Angelique ​hagyatéka (Éjsötét árnyék 1.) 113 csillagozás

Lara Parker: Angelique hagyatéka

Egy őrült szerelem, amit megrázó csalódás követ. Egy kapcsolat, ami egy életre szól, és még annál is tovább. Bosszú, aminek még a halál sem állhatja útját. Barnabas Collinst, a New England-i hajómágnás család ifjú örökösét megbabonázza Angelique, a Martinique szigetéről érkező szolgáló egzotikus szépsége. Arra azonban, hogy a lány milyen sötét hatalmak szövetségese, csak akkor jön rá, amikor már késő: eljegyez valaki mást, Angelique pedig olyan bosszút esküszik ellene, ami a síron túl is üldözni fogja. Lara Parker a hetvenes évek kultikus sorozatában, a Dark Shadowsban maga játszotta Angelique szerepét. A színésznő a sorozat eredeti forgatókönyvét feldolgozva írta meg az Éjsötét árnyék trilógiát. A történet filmváltozata 2012 májusában kerül a mozikba Tim Burton rendezésében, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer és Helena Bonham Carter főszereplésével.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Libri, Budapest, 2012
548 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633101148 · Fordította: Bartók Imre

Theodore Bouchard

TiaManta>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Az égvilágon semmi köze a filmhez. Köszönő viszonyban sincs vele. És igazság szerint tudtam, hogy nem hasonlít nagyon, de nem hittem volna hogy csak egy-két név egyezik a történetben. Vártam egy pici humort vagy bármit, de ez nem az a könyv. Rá kellet jönnöm már a legelején. A film paródia, fricska, de ezzel szemben a regény még csak nyomokban sem tartalmaz vidám, humoros részeket sem. Az elvárásokkal teljesen szembe megy, vagyis azzal amit én vártam legalábbis. Nem néztem utána. Ez volt a hiba.
Ez egy végtelenül szomorú, depressziós érzéseket kiváltó mű. A végével leginkább.
Angelique gyerekkora, ami megfogott, ahogy a naplóját olvassa Barnabas. De nem voltam felkészülve arra se, amit az nyújtott. Nem dúskál se boldogságban, se mosolyokban, szépen szólva.
Végig gondolva nagyon unalmas is volt sok rész -főleg Barnabas jelenje-, és csak néhány eseményt éreztem át -Angelique fiatal ártatlan énje, megpróbáltatásai-. Aztán ő is belezuhan abba a végtelen komorságba. És én is csak szenvedtem velük együtt.
A hangulat amit nyújtani akart, valahogy távol áll tőlem.
Mindent egybe véve, ha valaki ilyesmire vágyik, annak tökéletes lesz.

Dawnofmyth>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Azt hittem az elején, hogy lesz valami köze a filmhez, mert az nagyon tetszett, viszont ez teljesen más. Inkább előzménye lehetne a fimnek. Kimondottan tetszett a napló ötlet, így megismerhettük Anqelique múltját. Nekem ő volt a legszimpatikusabb az egész történetben, bár a rögeszmés szerelme már kezdett idegesíteni. Barnabast nem szerettem, nem bírtam a stílusát, és szerintem valahol megérdemelte a sorsát. Elég haladós történet volt, bár igaz, voltak benne unalmas részek, de nagyon szépen van megírva :) Szerettem olvasni.

Libri, Budapest, 2012
548 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633101148 · Fordította: Bartók Imre
lena91>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Egy kicsit féltem tőle a sok negatív értékelés miatt, de abszolút pozitívan csalódban benne.
Sőt valójában kifejezetten tetszett a könyv.
Barnabast nem sajnálom, abszolút magának kereste a bajt.
Angelique pedig a kedvencem lett, innentől pedig neki szurkoltam és nem a többieknek.
Tetszettek még a vudus leírások is.
Ezzel szemben a könyvből készült film egy nagy sz…. Hatalmas csalódás volt..

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Egyáltalán nem voltam elragadtatva, nekem ez egy közepes könyv volt.
Köze sem volt a filmhez, inkább mintha előzménye lett volna, igaz ez 1. rész, de lehet hogy inkább előzménykötetnek kellett volna feltüntetni.
Nem szimpatizáltam a főhősnővel egyáltalán, sokszor hátborzongató volt a történet és nem találtam egyáltalán humort benne.
Szóval nem tetszett, nem biztos hogy elfogom olvasni a folytatást.

h_orsi>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Megértem, hogy a legtöbben miért nem szeretik ezt a könyvet azon kívül, hogy tényleg borzalmas a film, ami belőle készült.
Az első 2/3-a nekem nagyon tetszett. Rengeteg leírással és érdekes dolgokkal van tele, amit számomra élvezetes volt olvasni. A szereplők a szívemhez nőttek egy pillanat alatt. Ekkor azonban még nem láttam az igazi arcukat. Barbabás, Angelique és mindenki eléggé szimpatikus volt, bárcsak így is maradt volna!
Aztán jött a nagy fordulat és az utolsó 150 oldal, ahol mindenki más megvilágításba került. Szinte fokozatosan sikerült velem még a legaranyosabb kis gyereket is meggyűlöltetnie a szerzőnek. MIÉRT? Komolyan, értem, hogy ez egy sorozat ihlette könyv, választ ad arra a kérdésre, hogy miért lett mindenki ilyen fura? De szerintem jobb lett volna, ha elrugaszkodunk kicsit ettől a dologtól és kevésbé borzalmas véget szánunk a történet szereplőinek. Ráadásul még ha jól oldották volna meg! Akkor még azt mondanám, hogy oké, ez a történet és kész. Viszont a végén már annyira nem jött át, hogy ki, miért, hogy és hogyan tett, hogy az elkeserítő :(

brena>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Óóóó Angelique:))))Nagyon elvarázsolt…húúú azt hiszem muszáj lesz a 2. részt is elolvasnom..és majd a 3.-t is:)És a filmet is:)Ez a sok mágia és sötét erők..és woodoo és dobok,és ördög és borzongás és denevér,és vámpír….ahh:)
Barnabast nem egészen értettem…de ennyi:)
@Szilvamag nagyon köszönöm!

janka0416>!

Borító: 5/5 – Sokkal jobb,mint az eredeti! :D
Cselekmény: 5/4 – érdekes volt.
Egyszer el akartam olvasni, el is kezdtem… aztán félre raktam, majd aztán megint megjött a kedvem az egész sztorihoz, volt,hogy 100 oldalakat elolvastam belőle, volt,hogy csak 10 oldalt.. nem tudom.. talán az én agyamat is megszállta Angelique? :DD
Nagyon féltem az elején a könyvtől fantasy..jézusom, én ilyeneket nem is szoktam olvasni.. de miután elkezdődött Angelique története… hmm. nagyon megtetszett a regény :)
Barnabasos részekből elég lett volna, egy az elején és egy a végén. Ez a közben-közben ez is meg az is.. hát nekem nem jött be.. amikor már arra voltam kíváncsi,na most mi lesz, mi lesz… jött a reklám (Barnabasos részek,amin meguntam a könyvet és félre raktam…).
Szereplőkről alig-alig tudok valamit mondani… nem volt egyéniségük..mindig csak azt hajtogatták.. Angelique..jézusom jön a világ vége…
Én személy szerint mindenkinek ajánlom a könyvet,engem nagyon megfogott Angelique története.
*Digital Daggers – Head Over Heels* – http://www.youtube.com/watch…

bookmonster12 P>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Megfogott, lekötött és elvarázsolt.
Egy cseppet sem hétköznapi történet, cseppet sem hétköznapi szereplőkkel.
A filmet nem láttam, de nem is tervezem megnézni. Had maradjon meg ez a nagyon szép képem a történetről :)
Én imádtam, és nagyon kíváncsi vagyok a másik részre.
Angelique de imádlak ♥
Kövezzetek meg de én Barnabast is szerettem, megértettem. (lehet csak a lány érzelmei voltak ragadósak:D )
Összefoglalva:
Az érzelmek nagyon jól átjöttek, a történetnek meg van a maga varázsa, magával szippant, végső soron pedig 2 nézetből látjuk a történetet, ami nagyon jó.
Nagyon kellemes csalódás volt.

Atiz91>!
Lara Parker: Angelique hagyatéka

Imádtam Angelique-et . Szenvedélyes , bátor és erős , viszont Barnabast megutáltam. Persze tudom Angelique kicsit túl reagálta a dolgokat és a végére egy kicsit bele is őrült, viszont Barnabas gerinctelen , nem törődöm, hazug és jellemtelen volt.
Ami még nagyon tetszett a vudu és a varázslatok leírása és bemutatása . Nagyon élveztem.

Életveszélyes_és_Tilos>!

Az élet pusztán ideiglenes fényűzés, amelyet vagy erőszakkal oltanak ki, vagy gyötrelmes fájdalmak vetnek neki véget.

Belle_Maundrell >!

A szerelem a halál ölelésében szunnyad el.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Sheila_7 I>!

A szerelmes szív olyan, mint az iránytű, gondolta. A mutató sosem téved. Nem számít az sem, ha az üveglap eltörik, sőt még az sem, ha a mutató kiesik a szerkezetből, hiszen bárhol legyen is, a kis tű rendületlenül a sarkcsillag felé fog fordulni.

Sheila_7 I>!

– Ha mindazok az ígéretek, amelyeket egymásnak tettünk, édes hazugságok voltak csupán, semmi több, akkor tedd meg, hogy ismét hazudsz nekem! Mit számít?

Életveszélyes_és_Tilos>!

A féltékenység, akár egy mérgező gyümölcsöt termő fa, ott növekedett a szívében, és a hiábavaló vágyakozás könnyei öntözték.

– Akkor csinálj valamit – kiáltotta. – Bármit, hogy meggyűlölhesselek, hogy megvethesselek! Mert ezt akarom, utálni akarlak! Azt akarom, hogy mikor rád pillantok, a romlottságot és rútságot lássam. Szabadíts meg! Képes vagy rá? Mondj valamit, amivel eltaszítasz magadtól! Ha képes voltál elcsábítani, biztosan erre is képes vagy!

Életveszélyes_és_Tilos>!

– Ó, milyen titokzatos tünemény vagy! Vajon miért vagy ennyire… megbabonázó… izgalmas? Valami rejtélyes dolog szunnyad benned. Semmi másra nem tudok gondolni rajtad kívül.

Tinah>!

– Semmi sem valóságos, ha csak nem akarod, hogy az legyen!

Kapcsolódó szócikkek: Theodore Bouchard
Életveszélyes_és_Tilos>!

A rengeteg kimondatlan fájdalom és szenvedés után, amit okozott, Angelique végül rendkívül bűnbánónak mutatkozott, és meg is próbálta megszüntetni az átkot. „Van rá esély, hogy megbocsáss nekem? – suttogta. – Hisz csak azért tettem mindent, mert szeretlek.”

Belinda>!

Ha mindazok az ígéretek, amelyeket egymásnak tettünk, édes hazugságok voltán csupán, semmi több, akkor tedd meg, hogy ismét hazudsz nekem!

Éjsötét árnyék sorozat · Összehasonlítás