Gúfó ​a csillagok között (Gúfó 4.) 6 csillagozás

Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

A sorozat negyedik részében Gúfó, egy hullócsillagnak köszönhetően egészen az űrig szárnyal. Odafent megismerkedik a csillagképekkel, akik maguk közé akarják fogadni. Gúfónak gyorsan kell döntenie, hogy marad-e közöttük vagy hazarepül, mert az ég kapuja lassacskán bezárul.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Csimota, Budapest, 2018

Honey_Fly P
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

A kis Gúfó ezúttal elég horrorisztikus kalandba keveredik. Ahogy a fülszöveg is írja, az űrig repül, ahol bizony dönteni kell, ráadásul elég szigorú időkeret alatt: Marad és az örökkévalóságig csillámosan repkedhet vagy hazajön a szüleihez? Ez így leírva engem mondjuk eléggé halálra rémít, de az egyik ötéves hallgatómat nagyon érdekelte. spoiler A sorozat illusztrációi eddig is tetszettek, a négy kötet közül talán ez a legmutatósabb.

dianna76 P
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

Ahogy halad a sorozat előre, úgy csökken a tetszési index – részemről legalábbis. Bár ennek a kötetnek legalább volt cseppnyi értelme, nem mint a boszisnak. Tanulhatnak a gyerekek némi csillagkép ismeretet, bár elég sajátságos formába ágyazva. Már az elején kiakadtam, amikor magára lett hagyva újfent bagolyfióka hősünk. spoiler Hát nem kell csodálkozni, ha dacból vagy kalandvágyból az űrig repül. Szerencsére végül mégsem ő lesz a nyolcvankilencedik, ellenkező esetben csillagfényes nyári éjszakákon őt is kémlelhetnénk az égen.
Röviden és tömören: nekem ez a mesesorozat egyre inkább nem tetszik!
A sajátságos illusztráció az egyetlen, amit értékelni tudok benne.

Csimota, Budapest, 2018
petrozy
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

Tetszett az illusztráció. Sajnos a mesével kapcsolatban ezt már nem tudom elmondani. Bár érdekli a gyerekeimet a csillagászat témája, ez olyan haloványra sikeredett történet.