Veszett ​kutyák – Kopár tanya (Texas rongyos lovagjai 6.) (Árva Galamb 3/1.) 3 csillagozás

Larry McMurtry: Veszett kutyák – Kopár tanya

Veszett ​kutyák – Kopár tanya a címe a Texas rongyos lovagjai sorozat hatodik részének. Ennek alapján készült a minden idők egyik legjobb westernjének szavazott tévéfilmsorozat (főszerepben Robert Duvall és Tommy Lee Jones).

„A Pulitzer-díjas Veszett kutyák a szerelem, a becsület, a barátság és az árulás regénye” – Amazon

„Ha csak egyetlen westernregényt olvasol az életben, az legyen a Veszett kutyák” – USA Today

„A Veszett kutyák minden ízében hiteles, valódi emberekről szól, akik azonban mégis igazi hősök.” – Nicholas Lemann, The New York Times Book Review

Larry McMurtry (1936-) fél évszázados pályájának sikereit a könyveiből készült Oscar-díjas filmek és forgatókönyvírói Oscar-díja mellett tekintélyes irodalmi kitüntetések sora jelzi. a termékeny és sokoldalú texasi írót a western műfajának legjelentősebb megújítói között tartják számon.

A Texas rongyos lovagjai című westernsorozat kötetei a 19. század első felében benépesülő amerikai… (tovább)

Sorozat Könyvek, Budapest, 2013
386 oldal · ISBN: 9786155276286 · Fordította: Lázár A. Péter

maneki_neko>!
Larry McMurtry: Veszett kutyák – Kopár tanya

Sosem kezdtem még sorozatot a nyolcadik kötettel. Ennek ellenére abszolút képbe kerültem. Az írót dicséri, hogy az előző hét könyv nélkül is megismertem és élvezni tudtam a történetet. (Amúgy McMurtry-től már olvastam három könyvet, így ő nem idegen számomra).
A stílusban nem csalódtam, humora brilliáns, mint mindig. A szereplők bohókásak és szerethetők. Egyetlen bajom volt csak: a fülszöveg torokszorítóan izgalmas cselekményt ígért, ezzel szemben alig történt valami; s amikor történt, az is csak langyos volt.
Be kellett érnem azzal a szórakozással, amit a szereplők személyisége és humora nyújtott, de négy csillagot az is megért nekem!