Erények ​és értékek 0 csillagozás

Vidám játékok, foglalkozások és elgondolkodtató kérdések 52 hétre, segítség a gyermekek nyitott, barátságos személyiségének kibontakoztatásához
Laura Blanco – Silvia Carbonell: Erények és értékek

Öröm, barátság, megbocsátás, szeretet, bátorság, közösségvállalás, tisztesség, egyenesség, hála. Ez a könyv sorra veszi azokat az alkotóelemeket, amelyek szükségesek a boldog, bölcs és elégedett ember, a kiegyensúlyozott személyiség, a határozott gondolkodás és tiszta lelkiismeret kialakításához. Az erények és értékek változatos pedagógiai eszközöket ajánl a nevelőknek ahhoz, hogy a gyermekek felismerjék az emberi értékeket. Az egyes fejezetek bibliai szakasszal és rövid elmélkedéssel kezdődnek, majd bevonják a gyermekeket a foglalkozásokba és játékokba, melyek serkentik az alkotóképességüket és bővítik ismereteiket. A könyv 52 fejezete az év minden hetére kidolgozásra javasol egy erényt vagy értéket, amely a gyermek mindennapi élményeivel függ össze. Egy olyan könyv, amely sok-sok ötletet ad a szülőknek, tanároknak, hitoktatóknak, és ugyancsak sok játékot ad a gyermekeknek.

Kálvin, Budapest, 2013