A ​Gondolakészítő 54 csillagozás

Laura Morelli: A Gondolakészítő

A tizenhatodik századi velencei gondolakészítő, Luca Vianello úgy érzi, az egész életét előre elrendezték. Apja már születésekor eldöntötte legidősebb fia sorsát, Luca a város egyik legismertebb gondolakészítő műhelyét hivatott megörökölni. Ám a fiú élete egy váratlan tragédia után különös fordulatot vesz, és elindul új utat keresni magának. Nem sokkal később egy antik gondola helyreállításán dolgozik, miközben titkon abban reménykedik, hogy sikerül szíve hölgyének kegyeibe férkőzni.

A GONDOLAKÉSZÍTŐ egy apa és fiú nehézségekkel és szeretettel teli kapcsolatán keresztül kelti életre a velencei hajóácsok művészetének évszázados hagyományait. A történelmi regények szerelmesei bizonyára élvezettel olvassák majd a hűen leírt korabeli velencei életről szóló elbeszélést és a gondolák készítésének csodálatos részleteit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2016
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636355708 · Fordította: Bihari Balázs

Laura Morelli: A Gondolakészítő

Amennyire ígéretesen indult, annyira ellaposodott a végére a történet. Velencéről él bennem egyfajta romantikus illúzió. Sajnos a könyv egy kicsit kiábrándított. Tulajdonképpen egész korrekt képet kaptam a 16. századi Velencéről. A kisemberek élete küzdelmekkel volt teli, a politikai elit pedig akkor is ugyanolyan hányingerkeltő volt, mint napjainkban. Azt mondanám, hogy a könyv egy közepes iparosmunka. Még a gyönyörű borító sem tudott kárpótolni a csalódásért.

I.P.C., Budapest, 2016
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636355708 · Fordította: Bihari Balázs
Nienna001 P>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Az év utolsó olvasása volt ez a még diplomaajándéknak megkapott kötet. A hangulata fogott meg legjobban. Velencében éreztem magam, a gondolások és hajóépítők között. A gazdagok világában vagy épp egy festő műhelyében. A hétköznapi életet élők mellészegődhettem.

Luca nem volt számomra szimpatikus elsőnek, igazából annyira másodjára sem, de megtudtam érteni miért tette azt amit. A vége is tetszett, általában nem szeretem, ha nyitva maradnak kérdések, de itt nem zavart. A szerző utószava sok mindent helyretett.

Örülök, hogy elolvastam, nem vártam sokat ettől a könyvtől, de talán többet is kaptam, mint amennyit gondoltam volna. A borítója pedig gyönyörű.

Paulina_Sándorné P>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Amikor megvettem a könyvet, csak a borítót néztem. spoiler A történet nem igazán kötött le, Luca nagyon idegesített. A családja többi tagjáról nem is beszélve. Az apja egyáltalán nem volt szimpatikus. Azokat a részeket szerettem, ahol magáról a városról volt szó, vagy a gondolákról. Az írónő stílusa érdekes volt, de mégsem fogott meg. A gondola készítése, a gondolák szeretette olvasható ki a sorokból.

Lulma>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

A történet egyszerű volt, viszont a hangulat, amit ez a könyv átadott, az valami fantasztikus. Újra Velencében éreztem magam és mikor befejeztem a regényt, nehezen tértem vissza a valóságba.
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2017/06/26/laura_morelli_a_go…

adrika0924>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Nagyon tetszett, de nem varázsolt el. Szerettem volna jobban szeretni. Ha őszinte akarok lenni, csak és kizárólag a borító miatt vettem meg, elképesztően szép.
Ennek a kötetnek a legnagyobb érdeme a hangulata. Olyan remek stílusban ír a szerző, hogy szinte ringatózom a gondolán, miközben gyönyörködöm Velence palotáiban, beszívom a halpiac illatát és figyelem a hevesen gesztikuláló csónakosokat.
Luca karaktere nem ragadott meg igazán, az öreg mestereket viszont megkedveltem, különösen Trevisant. De mi mást is mondhatnék a reneszánsz Itália szerelmeseként?! :)

Kisördög>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Sikerült a 16.századi Velencébe képzelnem magam, mesés hangulatot teremtett az írónő. Bár maga a cselekmény egyszerű, sőt inkább meseszerű, a hangulatteremtés miatt mégis ötcsillagos a könyv. A gondolaégetés büntetésről még nem hallottam, sőt arról sem, hogy bérelték a ruhákat, de érdemes lesz utána olvasnom. Se nem szomorú, se nem vidám volt a történet, valószínűleg egy tipikus 16.századi egyszerű fiú így élhetett.

Virágszépe>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Velence a XVI. században. Laura Morelli tökéletesen prezentálja számomra a kort és a különleges helyszínt. A reneszánsz Velence hangulata kit ne varázsolna el? A gondolakészítés évszázados hagyományáról, fogásairól olvashattam, ami ugyancsak nagyon érdekes volt.
A történet ebben a könyvben tulajdonképpen másodlagos, szépen, lassan halad, kalandos, érzelmes, minden esetben biztosítja a korrajz bemutatásának lehetőségét. Az írónő otthonosan mozog ebben a közegben, hatalmas anyagot dolgozhatott fel, de a szeretete a helyszín iránt is érezhető, sugárzik az oldalakból. Magával ragadó stílusban megírt regény.

MezeiMarcsi>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

A borítója valami gyönyörűség.
Valóban, szinte mindent megtudtam a gondolakészítésről, a 16.sz-i Velencéről, és az akkori emberi kapcsolatokról. Ennyi.

Avocado>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Nagyon tetszett a könyv. Különösen, ahogy az iró lefesti elénk Velencet. Szeretem ezt a várost és magam előtt láttam a kis csatornakat, a részleteseken kidolgozott gondolakat… A gondolák készítéséről még többet olvastam volna.

soksokx_Csilla>!
Laura Morelli: A Gondolakészítő

Be nem váltott ígéret. Érdekesen indult, de elég közepesre sikeredett. A 16. századi Velencéről és a gondolakészítésről valóban sokat megtudhattam, ahogy a kor festészetéről is. A történet azonban meglehetősen laposra sikeredett, mondhatni érdektelen volt. Luca az első oldaltól nem tudta magát megkedveltetni velem, emiatt nem nagyon érdekeltek viszontagságai és hányattatott sorsa. Ugyanígy „szerelmének” sorsa sem tudott különösebben érdekelni. A mellékszereplők szerencsére sokkal izgalmasabbnak bizonyultak, ők sokkal inkább érdekeltek volna. Érdekes volt betekinteni a gondolások életébe, tetszett a gondolakészítés/felújítás mozzanata is a regényben, sok érdekes dolgot tanulhattam meg. Ha a főszereplő is lett volna ennyire érdekes, mint a szakmája, kevésbé lennék csalódott.

Csoszi>!

Türelmetlenül harapdálom az ajkam, míg arra várok, hogy apám gondolája kigyulladjon.

Csoszi>!

Azt mondják, gondolát hajtani olyan, mint lovagolni. Lehet, hogy tudod, hogyan kell, de mindegyik ló és mindegyik gondola más és más. Időbe kerül kitalálni, hogyan is kell bánni velük.