A ​Harlekin (Anita Blake, vámpírvadász 15.) 182 csillagozás

Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Létezik egy titkos társaság, akiktől még a vámpírok is tartanak. A szervezet neve: Harlekin, tagjai valós személyét rejtély övezi. A vámpírvilág rendőrségeként az a feladatuk, hogy megregulázzák a saját törvényeiket megszegő vérszipolyokat. De mi van akkor, amikor maga a Harlekin hágja át saját szabályait? Hogyan védekezhetnek ellenük az egyszerű vámpírok és alakváltók? Vagy Anita Blake? Miközben Anita szeretői érzelmi viharainak közepette egyensúlyoz, megjelenik a városban a Harlekin, s hamar kiderül, csöppet sem békés szándékkal.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Agave Könyvek, Budapest, 2009
484 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868427 · Fordította: Török Krisztina

Anita Blake · Jean-Claude · Edward (Ted Forrester) · Obi-Wan Kenobi · Malcolm

agi89>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

5 hónap pihentetés után folytattam a sorozat olvasását.
Úgy érzem jót tett ez a kis szünet.
Konkrétan már hiányzott Anita és az ő káoszos szerelmiélete.

Már megint zajlott az élet rendesen St. Louis-ban. Egy jó párszor csak kapkodtam a fejem hogy mi van itt!?

Nagyon sajnálom, hogy Dolph karaktere ennyire hmmm…spoiler lett. Kifejezetten szerettem még a sorozat elején, most meg Richarddal egyetembe rúgnám seggbe.

És naná hogy még mindig
♥️ ♥️ ♥️ Jean-Claude ♥️ ♥️ ♥️

kte P>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Szerencsére nagyjából megkaptam, amit az előző részben, a Haláltáncban hiányoltam. Végre volt ismét akció, lövöldözés és Edward. Igazi nyomozás és krimi nem volt, de legalább a rendőrök feltűntek egy kicsit.
Volt a történetben egy-két meglepetés pl. Rafael szándékai. :) spoiler
Egy része a cselekménynek számomra érthetetlen volt: miért nem szólt Anita Jean-Claude-nak K. anyu ultimátumáról? spoiler

Nóra_Alpekné_Barna P>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Végre! Az írónő végre visszatalált a megszokott Anitához, végre kevesebb a szex, végre sokkal több az akció, végre megint van Edward. :) Az előző két könyv nagyon a pornó felé hajazott, a Haláltáncban konkrétan nem tudtam felfedezni a cselekményt, oldalról oldalra csak a szex ment, de az kőkeményen. És végre, a Harlekinnel megint volt lövöldözés, fej- és szívnyiszálás, minden, ami szem-szájnak ingere.
Egyszóval, hála Istennek, Hamilton végre (és ismét csak végre) visszatalált Anitával és az ő háremével az élvezhető könyvek talajára, és nagyon remélem, hogy ezen a szokásán nem szándékozik még egyszer változtatni. :)

JuditVms>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Végre egy kis nyomozás is szorult a történetbe:)

Niah>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Csakis Edward és a Harlekin története miatt kapott ennyi csillagot!
Nekem egy picit hosszú volt, a vége felé már alig vártam, hogy véget érjen a nagy harc, és végre le legyen zárva az egész történet úgy, ahogy azt megszokhattuk.
Két karaktert azonban egyre jobban gyűlölök: Richard és Dolph… Richard eddig se volt a szívem csücske, ebben a kötetben azonban mindkettőt zsigerből megutáltam. Egy picit megterhelő megszakítás nélkül Anita világában élni… mindezek ellenére tudom, hogy egy idő után hiányozna mert imádom a karaktereket, a szex nélküli eseményszálakat, és az új fordulatokat amivel állandóan meglep Laurell.

BerAnna>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

„Az előző részhez képest A Harlekin számomra fényévekkel élvezetesebb olvasmány volt. Volt benne izgalom és némi nyomozás, harcok és összetűzések, de a lelki drámákat és a töménytelen szexet se kellett nélkülöznie annak, aki szereti az ilyesmit. A könyvsorozat stílusa még mindig remek és imádom Anitát és Edwardot, főleg mikor ketten együtt akcióznak valamit. Nekem ez a rész tetszett, és máris nagyobb kedvem van a folytatáshoz.”
Bővebben:

Becca>!

Tetszett!!!
Edwardot még mindig imádom!! Olaf megijeszt, de amúgy most mondjam azt, hogy nincs vele bajom??
Richardot én már rég ejtettem volna.. az elején még szimpi volt, de most? hagyjuk..

AniTiger MP>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Hatalmas ez a könyv! Minden van benne: erotika, horror, szerelem, thiller, krimi – szerencsére nem egy szálon futnak :D
Jó volt az Égő Áldozatok után olvasni. Azt hittem ők betegek ott a Tanácsban, de ezek az idegesítő maszkok… Durva, de nagyon jó könyv! 5 csillag!

Henrietta_Ducsai>!
Laurell K. Hamilton: A Harlekin

Én ehhez a sorozathoz mindig visszatérek.Most is egy ilyen kisebb kihagyás után sikerült folytatnom ennél a résznél.Mire megszokom mennyire durva,szókimondó és sokszor igazán gusztustalan,az beletelik nekem pár mélymosolygásba,hahotázásba,szemfelakadásba és a legújabb:öklendezésbe.Kijelenthetem,hogy igazán kedvelem ezt a sorozatot(fogalmam sincs miért-mert azért kicsit olyan anitásan pszichológusos történet lenne…),de függő vagyok.

Francica>!

Az embernek meg kell találnia azt a fajta szeretetet, amiből építkezhet, és nem beérni azzal, ami összezúzza.

Francica>!

Veszekedni szar, de Éva-kosztümben veszekedni még szarabb.

Francica>!

Vannak elveim. Ezek egyike. Richarddal vitázni ne kezdj. Vele a vita magától is elkezdődik.

Telena>!

– Ketten látták távozni – ismételtem.
– Járókelők, akik szemtanúi voltak az esetnek, mesélték, hogy a férfi odaállt a rendőrök elé, és azt mondta – lapoz, olvas –, „Odamehetek a kocsimhoz, ugye?”, a rendőrök pedig szívélyesen bólogattak.
– Basszuskulcs, kijátszotta az Obi-Wan kártyát.
– Milyen kártyát? – nézett rám a két pasi.
– Mi van, nem láttátok a Csillagok háborúját? „Ezek nem azok a droidok, akiket keresnek.”

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi
Francica>!

Felállt, mert ültében nem fért hozzá a sliccéhez. Kicsatolta az övét, aztán
egyetlen mozdulattal a farmert. Gombos farmert hordott, a szétpattanó
gombok hangja régi ösztönöket mozgatott meg az alhasamban.
Richard mellett éreztem rá a gombos farmer zamatára, mióta őt ismerem,
azóta kondicionálódtam szexi Pavlov kutyájaként a szétpattanó gombok
hangjára. Egyszerűen nedves leszek tőle.

Telena>!

Idézhetném, hogy „Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes”, de mondhatom azt is, hogy fogalmam
sincs.

Francica>!

Vannak ilyen ölelések, amikor az ember úgy érzi, egybeolvad a másikkal. Néha a vágy ölelése ez, néha viszont a biztonság utáni vágy mozgat, és így menekülünk ahhoz a másik felünkhöz, akivel összebújva talán a legnagyobb borzalmakat is át lehet vészelni.

Francica>!

Ismertem ezt a tekintetet, majdnem minden férfi szemében felvillan, ha a nőjét figyeli, pláne, ha az adott nő vetkőzik. Van benne cucc rendesen: kéjvágy, birtoklás, férfibüszkeség. Csöpögős macsó. Ebből a tekintetből aztán lehet érezni, hogy hozzá tartozom. Na nem a lányregények romantikáját, a malomkeréknyi rózsacsokrokat. A férfias szenvedélyt. Edwardnak igaza volt, tényleg nem a fiúm, hanem a szeretőm.

blankaveronika IP>!

Az ardeur tehetett erről is, mint mindenről, amiről nem a magas adók.

212. oldal, 20. fejezet

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás