Szíriusz ​és az emberke (Szíriusz kapitány 5.) 44 csillagozás

László Endre: Szíriusz és az emberke

A szobában tartózkodó földi személyek az ezüst szörny belépésekor mintha elvesztették volna az akaratukat, uralmukat a testük fölött! Fel akartak ugrani… nem sikerült! Kiáltani akartak… nyöszörgés lett belőle! A vasgyúró Berci valahogy mégis felugrott, de rémülten érezte, hogy egy hatalmas erő visszahajította a helyére! Pierre ugyanezt tapasztalta. És valami szörnyű nyomást a fejében. Helga Renard és lenhajú Aino dermedten, kővé váltán ültek a helyükön… Viktor Szíriusz feszülten figyelt… Kocsis miniszter harciasan küszködött a támadó erővel… A forróság fullasztott, a szikrázó fény vakított, és ömlött szemükből a könny…

Eredeti megjelenés éve: 1988

Móra, Budapest, 1988
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631155897 · Illusztrálta: Eszik Alajos

Paulina_Sándorné P>!
László Endre: Szíriusz és az emberke

Én is a Holdon szeretnék élni. Annyira jó lehet. Imádtam a Négyek Tanácsának kalandját. Aranyos gyerekek. Szíriusz bácsi és Leonida néni kedvencek lettek. Imádtam Leonida néni aggódós stílusát. Aranyosak voltak a pici emberkék, még jó, hogy a spoiler. Hiába játszódik a Holdon azért jelen van Magyarország és az Egri bikavér. :-) Liuna nagyon bátor lány, megkedveltem.

Erzsébet_Szászi>!
László Endre: Szíriusz és az emberke

Ez a rész kimaradt az életemből korábban. Így, hogy nincs bennem nosztalgia, sokkal jobban látom a negatívumokat. Az egész olyan összecsapottnak tűnt, amin még Leonida néni és Liuna sem tudtak segíteni.

Legere>!
László Endre: Szíriusz és az emberke

Évek óta nem olvastam Szíriusz kapitány történetet. Most jó volt újra leülni Leonida néni asztalához és meginni a szereplőkkel egy pohár tejszínhabos csokoládét. A történet jó volt. Az acrai emberkék is szerethetőek.

Péter_Szombati>!
László Endre: Szíriusz és az emberke

Ez sem éri el az első két kötet szintjét, de jobb, mint az előző kettő…

pwz I>!

– Azám! A plasztikinóba készülünk! Jössz-e velünk, Jegenye?
Ezt Kocsis Berci kérdezte.
– Mit játszanak? – érdeklődött Pierre.
– A Gyilkos fogkefét. Krimiparódia. Sokat lehet nevetni.

Kapcsolódó szócikkek: fogkefe · gyilkos · nevetés
pwz I>!

Liuna leírta egy papírra… RÉVAKIBIRGE… nézte, nézte… aztán egyszerre olyan lett az arca, mint a nyíló pipacs.
– Leonida néni! Crax fordítva diktálta! Olvassa visszafelé a betűket! EGRI BIKAVÉR!
Leonida először valósággal megrémült, aztán kirobbant belőle az öröm. Berohant a bungalóba. Kiabált:
– Megvan! Megvan! Szent Leonida megsegített! … Megvan a tábornok! Viktor Szíriusz, tudja, hol találták meg? A mi pincékben! És tudja, mit ivott? Tudja, mi az a vörös víz? Egri bikavér! Az a tizenkét üveg, amit Kocsis János hozott magának Magyarországról karácsonyra! … Két üveggel már megivott a drágám!

Kapcsolódó szócikkek: Eger · egri bikavér
Ninácska P>!

Ajánlom e könyvet igaz barátsággal Bujtás Amália szerkesztőnek, aki a Rádióban sok szeretettel gondozza a Szíriusz-sorozatokat.

Ninácska P>!

Kapunk-e a híres csokoládéjából?
Kapnak bizony! Kristálykehelyben lehűtve, tejszínhabbal púpozva, mazsolával behintve, örmény konyakkal megizmosítva!

Kapcsolódó szócikkek: konyak
Legere>!

A világon semmi sem egészen biztos…

168. oldal, Huszadik nap

Szíriusz kapitány sorozat · Összehasonlítás