Villámolvasás ​a gyakorlatban 28 csillagozás

Tanulj meg tanulni!
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Egy marketinges barátom kérdezte egyszer:
– Ha egy lyukat szeretnél fúrni a falba, de nincs fúrógéped, akkor mit teszel?
– Akkor kérek egyet kölcsön vagy vásárolok egyet a barkácsáruházban.
– Aha. De minek veszel fúrógépet?
– Hogyhogy minek? Szükségem van rá, hogy lyukat fúrjak a falba.
– Nagy tévedés! Neked nem fúrógépre van szükséged, hanem lyukra. A fúrógép csak egy eszköz ennek megvalósításához.

Ha önnek szüksége van arra, hogy

– néhány órás tanulás után egy vaskos könyvből sikeresen levizsgázzon…
– nagy mennyiségű anyagot rövid idő alatt elolvasson…
– magasabb megértési szintet érjen el…
– megszerzett tudása maradandóbb legyen…
– könnyebben tanuljon nyelveket…
– az elolvasottakat könnyen felidézze…

Akkor önnek a fúrógépre van szüksége!
Akarom mondani… a Villámolvasásra!

Bioenergetic, Budapest, 2017
Bioenergetic, Budapest, 2016
Bioenergetic, Budapest, 2015

nypiro P
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Nem azt kaptam amit szerettem volna. Ez kizárólag tankönyv vagy tananyag elsajátításához való. Rendes könyvekhez nem. Ezt sajnos csak a végén fejti ki. A könyv végén lévő kérdések logikailag nekem az elejére jobban ellenének. Nekem annyira balos az agyam, hogy az elmetérkép nem megy. Sajnos nyelvtanuláshoz sem használható annyira, mivel ki az aki az Országh szótárat foóolvassa, majd feldolgozza. Tanulókártyákat meg évek óta használok. Sajnos nem adott újat a könyv.

Bioenergetic, Budapest, 2015
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Már attól, hogy elolvastam ezt a könyvet okosabban érzem magam. Bár, mondjuk nem tudom miért. De ettől függetlenül szerintem ez egy nagyon hasznos kis olvasmány. Teljes meggyőződéssel állíthatom, alkalmazni fogom az olvasottakat. És nem is hosszú, szóval gyorsan lehet vele haladni, legalábbis szerintem. Viszont a tudás, amit kapsz majdhogynem felbecsülhetetlen, mivel tanulni tanít meg.

mokus33
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Nem volt konkrét célom ezzel az olvasással, leginkább csak kíváncsi voltam a módszerre. Nagyon érdekes, de egyelőre még kicist utópisztikus a dolog számomra, de megpróbálom gyakorolni, mert egyébként meg hihetetlenül érdekes. Talán a legjobban a tanulásban lehet használni, ha az ember elsajátítja a módszert, lehet, hogy egyszer még szükségem lesz rá. A regényeket azonban egyelőre továbbra is a hagyományos módszerrel olvasom majd :)

csatacsita
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Öt év alatt sikerült kiolvasnom, mert nem olvasok túl gyorsan. Ahogy a végére értem, az elejét elfelejtettem. De újra olvasom, hátha már másodjára gyorsabban fog menni.

Purpur
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Hittem is, meg nem is, hogy ez így könyvből működhet – de még mindig szívesebben tanulok otthon és önállóan, mint egy tanfolyamon. Még csak egy rövid könyvön próbáltam ki a technikát, és az is biztos, hogy sok-sok gyakorlásra lesz szükségem, de az eredmény máris meggyőző! Alig várom, hogy más (nehezebb) olvasmányokon is teszteljem. Magát a könyvet pedig mindenkinek ajánlom, mert könnyen érthető, és a humora is jó. :)

Aemitta
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Még ismerkedem, próbálkozom a villámolvasással. Főleg, hogy nemrég ajánlották ezt a technikát, így mind a három magyar nyelvű könyvet el szeretném olvasni. Bár ezt a könyvet ajánlották a legkevésbé – már értem, miért. Ettől a könyvtől nem jött meg a kedvem, és szkeptikus is vagyok, hogy sikerülhet ez a technika. Lehet, hogy valakinek ez a tuti könyv, amiből jól megtanulja a villámolvasást, de nekem ez túl „lebutított” volt.
Update: újból elolvastam, immár mint a villámolvasás ismerője. Összefoglalónak, átolvasásnak jó a könyv, van benne pár hasznos gondolat.

thuki
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Hehe egy villámolvasásról szóló, vékonyka könyvet 4 napon keresztül olvastam.

Amúgy a könyv jó volt, csak ez az egész villámolvasás dolog nem tetszik. Egyrészt úl szkeptikus vagyok hozzá, másrészt pedig úgy tűnt mintha az eész technika egy scanner+tárolegység szintjére helyezné az agyamat, ami lehet régimódi, de nekem nem jött be.

Ettől függetlenül elhiszem, hogy valakinek bizonyos szinten működik a technika, és egy kevésbé szkeptikus pillanatomban lehet még ki is próbálom.

arnoldisnumerouno
Lantos Mihály: Villámolvasás a gyakorlatban

Voltak benne hasznos gondolatok (akkor olvasol gyorsan, ha nem betűzöd a szavakat vagy az elmetérkép készítése vagy az agyféltekékről szóló rész) de ott kiakadtam, amikor arra invitál, hogy „fejjel lefele tartva, fussuk át visszafele a könyvet” a fotóolvasással. A villámolvasás egyébként csak humán tudományoknál használható, ha realikára akarod alkalmazni akkor kudarcot vallassz.

Risabelle

A kíváncsiság zseniális találmány, ugyanis ez viszi előre az emberiséget.

Kapcsolódó szócikkek: kíváncsiság
Hopelight

A könyv a legjobb barátod.

Kapcsolódó szócikkek: barát · könyv
Benjamin_

Örülj az életednek: egyszeri és megismételhetetlen vagy! Belőled csak ez az egy van!

Kapcsolódó szócikkek: élet · öröm
Risabelle

A humor és játékosság speciális egyvelege a hülyeség.

Kapcsolódó szócikkek: hülyeség · humor · játékosság
Risabelle

A jó hírem az, hogy bármit el tudunk képzelni! Bármit!

Kapcsolódó szócikkek: képzelet · képzelőerő
Benjamin_

Amikor a teljes könyvvel végeztél, örülj a megszerzett tudásnak, és mondd magadnak: de jó, már ez is tudom! Ennyivel több vagyok!

Kapcsolódó szócikkek: elégedettség · könyv · tudás
Benjamin_

Érezd jól magad! Élvezd a munkát!

Risabelle

Amikor zenét hallgatok, arra figyelek, de ha közben a még hallható hangtartományon belül valaki megkérdezi tőlem, hogy egy rózsaszín kenguru kopoltyúja hány liter vízkőoldót szűr át percenként, akkor valószínű, hogy azonnal felkapom a fejem, és kétségbeesetten próbálom felidézni a mentőállomás telefonszámát.

Kapcsolódó szócikkek: figyelem · hallgatva figyelni · zene
Benjamin_

1. Elérted már a könyvvel kapcsolatos célod?
2. Változott valamit a célod?
3. Mennyivel érzed magad közelebb a könyv tartalmához, mint korábban?
4. Milyen megfogalmazható vagy megfogalmazhatatlan kérdéseid vannak?