55. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

A ​bosszúálló (Joona Linna 4.) 176 csillagozás

Lars Kepler: A bosszúálló Lars Kepler: A bosszúálló

Különös ​alak imbolyog a hóesésben a vasúti hídon. A mozdonyvezető az utolsó pillanatban veszi észre, csak hajszál híján sikerül elkerülni a tragédiát. A csontsovány, súlyos beteg fiatalemberről a kórházban kiderül, hogy hivatalosan már hét éve nincs is az élők sorában. A rendőrség szerint Jurek Walter végzett vele. Ám Walter, a szinte természetfeletti képességű sorozatgyilkos hosszú évek óta szigorú őrizet alatt él egy börtönkórházban. Kapcsolatot nem tarthat senkivel, még az orvosokkal, ápolókkal sem. A fiút pedig ez idő alatt fogva tartották. De kicsoda? Ha nem Jurek Walter jár ki-be az elmeosztály falain át, akkor bűntársa lehet odakint.
Ahogy Joona Linna feleleveníti a régi esetet, szörnyű emlékeivel együtt életre kelnek a rémálmai is. A rendőrség réges-rég eltűnt áldozatok és egy Homokember nevű fantom után kutat. Nyomok nincsenek, csak a fogságból szabadult fiú lázas szavaiból kirajzolódó emlékfoszlányok. Ezek pedig arra utalnak, hogy a húga is ugyanott raboskodik,… (tovább)

Homokember címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Carta Light Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2016
512 oldal · ISBN: 9789632665467 · Fordította: Harrach Ágnes
Cartaphilus, Budapest, 2016
508 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632665443 · Fordította: Harrach Ágnes

Lars Kepler: A bosszúálló

Könnyű megérteni, hogy ezek a Kepler-regények miért olyan népszerűek: rövid, könnyű olvasási fejezetek, hihetetlen karakterek, féktelen erőszak. A brutalitás pedig számtalan rétegében ott bujkál, a nyers erőszaktól kezdve a tehetetlenségig, a lelki terrorig. És ahogy történetet követjük nyomon egyre mélyebbre a sötétségbe és a kilátástalanságba, úgy a két nyomozó is egyre jobban megnyílik előttünk, és egyre jobban érezzük, hogy az életük ugyanolyan borzalmakat tartogathat, csak ott legfeljebb nem egy pisztolygolyó okozta a sebeiket. Nem a nyomozás a lényeg, nem a hogyan a fontos, hanem a miért. Mi vezet idáig, részes-e a tragédiában a múlt, a gyerekkor, a neveltetés? Mi a gyűlölet oka, hiszen aki „vakít”, annak valamiért gyűlölnie kellett az áldozatait? Múltbéli titkok, amik feltehetően szép lassan a felszínre kúsznak? Egymásban csalódó emberek, akik szörnyűségeket rejtegetnek magukban? És szembesülnünk kell-e vele, hogy vannak olyan bűnök, ami után nincs megbocsájtás? Olyan bűnök, amiket mindannyian elkövethetünk, és amiket mi sem tudnánk feldolgozni? És amelyeket lehet, hogy mi sem tudnánk megbocsájtani saját magunknak? A rendkívül rövid fejezetek hatékony felhasználásával felgyorsította az elbeszélés lelkesítő ütemét, és a spoiler Egy igen-igen kicsit Thomas Harris: A bárányok hallgatnak áthallás érződik a cselekmény olvasásakor, de ez abszolút nem zavaró. Ha röviden kellene jellemeznem a könyvet, valami olyasmit mondanék, hogy kiváló stílusban megírt, zseniálisan összerakott, érzelmekkel teli, intelligens thriller.

Kovaxka P>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Hű! Mondtátok, hogy ez mindent visz, és tényleg! Kiemelkedő darabja az amúgy is remek sorozatnak, le sem tudtam tenni! Több mint 500 oldal, de egy mondatnyi üresjárat sincs benne. Feszült, fordulatos, kegyetlen. Egyre jobban megismertet a nyomozók előtörténetével, és közben a pszichopata sorozatgyilkos fejébe is belekényszerít. A szerzőpár ezúttal nem csak a szereplőkkel bánik kíméletlenül: az olvasók idegeit is alaposan megtépázza.

Bla IP>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Egy újabb kitűnő és érdekfeszítő történetrész Joona Linna regényes életéből, amely fényt derített a folytatásos múlt számos rejtélyesnek megismert eseményére. Szinte letehetetlen magasfeszültségű cselekmény, s rámutat a bűnügyi nyomozók munkájának kockázatára, veszélyeire is, amelyben maguk is károsodhatnak, lelkileg is sérülhetnek. Némi társadalmi háttér is felvázolásra kerül a svédországi bevándorlások ügyében, de nem olyan, amelyre hivatkozni lehetne a NATO csatlakozás támogatása halogatása dolgában.
Szóval kitűnő regény, jó sorozat!

bokrichard>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Az év egyik csúcspontja, valamint a sorozaté is kétségtelenül. Ehhez a könyvhöz nem raknék hozzá semmit, és igen, csakis klisékben tudok értékelni itt. Egy epikus történetet kaptunk, mely logikailag a tökélyre törekszik. Egy történetet, melyből nekem legalábbis nem hiányzik semmi. Az elejétől a végéig levegőt is alig lehet venni olvasás közben, annyira pörgős, izgalmas, brutális. És még a korábban említett stílus is valahogy jobban passzol ehhez a kötethez, mint a korábbiakhoz. Ezért tényleg megéri elolvasni a többit is, mert a korábbi kötetre kapcsolódva kikerekíti főhősünk áldozatokkal teli, kálváriában gazdag múltját. És igen, külön kifejezem örömömet a másik főhős, Saga (nem húsipari reklám) miatt, aki erre a kötetre lett nekem igazán szimpatikus. Lelkes rajongóként olvasom tovább a sorozatot, mert megint cliffhangerrel operált írópárosunk.
Nagyon hamar meglett arra a kérdésre a válasz, amit @PRicsmond feltettél. Igen, csont nélküli 5 csillag.
spoiler

Anarchia_Könyvblog>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Sejtésem se volt, hogy A tűz tanúját felül lehet múlni, de tévedtem! Méghozzá nagyot! Ez a könyv leigázta, és letarolta az általam eddig kedvenceknek tartott krimiket, és egy olyan mércét állított fel, amit nagyon nehéz lesz megugrani. Fogalmam sincs, hogyan képes valaki ilyen remekművet alkotni, és mindezt, szinte játszi könnyedséggel papírra vetni. Nehéz nálam elérni azt, hogy egy könyv olvasása alatt “szorongjak”, de Lars Keplernek sikerült. Végig ott volt bennem a feszültség, és az a bénító félelem, amit a könyv hátborzongató témája ad. Egy biztos, nem lehet letenni a könyvet, kikészít, lelkileg megtépáz, de nem enged el.
Miután befejeztem a könyvet, úgy éreztem magam, mint akit teljesen lecsupaszítottak lelkileg. A történet hiteles ábrázolása miatt szinte elhittem, hogy mindez megtörtént, de talán a legjobban az sokkolt, hogy ez valójában megtörténhet bármikor, bárkivel. Sosem tudhatjuk mi zajlik egy gyilkos agyában, és ahogy betekintést kapunk eme történet folyamán egy pszichopata elméjében, az egyszerre zseniális, és mégis félelmetes.

A könyv 16% kedvezménnyel elérhető a BOOK24 online könyváruházban!

Ajánló folytatása a honlapon:

Roszka>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Régen olvastam ilyen izgalmas, pörgős krimit. Kicsit beleláthatunk abba, hogyan is lehet valakiből sorozatgyilkos. Egy olyan embert ismerhetünk meg igazából, aki lelki terrort alkalmaz azokon, akik szerinte felelősök, az ő kisiklott életéért, nyomorúságos gyerekkoráért.
Olyan szinten tudja manipulálni az embereket, hogy az már számomra kicsit misztikus. Nagyon jó könyv, az írótól ez a második, amit olvastam, de keresni fogom a többit is.

vyvienne>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Esküszöm az írópáros könyvei egyre csak jobbak lesznek, pedig általában nagyon nehéz felülmúlni az első kötetet. Legalábbis nagyon sokszor ez a tapasztalatom. Joona Linna visszatér és újra nyomoz, én pedig imádom a furfangosságát, a kitartását és azt, hogy baromira okos. Nagyon tetszett, hogy visszatértek a már előző részekben is megismert szereplők. Gondolok itt Saga-ra, aki már Joona-val felváltva volt főszereplője a könyvnek. Saga itt teljesen a szívemhez nőtt, akkora akaratereje volt, hogy rettenetesen becsültem érte. spoiler Szinte már sajnáltam, hogy csak a brutális gyilkosságok második felvonásában vehetek csak részt, nagyon éltem volna, ha a sorozat első része azzal kezdődik, ami itt csak említés címen szerepelt. Mégis tökéletes volt, teljesen elvont, elborult, brutális, hátborzongató és még sorolhatnám. A karakterek cseppet sem tökéletesek, mindenkinek megvan a maga hibája, mindenkiben van kellőképpen rossz és jó tulajdonság is, ez nagyon valóságossá teszi a sorozat köteteit. Akit nagyon sajnáltam az Disa volt, most komolyan miért kellett ezt tenni a karakterével? És Joona? Miért nem nézték Joona-t? Nem kapott már elég szart az élettől? Még ez is? spoiler De persze mindennek megvan a miértje. A könyvből kiderült, hogy a szereplőink cseppet sem halhatatlanok, ami szintén pozitívum és életszerű. Ajánlom mindenkinek, akinek tetszettek az előző részek, vagy szereti a skandináv krimiket, szerintem Lars Kepler könyvek a legjobbak ezen a téren.

PRicsmond>!
Lars Kepler: A bosszúálló

A legjobb könyv amit idén olvastam. Megjelenésének évében ez a könyv volt a legnagyobb példányszámban eladott könyv Svédországban és nem véletlenül. A Lars Kepler szerzőpáros Alexander és Alexandra Coelho Ahndoril ezzel a regényével szerintem a csúcsra ért, az 5. rész még nem jelent meg nálunk, de nem tudom, hogy ezt, hogy fogják túlszárnyalni. Az utolsó oldalakig egy sodró lendületű thrillert alkottak, amely olvastatja magát, nem ül le a történet, fokozatosan gyorsul és magával ragadja az olvasót. Ahol A tűz tanúja befejeződött ott kezdődik ez a rész. Felbukkan Jurek Walter Joona Linna nagy ellenfele, aki megkeserítette életét elvette Joona családját, akit csak nagy áldozat útján tudott Joona megmenteni, de az áldozata mai napig kísérti.
Feltűnik a Homokember, látszólag Jurek még mindig szedi áldozatait, egyre csak szaporodnak a megválaszolatlan kérdése Jurek személye körül, akiről senki sem tud semmit. De egyszer csak előkerül egy 10 éve elrabolt fiú és elkezdődik a versenyfutás az idővel, hogy a másik testvért is meg tudják találni.
Újra feltűnik Saga Bauer aki végre nagyobb szerepet kap, mint az előző kötetekben ő vállalja, hogy bevonul börtönkórházba, hogy Jurek közelébe kerüljön és megpróbálja kiszedni belőle hol tartja fogva az elrabolt lányt.
Igazad van @mate55 tényleg kicsit A bárányok hallgatnak érzése támad az embernek olvasás közben. Én főleg akkor éreztem amikor Jurek jelenetei voltak zárt osztályon, de főleg mikor Jurek elszabadul és csak hullákat hagy maga után.
Nagyon jól lett logikailag felépítve a történet, kellő részletességgel kapunk magyarázatokat a kérdésekre. Feltárul előttünk Jurek és Homokember eredete, motivációja, hogy miért is olyan más, mint a többi sorozatgyilkos. És az utolsó 100 oldal pedig maga a tömény feszültség és akció. Kezdve a homokbányás jelenettől amikor Joona szembe találja magát a Homokemberrel és a végén spoiler. Jurek bosszúja kíméletlen erővel csap le Joonára, és a legvégi kúriai mészárlás és ahogy Saga szembenéz Jurekkel mozivászonra illő jelenet sor volt.
Az utolsó oldalak is tartogatnak érdekes információkat, kíváncsian várom majd a következő részben a magyarázatot, hogy Joona hova is vonult száműzetésbe és, hogy hogy írják vissza a történetbe. Abszolút kedvenc lett ez a történet.

tunczo>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Joona egy nagyon szerethető nyomozó, itt-ott mèg humoros megjegyzései is vannak, pedig a történet borzasztóan nyomasztó, sajog az ember lelke olvasás közben. A sok párhuzamos fejezet csak lassan áll össze egy dinamikus történetté, de mégis kerek egész. Szépen megágyaz minden egyes mozzanatnak, igazság szerint lassú tempója ellenére sincsenek benne üresjáratok. Az utolsó 50 oldal pedig annyira izgalmas, vérpezsdítő, hogy nem lehet nem szeretni. Olyannyira magával ragadott Joona Linna világa, hogy muszáj lesz minden részt elolvasnom. :)

idea4 P>!
Lars Kepler: A bosszúálló

Nagyon vártam a folytatást, mert az előző rész nagyon tetszett. Ez most valahogy nem volt olyan jó, de nem a sztori miatt. Volt benne néhány ellentmondás vagy következetlenség, amikor csak ráncoltam a homlokom, hogy ez most hogy? Viszont most kiderül(?), hogy mi történt Joona családjával.
Adott egy sorozatgyilkos, akit hét lakat alatt őriznek, még a dokik is füldugóval mennek be hozzá, ha egyáltalán, mert képes az embert az őrületbe kergetni. Aki kicsit is „közel” engedte magához, azzal tuti történik valami.
Egyszer csak felbukkan egy fiú, akiről úgy hitték ez a szupergonosz rabolta el, hivatalosan már évek ezelőtt halottnak is nyilvánították. De hogy maradhatott életben és főleg: hogy szabadult és honnan? Sok a kérdés, de szegény fiú nem nagyon tud értelmes válaszokat adni. Mivel ezen a vonalon nem jutnak előre, azt a remek cselt találják ki, hogy egy ügynököt beépítenek, mint beteget. Joona úgy engedi el az ügynököt, hogy 'inkább halj meg, mint hogy kiszabaduljon'! Uh. Azért ez már súlyos! Az ügynök egyébként onnantól, hogy „rabosították”, teljesen magára marad. Egy miniatűr mikrofont csempész be, hogy a kint maradottakhoz eljusson minden, amiről beszélnek. És itt jött nekem az első bökkenő spoiler.
A másik, amit nem értettem, hogy a végén, amikor spoiler.
Viszont az utolsó oldalnál azt mondtam, &$+#°!

mate55>!

Az ember általában csak utólag veszi észre nagy tévedéseit, és az a felismerés sokszor oly kínzó, hogy az ember már saját magát se tudja elviselni.

mate55>!

Sejtette, hogy úgysem tud már aludni, de szüksége volt rá, hogy a családjához bújhasson.

_Katie_ P>!

Anders félrehajtja az ágytakarót, Petra meg kiborítja az ágyra a zacskó tartalmát, mindazt, amit akkor vettek, miután elolvasta A szürke ötven árnyalata című könyvet.

_Katie_ P>!

„Azt mondják, az ember minden gyerekét ugyanúgy szereti” –(….) Mégis másképp bánik velük.

Joona Linna sorozat · Összehasonlítás