A ​holdfény csábítása (Merry Gentry 3.) 158 csillagozás

Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Meredith Gentrynek tovább tart legyőzni unokatestvérét, Cel herceget a trónért folytatott harcban, mint gondolta. Éjszakáit – és gyakran nappalait is – továbbra is testőreivel tölti, ám a várva-várt Gyermekáldás, amely végre királynővé tehetné, elkerüli őt. A harc egyre kiélezettebb, és az Unseelie udvartartás tagjai egyre nehezebben viselik a megpróbáltatásokat. Merry végül nem várt segítséget kap, egy mágikus erejű ősi kehely formájában. A győzelem azonban még mindig messze van, Merry ellenségeinek száma egyre csak nő. De ők még nem tudják, miféle erők lakoznak a Los Angeles-i detektívben. Mi több, ő maga is csak most kezdi felfedezni valódi képességeit… – Meredith Gentry mágikus segtítséget kap a trónrajutáshoz…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Agave Könyvek, Budapest, 2007
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637118791 · Fordította: Hodász Eszter

Zeraphic
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Ez a rész most elég gyengére sikeredett.
Sok eseményről nem tudok beszámolni…és akkor enyhén fogalmaztam.
Sajnos az Anita Blake szériában is voltak ilyen epizódok, mikor a cselekmény egy halvány utánzatát sem lehetett felfedezni.

Most is rámartak egy témára többen, elkezdték boncolgatni több fejezeten keresztül, vitatkoztak rajta, összevesztek, majd a végén ugyanott tartottak, mert nem jutottak előrébb.
Itt ez sokszor előfordult, és már nem is igazán tudtam honnan indult a beszélgetés.
Ebbe még belekeverték jó alaposan a tündér politikát, amit egy idő után követni sem tudtam :))))

A srácokat nagyon szeretem továbbra is.
Itt nagy kedvencem Fagy, ki más?
De szót ejtenék a Sluagh királyáról is, Sholto-ról.
Sajnálom őt a fél származása miatt, de szerintem Merry visszaadja férfias önbizalmát, mert ebben ő mester :))))
Még több fantasztikus férfi bejön a képbe, már lassan számon tartani sem tudom őket, de azért próbálkozom…

Galen az egyetlen, akit nem tudok teljes szívvel szeretni.
Furcsa, hogy pont ő volt mindig a szép szerelem Merry számára.
Nekem nem lett a szívem csücske…

Doyle, Rhys, Kitto és most már Nicca is, az elsők között vannak, akiket kedvelek.
Még Misztrál izgatja a fantáziám, szerintem ő még okoz meglepetést :))))

Az utolsó 50 oldalon végre történt valami.
Sőt, elég sok minden, jó lett volna, ha elszórva lettek volna még ilyen események a könyvben…

Petra_Nemes
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Örülök, hogy végre kezdenek beindulni az események. Végre van valami, amitől Merry kezd felfelé törni. Annak is kifejezetten örülök, hogy az Unseelie udvartartás is kezd újra éledni. Ez a sok fiú viszont nagyon zavaró az én emberi elmémnek. Kedvelem őket, hisz mindegyik egy csoda, de már túlságosan a határ másik felén van. Továbbá, egy kicsit tartok a végkifejlettől, mivel Meredith elkezdett hasonlítani a nagynénjére.
Lassan indult be a történet, de most már egyre inkább magába szippant.
Nehéz letenni!
Kíváncsi vagyok, hogy a hercegnőnk hogyan fog reagálni arra, mikor hirtelen bele lesz kényszerítve a monogámiába.

Marée_Noire
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Hiába minden, ugyanúgy és mégis másképp kedvenc, mint AB. ;) Lenyűgöz a különféle feyek, lények leírása, a történelmük részleteinek felelevenítése, maga az udvari élet.

Mrs_Curran_Lennart P
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Hamilton könyvei tele vannak túlfűtött erotikával, egyedül a túl sok pasi zavar a történetben. Itt ez az apró, félig ember hercegnő, és a pasik fele be akar mászni a bugyijába. A többiek pedig az életére törnek. Aztàn a legtöbb pszichopata is a tündérudvarban gyülekezik, Cel herceggel az élen. Még jó, hogy legalàbb az Istennő Merry oldalán áll.

klaraboglarka
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Áhááá a végére ez a beszélgetés nagyon kellett a házimunkáról!:D
Nem megy a fejembe, hogy tud az írónő ennyi mindent kitalálni a könyvbe. Ha valamilyen bonyodalom megoldódik, akkor nem is egy, hanem kettő jön a helyébe, nehogy megunja az olvasó a könyvet. Isten ments hogy letegyük, mert ha még ezek is megoldódnak, még akkor is ott van a C terv, meg a D meg még ki tudja mennyi (nem is kezdem el számolni, mert egyenlőre 8 részes a könyv..:D)
Szeretem Merryt, bár néha sajnálom, mert olyan kedves, és néha olyan kegyetlen dolgokkal kell szembenéznie, bár elvárják egy trónörököstől (mellékesen egy könyv főhősétől), hogy mindennel szembenézzen, és megoldja a problémákat.
Most kezdtem el gondolkodni,már csak egy háziállat kéne neki, de így végiggondolva (bár ha nem is igazi állat) de Kittó ott van neki ilyen téren. Szegéény:D

Fairy
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Hát az elején sokszor elkalandozott a figyelmem,de aztán nagy nehezen beindult a történet.
Az alap történetet még mindig jónak tartom. A pasik csak gyűlnek és gyűlnek Merry körül.

ChaiLatte P
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Szerintem az írónő azt hiszi aranyhalak olvassák a könyveit, ritka rövid memóriával megáldva, mert folyton emlékeztetni kell minket (egy könyvön belül akár többször is) alapvető és kulcsfontosságú részletekre.
-Galen katasztrófa lenne királyként!
-Na ne mondd!
-Doyle a királynő fekete szolgája!
-Tényleg?!
-Meredith apját meggyilkolták!
-Szegény!
-Azt mondtam már, hogy Galen nem jó királynak, és hogy a királynő kéreti a fekete szolgáját?!
-Azanyám mindenit, hogy én ezt nem tudtam! Teljesen eltereltek Louis Vütyönok, meg Prada bőrszerkók!
Még jó, hogy nem maradtam le a fináléról, ahol már igazi mészárlás folyik, meg nyalogatják egymást.
Na de, kedves Merry, folytassuk, és menjünk az Illuzionisták közé, hátha valami érdekeset tesz a New Ages Huddini!

Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

Mikor valaki kiejti a száján Laurell K. Hamilton nevét, akkor én valami ilyesmi olvasmányra számítok. Lassan indult be a történet, de megérte elolvasni.
Rhy és Doyle most már hivatalosan is a két kedvencem a „régi” szeretők közül. Mindegyik férfi nagyon szimpatikus, de különböző okokból kifolyólag ők járnak nálam az élbolyban. Merryvel viszont még mindig hadilábon állok. Tetszik a gondolkozásmódja, ami a politikát illeti, de a személyével még mindig nem tudok mit kezdeni.
A könyv viszont szinte letehetetlen! Valami mindig megakadályoz benne, hogy ne olvassam tovább, így azt hiszem, jöhet a következő kötet!

Caradien
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

A harmadánál már kezdtem feladni…szex az egyik szobában,majd tükrös beszélgetés egy másikban,majd megint szex ugyanazon ház valamelyik másik szobájában és így tovább…bár ez a téma nincs ellenemre,itt már igencsak hiányoltam,hogy nem történik szinte semmi más.DE! :) A végére beindult és azt kell mondjam,hogy a harmadánál még úgy voltam vele,hogy a kezembe nem veszem a következő részt,most mégis alig várom a karácsonyt,hátha megkapom valakitől és végre olvashatom :D Bár azért Anita még mindig sokkal jobb ;)

ggizi P
Laurell K. Hamilton: A holdfény csábítása

A történet 3/4éig nem történik semmi a szexen és a politikai alkudozásokon kívül, míg végre az utolsó oldalakra bezsúfolva egy kicsit felpörögnek az események.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy eljutok-e egyáltalán a sorozat végéig ilyen tartalommal… Azért még próbálkozom…

Vicky3

Nem hiszek a szerelemben első látásra. Abban hiszek, hogy az igaz szerelem lassan alakul ki, mint a barátság. A hirtelen fellángoló vágyban hiszek.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem · szerelem első látásra
klaraboglarka

Fagy a földet súroló ezüstróka kabátban jött mögöttem. Amikor felhívtam a figyelmét arra, milyen sok állatnak kellett meghalnia emiatt, felvilágosított, a kabát már több mint ötven éve a tulajdonában van, tehát jóval azelőtt már az övé volt, hogy bárki elítélhette volna ezért.
– Ne tégy szemrehányást, hisz te magad is legalább egy fél tehenet viselsz – érintette meg a hosszú bőrkabátomat.

Petra_Nemes

Ez az egy kinyilatkoztatás megváltoztatta a dolgokat. A végzet átalakult, de mire megtudom, hogy jobb lett-e vagy rosszabb, már késő lesz bármit is tennem.

Ancsúr P

A legsikerültebb bűbáj, a legjobb igézetek az igényeidből, vágyaidból táplálkoznak. Minél személyesebb, minél titkosabb a kívánság, annál nehezebb neki ellenállni.

Ancsúr P

Elég könnyű szentnek lenned, ha soha nem merészkedsz a kísértés közelébe.

Telena

Lehet egyszerre könyörtelennek és pártatlannak is lenni? A könyörtelenség
egyben nem pártosság is? Mindig így hittem, az apám is erre tanított, de talán a
kettő között is létezik valami. Ha van, meg fogom találni? És ha sikerül, lesz-e
elég hatalmam, szövetségesem, hogy képes legyek ezen a középúton haladni?
Erre az utolsó kérdésre tényleg nem tudtam felelni, mert elég jól ismerem ahhoz
az udvarok politikáját, hogy tudjam, soha nem tudhatja senki, mekkora a hatalma,
a barátai mennyire hűségesek, a szövetségesei mennyire kitartóak, amíg
késő nem lesz. És akkor nyer, vagy veszít; életben marad, vagy meghal.

clyme

– Hacsak nem Svájcban élsz, semleges nem maradhatsz – jegyeztem meg. (…)

Ancsúr P

A hatalom porondján először meg kell értened, hogy mindenki hazudik, csal és hogy nincs barátod. A paradoxon az, hogy nem mindenki hazudik, csal és vannak barátaid. A probléma ott lakozik, hogy az egyik mosolygó arc és kézfogás ugyanolyan, mint a másik, és ha tökéletes hazugságok vesznek körbe, miként tudod megkülönböztetni az igazat a hamistól, barátot az ellenségtől? A legjobb, ha mindenkivel illemtudóan viselkedsz, kedvesen, mosolyogva, bólogatva, légy barátságos, de soha ne légy barát, mert soha nem tudod megmondani, ki van az oldaladon.

ChaiLatte P

Galen kávét, teát és forró csokoládét készített.

Merry Gentry sorozat · Összehasonlítás