Avon 7 csillagozás

Egy női világcég sikertörténete
Laura Klepacki: Avon

A könyv segítségével Laura Klepacki újságírónő, a szépségápolási piac jól ismert szakértője leleplezi a titkot, miként vált az AVON az egész földgolyót – Bostontól Pekingig – behálózó birodalommá, és hogyan virágozhat még a legkeményebb válságok idején is. Egyedülálló utazásra indulunk, melynek során azt is megtudhatjuk, hogyan változtatta meg az AVON a játékszabályokat, lehetővé téve, hogy a nők saját kis vállalkozásba kezdjenek. Ha szereti a sikertörténeteket, ha szeretne megismerni egy különleges marketingstratégiát, ha szereti a szépségápolást, akkor ez a könyv Önnek szól. Megismerheti belőle a receptet, amely az AVON-t a globális marketing úttörőjévé tette. Nagy utat tett meg az AVON azóta, hogy alapítója, David McConnell 1886-ban felkínálta az első parfümmintát.

Partvonal, Budapest, 2005
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638687916 · Fordította: Séllai Nóra

ivett_hosszu >!

Laura Klepacki: Avon Egy női világcég sikertörténete

Érdekes könyv volt, bár nem tudok neki sok csillagot adni sajnos. Amellett, hogy az írásmód nagyon unalmas és vontatott volt, szerintem sokkal-sokkal több képi anyagot igényelt volna szemléltetés céljából. Emellett nem tudok elmenni a nagyon olcsóra sikerült borító megvalósításon sem, bár ez nem az író hibája, niylvánvalóan.
Én is voltam aktív tanácsadónő, így volt lehetőségem belelátni a rendszerbe is, de sokmindent nem tudtam az Avon-ról. Az első harmad még mondhatjuk le is kötött egyébként, de aztán úgy éreztem, hogy altatónak jobb a könyv, mint szórakozásnak. A végére teljesen elfogyott a lendület, és már csak azt vártam, hogy vége legyen. Az utószóban összeszedett kronológiai gyűjtő már elég is lett volna.
Szóval szerintem aki a témában nagyon szeretne anyagot gyűjteni, vagy megszállottan érdekli a cég, annak jó lehet, de aki csak érdeklődik, mint ahogy én is, annak szerintem egy idő után unalmas lesz.
A könyv elég régi, 2005-ben jelent meg, azóta még egy száz oldalt legalább hozzá lehetne csapni, az elmúlt 18 évet belevéve, amennyi újítás azóta végbemehetett.

Hellena P>!

Laura Klepacki: Avon Egy női világcég sikertörténete

Tanácsadóként érdekes volt magáról a cégről olvasni. Ezeket nem mondják el, amikor belépünk. Talán azért, mert nagyon kevesen ismerik. Sajnálatos, hogy sokszor olyan alap dolgokat nem ismerünk, mint a cég története, amelyben dolgozunk.

Beriniki>!

Laura Klepacki: Avon Egy női világcég sikertörténete

Az Avon céég története a kezdetektől,egészen napjainkig. Érdekes olvasmány.Ajánlom mindenkinek,aki szereti az Avon termékeket,vagy maga is tanácsadónő!

Bartha_Niké P>!

Laura Klepacki: Avon Egy női világcég sikertörténete

Az AVON-t a magyarországi kezdetektől ismerem, használom, mondhatom, hogy szinte kötelező olvasmányként vettem a kezembe a könyvet. 5 csillag. Szerettem.