Gúfó ​a fák ünnepén (Gúfó 2.) 28 csillagozás

Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

A sorozat második részében Gúfó, a bagolyfióka, ismét izgalmas kalandokba keveredik. A bükk egy titokzatos ünnepre indul meg vele, ahol a Fekete-hegy famatuzsálemei egyetlen éjszaka alatt eljátsszák az évszakok váltakozását. Gúfó akaratlanul is központi szereplővé válik…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Csimota, Budapest, 2016
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155649073 · Illusztrálta: Takács Mari

meseanyu P>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Szerintem a sztori is rendben van, de az illusztrációk meg egyszerűen zseniálisak. Aranyos, ötletes, jól felépített mese, kedves kis csattanóval, évszakokkal, fákkal. Nekem abszolút szerethető volt.

ziara>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Szinte szóról-szóra ugyanazt tudnám leírni ide is, mint a másik Gufóhoz (https://moly.hu/ertekelesek/2302932), bár ez a történet talán kicsit jobban tetszett.

Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Nagyon tetszett a könyv, bájos, aranyos, imádni való olvasmány. A történet fordulatos, élvezhető, szórakoztató. Az illusztrációk nagyon tetszenek, kölönösen a tizennegyedik oldal aprócska gombája.
A rövid versek számomra kissé furcsák voltak, de a végkifejlet nagyon cuki, szívesen elolvasnám a sorozat többi kötetét is. Gúfó aranyos, kíváncsi kis bagoly, aki hamar belopja magát az ember szívébe.

Molymacska>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Gufó véletlenül elmehetett a fák ünnepére, ahol a fák különös szertartást végeztek, hogy a leveleik az évszakhoz mérten hol lehulljanak, hol kirügyezzenek.
Maga a történet kissé lapos volt, és Gufó is kicsit háttérbe szorult, de ettől függetlenül nem volt rossz kötet. Inkább csak olyan semmilyen. Arra mindenképpen jó, hogy a fákról beszélgessünk, és a leveket formáját különféle fákhoz kössük, de mégis kellett volna egy picit több valami.
Nem rossz, Gufó nagyon aranyos, a fák meg öregek.

Sicc>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Annyira szeretem Takács Mari munkáit! A technikákat, amivel dolgozik, az ötleteit, a nagy szemű állatait (a róka a kedvencem, de Gúfó is ott lohol a nyomában:D)
A történet is érdekes, de eltöltöttem volna még egy kis időt a fák ünnepén…:)

Chöpp >!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Nekem jobban tetszett, mint a gombák. Ősöreg fák szülinapi mulatsága évszakos köntösben. És Gúfó megint csak egy kis illetéktelen behatoló. Szeles zenész: szél helyettes.

Honey_Fly P>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Az előző kötethez hasonlóan megint vegyesen fura érzésem van. A sztori most nagyon rendben volt, a kislányom és én is tökéletesen oda tudtuk képzelni magunkat a fák ünnepére. El is játszottuk olvasás után a történetet :) Az illusztrációk nagyon tetszenek de most nem láttam mindig összefüggést az adott szöveg és rajz/kollázs között. Ennek ellenére nézegetni nagyon jó a könyvet. Azonban valami nekem mégsem klappol Gúfóval. Talán a harmadik kötet után azt is meg tudom magyarázni, hogy mi.

dianna76 P>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Az előző kötet annyira nem tetszett, így kíváncsi voltam ez mit fog jelenteni nekem. Miről is szólt számomra ez a mese? Fákról, természetről, értékről, elmúlásról – újrakezdésről, azaz az élet ill. természet körforgásáról.
Többen írták, hogy nekik ez a kötet jobban tetszett, mint az első. Valahogy én pont azt érzem, hogy ez még kevésbé nyerte el a tetszésemet. Takács Mari, kissé fura formáit, illusztrációit kedvelem.

Csimota, Budapest, 2016
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155649073 · Illusztrálta: Takács Mari
Fairy>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Szeretem a fákat és a baglyokat.
A kis Gúfó véletlenül elmehetett a fák titkos szertartására. Aranyos kis rövidke mese.

Lanczkor Gábor: Gúfó a fák ünnepén

Nekem ez az első Gúfós történetem. Igazán kiváló ötlet ez a fás buli, azaz ünnep. A bagolyfióka aranyoska, de az illusztráció a fák tekintetében lehetett volna színesebb.

Ninácska P>!

Egy sötét éjszakán Gúfó, a bagolyfióka erős lökésre ébredt.

Trudiz>!

Voltak itt mezei juharok, vadkörték, tölgyek, bükkök, gyertyánok, aztán egy öreg nyír és két megtermett hársfa is.

Trudiz>!

Lenyűgözte az első ősz, amit életében látott.

Mindegyik apró rügy kifakadjon:
Hajts ki, te, nyár a tavaszból!

Ninácska P>!

Gúfó fáradhatatlanul verte szárnyával a lantot.

Ninácska P>!

– Jövőre ugyanitt! – szólt a lágy szélben, miközben az üdezöld lombok elsötétedtek, mintha felhő vonult volna át a tájon.

Gúfó sorozat · Összehasonlítás