Ismerősnek ​jelölt 54 csillagozás

Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Kívántad ​már, hogy bárcsak megváltoztathatnád a múltad?
Maria ismerősnek jelölt a Facebookon.
Csakhogy Maria több mint huszonöt éve halott.
Vagy mégsem?
Louise a negyvenes éveiben járó elvált anya, egyedül neveli négyéves fiát, és belsőépítészként a saját vállalkozását vezeti. Az egyedülálló szülők elfoglalt, küzdelmes életét éli. Egy napon szívdermesztő e-mailt kap. Maria, a volt osztálytársa ismerősnek jelölte a Facebookon. Csakhogy Maria több mint huszonöt éve halott. Vagy mégsem?

Az 1989-es végzős középiskolás évfolyam osztálytalálkozóra készül, így Louise felveszi a kapcsolatot a volt osztálytársaival, hogy kiderítse, őket is bejelölte-e Maria… A múlt hirtelen nagyon is valóságossá válik, újra felszínre kerülnek a régi titkok, hazugságok, féltékenységek és elfeledett sérelmek. De vajon megjelenik-e Maria az osztálytalálkozón? Megoldódik-e a több évtizedes rejtély?
Lélegzetelállító és felejthetetlen pszichothriller. Fantasztikus. A műfaj… (tovább)

Eredeti mű: Laura Marshall: Friend Request

Eredeti megjelenés éve: 2017

350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155915086 · Fordította: Alföldi Zsófia
336 oldal · ISBN: 9786155915093 · Fordította: Alföldi Zsófia

Lénaanyukája P
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Nos, nem is volt ez olyan borzasztó, mint amilyennek itt írták egy páran. Kellemes időtöltés, igaz, a sokadik könyv, amelyik a „valami történt a múltban, amiért most kell megbűnhődni” témával dolgozik. Sok újdonságot nem mutat, egyszerolvasós. Azt viszont nem bírom magamban tartani, hogy ha véleményt írunk egy könyvről, még ha hozzászólásban is, tiszteljük meg egymást, és figyeljünk a helyesírásra, központozásra, ékezetekre, stb. „Telefonról írok, nincs ékezet, sietek, úgyis megérted, nem?” nem opció. Legalább egy olyan oldalon, ami könyvekről szól, az isten szerelmére."Bocsánat, előtört a nyelvtannáci énem, de már elmúlt.

Zanit
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Több szempontból csalódás. Az alapsztori nagyon ígéretesnek tűnt, rögtön felkeltette az érdeklődésem. Sajnos a sok huzavona és a főszereplő jelleme miatt hol unalmas, hol idegesítő lett az egész. Kár érte, sokkal jobban is lehetett volna tálalni.
A borító szép munka.

Kathryn
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Megfogadtam, hogy többet nem irok véleményeket, de erről muszáj!
Hogy is fogalmazzak, hogy ne legyek durva… szóval ez egy Művelt Nép-es „könyvecske” volt… 21. század-i köntösben! (pedig ők jó thrillereket szoktak kiadni, meg is lepődtem!)

genevieve P
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

A teljes bejegyzés itt olvasható: https://gcksbookreviewblog.blogspot.com/2018/11/ertekel…

A történet végig váltott szemszögben és idősíkon játszódik. Általánosságban Louise szemszögéből olvashatunk, 1-2-szer azonban egy ismeretlen karakter is közbeszól. Először furcsa volt, de a későbbiekben hozzászoktam így ezzel nem volt problémám. A könyv műfajában pszicho-thriller, mint az várható volt egész végig az elméddel szórakozik.
Kezdetben elég unalmasnak találtam a rengeteg leírást, nem tudtam hova akar kilyukadni. Azonban érezhető hogy főszereplőnknek csúnya csontvázak lapulnak szekrényében. Alapjában is a háta mögé tekintget, bizalmatlan másokkal – sőt még legjobb barátnőjével szemben is. Túl van egy megromlott házasságon gyermekkori szerelmével /Sam/ és egyedül neveli négyéves kisfiát /Henry/. Sammel két éve váltak el, mindent tud a lány múltjáról, olyannak fogadta el amilyen. Louise nehezen tudott túllépni férje árulásán, bezárkózott. Aztán egy napon ismerősnek jelöli Maria Weston, a lány aki 25 évvel ezelőtt meghalt.

350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155915086 · Fordította: Alföldi Zsófia
HHajni
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Gyengécske könyv volt ez. Az első 100 oldal vontatott és unalmas volt, aztán végre beindultak az események. Nem tetszett, kár volt érte pénzt adnom.

Laura_Bakos
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

„Az e-mail időzített bombaként landolt a laptopomon: Maria Weston ismerősnek jelölt a Facebookon."

Érdekes volt, és addig, amíg ki nem derültek a titkok még élveztem is. Viszont!! Én sokkal többet vártam a könyvtől. Egy kicsit vontatottnak éreztem, meg itt-ott felidegesített a karakterek viselkedése, és szerencsétlensége. Ezeket leszámítva tetszett, bár nem hiszem, hogy többször is el fogom olvasni.

Marta_Kotai_Szabone
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

ez most komoly?? hogy lehet ennyire vontatott és unalmas könyvet írni? krimi?? tuti nem.

elgatto
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Igazából annyira nem volt rossz, mint ahogy az értékelések alapján számitottam rá.Téli bekuckózós olvasásra ideális, egynek jó volt.

Garbai_Ildikó
Laura Marshall: Ismerősnek jelölt

Nem volt olyan rossz mint sok értékelésnél olvastam a vége kifejezetten izgalmasra sikerült.
Kikapcsolt és ez a lényeg.

Zanit

Tisztában vagyok vele, hogy a Facebook az élet idealizált, szerkesztett és kozmetikázott változatát kínálja, azt, amit látni szeretnénk.

genevieve P

Amikor magad mögött hagysz valamit, azt hiszed, ennyi. Vége. De saját magad elől nem menekülhetsz. Amíg csak élsz.

Bettina_94 I

Maradhatok örökre a pokol tornácán, és üldögélhetek rémülten a sötétben, vagy átvehetem az irányítást, és továbbléphetek.

Suddus

Mindent megtettem, hogy boldoggá tegyem, hogy velem maradjon. Nem tudtam, hogy ha valaki tényleg menni akar, azt nem lehet visszatartani.

Bettina_94 I

(…) még érzem a kezét a nyakam körül, még ott él mélyen a lelkemben, akár egy parazita, amely a legsötétebb, legelrejtettebb részembe ette be magát.

Bettina_94 I

Mi volt benne, ami miatt képes volt átlépni a határt, ráadásul nem is egyszer?

Suddus

Néha abban sem vagyok biztos, hogy a kapcsolatunk emléke a valóságot tükrözi-e, vagy az idő és a távolság eltorzította az érzékelésemet.

181

Suddus

Nem tudom, ki ül a kormánynál és hová tartunk, de a kerekek mozgásba lendültek, és nem hiszem, hogy meg tudom állítani őket.

Suddus

Anyám szavai visszhangoznak a fejemben. Amikor gyerek voltam, azt mondogatta: sérült áru.