Ház ​a patakparton (A farm, ahol élünk 4.) 23 csillagozás

Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Az RTL-Klub nagysikerű filmsorozata az amerikai írónő önéletrajzi ihletésű A ház, ahol élünk könyvsorozata alapján készült.

A sorozat negyedik kötetében újra találkozhatunk a korábbról megismert Ingalls család tagjaival: édesapával, édesanyával, Maryvel, Laurával és Carrie babával. A történet kezdetén Kansas államból egy Minnesota-beli farmra költöznek. Gyeptéglából készült első otthonuk után édesapja új házat épít a Szilva-patak partján. Az építőanyagok árát az első búzatermésből akarja kifizetni. Nem sokkal az aratás előtt sáskák milliói lepik el a vidéket, és mindent elpusztítanak. Hogyan tudnak mégis boldogulni? Elsőkézből, egy kislány nézőpontjából kapunk hű képet az amerikai telepesek küzdelmes életéről. A családot éltető kitartás, szeretet és finom humor sugárzik az írónőnek ebből a könyvéből is.

A Szilva-patak partján címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1937

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Könyvfalók Könyvtára Mágus

Mágus, Budapest, 2001
280 oldal · ISBN: 9638278684 · Fordította: Kárpáti Zsófia

Laura Ingalls Wilder · Caroline Ingalls · Charles Ingalls · Mary Ingalls · Carrie Ingalls · Nellie Oleson

Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Különösen ennél a résznél tűnt fel nekem, hogy ebben a családban soha nincs hangos szóváltás, veszekedés. Akármilyen nehézség, vagy rémisztő dolog történik velük, ők nem esnek kétségbe és nem idegeskednek, sose panaszkodnak. Irigylésre méltó ez a bizalom a Gondviselésben.

WolfEinstein>!
Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Az egész sorozatból ez tetszett a legjobban. Ebben már fel lehet ismerni a filmsorozatot, megjelennek az Ingalls-család mellett az ismert szereplők, mint az utálatos Nellie Oleson vagy Alden tiszteletes. A napi ház körüli munkák mellett hőseink már szórakoztató és izgalmas kalandokba is keverednek. Kedves, kellemes és szórakoztató olvasmány. Pont az ilyen ködös-borús napokra való, egy kancsó forró tea és némi aprósütemény mellé…

bozs>!
Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Az előző rész után http://moly.hu/ertekelesek/770868 Ingalls kisasszony összeszedte magát és e könyvét telerakta izgalommal, mozgalommal. Megérkeztek az új helyre, most már csak 3 mérföldet kell gyalogolni a városig, édesapa ismét házat épített. Gyorsan ment, hiszen már rutinja van. Következtek a nem mindennapi történetek: pióca a lábon, sáskák, új ruhák, iskolák, kedves és kevésbé kedves barátok, hatalmas havazás.
Szeretem ezeket a könyveket, a hangulatát, az élet felfogást.

Aeryn>!
Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Ez a kötet már azokat a részeket mutatja be, amiket a sorozatban láthattunk. Izgalmas kalandokkal és új élményekkel van tele: iskola, karácsonyfa, rák, pióca, hóvihar. Szívesen olvasnék még a család életéről, megszerettem őket.

Zsuzsanna_Hernádi>!
Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Magával ragadó, akár csak a Kicsi ház a nagy erdőben. Sajnáltam, hogy vége lett.

Lejla08>!
Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Szerethető. Eszembe juttatja a gyerekkoromat, amikor mezítláb játszottunk a porban, mezei virágot szedtünk és nem féltünk a kullancsoktól, ha a térdig érő fűben gázoltunk.

tilia_tomentosa>!
Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton

Ez a rész is nagyon klassz! Imádni való! Visszavezet abba a világba, amikor az ember még a természettől függöt. Apa dolgozott, hogy meglegyen a napi betevő falat, anya őrizte a tűz melegét, a gyerekek pedig felszabadultan játszott, miközben besegítettek a mindennapi teendőkbe is. A Préri ismét sok izgalmas dolgot tartogat az egész család számára. Érdemes elolvasni!

Kisanna>!

Laura és Mary sohasem láttak még templomot. De édesanya hangjából ítélve a templomba járás még a zsúrnál is jobb. Néhány perc múlva édesanya újból megszólalt:
– Úgy örülök, hogy befejeztem az új ruhámat.
– Olyan édes leszel benne, mint egy virágcsokor – mosolygott rá édesapa. – Holnap korán kell indulnunk.
Másnap reggel nagy sürgés-forgás volt. A reggeli, a házi munka, mind-mind kutyafuttában zajlott. Édesanya, miután magára kapkodta ruháját, gyorsan felöltöztette Carrie-t is, majd türelmetlenül szólt fel a manzárdba a lányokhoz:
– Gyertek le! Hadd kössem a szalagot a hajatokba.
Leszaladtak a lépcsőn és csak ámultak-bámultak. Édesanya gyönyörűségesen szép volt új ruhájában.

Kisanna>!

Nellie Oleson nagyon szép volt. A feje búbján nagy, kék masnik, szőke haja loknikban hullott a vállára. Vékony fehér ruháját is kék virágok díszítették. Cipőt is hordott. Mikor Lauráékat meglátta, fintorgott:
– Hm! Falusiak!

Kapcsolódó szócikkek: Nellie Oleson