Képregényes ​világtörténet 2. (Képregényes világtörténet 2.) 18 csillagozás

Larry Gonick: Képregényes világtörténet 2.

A Képregényes világtörténet első része a kritikusok és az olvasók lelkesedését egyaránt kivívta, és óriási bestseller lett világszerte. Most végre megérkezett a magyar olvasókhoz a második kötet is, amely az ősi Kínai Birodalom felvirágzásától a Római Birodalom bukásáig követi nyomon a történelem eseményeit. Ez többek között a legjelentősebb vallási kultuszok kialakulásának is az időszaka. Gonick az események történeti vonatkozásainak tárgyalása mellett különös hangsúlyt fektet az alapítók emberi vonásaira, akik sok esetben egyszerű keresőkként jelennek meg a szemünk előtt: van, aki követőket és van, aki csak némi ételt, egy jó kis háborút, barátnőt, vagy csupán egy zuhanyt szeretne találni. Larry Gonick tehát visszatért: dörzsölt, felkészült, még az eddigieknél is viccesebb, és mindenki számára tartogat meglepetéseket!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Artcomix Nyitott Könyvműhely

300 oldal · ISBN: 9789639725669 · Fordította: Kepes János

Duchon_Jenő>!
Larry Gonick: Képregényes világtörténet 2.

Tejesszusatyaég! Na, persze csak azért, mert még csak most jelölöm befejezettnek, pedig már mikor becsuktam. Röviden: Ha tetszett az első, ez is fog, ha nem, hát, nem. Aki szereti a történelmet, és kiegészítené a tankönyvet, az tegye. Mert van benne humor, meg irónia, de minden, amit írtam az előzőre, az most is igaz. Ami a legfurább volt számomra így két kötet után, hogy ebben nem a könyvben nem ott voltak a hangsúlyok, ahogyan a saját történelem tankönyveimből emlékeztem… No, persze a történelem tankönyvek is változnak, mikor ugye min van a hangsúly.

Maszatostappancs>!
Larry Gonick: Képregényes világtörténet 2.

Remek volt ismét, vicces és mégis elgondolkodtató, megragadnak a történések és kakakterek, kár, hogy nem volt kéznél, mikor a történelmet tanultuk, így sokkal érdekesebb lett volna:-)

Larry Gonick: Képregényes világtörténet 3. Arábia felemelkedésétől a reneszánszig

Képregényes világtörténet sorozat · Összehasonlítás