Csábítás (Daemonica 1.) 284 csillagozás

Larissa Ione: Csábítás

Tayla, ​a fiatal őrző élete nem áll másból, mint gyilkolásból. A lány feladata, hogy az emberekre támadó démonoktól megtisztítsa New Yorkot, lehetőleg nyom és nagyobb zűr nélkül. Csakhogy Tayla az utóbbi időben nincs jól: furcsa emlékezetkieséses időszakai vannak, és egy vadászat alkalmával lebénul a jobb oldala. A harcban meghal a társa és legjobb barátnője, Tayla pedig egy különös helyre kerül: egy kórházba, amelynek fekete falait mágikus írásjelek borítják.
Kezelőorvosa, a jóképű Eidolon az első pillanattól kezdve Tayla különös, erotikus álmainak főszereplőjévé válik, miközben a démon férfinak sem közömbös a lány.
Eidolon fajtája a nők szexuális kihasználásának él, mégis Tayla kedvéért hajlandó lenne alávetnie magát a véres és mindkét fél számára életveszélyes párválasztási szertartásnak – még akkor is, ha minden észérv ennek ellentmond…
Vajon Tayla választ kap-e a múlt kérdéseire? Akarja-e, hogy válaszokat kapjon a férfitól? És mi lesz, ha a jövője olyan… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633432068 · Fordította: Balogh Imre

Eidolon · Lidérc · Tayla Mancuso · Wraith · Gem · Shade

Nikolett0907 P>!
Larissa Ione: Csábítás

Egész jó történetet olvastam, pedig az elején nehezen tudtam követni, hogy ki kivel van és melyik fajhoz tartozik.

A két karakter „násztánca” szórakoztató volt és kimondottan tetszettek az erotikus jelenetek. Végre egy olyan szerző, akinek jó a stílusa, szórakoztató és érzelmektől fűtött története eléri, hogy azonnal folytatni akarjam.

@Demise köszönöm, hogy kölcsönadtad és igazad volt, tényleg jól szórakoztam.

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633432068 · Fordította: Balogh Imre
_Leelan_>!
Larissa Ione: Csábítás

Egyszerűen imádom Ione stílusát.
Már másodjára olvastam és ugyan úgy élveztem, mint elsőre. Hihetetlen lényeket és világot alkotott meg az írónő!
Imádom a lények sokszínűségét, a karaktereket.
A szereplők, Eidolon és Tayla jó páros :)
A harcjelenetet a végén kicsit gyorsnak éreztem. Ami kár, mert az egész könyv nagyon jó,de a vége…, mintha összecsapták volna. Főleg, hogy a nagy „egymásra találás” is ez alatt történt meg.
Ez a második olyan Egmont Darkos sorozat, amit nagyon sajnálok :(
Pedig tényleg van ebben minden. Kreativitás, harc, démonok, kemény csajok, erotika, jól kitalált világ és kidolgozott karakterek.
Valaki lecsaphatna rá :((

csillagka>!
Larissa Ione: Csábítás

Ione hosszú, sok-sok részes, nagyon magasra értékelt (GR) fantasy sorozatának első része. Régen várólistás, olvastam róla „1001 éjszaka” ajánlót, bár a Kaszás (halál) házassági céljaihoz hogyan fogunk innen eljutni még nem teljesen tiszta, az biztos hogy hosszú és érdekes utazásnak ígérkezik.
Csábítás az első állomás, Isteni (démoni) szerencsének tartom, hogy megjelent magyarul, mert rengeteg tényt, alapot, ismeretlen fajta entitást mutat be, csak kapkodtam a fejem, anyanyelvemen is kerestem vissza, most ki- kivel is van.
A nagyon érdekes világ, izgalmas szereplők, egy kicsit kusza bevezető kötet, amelynek a legnagyobb problémája, annyi mindent akar megmutatni, hogy néha a történet kicsit háttérbe húzódik. Többszörös újraolvasás már csak a folytatások miatt is garantált.

Alexandra0924>!

MÉG – MÉG – MÉG – MÉG!!!! ❤❤❤❤❤
Oh, hogy milyen fincsi volt ez a könyv! A pofám leszakad… még bele sem rázódtam, de már egy igazán izgalmas szexjelent kellős közepébe csöppenek, és ez még csak az eleje…. ;)))
Ami ezután jött… hát elég melegem volt a könyv nagy rész olvasása közben… jaj, Istenem!
Az írónő egy nagyon fantázia dús történetet hozott össze. Maga a világ se semmi, hát még a démonok… mármint a fincsi démonok… és akkor itt még csak az egyik tesóról volt szó…. még ketten vannak!! Nem biztos, hogy elbírok ennyi… őőő… tesztoszteronnal! ;)))

Ami viszont kiverte a biztosítékot, hogy már csak egy rész van, ami megjelent magyarul… már lassan nem is merek lekezdeni sorozatot, mert többet hagynak félbe mint amit befejeznek… tudom, hogy ez nem mostani történet, de akkor is bosszantó!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Daemonica 1

Ez nagyon jó könyv volt, igazi erotikus fantasy, nagyon tetszett, letehetetlen volt.
Nagyon sajnálom, hogy kaszált sorozat, mert úgy tűnik minden részben 1-1 új pár talál egymásra, és csak lazán kapcsolódnak a részek, ezért mindegyik önállóan is megállja a helyét. Az ilyen sorozatokat szeretem a legjobban, a függő végű szappanopera szerűeket kevésbé.
A karakterek is nagyon izgalmasak és szerethetőek voltak, remek párbeszédeket olvashattam és sok izgalomban volt részem.

turanett P>!
Larissa Ione: Csábítás

Kezdésnek nem is volt rossz. Ugyan voltak vele problémáim (túl korai erotikus jelenet, már az első fejezetben, illetve voltak vontatott részek). Ugyan akkor érdekes a világ, amit teremtett az írónő. Tayla karaktere az elején bosszantott, de mikor kezdtem megismerni, megértettem, hogy mit miért csinál, bár sok dologban máshogy cselekedtem volna. Eidolon viszont már az elejétől egy fantasztikus karakter, nagyon kíváncsi voltam, hogy mi sül ki a kettőjük kapcsolatából. Kár, hogy ez is egy kaszált sorozat, de legalább egy részt még olvashatok és az is jó, hogy nem függő véges, illetve mindig új párral ismerkedhetünk meg. Ezért nem kell izgulni. :)

Elhaym>!
Larissa Ione: Csábítás

Nem szeretem az orvosokat, a kórházakat. Vészhelyzet és Grace klinika is unalmas a számomra, ezt a sorozatot viszont már most fantasztikusnak tartom. Már azért is, mert több kedvenc sorozatom eszembe jutott róla. New York a helyszín, mint az Angyali vadászban. Tetoválás van a szereplőkön, mint az Alvilág uraiban. Lirsha olyan kedves szó, mint az FTT Nallája. Itt is vannak anyáktól örökölt jellegzetességek, mint az Éjfél szülötteiben. Több féle lénnyel is találkozhatunk benne, meg mágiával, varázslattal is. Következő kötet is zseniálisan fel lett vezetve. Remélem nagyon népszerű lesz nálunk ez a sorozat. FTT és Alvilág urai rajongóknak kihagyhatatlan.
Bővebben:

HarleyQuinn>!
Larissa Ione: Csábítás

Tetszett a történet jó volt belemerülni.
A világfelépítés a cselekmény és a karakterek fantasztikusak.
Eidolon a szexi doki,ha ilyen orvosok lennének,mindenki beteg akarna lenni.
Tayla belevaló csaj tök jó párost alkotnak Eidolonnal.
Shade karaktere engem nagyon felcsigázott úgy olvastam volna róla még.
Nagyon kíváncsi vagyok az ő átkára és,hogy vajon miért is kapta?
Kíváncsi vagyok a folytatásra.

andie88_Sentellion>!
Larissa Ione: Csábítás

Végre volt időm (és energiám), hogy befejezzem ezt a kritikát, attól függetlenül, hogy a könyvet kerek egy éve hű azta mindenit, de régen volt olvastam… És nem olvastam újra teljesen, szóval az , hogy anélkül szinte minden részletére emlékszek csak jelenthet valamit, nem? De, hogy egy ritka rossz kritika következik Eredetileg egy sorozat értékelést szerettem volna írni, de megakadtam aztán félbemaradt, de mivel rettentően imádom ezt a sorozatot és a spin-offot is, így muszáj megírnom, annyi különbséggel, hogy ezúttal egyesével. Személy szerint nagyon szívesen újraolvasom mind az 5 részt, szóval már csak idő kell hozzá.

Félreértések elkerülése végett, a magyar kiadásról nem tudok nyilatkozni, én angolul olvastam!
Jogos kérdés, hogy akkor miért a magyar kiadáshoz írom ezt… Egyszerű, mert feltételezem, hogy, több ember van, aki nem tud angolul és olvassa/tervezi olvasni a sorozatot, most hogy itthon is megjelent, így nyilván nem az angol kiadást fogják nézni.

Na szóval.. értékeljünk:
A kedvenc paranormális lényeim állandóan változnak. Kezdtem a vámpírokkal, aztán jöttek az angyalok és most a démonok kerültek a képzeletbeli kedvenceim listájának a tetejére. Főleg a szukkubuszok és az inkubuszok. (Imádom a Lost Girl tévésorozatot). Egyszer olvastam erről a sorozatról egy kritikát és egy interjút Larissával és tudtam, hogy akarom ezeket a könyveket. És nem sokkal később meg is szereztem őket. Emberek, hát én annyira imádom ezt a sorozatot és Larissa-t is, hogy szinte azonnal hivatalosan is az egyike lett a LEGKEDVELTEBB íróimnak és a könyvei felkerültek az automatikus VEDD MEG MOST listára. Imádom a rengeteg erotikus jelenetet és az akciójeleneteket a lélegzetelállító szerelmi jelenetekkel kombinálva, a mocskosul nehéz kalandot, a hatalmas összetett világát és a rejtélyeket. Ez a sorozat így volt TÖKÉLETES az ízlésemnek!

És akkor beszéljünk néhány szót a könyvről…

Hajnali kettőkor kezdtem el olvasni és reggel nyolcra be is fejeztem. Imádtam, imádtam és imádtam! (Nagy valószínűséggel még jó párszor fogjátok ezt a mondatot olvasni, de nem lehet elégszer hangsúlyozni, na!) Tökéletes kezdése volt a sorozatnak.

Mindenki megtalálja benne a neki valót. Szép szerelmi történet a szerelmi történetek kedvelőinek, fülledt jelenetek a piszkos fantáziájúaknak és jó kis izgalmas részek az adrenalinfüggőknek. Jó hír azoknak az olvasóknak, akik szeretik a szenvedélyes jeleneteket: nem kell sokat várni az első HOT jelenetre! Nekem igazán piszkos fantáziám van, de őszintén? Ez még engem is meglepett..nem gondoltam volna, hogy már ilyen hamar kapunk ilyen jeleneteket…

Nagyon kedveltem a fő és a mellékszereplőket is. Tayla egy nagyon vagány csajszi. Az Aegis tagja – egy olyan emberi harcosokból álló társaságé, akik annak szentelték az életüket, hogy megvédjék a világot a gonosztól. És a lánynak hatalmas humora van. Mindennél többre tartja az emberségét, miután szemtanúja volt, hogy egy démon megölte az édesanyját. Meg van arról győződve, hogy minden démon gonosz és mindet el kell pusztítani. Végül a UGH (Underworld General Hospital)-ban köt ki – egy démonok számára fenntartott kórházban, amit három inkubusz testvér vezet – spoiler. A fő cselekmény mellett, egy nagyon fontos kérdés kering a története körül… képes lesz-e megbékélni a démonokkal, elfogadni, hogy nem mind szörnyeteg vagy a démonok iránti gyűlölete a vesztét okozza? És tudna-e szeretni egy olyan teremtményt, amit tiszta szívéből megvet és ezzel hátat fordítani az Aegisnek? Többször is elárulják. És most ketyeg az órája…
Nem teljesen értem, hogy miért utálják őt sokan az olvasók közül. Alapjáraton nem egy siránkozós csaj. Az egész életét megváltoztató felfedezést tett és ezt nehezen tudja elfogadni, azok után, amin keresztül ment.. Ez az oka annak is, amiért nem tud megbízni Eidolonban sem. Hű a karakteréhez. És egy- bár néha frusztráló-, de igazán jó karakter!

Eidolon egy okos, szexi orvos. És ő egy Seminus démon (inkubusz). Ha tudod, hogy mit jelent ez a szó, akkor biztos vagyok benne, hogy nem kell többet mondanom róla, DE akkor is fogok :P Ő a „nagy” testvér a családjában, mindig vigyáz rájuk és megtesz értük bármit, hogy megvédje őket. De olyan, mint az időjárás. Soha nem tudtam, hogyan fog reagálni. Néha olyan volt, mint egy kőszikla, aztán humoros, de soha sem volt kiszámítható. Habár egy dolog biztos: sose húzd fel, hacsak nem Taylának hívnak, ellenkező esetben nagyon ronda és egészségtelen következményekkel számolhatsz! Ugyanúgy, ahogy Taylának, neki is megvan a saját története a könyvben és neki sincs sok ideje, mielőtt át kell esnie azon a változáson, ami szó szerint az őrületbe kergetheti. Az egyetlen egy esélye, ha párt talál magának és letelepszik. De össze kötni az életét egy emberrel… egy démon-vadásszal? Teljesen mindegy, hogy mennyire reménytelen a helyzete, biztos, hogy ez nem szerepelt a tartalék tervei között.

Meg kell még említenem Eidolon testvéreit is, mivel nem lehet őket nem szeretni. Nos, az egyikük egy igazi son of a bitch…, így nagy valószínűséggel őt utálni fogod a többi könyvben is. Teljesen őrült! De Shade és Wraith (a kedvenc testvérem és NEM vagyok hajlandó Lidércnek hívni csakúgy mint ahogy Shade-et sem hívnám Árnynak… számomra ez érthetetlen, hogy itthon miért kellett lefordítani) a bőröd alá fog férkőzni! Szexik, viccesek és igazi harcosok – bár ez inkább csak a későbbi könyvekben mutatkozik meg. Az már viszont itt is látszik, hogy mennyire összetartanak, még akkor is, ha épp fújnak a másikra.

Nézőpont váltások.. Szereted őket? Nagyszerű, mert nem kettő, hanem három van benne! Utálod a nézőpont váltást? Ne aggódj, itt meg fogod szeretni őket!

A sorozatban nem csak démonok és emberek vannak jelen, de szinte minden paranormális lénybe belefuthatunk itt-ott hosszabb-rövidebb időre.

Kedvenc karaker(ek): Tayla & Wraith. Bocsi E, szeretlek téged is, de Wraith az én emberem, err… izé…. démonom!!
Kedvenc jelenet(ek): A robbantós!! Most felcsigáztalak, mi? :P

Összességében: NE olvasd a könyvet nyilvános helyen! Vagy vigyorogni fogsz, mint egy tejbetök és/vagy a vörös ezer árnyalatában fogsz pompázni, vagy ordítani fogsz a szereplők/események miatt. Ha szereted a démon mitológiát, a gyilkos jó poénokat, a misztikumot minden mennyiségben, az erotikát, az ellenállhatatlan pasikat és kis akciót egy viharos szerelemmel megspékelve, akkor barátom, ez a könyv neked lett megírva! Ward, Showalter, Adrian, Kenyon rajongóknak meleg szívvel ajánlom!

molybarby>!
Larissa Ione: Csábítás

Kezdjük mindjárt azzal, hogy a könyv tele van íráshibákkal, ami elképesztően zavart. Még ha egy-kettő lett volna elmegy, de rengeteg volt benne. Sokszor vissza kellett olvasnom, hogy most akkor ez milyen mondat is lett volna? Mit akart ezzel? Ezért jár egy hatalmas nagy pont levonás. Ha a könyvet nézzük, nos nem volt egészen rossz, de voltak fura részek azért. Például az elején mindjárt annyi új szavat kaptunk, hogy csak kapkodtam a fejem, hogy most ez akkor micsoda? A könyv legelején ugye található egy rövid tartalomjegyzék arról, hogy mi micsoda, de elég sokszor még ott se voltak megemlítve a szavak, így magamtól kellett kisilabizálnom a jelentéseket. Ha viszont ezt megszokod akkor egy egész jó történetet kapsz belőle. A démonok közül a legszimpatikusabb Eidolon volt, a többieket csak a későbbiekben tudtam kicsit megszeretni, mint pl. Shadet. Lidércről még nem alakult ki rendes véleményem, jelenleg hadilábon állok vele. Gem is csak a végén került igazából képbe, egy eléggé kezdő részt olvashattunk. Tayla és Eidolon közt viszont nagyon jól működött a kémia és nagyon megszerettem a párosukat. :) Biztos megszerzem a folytatást is:)

Cicu>!

– Vannak módszereink az átlagos betegek elbocsátására, de a kijáratok neked túl barátságtalan terülteten vannak, azért inkább hazaviszlek.
– Kocsival?
– Csak azért, mert a tüzes szekerem épp szervizben van.

72 - 73. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Eidolon · Tayla Mancuso
Cicu>!

Lidérc horrorfilmbe illő vigyorral dörzsölte össze a tenyerét.
– Csatlakozz hozzánk vagy meghalsz – mosolygott. – Ezt a szöveget mindig is szerettem volna elmondani.

Sippancs P>!

– Milyen az igazi alakod?
– Ez az, amit látsz.
Tayla csodálkozott ezen.
– A te fajod úgy néz ki, mint a Playgirl modellek? Ez nem igazság!
– Micsoda?
– Te démon vagy. Aki gonosz, az… nézzen is ki gonosznak! Legyen csúnya! Az se lenne baj, ha bűzlenél.

victoria_m997>!

– Menj a pokolba!
– Még mindig nem érted? Ez a pokol.

Virág_>!

– Hová megyünk?
– A parkolóba.
– A parkolóba? – ez túl épeszűnek tűnt.
– Azt vártad, hogy lávafolyamon keresztül fogsz távozni? Talán a Sátán kutyája visz a fogai között?
A nő elpirult, mert éppen erre gondolt.
– Nem.
– Vannak módszereink az átlagos betegek elbocsátására, de a kijáratok neked túl barátságtalan területen vannak, ezért inkább hazaviszlek.
– Kocsival? – Csak azért, mert a tüzes szekerem épp szervizben van.

Kapcsolódó szócikkek: Eidolon · Tayla Mancuso
Sippancs P>!

– Á, szevasz, Tayla – mondta, mintha nem a fogja lenne, hanem a tengerparton sütkéreznek volna. – Remélem, hoztál valami mexikói kaját, míg kint jártál. Éhes vagyok.
Tayla letette a fegyvereket, amiket a főhadiszállásról hozott.
– Eszel gyorséttermi kaját?
– Csak akkor, ha nincs elég élő bárány és csecsemő.

Kristiina>!

– Mi a francot művelt ez a nő ? Megnyúzta Maci Lacit és kiterítette a földre ?

victoria_m997>!

– Furcsa, hogy az emberek néha rémisztőbbek tudnak lenni, mint a démonok, nem?

Virág_>!

– Ez annyira nincs rendben! – mormolta, ahogy letette a padlóra a fegyvereit és a táskáját.
Eidolon előhúzta Mikit a kabátzsebéből, és bezárta az ajtót.
– Micsoda?
– Ez az egész. Neked egy csatornában kellene élned, vagy valami hasonló helyen – felelte, de a hangjában nem volt meggyőződés, mert nem csak hitványságot látott a férfiban, és egyre kevésbé tudott hinni a régi elveiben.
[…]
– Sajnos nem találtam olyan csatornát, ahonnan jó a kilátás – felelte Eidolon, és letette Mikit a földre, az almosdobozával együtt.

_Katie_ P>!

Férfiak. […] Nem számít, milyen fajhoz tartoztok, mindig mindenről a szex jut az eszetekbe.

Daemonica sorozat · Összehasonlítás