A ​Harlekin (Anita Blake, vámpírvadász 15.) 202 csillagozás

Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Létezik egy titkos társaság, akiktől még a vámpírok is tartanak. A szervezet neve: Harlekin, tagjai valós személyét rejtély övezi. A vámpírvilág rendőrségeként az a feladatuk, hogy megregulázzák a saját törvényeiket megszegő vérszipolyokat. De mi van akkor, amikor maga a Harlekin hágja át saját szabályait? Hogyan védekezhetnek ellenük az egyszerű vámpírok és alakváltók? Vagy Anita Blake? Miközben Anita szeretői érzelmi viharainak közepette egyensúlyoz, megjelenik a városban a Harlekin, s hamar kiderül, csöppet sem békés szándékkal.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Agave Könyvek, Budapest, 2009
484 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868427 · Fordította: Török Krisztina

Anita Blake · Jean-Claude · Obi-Wan Kenobi · Edward (Ted Forrester) · Malcolm

agi89>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

5 hónap pihentetés után folytattam a sorozat olvasását.
Úgy érzem jót tett ez a kis szünet.
Konkrétan már hiányzott Anita és az ő káoszos szerelmiélete.

Már megint zajlott az élet rendesen St. Louis-ban. Egy jó párszor csak kapkodtam a fejem hogy mi van itt!?

Nagyon sajnálom, hogy Dolph karaktere ennyire hmmm…spoiler lett. Kifejezetten szerettem még a sorozat elején, most meg Richarddal egyetembe rúgnám seggbe.

És naná hogy még mindig
♥️ ♥️ ♥️ Jean-Claude ♥️ ♥️ ♥️

Tímea_Kocsis_2>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Káosz, nyomozás és halottkeltés helyett, vámpírdiplomácia. Malcolm az Öröklét Egyházának feje kér segítséget Anitától. Befut a vámpírvilág rendőrsége, a Harlekin és St. Louis-ban tartanak spoiler. Többször beköszönt a Sötét Anyuci is, valamint alakváltó fronton is tisztul a kép. Rendőrségi berkekben kezd felgyűlni a trutyi Anita magánélete miatt. Edward családi élete elindul a normalitás felé, Olaf viszont kiveri a biztosítékot.

kte P>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Szerencsére nagyjából megkaptam, amit az előző részben, a Haláltáncban hiányoltam. Végre volt ismét akció, lövöldözés és Edward. Igazi nyomozás és krimi nem volt, de legalább a rendőrök feltűntek egy kicsit.
Volt a történetben egy-két meglepetés pl. Rafael szándékai. :) spoiler
Egy része a cselekménynek számomra érthetetlen volt: miért nem szólt Anita Jean-Claude-nak K. anyu ultimátumáról? spoiler

Nóra_Alpekné_Barna P>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Végre! Az írónő végre visszatalált a megszokott Anitához, végre kevesebb a szex, végre sokkal több az akció, végre megint van Edward. :) Az előző két könyv nagyon a pornó felé hajazott, a Haláltáncban konkrétan nem tudtam felfedezni a cselekményt, oldalról oldalra csak a szex ment, de az kőkeményen. És végre, a Harlekinnel megint volt lövöldözés, fej- és szívnyiszálás, minden, ami szem-szájnak ingere.
Egyszóval, hála Istennek, Hamilton végre (és ismét csak végre) visszatalált Anitával és az ő háremével az élvezhető könyvek talajára, és nagyon remélem, hogy ezen a szokásán nem szándékozik még egyszer változtatni. :)

JuditVms>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Végre egy kis nyomozás is szorult a történetbe:)

Niah >!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Csakis Edward és a Harlekin története miatt kapott ennyi csillagot!
Nekem egy picit hosszú volt, a vége felé már alig vártam, hogy véget érjen a nagy harc, és végre le legyen zárva az egész történet úgy, ahogy azt megszokhattuk.
Két karaktert azonban egyre jobban gyűlölök: Richard és Dolph… Richard eddig se volt a szívem csücske, ebben a kötetben azonban mindkettőt zsigerből megutáltam. Egy picit megterhelő megszakítás nélkül Anita világában élni… mindezek ellenére tudom, hogy egy idő után hiányozna mert imádom a karaktereket, a szex nélküli eseményszálakat, és az új fordulatokat amivel állandóan meglep Laurell.

BerAnna>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

„Az előző részhez képest A Harlekin számomra fényévekkel élvezetesebb olvasmány volt. Volt benne izgalom és némi nyomozás, harcok és összetűzések, de a lelki drámákat és a töménytelen szexet se kellett nélkülöznie annak, aki szereti az ilyesmit. A könyvsorozat stílusa még mindig remek és imádom Anitát és Edwardot, főleg mikor ketten együtt akcióznak valamit. Nekem ez a rész tetszett, és máris nagyobb kedvem van a folytatáshoz.”
Bővebben:

Becca>!

Tetszett!!!
Edwardot még mindig imádom!! Olaf megijeszt, de amúgy most mondjam azt, hogy nincs vele bajom??
Richardot én már rég ejtettem volna.. az elején még szimpi volt, de most? hagyjuk..

Timichan>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Változatlanul szeretem ezt a sorozatot. Annak ellenére, hogy néhány kötet óta egyhangú és lassú lett a story (mivel főleg a sexről szólt), nagyon kiváncsi lettem, mi lesz ennek az egésznek a vége. Annak örülök, hogy végre más is történik, mint az állandó sex, azonban azt kell, hogy mondjam, ismételten csak össze lett csapva a történet. A Harlekint jobban ki lehetett volna dolgozni, csak nagyjából fel lett vázolva, mi is ez az egész. Illetve továbbra is hiányolom az első kötetekben megszokott pörgést, az akció megint a könyv utolsó néhány oldalára került, gyorsan lezárva az egészet.
Kezd zavarni továbbá ez a végtelen mennyiségű állatsereglet. Nem lenne semmi gond, ha rendesen ki lenne dolgozva a téma. Úgy érzem, hogy csak valami újjal próbál „sokkolni” minket az írónő, de sajnos egy-egy új állat megjenése se nem új, se nem meglepő már.
Vannak karakterek, akik már régóta az idegeimre mennek. Richárdtól speciel a falra tudnék mászni. Nagyon várom a percet, hogy valaki brutálisan kinyírja végre. Sajnálom, de Micah-ért sem tudok rajongani már. Ebben a kötetben is bebizonyította, mekkora papucs tud lenni. Azért egy leopárd királytól kicsit tökösebb hozzáállást képzelnék el.
Mindenesetre tovább fogom olvasni a sorozatot, mert a fentiektől eltekintve az írónő folyamatosan fenntartja a feszültséget Anita körül, ami miatt várja az ember a folytatást

Francica>!

Az embernek meg kell találnia azt a fajta szeretetet, amiből építkezhet, és nem beérni azzal, ami összezúzza.

Francica>!

Veszekedni szar, de Éva-kosztümben veszekedni még szarabb.

Francica>!

Vannak elveim. Ezek egyike. Richarddal vitázni ne kezdj. Vele a vita magától is elkezdődik.

Telena>!

– Ketten látták távozni – ismételtem.
– Járókelők, akik szemtanúi voltak az esetnek, mesélték, hogy a férfi odaállt a rendőrök elé, és azt mondta – lapoz, olvas –, „Odamehetek a kocsimhoz, ugye?”, a rendőrök pedig szívélyesen bólogattak.
– Basszuskulcs, kijátszotta az Obi-Wan kártyát.
– Milyen kártyát? – nézett rám a két pasi.
– Mi van, nem láttátok a Csillagok háborúját? „Ezek nem azok a droidok, akiket keresnek.”

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi
Telena>!

Idézhetném, hogy „Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes”, de mondhatom azt is, hogy fogalmam
sincs.

Francica>!

Felállt, mert ültében nem fért hozzá a sliccéhez. Kicsatolta az övét, aztán
egyetlen mozdulattal a farmert. Gombos farmert hordott, a szétpattanó
gombok hangja régi ösztönöket mozgatott meg az alhasamban.
Richard mellett éreztem rá a gombos farmer zamatára, mióta őt ismerem,
azóta kondicionálódtam szexi Pavlov kutyájaként a szétpattanó gombok
hangjára. Egyszerűen nedves leszek tőle.

Francica>!

Vannak ilyen ölelések, amikor az ember úgy érzi, egybeolvad a másikkal. Néha a vágy ölelése ez, néha viszont a biztonság utáni vágy mozgat, és így menekülünk ahhoz a másik felünkhöz, akivel összebújva talán a legnagyobb borzalmakat is át lehet vészelni.

Francica>!

Ismertem ezt a tekintetet, majdnem minden férfi szemében felvillan, ha a nőjét figyeli, pláne, ha az adott nő vetkőzik. Van benne cucc rendesen: kéjvágy, birtoklás, férfibüszkeség. Csöpögős macsó. Ebből a tekintetből aztán lehet érezni, hogy hozzá tartozom. Na nem a lányregények romantikáját, a malomkeréknyi rózsacsokrokat. A férfias szenvedélyt. Edwardnak igaza volt, tényleg nem a fiúm, hanem a szeretőm.

blankaveronika I>!

Az ardeur tehetett erről is, mint mindenről, amiről nem a magas adók.

212. oldal, 20. fejezet

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás