Nicky 1 csillagozás

Láng Attila D.: Nicky Láng Attila D.: Nicky

A ​címszereplő R. Nicolette Lane, 2140-ben született tizenkét évesen. Kistermetű, barna haja, kék szeme van. Első osztályú háztartási robot. Szülei Mary és George Lane írók, akik azért vettek robotot, mert négy fiú után szerettek volna egy kislányt, és másképp nem lehetett. Christies upon Severn városalapítványban élnek Nyugat-Angliában. Nicky megismerkedik a kisváros lakóival, az olvasó pedig a Lassítási Világprogrammal, amelynek célja a korábbi századokban felgyorsult élet visszalassítása. Lassan, de biztosan átalakítják a világot, visszafordítják a globális felmelegedést, termővé teszik a sivatagokat, lebontják a túl nagyra nőtt városokat. Fontos segítőik ebben a robotok, akiket egy zseniális fiatalember Asimov művei alapján tervezett meg, és mostanra mindenhol megtalálhatók.
Főszereplőink között van még Fiona Ní Chiarraigh, vad ír fruska hatalmas vörös hajjal és ókelta misztikummal ellátva; Mr. White, a közeli bolt tulajdonosa, aki jó barátságban van a robotokkal; R.… (tovább)

ISBN: 9789638996534

pazzo>!
Láng Attila D.: Nicky

Szeretnék ilyen normális világban élni. Hol lehet jelentkezni?
Hiányoltam viszont egy leírást, hogy miért jutott idáig az emberiség.
Tetszett, hogy megismerkedhettem a gael nyelvvel. A végét befejezetlennek érzem.