A ​Harlekin (Anita Blake, vámpírvadász 15.) 172 csillagozás

Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Létezik egy titkos társaság, akiktől még a vámpírok is tartanak. A szervezet neve: Harlekin, tagjai valós személyét rejtély övezi. A vámpírvilág rendőrségeként az a feladatuk, hogy megregulázzák a saját törvényeiket megszegő vérszipolyokat. De mi van akkor, amikor maga a Harlekin hágja át saját szabályait? Hogyan védekezhetnek ellenük az egyszerű vámpírok és alakváltók? Vagy Anita Blake? Miközben Anita szeretői érzelmi viharainak közepette egyensúlyoz, megjelenik a városban a Harlekin, s hamar kiderül, csöppet sem békés szándékkal.

Eredeti mű: Laurell K. Hamilton: The Harlequin

Eredeti megjelenés éve: 2007

Agave Könyvek, Budapest, 2009
484 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868427 · Fordította: Török Krisztina

Anita Blake · Jean-Claude · Edward (Ted Forrester) · Obi-Wan Kenobi · Malcolm

agi89
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

5 hónap pihentetés után folytattam a sorozat olvasását.
Úgy érzem jót tett ez a kis szünet.
Konkrétan már hiányzott Anita és az ő káoszos szerelmiélete.

Már megint zajlott az élet rendesen St. Louis-ban. Egy jó párszor csak kapkodtam a fejem hogy mi van itt!?

Nagyon sajnálom, hogy Dolph karaktere ennyire hmmm…spoiler lett. Kifejezetten szerettem még a sorozat elején, most meg Richarddal egyetembe rúgnám seggbe.

És naná hogy még mindig
♥️ ♥️ ♥️ Jean-Claude ♥️ ♥️ ♥️

kte
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Szerencsére nagyjából megkaptam, amit az előző részben, a Haláltáncban hiányoltam. Végre volt ismét akció, lövöldözés és Edward. Igazi nyomozás és krimi nem volt, de legalább a rendőrök feltűntek egy kicsit.
Volt a történetben egy-két meglepetés pl. Rafael szándékai. :) spoiler
Egy része a cselekménynek számomra érthetetlen volt: miért nem szólt Anita Jean-Claude-nak K. anyu ultimátumáról? spoiler

Nóra_Alpekné_Barna P
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Végre! Az írónő végre visszatalált a megszokott Anitához, végre kevesebb a szex, végre sokkal több az akció, végre megint van Edward. :) Az előző két könyv nagyon a pornó felé hajazott, a Haláltáncban konkrétan nem tudtam felfedezni a cselekményt, oldalról oldalra csak a szex ment, de az kőkeményen. És végre, a Harlekinnel megint volt lövöldözés, fej- és szívnyiszálás, minden, ami szem-szájnak ingere.
Egyszóval, hála Istennek, Hamilton végre (és ismét csak végre) visszatalált Anitával és az ő háremével az élvezhető könyvek talajára, és nagyon remélem, hogy ezen a szokásán nem szándékozik még egyszer változtatni. :)

JuditVms
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Végre egy kis nyomozás is szorult a történetbe:)

BerAnna
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

„Az előző részhez képest A Harlekin számomra fényévekkel élvezetesebb olvasmány volt. Volt benne izgalom és némi nyomozás, harcok és összetűzések, de a lelki drámákat és a töménytelen szexet se kellett nélkülöznie annak, aki szereti az ilyesmit. A könyvsorozat stílusa még mindig remek és imádom Anitát és Edwardot, főleg mikor ketten együtt akcióznak valamit. Nekem ez a rész tetszett, és máris nagyobb kedvem van a folytatáshoz.”
Bővebben:

Becca

Tetszett!!!
Edwardot még mindig imádom!! Olaf megijeszt, de amúgy most mondjam azt, hogy nincs vele bajom??
Richardot én már rég ejtettem volna.. az elején még szimpi volt, de most? hagyjuk..

Mandy
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Na erre mondom azt, hogy ép ésszel nem bírná el az ember az ilyesmit a valóságban. Két szóval jellemezném a történetet: Naggggggyon durva…. Arról nem is beszélve, hogy Anita „már megvolt” listája ismét gyarapodott, de legalább lényegesen kevesebb volt benne a kufircolás. Nem azt mondom, hogy az nem kell bele, viszont sokat veszt a sorozat a varázsából, mert már nem lehet követni, hogy kivel, hol és mikor… De amit pozitívnak mondhatok el, ismét visszatér a „ki ha nem én nyírom ki” Anita, amit én nagyon bírok. Igazából nekem is az tetszett meg, hogy Anita egy tökös csaj :D Jah, és Olafot ismét nem sikerült megkedvelnem… Kicsit sok ez a pszichopata szerelem.. Habár ez se semmi, hogy egy ilyen lélektelen gyilkológépből egyáltalán lehet érzelmeket kiváltani.

AniTiger MP
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Hatalmas ez a könyv! Minden van benne: erotika, horror, szerelem, thiller, krimi – szerencsére nem egy szálon futnak :D
Jó volt az Égő Áldozatok után olvasni. Azt hittem ők betegek ott a Tanácsban, de ezek az idegesítő maszkok… Durva, de nagyon jó könyv! 5 csillag!

Henrietta_Ducsai
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Én ehhez a sorozathoz mindig visszatérek.Most is egy ilyen kisebb kihagyás után sikerült folytatnom ennél a résznél.Mire megszokom mennyire durva,szókimondó és sokszor igazán gusztustalan,az beletelik nekem pár mélymosolygásba,hahotázásba,szemfelakadásba és a legújabb:öklendezésbe.Kijelenthetem,hogy igazán kedvelem ezt a sorozatot(fogalmam sincs miért-mert azért kicsit olyan anitásan pszichológusos történet lenne…),de függő vagyok.

Francica

Az embernek meg kell találnia azt a fajta szeretetet, amiből építkezhet, és nem beérni azzal, ami összezúzza.

Francica

Veszekedni szar, de Éva-kosztümben veszekedni még szarabb.

Francica

Vannak elveim. Ezek egyike. Richarddal vitázni ne kezdj. Vele a vita magától is elkezdődik.

Francica

Felállt, mert ültében nem fért hozzá a sliccéhez. Kicsatolta az övét, aztán
egyetlen mozdulattal a farmert. Gombos farmert hordott, a szétpattanó
gombok hangja régi ösztönöket mozgatott meg az alhasamban.
Richard mellett éreztem rá a gombos farmer zamatára, mióta őt ismerem,
azóta kondicionálódtam szexi Pavlov kutyájaként a szétpattanó gombok
hangjára. Egyszerűen nedves leszek tőle.

Telena

Idézhetném, hogy „Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes”, de mondhatom azt is, hogy fogalmam
sincs.

Telena

– Ketten látták távozni – ismételtem.
– Járókelők, akik szemtanúi voltak az esetnek, mesélték, hogy a férfi odaállt a rendőrök elé, és azt mondta – lapoz, olvas –, „Odamehetek a kocsimhoz, ugye?”, a rendőrök pedig szívélyesen bólogattak.
– Basszuskulcs, kijátszotta az Obi-Wan kártyát.
– Milyen kártyát? – nézett rám a két pasi.
– Mi van, nem láttátok a Csillagok háborúját? „Ezek nem azok a droidok, akiket keresnek.”

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi
Francica

Vannak ilyen ölelések, amikor az ember úgy érzi, egybeolvad a másikkal. Néha a vágy ölelése ez, néha viszont a biztonság utáni vágy mozgat, és így menekülünk ahhoz a másik felünkhöz, akivel összebújva talán a legnagyobb borzalmakat is át lehet vészelni.

Francica

Ismertem ezt a tekintetet, majdnem minden férfi szemében felvillan, ha a nőjét figyeli, pláne, ha az adott nő vetkőzik. Van benne cucc rendesen: kéjvágy, birtoklás, férfibüszkeség. Csöpögős macsó. Ebből a tekintetből aztán lehet érezni, hogy hozzá tartozom. Na nem a lányregények romantikáját, a malomkeréknyi rózsacsokrokat. A férfias szenvedélyt. Edwardnak igaza volt, tényleg nem a fiúm, hanem a szeretőm.

blankaveronika IP

Az ardeur tehetett erről is, mint mindenről, amiről nem a magas adók.

212. oldal, 20. fejezet

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás