War (The Four Horsemen 2.) 21 csillagozás

Laura Thalassa: War Laura Thalassa: War Laura Thalassa: War

They ​came to earth—Pestilence, War, Famine, Death—four horsemen riding their screaming steeds, racing to the corners of the world. Four horsemen with the power to destroy all of humanity. They came to earth, and they came to end us all.

The day Jerusalem falls, Miriam Elmahdy knows her life is over. Houses are burning, the streets run red with blood, and a traitorous army is massacring every last resident. There is no surviving this, especially not once Miriam catches the eye of War himself. But when the massive and terrifying horseman corners Miriam, he calls her his wife, and instead of killing her, he takes her back to his camp.

Now Miriam faces a terrifying future, one where she watches her world burn town by town, and the one man responsible for it all is her seemingly indestructible “husband”. But there’s another side to him, one that’s gentle and loving and dead set on winning her over, and she might not be strong enough to resist.

However, if… (tovább)

Bloom Books, 2023
Lavabrook, 2019
502 oldal · ASIN: B07V7T5VSZ
428 oldal · ASIN: B07V7T5VSZ

Famine · Miriam Elmahdy · Pestilence · War

Nikolett0907 P>!

OMG!

Oké, én az első részét is nagyon szerettem, de ez a kötet, még jobb volt, már ha lehet ilyet írni.
Még mindig nem tértem igazán magamhoz, pedig már pár napja becsuktam a könyvet.

Elképesztő izgalmas cselekményszállal ellátott, fantasztikus világkép jellemzi a kötetet.
De amitől egyenesen ájuldozom, az a karakterek színessége, fejlődésképessége.

És mégis, hogy lehet így befejezni egy történetet??!!
Kérem azonnal a folytatást, jah, hogy még várni kell.
Megyek levadászom az írónőt és addig nincs menekvés, míg nincs a kezemben a harmadik rész.

Hatalmas kedvenc! Imádom!♥

Laura Thalassa: War

Az elmúlt hónapokban nehezen tudok értékeléseket írni – mondom ezt úgy, mintha a szavak nem jönnének, de valójában az esetek 80%-nál csak lusta vagyok összeszedni a gondolataimat.
Na, ennél a könyvnél ez nem így van.
Ez az a könyv, amiről küszködve hoztam össze a jegyzeteim között 1 (egy! one! uno!) egész mondatot olvasás közben, és miután befejeztem, nem is bírtam mást hozzátenni. Remélem, 1 hónap elteltével könnyebb lesz – és ez a felvezetés is csak azért volt, hogy tudja mindenki erre tévedő, mennyire szenvedtem ezekért a sorokért. Mert ez a történet az első oldaltól az utolsóig megosztotta a lelkem, illetve szétszedte a szívem.
Szóval megint eljött a világvége. Megérkezett War, városról városra mészárolja le az embereket követőivel az oldalán – és megjelenik a színen Miriam, aki fegyvereket készít, nem fél visszaszólni senkinek, és még humorral is megáldotta őt az írónő. Hát mekkora páros lesz kettejükből! Fergeteges, ijesztő, megható, elgondolkodtató helyzetekbe kerülnek, miközben mindketten óriási fejlődésen mennek keresztül. Természetesen ez főleg War személyére igaz, aki, Pestilence-hez hasonlóan erős ellenérzésekkel és kötelességtudattal indult neki az emberiség kiirtásának, majd szépen behálózta a férfiakat a szerelem. :)
Nagyon izgalmas rész volt, teljesen belebolondultam ebbe a sorozatba. Könyvről könyvre, párosról párosra zilálódnak szét egyre inkább az idegeim és az érzéseim, mégis annyira jó!

Serenity87 P>!
Laura Thalassa: War

Nekem az első rész egy picivel jobban tetszett, lehet, hogy azért mert akkor még nem tudtam mire számítsak a történettel kapcsolatban (plusz az volt az első könyvem, amit az írótól olvastam). A fél csillag levonást végül ezért és néhány repetitív rész miatt kapta.

Ezeket leszámítva a könyv ugyanazt a színvonalat hozta, mint az előző. Akinek az tetszett, szerintem ez is fog. :) Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a harmadik rész már megjelent, így azt hamarosan elolvasom, illetve a negyedikre most már különösen kíváncsi leszek, tekintve, hogy ki lesz a főszereplője.

judit_asztalos>!
Laura Thalassa: War

Ez a rész sokkal, de sokkal kevésbé volt szórakoztató, mint az első. Sajnos. Nagyon vontatottra sikerült, és már a felénél azon gondolkoztam, mikor lesz vége… Miriam és War dinamikája borzalmas, amit Miriam művel nagyon gáz (hogy lehetett így felépíteni a sztorit? nem is értem…) és borzalmasan elnyújtott. Nem ez lesz a kedvenc részem (sorozatom?).

csviki18>!
Laura Thalassa: War

Igen, fél nap alatt elolvastam a folytatást. :)
Az első könyvhöz képes sokkal több akciót kapunk, Háború a nevéhez hűen éli földi életét, csata csatát követ, ha a könyörtelen mészárlást egyáltalán csatának lehet nevezni.
Miriam egyedül él, még gyerekkorában elszakadt a családjától, megélhetésként fegyvereket készít. Találkozása Háborúval ahhoz vezet, hogy a férfi kijelenti, hogy a lány felesége és magával viszi a táborába, ellentmondást nem tűrve.
Ebben a részben is lassan bontakozott ki a két karakter egymás irányába, Háború ugyanolyan eltökélten teljesítette feladatát, mint az elbukott testvére és szintén egy nő lesz az, aki megváltoztat mindent és felborítja az értékrendjét.
Történet: 5/5 (no comment, nem birtam abbahagyni az olvasást)
Szereplők: 5/4.5 (Miriam elég bután kezd viselkedni a könyv 3/4-felé, saját magának okozza a bajt)
Írásmód: 5/4.5 (nekem itt-ott már túl hosszadalmas volt néhány harcjelenet vagy bonyodalom)
Spice: 5/5 (nem lehet rá panasz)

Istenem HALÁL. Alig várom, bogy az ő könyvéhez érjek. Az első két testvérnél az elején nem lehetett megmondani van e szívük, de Halál nagyon szeretheti a tesóit, hogy mindig segít nekik. Már most nagyon érdekes karakter, pesig max 5 oldalnyi szerepe volt összesen.

andie88_Sentellion>!
Laura Thalassa: War

Jó ideje nem olvastam semmi újat, még a kedvenc sorozataimnak a folytatásait sem, annyira nem volt kedvem olvasni. Aztán valakinél láttam, hogy az első részt olvassa és egyből felcsillant a szemem, hogy HORSEMEN! Larissa Ione sorozata óta megszállottja vagyok a lovasokról szóló sztoriknak csak sajnos a legtöbb reverse harem, vagy szimpla erotika, úgyhogy eddig nem sok jó élményem volt ezen a téren.

Ebben egy kicsivel több a cselekmény az átlag erotikánál, de jóval kevesebb mint egy UF-nél, szóval simán a PNR közé sorolnám.

Jó szokásomhoz híven ezt a sorozatot sem az elő résszel kezdtem (általában, ha részenként változnak a főszereplők, akkor csapongok jobbra-balra), hanem egyből a kedvenc lovasra tettem a voksom. Szóval, akit érdekel ez a rész, de nem akarja előtte elolvasni az első részt, simán be tud kapcsolódni itt is.

Elég hamar ledaráltam és olvasatta is magát. Voltak unalmasabb, ismétlődő részek, de mindig történt valami új. Van egy háttérszál, ami az egész sorozatot átíveli: Isten levezényelte a lovasait a Földre, hogy ítélkezzenek az emberiség felett, és bizony beigazolódott, hogy a nagy része megérett a pusztulásra. A ciki az, hogy a lovasok senkit nem kímélnek leszámítva azokat a foglyokat, akik vállalják, hogy War seregét erősítik amíg beteljesíti célját. És hát persze minden lovasnak van egy számára kiválasztott pár, aki remélhetőleg a könyv végére meg tudja győzni lovasát arról, hogy nem is vagyunk mi olyan hitvány férgek és legalább a szex jó, szóval nem kéne mindenkit elpusztítani, mert különben alhat a kutyaólban. Azt jó látni itt is, hogy ha ilyen apokaliptikus esemény következne be, nekünk Európaiaknak cseppet sem kell félni, mert csak Amerika pusztul el xD

Szerettem Miriam és War dinamikáját, és külön-külön is a szereplőket. Nyilván az ember ilyen sztorinál nem gondolkozik azon, hogy egy népirtó fickóba hogyan lehet beleszeretni, aki a szeme láttára mészárol le gyerekeket is (jó oké, kb. az első beszélgetésükig gondolkodtam ezen, de az a helyzet, hogy veszett ügy vagyok, amikor szexi gyilkos pszichopatákról van szó xD). Szóval ezt a kis részletet leszámítva, nagyon tetszett a kettőjük története. Miriam már az első találkozásukkor megragadta War figyelmét, de szép lassan alakult ki a Stockholm-szindróma. Miriam a könyv végéig aktívan dolgozott azon, hogy megállítsa Wart, még akkor is, ha közben erős érzelmeket táplált iránta. Kész volt harcba menni, csak hogy esélye legyen megmenteni akár egy embert is. Erős és tökös karakter.

War egy megállíthatatlan erő. Az elején olyan Khal Drogo beütése volt, aztán ahogy haladt előre a kapcsolatuk Miriammal, úgy enyhült egy kicsit ő is. Egyébként a karaktere nem gonosz és nem is pszichopata, egyszerűen csak szent küldetésként tekint az emberek lemészárlására, hiszen teremtője azért küldte a Földre. Nem az ő dolga ítélkezni vagy válogatni.

A könyv végén nem számítottam arra, amit meglépett az írónő, az még nekem is brutális volt még úgy is, hogy csak „ideiglenes állapot” volt. Nagy piros pont neki, hogy tudott sokkolni :D

Nem tudom milyen az első rész vagy a harmadik, de a negyediket már olvastam, és örülök, hogy ezzel kezdtem. Death könyve ennél sokkal laposabb volt és a szereplők sem kerültek hozzám közel, kivéve Faminet, aki a 3. rész főszereplője, akire most nagyon kíváncsi vagyok, mert nagypofájú karakternek tűnik, aki mindenkit utál és azok a kedvenceim xD

Demise>!
Laura Thalassa: War

Szóval… Megyek elkapom Laurat és addig nem engedem el, amíg meg nem írja Faminet és Deathet.
Oh, my God. Nem gondoltam volna, hogy lehet még szintet emelni az első részhez képest. Ez egy olyan könyv, ahol együtt sírsz és szenvedsz a szereplőkkel, ahol a főszereplőknek választaniuk kell az emberségük vagy épp az isteni küldetésük és a szerelem között.
Amikor már úgy éreztem, hogy unalomba fullad a történet, akkor az írónő csavart még egyet a dolgokon és ismét nem tudtam levenni a szemem a kijelzőről.
És persze majdnem bőgtem a metrón, a vonaton, a buszon, meg az irodában. :'D
Ne útközben olvassátok! :D

SzRéka P>!

The day starts off like most others.

Kapcsolódó szócikkek: Miriam Elmahdy
SzRéka P>!

“Goddamnit, woman,” he says, giving me a shake, “do you not feel a single shred of what I feel for you? I’m telling you this because I couldn’t—I couldn’t ever kill you. I can destroy an entire civilization, but not you, Miriam. Not for a thousand different slights you might visit upon me. I’d sooner cut off my own hand than hurt you.”

Chapter 43

Kapcsolódó szócikkek: War

“My wife, my heart.”

Chapter 39

Kapcsolódó szócikkek: War
SzRéka P>!

Oh man, step one is some asshole claiming you’re his wife, and step two, shit suddenly gets real.

Chapter 3

Kapcsolódó szócikkek: Miriam Elmahdy
SzRéka P>!

“You have an appetite?” War asks, coming to my side. […]
“I don’t know, this hummus just tastes really good.”
Immediately, War strides out of the tent long enough for me to hear him barking out orders for more hummus.

Chapter 47

“I’m fine.”
He stares at me for a beat longer, then faces forward again. “Over the course of human existence, your kind has come up with hundreds of thousands of words for everything imaginable, yet somehow none of you have figured out how to actually speak your mind.”

Chapter 8

SzRéka P>!

His body feels like sin, but he tastes like heaven.

Chapter 11

SzRéka P>!

“What do we do now?” I ask him.
“I don’t care, wife, so long as I do it with you.”

Chapter 62

SzRéka P>!

War’s own gaze slides to mine, and he gives me a gentle look, one that makes me forget he was ever anything besides my soul mate. “That’s what you do for those you love,” he says. “You bring them back.”

Chapter 63

The Four Horsemen sorozat · Összehasonlítás