Gúfó ​a csillagok között (Gúfó 4.) 14 csillagozás

Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

A sorozat negyedik részében Gúfó, egy hullócsillagnak köszönhetően egészen az űrig szárnyal. Odafent megismerkedik a csillagképekkel, akik maguk közé akarják fogadni. Gúfónak gyorsan kell döntenie, hogy marad-e közöttük vagy hazarepül, mert az ég kapuja lassacskán bezárul.

Csimota, Budapest, 2018

Honey_Fly P>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

A kis Gúfó ezúttal elég horrorisztikus kalandba keveredik. Ahogy a fülszöveg is írja, az űrig repül, ahol bizony dönteni kell, ráadásul elég szigorú időkeret alatt: Marad és az örökkévalóságig csillámosan repkedhet vagy hazajön a szüleihez? Ez így leírva engem mondjuk eléggé halálra rémít, de az egyik ötéves hallgatómat nagyon érdekelte. spoiler A sorozat illusztrációi eddig is tetszettek, a négy kötet közül talán ez a legmutatósabb.

csucsorka IP>!

Hát ez fura volt.
Útközben egyfolytában azon gondolkodtam, vajon miféle kisgyereknek tetszik ez a nagyon fura mese ezzel a nagyon fura állat-vonulattal és a még furább képi megjelenésükkel.

Értem, hogy ezek csillagképek,
értem, hogy ezt egy kisgyereknek is el lehet magyarázni,
de megette a fene az esti mesét, amit magyarázni kell…

Érdekes, hogy az ezerszer értelmetlenebb gombás részre valahogy nem haragudtam, de itt most tényleg teljesen tanácstalan vagyok, hogy kinek és mégis minek készült el ez a mese, ami mondanivalóját tekintve tök egyedi, ötletes és értékes is lehetett volna.

Az illusztráció továbbra sem az én ízlésemnek való: a kékség, a bolygók nagyon tetszettek; a technikáját továbbra is elismerem, de ezek a gülücsillagszemű figurák olyan parák, hogy valamivel le kell öblítenem az élményt elalvás előtt, mert ennek nem lesz jó vége. :D

HarleyQuinn>!

Gúfó az űrig repül.
Döntenie kell marad fent mint csillagkép vagy hazarepül a szüleihez. Ő lesz a nyolcvankilencedik vagy sem?
Bemutat pár csillagképet is.

petrozy>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

Tetszett az illusztráció. Sajnos a mesével kapcsolatban ezt már nem tudom elmondani. Bár érdekli a gyerekeimet a csillagászat témája, ez olyan haloványra sikeredett történet.

Tudaton_Magazin>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

“Ahogyan minden olvasó eldönti majd, érdemel-e helyet ez a sorozat a fiókák polcain. Ha nem, érthető: valóban sajátságos, egyedi stílusban íródott, kissé kurta-furcsa, Takács Mari illusztrációi pedig ehhez igazodva tűnhetnek elnagyolt, bárgyú képeknek, melyek alapján joggal hihetik, hogy egy pingvin van főszerepben.

Ám ha akad, aki mindezek ellenére is esélyt ad a sorozatnak, szívvel-lélekkel adja gyerekek kezébe, annak nem fog csalódást okozni. Egy kis varázslat itt, egy kis muzsika ott, és azok, akik számára a könyv íródott, ellenállhatatlan kísértésbe esnek. Akárcsak Gúfó a holddal. Kell ennél több?”

ZolKov>!
Lanczkor Gábor: Gúfó a csillagok között

Valamiért ez lett a kedvenc a sorozatból a négy éves lánykám számára.