Az ​én kis Buddhám 4 csillagozás

Laszlóczki Valentina: Az én kis Buddhám

„Kedden ​reggel a kórterembe, ahol feküdtem, s számoltam a perceket, mikor hozzák már a fiamat, hogy megszoptassam, bejött a gyermekorvos, és tárgyilagos hangon közölte velem, hogy a várva-várt fiam Down-szindrómás.” Az anya, aki visszaemlékszik erre a pillanatra, akkor még azt sem tudta pontosan, mi az a Down-szindróma. Csak annyit, hogy valami nagy baj van a gyermekével. Összeomlott a világ. De már a könnyeivel küszködve elhatározza, hogy mindent megtesz Imikéért. Azt is, amit az orvosok tanácsolnak – a teljes kimerülésig tornáztatja a csecsemőt –, csak egy valamit nem hisz el nekik soha: azt, amit kisfiának lehetséges fejlődéséről, megváltoztathatatlan szellemi korlátairól mondanak.
Imike most mar húszéves, s ez a könyv az ő húsz évének a története. Annak a története, ahogy a Down-kóros csecsemőből erős, sokoldalúan fejlett fiatalember lett: sportoló és gyógynövénytermesztő szakember, aki éppen elvégezte a szakiskolát. És különleges ember: csupa érzékenység, csupa… (tovább)

Palatinus, Budapest, 2007

verkat>!
Laszlóczki Valentina: Az én kis Buddhám

Egy csodálatos anya írása ugyancsak csodálatos fiáról, aki Down-kóros. Azt a küzdelmet írja le, ahogy a gyerek felnő, beilleszkedik a világba. Ami persze nagyon nehéz az előítéletek miatt. Az emberek félnek, elfordulnak az ilyen gyerekektől. Pedig csak egy kicsit kéne közel engednünk magunkhoz őket. Mások ugyan, de úgy tudnak szeretni, ahogy „egészséges” ember sosem. Vigyázzunk rájuk!

Zsófia_Bak>!

„..Hogy miért? Mert valahol legbelül tudjuk: nem mindig az egymás felett aratott győzelem a lényeg. Ugyanolyan fontos lehet az életben, hogy másokat győzelemhez segítsünk, akkor is, ha ez azzal jár, hogy nekünk le kell lassítani.”