Utolsó ​csók (First and Last 2.) 215 csillagozás

SZENVEDÉLYES JÁTÉK, SÖTÉT VÁGYAK, VESZEDELMES TITKOK

Emily Wayborn már döntött. Igaz, hogy nem bízik a szívdöglesztő és veszedelmes Reeve Sallisben, ám ő az egyetlen férfi, aki meg tudja adni neki, amire szüksége van. Reeve mellett Emily végre önmaga lehet. A dúsgazdag szállodatulajdonos azonban a titoktartás mestere, Emily pedig hiába keresi a válaszokat, valaki mindig egy lépéssel előtte jár

Emily lassan kifut az időből, már nem hisz sem barátságban, sem szerelemben. Meg kell hoznia egy képtelen döntést, melynek következtében vagy sértetlen marad a szíve vagy menthetetlenül összetörik.

Laurelin Paige új sorozata még forróbb, érzékibb és veszedelmesebb, mint a világszerte sikerlistás Fixed-regények.

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Libri Insomnia Libri

442 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633109243 · Fordította: Horváth M. Zsanett
444 oldal · ISBN: 9789634333319 · Fordította: Horváth M. Zsanett

Reeve Sallis · Emily Wayborn

Mrs_Curran_Lennart P>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Az első részt annyira szerettem, alig vártam, hogy megjelenjen a folytatás. Sajnos nem lett olyan jó! Amióta Amber megkerült csak a sértődések, nyafogások és versengés a férfi kegyeiért. Amber akkora egy dög! Emily pedig képtelen kiállni magáért. Sokat morogtam olvasás közben. A vége nagyon fura lett. Joe-ról viszont szívesen olvasnék még, a legszimpatikusabb szereplő a könyvben.

ZitussKa>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Nehèz bármit is mondani, ha egy könyv (illetve duológia) ennyire a hatalmába kerít ès másra sem gondol napokig az ember lánya csak a szereplőkre. Most bevallom picit üresnek is èrzem magam :)
Az első rèsz jobban megnyert magának mèg annak ellenère is, hogy a körülmènyek viszontagságai miatt vèszjósló ès nyomasztó volt. Vagy talán pont ebben rejlett a varázsa, a kiszámíthatatlanság okán. De mèg ennek ellenère is a kapcsolatuk valahogy sokkal bensősègesebb volt. Itt viszont csalódtam Emilyben. Èrtettem is a benne dúló kettős èrzelmeket ès fel is dühített. Reeve viszont új szintre emelkedett, egyèrtelműen ott van a top 3 legjobb könyves pasi között.
Ő pedig, aki már nem csak árnykènt volt jelen hanem meg is elevenedett, nos elnyerte tőlem azt a pèklapátot.
Szerettem ès gyűlöltem olvasni, kedvenc :) Azt viszont sajnálom, hogy nincs epilógus. Elfèrt volna, leginkább a kis lelkem örült volna nagyon.

Missanette>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Voltatok már úgy, hogy nehezen szólaltatok meg egy-egy sztori befejezése után? Hogy órákig agyaltatok rajta, pedig már a polcon pihent a könyv? Egyrészről kaptam egy adrenalinkoktélt a duológia befejező kötetével, másrészt pedig egy életre szóló függőséget is, mert Reeve Sallis-t nem lehet elfelejteni. Pláne azok után, hogy képes volt a csábítás magasiskoláját bemutatni nekünk. A korábbi kötetben sem volt egyszerű megfejteni az Emily-vel való kapcsolatát, itt viszont szintet léptünk. Kettejük vonzalma sebezhetővé tette őket, csakhogy sosem gondolták volna, hogy ebből profitálva egy teljesen más érzelem is teret hódít majd a játszmájukban, egyre nagyobb területet követelve. ♥

Reeve és Emily formálódó kötelékét átittata Amber megjelenése, aki miatt feszültségtől és féltékenységtől terhes levegőt szívtunk fejezeteken keresztül. Az írónő tökéletesen átadta számunkra az Emily-ben dúló belső harcot és vívódást, és mindezt megerősítette egy kicsinyes és kettős mércével ellátott lejárati dátummal rendelkező személyiségváltozással, csakhogy ne legyen annyira egyszerű dolga az olvasónak megérteni Emily-t.Tetszett, hogy Emily ennyire ismerte önmagát, hogy bevallottan nem tudott senkinek sem nemet mondani, hogy a legnagyobb félelme és ereje is pontosan ez volt, miközben megrémítette, hogy nincsenek határai. Reeve-el való kapcsolatát addig nem legitimálta, amíg Amber nem engedélyezte azt neki. Elképesztő volt Emily és Amber kapcsolata, már már szolgainak is nevezném azt, ahogyan Emily függött Amber-től. Reeve viszont nem várt Emily-re, egyszerűen felkínálta azokat a kockázatokat, amik Emily-t úgy vonzották benne, mint lepkét a háló. Félelemkeltő, kiszámíthatatlan és brutális volt, de sohasem erőszakkal. Kettétörte Emily bizalmatlanságát és irigységét azzal, hogy behúzta „ellene” az őszinteség mattot. Tudta, hogy Emily ezt olyan felszabadítónak fogja tartani, amelyre az egyetlen válasza a bizalom megadása lehetett. Gondolhatjátok, hogy micsoda izgató és bizsergető jelenetekkel lett gazdagabb ezáltal a mű. ♥

Emily és Reeve olyan önazonosságot mutattak, olyan életutat prezentáltak, hogy szinte billogként viselem magamon minden egyes kimondott szavukat. Reeve mindvégig az origó volt, aki köré Amber és Emily érzelmi szálait építettük, így tudatosítva, hogy a döntés sohasem a két nő kezében volt. Laurelin Paige lenyűgözött engem Reeve karakterével, és a ténnyel, hogy Reeve mindvégig egy valakiért cselekedett, akit ő maga választhatott az első helyre az életében. ♥

Szédületes, káprázatos, csodálatos! ❤❤❤

Nem tudom, hogy hogyan csinálja Laurelin, de ennél a résznél is végig bizonytalanságban tartott. Nyugtalan, feszült voltam, sőt néha szorongtam is, mégis élveztem, hogy ezt műveli velem ez a könyv! Imádtam!

Az első részt így értékeltem: „Ha színnel kellene jellemeznem ezt a könyvet, valami sötét színt mondanék. Sötét, de nem akarod, hogy kivilágosodjon. Mert fogva tart …”

Ez a sötét szín mostanra átváltott forróságot adó vörössé. Olyan vörössé, amely nem nyugtat meg, hanem állandó izgalomban tart.

Drága Reeve!
Bevallom, bővült veled a könyves szerelmeim listája. Eddig is szimpatizáltam veled, nagyon is. Na de ezek után! Jó volt téged igazán megismerni, elcsábítottál teljesen! ;))

„Az én szerelmem pedig súlytalan volt, mint egy tollpihe, mint egy fénysugár, végtelen lebegés.”

Naiva P>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Nem mostanában olvastam az előző részt. Bár nem egészen voltam tőle elragadtatva, mégis a magával ragadó írói stílusnak köszönhetően, tisztán emlékeztem a cselekményre, karakterek jellemére egyaránt.
Annyira tudtam! Szinte éreztem. Amber az a manipulatív bevallottan bárcás! Annyira lehetett őt utálni, de valahol még sajnáltam is őt. Mindenesetre mesteri manipulátor.
Az erotikus részek, jelenetek egyszerűen robbanás-szerűek.
Egyes-egyedül Joe az, aki emberileg is ért valamit ebben az erkölcsi fertőben. Tehát a szereplőket továbbra sem sikerült megszeretni, de a történet összességében tetszett. Egy az egyben le lehetett darálni.

Evika82>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Sokat vártam ennek a könyvnek a megjelenésére, de igazán megérte!
WOW! ZSENIÁLIS!
Egyszerűen nincs jobb szó rá! Szuper, letehetetlen, sötét, erotikus… nemcsak faltam, hanem egyszerűen zabáltam a sorokat.
A sztori közvetlenül ott folytatódik, ahol az első rész véget ért. Feszült kíváncsisággal olvastam a fejezeteket. Vártam, hogy válaszokat kapjak azokra a kérdésekre, amik az első rész olvasása közben merültek fel bennem… Amber egy zseniálisan manipulatív, önző rib@nc. Tudtam én már az előző részben is, de most, hogy minden a helyére került, minden titokra fény derült, csak még erősebb lett bennem ez az érzés. spoiler
Nagyon ajánlom. Olvassátok!

agi89>!

Na jól van…
Reeve most már leborulok a lábaid elé! ♥

Megkaptam a válaszokat, még annál is többre mint amire egyáltalán kerestem! Az első rész során felmerültek bennem kérdések, de így utólag rá kellett jöjjek, hogy lényegesen kevesebb mint ahánynak fel kellett volna.
spoiler

Imádtam minden percet amit az olvasásával tölthettem.
Annyira az én könyvem!
Izgalmas. Erotikus. IciPicit sötét lelkű.

Abszolút 100% újraolvasós.

442 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633109243 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Laurelin Paige: Utolsó csók

Alig vártam, hogy belekezdhessek Az első érintés folytatásába. Imádtam ezt a könyvet, tele volt fordulatokkal. Emily és Amber karakterétől néha falra másztam, de a végére már teljesen megszoktam őket. Jó volt az alaptörténet, teljesen kizökkentett a hétköznapjaimból. Tipikusan az a könyv, amelyet ha elkezdek olvasni, nem bírom letenni, és alig várom, hogy újra a kezem ügyébe kerüljön. :)

Tamlilla>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Csak azért nem öt csillag, mert néha már a péklapátot képzeltem a kezembe, hogy Emilyt fejbe verjem párszor. Az agyamra ment a naivitása, de amúgy Reeve is sokszor megérdemelte volna.
Az előző részhez képest volt gyengébb, de azért nagyon tetszett. Kicsit hihetetlen a befejezés, mindig azt vártam, hogy ez megint egy átverés.
Vajon van következő rész?

christine I>!
Laurelin Paige: Utolsó csók

Ez a rész összetettebb volt, mint az első kötet, bár lehet, csak azért éreztem így, mert már megszoktam a karaktereket és a viselkedéseit. spoiler spoiler

Személy szerint nem hoztak lázba a karakterek, és a regény romantikus-erotikus szála helyett inkább a krimi és a nyomozás miatt olvastam el ezt a kötetet is, nagyon érdekelt, hogy mi lesz ennek a barátságnak és a szerelemnek a vége/sorsa. :D Bizonyos szempontból nem mindennapi történet ez, de ennyi elcs.szett embert még nem láttam egy könyvben, és ez kicsit lehúzott az életről. :D Így visszagondolva Reeve karaktere inkább 2,5 dimenziós, valamiért nem teljes; nem tudom, talán amiatt, mert az ő szemszögéből nem láttam a dolgokat, történéseket, vagy mert tényleg ennyire nem valódi a jelleme.

ZCsilla>!

Ironikus, hogy valaha mindent megtettem, hogy ne legyek terhes, most meg bármit megtennék…

Missanette>!

Néhány dolgot bizonyos feltételek mellett akartam, míg mások éles ellentétben álltak egyéb dolgokkal, melyekre ugyanúgy vágytam.

Dariaa>!

-Szeretlek – ismételte, mint egy hitvallást. -Annyira áthat ez a szerelem, mintha benne lenne a DNS-emben. Mintha a génállományom része lennél, minden részem hozzád kapcsolódik. Annyira megtölt ez a szerelem, hogy másnak alig maradt bennem hely.

Barbcsie P>!

Bárki találta is ki, hogy a kárhozat tüzes és kénköves, nagyot tévedett. A pokol fagyos és jeges üresség. A pokol az, amikor látom, hogy akibe olyan erősen csimpaszkodtam, kicsúszik az ujjaim közül. A pokol a felismerés, hogy akit szeretünk, nem viszonozza a szerelmünket.

Barbcsie P>!

Hisz már megtanultam, hogy a szörnyetegek általában megnyerő külsővel rendelkeznek.

ZCsilla>!

– Bárcsak üvegbe zárhatnám az illatodat. Parfümként viselném.

ZCsilla>!

Most viszont olyan volt, mintha elhalványodtam volna. Mintha csak egy fénykép lennék, amit kint felejtettek a napon, s noha a jelenlétemnek nyoma maradt, felismerhetetlenné váltam. Mintha nem is ember lennék.

ZCsilla>!

Feszülten elmosolyodtam, és igyekeztem nem ahhoz a csókhoz hasonlítani, amit Júdás adott Jézusnak a Getsemáné-kertben, az árulás csókjához.

Barbcsie P>!

Nem hittem, hogy ennyire jó színésznő lennék.