Rhapsodic ​– Az Éjszaka Királya (Az Alkusz 1.) 589 csillagozás

Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

Callypso ​Lillis egy szirén, aki az elmúlt hét év során egy fekete gyöngyökből álló karkötőt gyűjtögetett a csuklójára. Minden gyöngy egy-egy mágikus adósságlevél olyan szívességekért, amiket megvásárolt. Csak a törlesztés vagy a halál oldja fel őket.

Mindenki tudja, hogy akinek szívességre van szüksége, az az Alkuszhoz fordul segítségért. Ő az a férfi, aki bármit képes megszerezni… persze jó áron. És azt is mindenki tudja, hogy előbb vagy utóbb behajtja a kölcsönt.

Az egyik ügyfelétől viszont még soha nem kért fizetséget. Egészen mostanáig. Amikor Callie a szobájában találja az éjszaka ravaszul vigyorgó és csillogó szemű királyát, azonnal világossá válik számára, hogy a dolgok hamarosan megváltoznak. Az Alkusz először csupán egy félszeg csókot követel tőle. Mindössze egyetlen gyöngyszemnyit. És ígéretet a folytatásra.

Az Alkusz számára több ez egy rég elfeledett románc felélesztésénél. Mert mostanában valami titokzatos és fenyegető dolog zajlik a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Anassa Könyvek, Budapest, 2022
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156507006 · Fordította: Kéri Andrea
Anassa Könyvek, Budapest, 2022
368 oldal · ISBN: 9786156507013 · Fordította: Kéri Andrea

Desmond Flynn (The Bargainer) · Callypso Lillis · Temperance "Temper" Darling

Mulán>!
Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

“ Hegyek emelkedhetnek és törlődhetnek el a föld színéről, a nap fénye kihunyhat, a tenger beboríthatja a földet, és elnyelheti az eget. De te örökre az enyém leszel.
És a csillagok is aláhullhatnak az égből, az éjszaka beboríthatja a földet, de amíg a sötétség el nem hal, én örökre a tiéd leszek.”

Az egyik legszebb szerelmes történet amit mostanában olvastam. Nem írok róla többet mert inkább megtartom magamnak.

MissFortune>!
Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

Nagyon tetszett, mindig öröm jó fantasyt olvasni.
Amit a felépített világból megismerhettünk az kedvemre való, érdekes volt. Lévén első kötet túlzottan nem bontakozott ki, viszont rengeteg potenciál rejlik benne, amivel remélem, hogy a szerző élni fog.
A szereplők egyszerűen FANTASZTIKUSAK. Van köztük kellő kémia, csak úgy izzott a levegő, mindemellett pedig izgalmas egyéniségek, annyira jók, hogy a könyv minden hibáját feledtetik az emberrel.
Jól olvasható, beszippant és nem ereszt. Kicsit úgy éreztem, hogy nem minden esemény volt kellően részletesen kifejtve, gyorsan letudtunk mindent. Nehezen szoktam meg a múlt-jelen ugrálását is, nem szoktam kifejezetten szeretni ezeket a megoldásokat. Ettől függetlenül viszont igazán jó élménnyel zártam.

Dóri_Margit P>!

„– Felelsz vagy mersz?”

Rettentően jól megírt párbeszédekkel nyúzza egymást a két szereplő.
Sejtelmesek is ugyanakkor sokatmondóak.
Nagyon jól eltalálta az írónő a kémiáját és a könyv felépítésének megfelelő iramot.

Déjà vu -m volt nagyon, ami egy bizonyos éjszaka udvarának főurát és világát illeti. Rengeteg a párhuzam. Vegyes érzéseim voltak ezzel kapcsolatban, de végülis azt imádtam, akkor ezt miért ne szeretném? Izgalmak kicsit más köntösben… Jó volt ez így is˘^

Szerettem az építkezését és a múlt és jelen váltakozását. Érdekes pedig nem szoktam ezt a fajta dupla idősíkos megoldást kedvelni. De itt ez is remekül lett tálalva.

A múltban Callie igazán lobbanékony, naiv és esendő volt, telis-tele érzelemmel. Ezt be kellett zárnia és innen szép, ahogy Des majd újra megpróbálja őt kinyitni, feladva Alkusznak egy komoly leckét vele.♥

Most, hogy végeztem vele úgy érzem, hogy jó volt, szerettem a szereplőket, sok mindent tartogat a világa és vannak mélységei is, mégis kibontatlannak érzem, ezért a fél csillag levonás. Rengeteg izgalmas lehetőség rejlik még ebben, és végülis ez egy első rész…
Vannak hibái, kicsit túl egyszerű és összecsapott helyenként, de elég nagy potenciál rejtőzhet benne.
A vége jó fondorlatosan megcsavart. Micsoda páros lesz itt ebből!
Kíváncsian várom a folytatást. Remélem, hogy ámulni fogunk majd.

fannislibrary P>!
Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

„Ha tudnátok, hogy milyen régóta vártam egy ilyen könyvre…
Konkrétan függő lettem. Nem tudom, hogy leszek képes kivárni a folytatást.
Ez egy igazán mély és sokszor komoly romantikus fantasy egy elvesztett szerelemről, a felnőtté válás nehézségeiről, az egyedüllétről és a múlt árnyairól. A karaktereket nagyon könnyű megszeretni még úgy is, hogy vannak rossz szokásaik és vonásaik, de ezáltal még emberibbé válnak az olvasó szemében. A cselekmény pörgős, de néha lelassul, hogy teret adjon az érzelmeknek. Az írónő tökéletesen egyensúlyozott az izgalmas és az elgondolkodtató részek között, mindenből pont eleget kaptam, bár egy dolgot hiányolok: még többet akarok Des és Callie párosából, mert egyszerűen nem tudom nem szeretni őket. Hatalmas kedvencet avattam, pedig nem gondoltam volna, hogy ennyire magával sodor a regény. Olvassátok és szeressétek ti is!♥”

Bővebben:

Linszyy P>!

Nagyon tetszett!! :D
A borító alapján valamiért eszembe se jutott, hogy ez egy ACOTAR-hoz hasonló erotikus fantasy lesz. De amint megtudtam, szaladtam érte a Libribe. Nem bántam meg, mert nagyon gyorsan ledaráltam. Nekem abszolút bejön ez Az időutazó felesége-szerű kapcsolat, mikor a férfi végigköveti a gyerekkorát (jelen esetben a kamaszkorát) a csajnak és addig nem ér hozzá, amíg fel nem nő. :D Callie tizenévesen kér segítséget az Alkusztól, és onnantól kezdve további több száz alkut használ ürügynek, hogy a férfival lehessen. Szerintem ez nagyon cuki, imádtam a visszaemlékezéseket a közös pillanataikról. Des aztán hét évig magára hagyja a csajt, majd hirtelen visszatér, hogy behajtsa az adósságokat.

Szerintem kifejezetten jó volt, hogy a párosunk már évek óta epekedik egymásért, és a nem lehetünk együtt rész csak annyiból áll, hogy eddig nem vallottak szerelmet egymásnak. Az indok, amiért távol voltak egymástól is tetszett, Desmond nagyon szimpatikus volt, Callie pedig sokrétű karakter. A háttérsztorija, a rajongása, a szirén éne mind tetszett. Desnél pedig nyilván egy Rhysand karakterre kell gondolni, aki elvileg hú de gonosz, valójában pedig nem az, bár róla nem tudtunk meg azért mindent ebben a könyvben. Szóval a szívességek törlesztésébe van csomagolva az egész, miközben szépen haladnak a kapcsolatukkal, de nem csak ennyi a sztori, mivel van egy megoldandó ügy is.

A világ valóban nem volt valami kidolgozott, túl sok újdonság volt benne, amit nem rakott helyre az írónő, mert a romantikára koncentrált. De általában ilyenkor a folytatásban tisztázunk le mindent, gondolom ez most is így lesz. Nekem tetszett az emberek és a különleges lények együttélése, illetve a különböző természetfeletti világok is. Ha hosszabb lett volna a könyv mondjuk 100 oldallal, belefért volna ezeknek is a bővebb kifejtése. De valójában engem nem annyira ez izgatott. Örültem, hogy végre egy rövid fantasy, és annyira otthonos érzés volt már a legelső oldaltól Des és Callie kapcsolata, ahogyan mindent kizárnak és csak egymással foglalkoznak, hogy én nagyon élveztem olvasni ezt a könyvet.

Olyanoknak ajánlom, akik szeretik a paranormális erotikus fantasyt, és elég nekik egy szenvedélyekkel fűtött romantikus kapcsolat ahhoz, hogy ne tudják letenni, amit olvasnak. :)

RTMariann P>!

6 csillag!!! Imádtam ♥
Ismét belecsöppentem a fantasy csodálatos világába. Semmi kecmec, egyből a lényegre!
Callie egy összetört szívű szirén, és Des az Éjszaka királyának, az Alkusznak a története elevenedik meg a lapokon. Emberek és árnylények, leyvonalak és portálok a Másvilágba. Szívességek és érzések kusza szövevénye, amit csak imádni lehet.
Nem akarok spoilerezni szóval nem is mondok többet. Aki szereti a műfajt az imádni fogja ezt a könyvet!
Bár Callie mamlaszkodása néha eléggé bosszantó, de ez nem von le az értékéből. Hisz épp fejlődik.
Remélem mindenki akkora örömet lel az olvasásában, mint én!!! ♥

Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

Rá kell ébrednem, hogy olyan BestOf férfi karaktert találni, aki könnyedén bekerül a rajongásból emelt dicsőségcsarnokba, már nem is olyan nehéz. Időről időre felbukkan egy-egy, és ez mindig jó.
Ellenben olyan női szereplőre bukkanni, aki nem csak minimálisan zavar off már sokkal inkább szerencse dolga. Az ember bizakodik off, hogy létezik kevésbé tipikus karakter is. És Callie olyan volt – hála a jó égnek. Szimpatikus, talpra esett, nagy szájú, van benne spiritusz. Aki egyenrangú partner és társ, aki veszi az akadályokat, és nem esik egykönnyen kétségbe.
Szeretem az ilyen erős párosokat, és ez volt a könyv fő erőssége.

Naiva P>!
Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

Annyira tudtam, hogy ezt a könyvet (remélhetőleg majd a teljes sorozatot is) egyszer magyarul is olvasni fogom. A világfelépítés és az írói stílus hagy némi kívánnivalót maga után, de a szereplők közötti kapcsolat olyan jól ki van alakítva, hogy az a könyvnek majdnem minden hibáját pótolja. Nagyon szexi és nagyon szórakoztató. A cselekmény is jó, izgalmas. Alig lehet letenni. Amint elolvasod az első részt, rögtön folytatni akarod a második résszel. Egyébként van egy kis ACOTAR fanfiction beütése. Callypso Lillis a szirén és Desmond Flynn, az éjszaka szexi tündér királya egyszerűen lenyűgöző párost alkottak. A múltjukat annyira imádtam, hogy legszívesebben kétszer is elolvastam volna azokat a részeket. Desmond ♥ Velem aztán alkudhatna.

Nixii P>!
Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

– Tudod, mit művelek azokkal, akik azt fenyegetik, ami az enyém?

Azóta vágytam erre a könyvre, mióta megláttam a borítóját. A fülszövege olyan szinten elhúzta előttem a mézes madzagot, hogy tudtam, nekem ez a könyv kell. Ha törik, ha szakad, el kell olvasnom, meg kell szereznem. Amint belekezdtem, rögtön beszippantott. Elnyelt, magába zárt. A történet elég erősen kezd, megadja az alap hangulatot, ami után lehetetlen szabadulni. Megismerjük Callie-t, és találkozunk Alkusszal. Az események sötétek és baljósak, érezhető, hogy a világ még csak most kezd tágulni.

Őszinte leszek, engem nagyon sok esetben emlékeztetett SJM Tüskék és rózsák udvara sorozatára, bár ez számomra inkább volt pozitívum, mint negatívum. Tetszettek a párhuzamok, a főszereplő, Des, aki nem más, mint az Éjszaka Királya, olyan elsöprő karakterré nőtte ki magát a végére, hogy őszintén a szívembe zártam. A cselekmény két idősíkon fut, kapunk egy fejezetet a jelenből, egyet a múltból. Megtudjuk, hogy Callie miért tartozik több mint 300 szívességgel Alkusznak, továbbá az írónő meglengeti előttünk kettejük, lassan kialakuló barátságát. Imádtam az összes fejezetet, rajongtam a múltban történt párbeszédekért, ahogy Des lassan kivonszolta a sötétségből a lányt, imádtam, hogy mindig mellette termett, segítette őt és társaságot nyújtott, még akkor is, ha minden találkozás után hagyott egy gyöngyöt.

A jelen eseményei pörgősek és izgalmasak, látszik, hogy eltelt 7 év, Callie felnőtt nő lett, már máshogy reagál az Alkuszra, még akkor is, ha összetört szíve minden szilánkjával szereti még a férfit. Des nem is lehetne ennél titokzatosabb, ami számomra még vonzóbbá tette. Minden közös pillanatuk balzsam volt a bőrömön, minden suttogásuk lágy érintésként hatott rám. Tökéletes páros, mind a földi világban, mind a Másvilágban.

Az egyetlen dolog, ami miatt egyelőre nem tudok neki maximum csillagot adni, az a világfelépítés. Annyi mindent kilehetett volna hozni ezekből az alapanyagokból, de nekem sok helyen, sokszor hiányos volt. Hiányoztak a leírások, szerettem volna több történelmet, több magyarázatot, hogy akkor ez most hogy és mi. Lehet ez csak az én kattanásom, de egy urban fantasy-nél, szerintem különösen fontos, hogy az alap szilárd legyen, itt pedig az volt az érzésem, hogy a talaj tele van repedésekkel és kráterekkel. A folytatásban lehet többet kapunk, lehet ott nagyobb lesz a hangsúly ezen, de itt nagyon hiányoltam a tudást Des birodalmával kapcsolatban.

Ezt leszámítva, ez egy rendkívül jó könyv, a szereplők, az események pörgése, az ugrálások az idősíkban, mind-mind izgalmasak és érdekfeszítők. Imádtam minden pillanatát, teljesen és visszavonhatatlanul levett a lábamról, Desmond Flynn pedig engem meggyőzött. Nagyon is.

Alig várom, hogy visszatérhessek a folytatásban a szereplők mellé.

bodor_regina>!
Laura Thalassa: Rhapsodic – Az Éjszaka Királya

Nagyon érdekes világfelépítése van a történetnek, mégis hamar bele tudja képzelni magát az ember.
Nagyon összetett könyv volt, nagyon gyorsan haladtak az események. Néha a visszaemlékezéseket kicsit sokalltam, a jelen az mindig izgalmasabb volt, viszont kellett ahhoz, hogy megismerjük teljesen a karaktereket.
Szerettem a romantikus szálat, a világot, a karaktereket, a rejtélyt.. Várom a folytatást :)

Könyvmolyocska1 >!

Kollár_Betti I>!

– Mit éreztél, amikor elhagytál? – teszem fel a kérdést.
Des állja a tekintetemet.
– Mintha kettészakadt volna a lelkem.

DzsDzs88 IP>!

– Ezért is tartják az Éjszaka Királyságát a legromantikusabb birodalomnak. Nem pusztán azért, mert a szerelmesek az éj leple alatt találnak egymásra, hanem mert a sötétség az örökkévalóságig tart. A legszentebb és leghalhatatlanabb fogadalom, az éj elmúltáig kinyilvánítani a szerelmedet. – Csendesen hozzáteszi: – Ezt az esküt teszem majd, amikor hozzákötöm az életem a jövendő királynémhoz.

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Flynn (The Bargainer)
DzsDzs88 IP>!

Ránézni is fáj, nem pusztán azért, mert földöntúlian gyönyörű, hanem mert réges-régen ripityára törte a szívemet.

Kapcsolódó szócikkek: Desmond Flynn (The Bargainer)

– Hazudsz – suttogom.
Ő apró mosolyt küld felém, a szeme vidáman csillog.
– Nem, kerub, nem hazudok.
Úgy érzem, menten megszakad a szívem.

DzsDzs88 IP>!

Veszélyes dolog címkéket aggatni emberekre, még akkor is, ha látszólag csábító dolgokról van szó.

DzsDzs88 IP>!

Amikor így néz rám, a szirén nem hajlandó háttérbe vonulni.
Des. – Figyelmeztetésnek szánom, mégis úgy hangzik, mintha dorombolnék.
Basszus. Kávé nélkül nem igazán vagyok ura a szirénemnek.
– Hát, szia, kedvesem – szól, és azt a mosolyát villantja felém, amit csak a szirénemnek tartogat. Ezek ketten teljesen odáig vannak egymásért.

DzsDzs88 IP>!

Szavakkal nem lehet leírni azt a totális pánikot, ami akkor fogja el az embert, amikor fejjel előrezuhan a láthatatlan mélységbe.

Az Alkusz sorozat · Összehasonlítás