Új ​élet – Valódi szabadság 1 csillagozás

Larry Crabb: Új élet – Valódi szabadság

Tényleg ​lehet felszabadultan élni?
Ebben a pillanatban is két út valamelyikén jársz. Melyiken? A régin, ahol amolyan „valamit valamiért" kapcsolatban vagy Istennel, vagy ha nem vele, akkor a világegyetem rendjével, az élet szabályaival? Úgy gondolod ura vagy sorsod alakulásának, és ha a kötelességed teszed, illetve az elvárásoknak megfelelően cselekszel, akkor azt kapod amit akarsz – vagy egy erkölcsös Istentől, aki megjutalmazza a jó viselkedést, vagy egy rendezett világtól, amit hatékonyan használsz?
Ha igen, kényszer alatt haladsz egy úton, amely boldogságot ígér, ám soha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket – még ha néha meglepően sokáig úgy tűnik is. Ezen az úton előbb vagy utóbb csalódás vár.
A jó hír az, hogy lehet más úton is járni. Ha egy napon ráébredsz, hogy amit leginkább akarsz, nem elérhető számodra, Istenre bízhatod, hogy Ő adja meg keresett megelégedettséged.
Az ezen az új úton járók Őt akarják, és semmi kevesebbel nem elégednek meg, még… (tovább)

256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639390275 · Fordította: Czövek Tamás

esővíz>!

Amíg ki nem fejlődik Isten iránti vágyunk, az Istennel való meghittség nyújtotta jobb reménységnél jobban vágyunk a tőle kapott áldások nyújtotta boldogabb életre.

47. oldal, 3. fejezet - A történet 3 bibliai szakasz alapján