A ​kárhozottak cirkusza (Anita Blake, vámpírvadász 3.) 447 csillagozás

Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Mindenki Anitát akarja. Ő ezt még hízelgőnek is találná. Ha nem az élete forogna kockán. Elég csak rápillantania az első áldozatra, és Anita Blake számára rögtön nyilvánvalóvá válik: vérszomjas vámpírok falkája szabadult rá St. Louisra, akik egy gyilkosságnál nem fognak megállni. De azt ő sem sejti, hogy hamarosan egy hatalmi harc kellős közepén találja magát, melyben a tét a város feletti uralom megszerzése. Az események egyre bonyolódnak, az áldozatok száma pedig rohamosan nő. Vajon elég erős lesz-e Jean-Claude – a város jelenlegi ura – ahhoz, hogy megvédje hatalmát? És kicsoda valójában Richard, Anita titokzatos, új hódolója? Anitának minél gyorsabban cselekednie kell, és nagyon úgy tűnik, csak rossz választásai vannak, ha életben akar maradni. A Kárhozottak Cirkuszában pedig már minden készen áll a végső, nagy összecsapásra.

Eredeti megjelenés éve: 1995

326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638636171 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637118685 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155049019 · Fordította: Jellinek Gyöngyvér

Anita Blake · Jean-Claude · Edward (Ted Forrester)

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

"(Anita) – Jesszusom, kétszáz év fölött minden vámpír perverz?
(Jean-Claude) – Én is kétszáz év fölött vagyok.
(Anita) – Az állítást továbbra is fenntartom."

Nem első olvasásom, mivel eredeti nyelven már egyszer végig olvastam.
De azért teljesen más magyarul és a fordítással elégedett vagyok.
Anita itt még hozza a formáját, itt még inkább a cselekményen és a horror – humoron van a hangsúly, amit nagyon tudok értékelni.
Újdonságot nem hozott, mégis jó érzéssel merültem el a mocsok bugyraiban és alig vártam, hogy bizonyos részek eljöjjenek.
Nem tagadom kedvencem, és biztos újra olvasom később. ♥

christine>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Ez a sorozat kezd egyre jobban magába szippantani.

El sem hiszem, hogy míg az első részt majdnem egy hétig olvastam, addig a másodikat majdhogynem egyhuzamban sikerült elolvasnom (kétszer ültem neki, másodjára csak azért, mert az első kör végére megfájdult a fejem a sok olvasástól.)

Anita karaktere kezd fejlődni, aminek csak örülni tudok.

Jean-Claude a favorit, a legjobb, a legszuperebb, a legleglegebb.

Érdekesen halad a kialakuló helyzet, kíváncsian várom, mi fog történni ezután.

azt hiszem, nem állok meg az ötödik kötet után – addig kell egy kihívásra – hanem lassacsán tovább és tovább fogom olvasni. Ez az olvasásmaraton csak akkor törik meg, ha Anita jelleme visszafele fog fejlődni, ez viszont nem fenyeget, mert a három kötet közül most éreztem úgy, hogy alakulgatnak benne a dolgok. Ez is csak azért, mert kezd beleszeretni az én legszuperebb szereplőmbe. Anita, keep calm, én már az első találkozás után beleszerettem.

Krisztina_Németh_2>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Egyre jobb ez a sorozat. Egyre több dolgot tudunk meg Hamilton világábol, és Anitárol is. Tetszik Anita humora, és vakmerösége. Fél csillagot csak azért vonom le, mert szerintem sok volt a táj lefestése.

Madama_Butterfly>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

„Annak, amit ma éjjel látnak, egy része valóság lesz, más része csak látszat. Hogy mi melyik, azt önökre bízzuk.”
Üdv a Kárhozottak Cirkuszában, ahol Anita Blake képes mindig meglepetéseket okozni, ahol vámpírok, farkasemberek és kígyóemberek küzdenek egymással, és ahol tényleg semmi nem az, aminek látszik….

agi89>!

Ooo-kéééé.
Elértem az 5 csillagos fázist. :D
Sőt ha lehetne még egy hatodikat is adnék annyira addiktív.
Szóóóóval…
IMÁDOM-IMÁDOM-IMÁDOM!
Tiszta horror nekem még mindig ez a sokféle iszonytató szörny. De már egész edzettnek éreztem magam így a végére. A következő rész már lehet meg se kottyan. :P
Anitat egyre jobban csípem, csak néha kiabálnék rá hogy 'Mit csinááálsz???'. A beszólogatásain kb. fetrengek a röhögéstől.
„Én nem randizom hullákkal. Az embernek kell, hogy legyenek elvei.”
Az „akció jelenetek” elképesztő adrenalin löketet nyomatnak a vérembe. Csak úgy száguldozik a vérkeringésem az izgalomtól.
A „hústépések” annyira „jól” vannak leírva, hogy konkrétan kavarog tőle a gyomrom. Nem tudom ezt meg fogom-e szokni!? o.O

Ja és annyira tetszett hogy pont akkor olvastam amikor a könyv is játszódik. Október vége, Halloween.

U.i.: Jean-Claude én lennék a halandó szolgád! ♥

NightStar>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Rájöttem, hogy ez a kedvenc Anita Blake könyvem az összes közül. Persze lehet, hogy az újraolvasgatások után mind újabb és újabb kedvencet fedezek fel, de hát imádom az egész sorozatot. :D

És miért is ez a legek legje? Ez a rész csupa izgalom, sűrűsödnek az események. Vámpírmesterek, halandó szolgák, alakváltók teszik változatossá és izgalmassá a történetet. Anita pedig már kezdi látni, hogy nem minden fekete és fehér.
Valamint belép a képbe Richard. Kapcsolatom Richarddal leginkább egy Gauss-görbére hasonlít. Első olvasáskor zavart, hogy az írónő mindenáron Richarddal akarja összehozni Anitát, mert kérdem én: miért nem az édes Jean-Claude? Aztán kezdtem megszeretni és vele spoiler. Majd a rajongásom a későbbiekben fokozatosan alábbhagyott, már-már idegesítő viselkedése irritált. De ezekben a részekben még imádnivaló, megtestesíti mindazt, amiről Anita itt még az elején azt gondolja, hogy szüksége van rá. Megértem, miért kellett Richardot beiktatni a képbe, Anitának még sokat kell fejlődnie.

Annyit még hozzátennék, hogy sosem voltam Edward-fan, de most újraolvasva egyre jobban megszeretem. :)

Egyértelmű kedvenc!

Shanara>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

„Amiért viszont igazán kedvemre való volt ez a rész, az nem más, mint az alakváltók egyre nagyobb szerepvállalása a történetben. Ugyan az első részben kaptunk egy kis ízelítőt abból, hogy a vámpíroknak hívóállataik vannak, de ez az a cselekményrész, ahol már az is látható, hogy ez mivel is jár tulajdonképpen. Jean-Claude hívóállatai a farkasok, a helyi falka pedig eléggé nagy létszámú, így a Kárhozottak cirkuszának termeiben is bőven találunk belőlük példányokat: Irving, Stephen és persze Richard is – bár ez utóbbi jól titkolja a lénye másik oldalát.”

„Jó volt! Nagyon! Még mindig kedvelem ezt a részt, elvesztem a történetében, az alakváltók sokasága és a vámpírok hatalmi harca megadta számomra azt a kikapcsolódást, amire annyira szükségem volt. Végre sikerült felidéznem azt az érzést, amikor még kötelezettségek nélkül, szabadon olvashattam – szárnyalhattam és ez fantasztikusan jó érzést volt. Ismét csak bebizonyosodott, hogy ez a fajta stílus az, amit én annyira kedvelek, és fájlalom, hogy nem túl sok hasonló írás jelenik meg mostanában – kénytelen vagyok tehát újraolvasni a régi kedvenceimet.”
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2015/12/laurell-k-hamilt…

lena91>!

Ez egy nagyon jó könyv.
Így a sorozat elejéről olvasva látom csak igazán, hogy mennyiben különböznek a későbbi kötetek.
Mennyivel pörgősebb és eseménydúsabb ez a könyv, mint a tizensokadik rész.
Szeretem Anitát, a humorát, a nagy száját amit akkor se tud befogni, amikor igen rezeg a léc alatta:)
Szeretem Hamilton leleményességét és történetvezetését. Nem lehet unatkozni mellette.

Véda P>!
Laurell K. Hamilton: A kárhozottak cirkusza

Az van, hogy az Anita Blake sorozat az egyetlen vámpíros sztori, amit el tudok viselni. Valószínűleg azért, mert egyéb természetfeletti lények is felsorakoznak benne, meg azért mert rendkívül cselekményes, pörgős az egész történetvezetés. Szeretem ezt a makacs nővel fémjelzett nyomozást, teljesen ki tud kapcsolni egy-egy nehéz olvasmány után.

Vicky3>!

Újraolvasás:
Hát unatkozni azt nem lehetett olvasás közben:) teljesen magával tud ragadni Hamilton stílusa és csak így látom igazán, hogy mennyire hiányzott nekem a későbbi kötetekből ez a pörgés.
És hát feltűnt Richard is….és engem a hideg rázott. Tudom, hogy itt még nem idegesítő, de így, hogy tudom, hogy milyen lesz később legszívesebben megráztam volna Anitát és az arcába üvöltöm, hogy: „Fuss! Vagy lődd le!”

Enoia>!

– Beengedem a pasidat.
– Edward, légy vele rendes.
– Én, rendes?
– Jól van, akkor csak ne puffantsd le.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Edward (Ted Forrester)
Enoia>!

(Anita) – Jesszusom, kétszáz év fölött minden vámpír perverz?
(Jean-Claude) – Én is kétszáz év fölött vagyok.
(Anita) – Az állítást továbbra is fenntartom.

Kapcsolódó szócikkek: Anita Blake · Jean-Claude
Lolle>!

Igen, Edwardnak elvei voltak. Csak éppen kevesebb, mint a legtöbb embernek.

Kapcsolódó szócikkek: Edward (Ted Forrester)
inka0507>!

– Mi a méreted?
Ez a kérdés nagyon személyesnek tűnt olyasvalakitől, aki még csak meg se csókolt.
– Hetes – közöltem.
– Én kisebbnek tippeltelek volna.
– A hatoshoz túl erős vagyok mellben – válaszoltam –, hat és felest pedig nem csinálnak.
– Éljen az erős mell.
– Kuss.

Cheril>!

Vannak a fizikai túlélésnél fontosabb dolgok is. Képesnek kell lenned tükörbe nézni.

Rika>!

Én nem randizom hullákkal. Az embernek kell, hogy legyenek elvei.

Quvik>!

– Utoljára, amikor a városban voltál, úgy tűnt, nincs szükséged meghívásra ahhoz, hogy a lakásomba betörj.
– De új nálad a zár.
Elvigyorodtam.
– Nem tudtad feltörni, mi? – ez tényleg felvidított.
A bérgyilkos csak a vállát vonogatta. Lehet, hogy a sötétség volt az oka, de ha nem Edwardról lett volna szó, azt kell mondanom: szégyelli magát.

Kapcsolódó szócikkek: Edward (Ted Forrester)

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás