Toppancs ​és a kék tojás 12 csillagozás

Laura Driscoll: Toppancs és a kék tojás

Egy szép napon Toppancs az erdőben ugrabugrál, amikor rátalál egy kék színű tojásra. A nyúlfiú körbenéz, de se fészket, se madarat nem lát a közelben, ezért úgy dönt, hogy a gondját viseli a tojásnak nővérével, Százszorszéppel együtt, amíg a többi testvérük megkeresi a madármamát.
Vajon időben megtalálják?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney Nyuszik Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2023
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635843091 · Fordította: Skaliczki Alíz · Illusztrálta: Lori Tyminski, Valeria Turati

KingucK P>!
Laura Driscoll: Toppancs és a kék tojás

Hogy álltok a húsvéti tojásfestéssel?
Én még nem jutottam odáig, talán hétvégén. :) Bár nem szoktam sok piros tojást festeni, nálunk szerencsére nincs nagy átjáró ház, de mindig próbálok valami új technikát kipróbálni valamit, amivel magamat szórakoztatom, így már van lyukasztott tojásom vagy tavaly sikerült készíteni egy tojás-superman-t is.

Kék tojásunk nem szokott lenni, ebben a mesében Toppancs nyuszi viszont egy kék tojást talál az erdőben. A lánytestvéreivel próbálják melegen tartani és szórakoztatni, amíg az anyukája elő nem kerül, aki egy vörösbegy mama. Igazi húsvéti történet, nyuszik, tojás és sok kis erdei állat is megjelenik a rajzokon.

A grafikája Disney mesékhez híven nagyon szép, a történet 3 éves kortól ajánlott (bár szerintem bátran lehet olvasni a 2 éveseknek is), nagyon egyszerű és rövid, egy délutáni alvás előtt pont ideális.

Juca P>!
Laura Driscoll: Toppancs és a kék tojás

Aranyos mese, egy olvasást megért. A nyuszik lányom kedvencei, úgyhogy nem volt kérdés, hogy elolvassuk-e. Rövid a történet, de tetszett a végkifejlet.

Vandaboszi P>!
Laura Driscoll: Toppancs és a kék tojás

Húsvéti ajándékba kapta unokahúgom ezt a kis cukiságot. Természetesen elkellet olvasnom neki :) ! Aranyos történet a nyuszikról és gyönyörűen illusztrált mesekönyv.