk belőlük példányokat: Irving, Stephen és persze Richard is – bár ez utóbbi jól titkolja a lénye másik oldalát.”

„Jó volt! Nagyon! Még mindig kedvelem ezt a részt, elvesztem a történetében, az alakváltók sokasága és a vámpírok hatalmi harca megadta számomra azt a kikapcsolódást, amire annyira szükségem volt. Végre sikerült felidéznem azt az érzést, amikor még kötelezettségek nélkül, szabadon olvashattam – szárnyalhattam és ez fantasztikusan jó érzést volt. Ismét csak bebizonyosodott, hogy ez a fajta stílus az, amit én annyira kedvelek, és fájlalom, hogy nem túl sok hasonló írás jelenik meg mostanában – kénytelen vagyok tehát újraolvasni a régi kedvenceimet.”
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2015/12/laurell-k-hamilt…

Paulina_Sándorné P>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Tetszett a történet, imádtam, ahogy Jean-Claude és Anita köröznek egymás körül. Szurkolok Jean-Claudenak. Imádnám őket együtt. Azért örültem a farkasoknak. Izgalmas volt ez a rész, pörgős. Néha kapkodtam a fejem, hogy akkor mi is történik. Azért a cirkusz félelmetes volt számomra. Az a kígyó! Larry cuki volt, kis naiv a drága. Anita nagyon karakán csaj, bírom őt. Richard-ot egyelőre nem tudom hová tenni, még kivárok.

lena91>!

Ez egy nagyon jó könyv.
Így a sorozat elejéről olvasva látom csak igazán, hogy mennyiben különböznek a későbbi kötetek.
Mennyivel pörgősebb és eseménydúsabb ez a könyv, mint a tizensokadik rész.
Szeretem Anitát, a humorát, a nagy száját amit akkor se tud befogni, amikor igen rezeg a léc alatta:)
Szeretem Hamilton leleményességét és történetvezetését. Nem lehet unatkozni mellette.

Enoia>!

(Anita) – Jesszusom, kétszáz év fölött minden vámpír perverz?
(Jean-Claude) – Én is kétszáz év fölött vagyok.
(Anita) – Az állítást továbbra is fenntartom.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Jean-Claude
Enoia>!

– Beengedem a pasidat.
– Edward, légy vele rendes.
– Én, rendes?
– Jól van, akkor csak ne puffantsd le.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Edward (Ted Forrester)
Lolle>!

Igen, Edwardnak elvei voltak. Csak éppen kevesebb, mint a legtöbb embernek.

Kapcsolódó szócikkek: Edward (Ted Forrester)
inka0507>!

– Mi a méreted?
Ez a kérdés nagyon személyesnek tűnt olyasvalakitől, aki még csak meg se csókolt.
– Hetes – közöltem.
– Én kisebbnek tippeltelek volna.
– A hatoshoz túl erős vagyok mellben – válaszoltam –, hat és felest pedig nem csinálnak.
– Éljen az erős mell.
– Kuss.

Cheril>!

Vannak a fizikai túlélésnél fontosabb dolgok is. Képesnek kell lenned tükörbe nézni.

Rika>!

Én nem randizom hullákkal. Az embernek kell, hogy legyenek elvei.

Quvik>!

– Utoljára, amikor a városban voltál, úgy tűnt, nincs szükséged meghívásra ahhoz, hogy a lakásomba betörj.
– De új nálad a zár.
Elvigyorodtam.
– Nem tudtad feltörni, mi? – ez tényleg felvidított.
A bérgyilkos csak a vállát vonogatta. Lehet, hogy a sötétség volt az oka, de ha nem Edwardról lett volna szó, azt kell mondanom: szégyelli magát.

Kapcsolódó szócikkek: Edward (Ted Forrester)

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás