Véres ​grófnő 27 csillagozás

Lana Popović: Véres grófnő

Egy regény a lélek tiszta és sötét oldaláról…

Az erős atmoszférájú történelmi fikció főhőse a fiatal Darvulia Anna, akinek szépségére, majd rátermettségére Báthory Erzsébet hamar felfigyel, és az udvarba hívja. Az ambiciózus Anna számára maga a megvalósult álom a grófnő személyi szolgálójává válni, messze a nyomortól és a szolgálók világától. Ahogy a kegyetlen Báthory egyre többet van távol, úgy kerül egyre közelebb a grófnőhöz, és válik igazi szövetségesévé. Legalábbis azt hiszi… amikor a véres grófnő őrülete egyre egyértelműbbé válik, rájön: ő valójában fogoly, nem pedig barát.
Anna tudja, csak idő kérdése, és a Vérgrófnő ellene fordul.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Menő Könyvek, Budapest, 2021
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634039525 · Fordította: Moldova Júlia
Menő Könyvek, Budapest, 2021
296 oldal · ISBN: 9789635840854 · Fordította: Moldova Júlia

Trixi >!
Lana Popović: Véres grófnő

Először is nagyon tetszik a borító, ahogy a vércseppekből és a tintafoltból kirajzolódik a kép. Elég mutatós :) . Aztán, nem szabad elfeledkezni arról, hogy ez egy ifjúsági regény, vagyis nem kell mindent vérkomolyan (hah-hah) venni, ez nem tényfeltáró kordokumentum, hanem csak szórakoztatásra kitalált sztori. Na de!!! Még ha fikció is az egész, azért minimális történelmi hűséget elvártam volna. Mert már az elején volt pár ilyen döccenés. De oké, lépjünk túl ezen. Anna meséli el a vele történteket. A családjával az életet, és azután hogyan kerül el Báthory Erzsébethez. Nálam ott kezdett el elúszni a dolog, hogy ezek ketten összeszűrték a levet. Kellett az ifjúsági játékosság? Hm, nem tudom. Nekem ez már túl sok volt, és elég indokolatlannak tartom ezt a lépést. Anna személye is ezután megváltozik, egyre kevésbé lesz szimpatikus.
Valószínűleg az ifjúság jobban fogja kajálni a könyvet, mint én (végül is nekik íródott). :D :D . Azért a sorozat másik kötetére is kíváncsi lennék ;)

gizmo6 I>!
Lana Popović: Véres grófnő

Lana Popović Báthory Erzsébete a rémtörténetek alakja. Azonban Erzsébet szadista hajlama, ördögi praktikái fokozatosan derülnek ki, Lana Popović gyönyörűen építi fel Báthory alakját, és példa értékű az általa levezetett negatív személyiségfejlődés. Ugyanilyen jól építi fel, majd bontja le Anna rajongását is a grófnő iránt. Tökéletesen bemutatja, hogyan teszi a rajongás vakká az embert a baljós jelekkel szemben, hogyan képes felmenteni valaki a szeretett személyt még a legsúlyosabb bűnökkel szemben is. Annánál is láthatunk egyfajta negatív karakterfejlődést, bár nála nem viszi végig a folyamatot az írónő, hanem az utolsó pillanatban behúzza a féket, és végül Anna újra visszakerül a pozitív hősök közé. Ez azonban nem igazán tesz jót a regénynek, a végkifejletet így nem éreztem igazán hitelesnek.
Bővebben: http://cornandsoda.com/bathory-erzsebet-es-a-ya-irodalo…

Stamcsi>!
Lana Popović: Véres grófnő

Mindig is érdekeltek a Báthory Erzsébetről szóló történetek, éppen ezért döntöttem e mellett a kömyv mellett.
A fülszöveg alapján nem arra számítottam, amit végül kaptam. Egészen egy bizonyos szerelem kezdetéig élveztem a történetet, de aztán egy kicsit elborult az egész, majd az utolsó pár fejezetet ismét élvezni kezdtem.
Könnyen olvasható, jól lehet vele haladni, sok párbeszéddel van tűzdelve. Ifjúsági olvasmánynak jó, de aki arra számít, hogy Báthory grófnő tevékenységéről lesz szó, annak nem igazán jó olvasmány.

Pumukli82 >!
Lana Popović: Véres grófnő

Ez a könyv ifjúsági történelmi fikció és ha így ebből a szempontból nézzük jó. Nagyon szép a karakterek felépítése szépen bontakoznak ki elöttünk. Gyönyörűen mutatja be egy kapcsolat felépülését, a kezdeti rajongástól és „ vakságtól” a befejezésig. A vége kissé elkapkodott. Nekem a szerelmi szál is kissé erőltetett. Alapvetően egy kissé horrorisztikus, ifjúsági könyv se több se kevesebb.

Bernasett30>!

Átnyújtok neki egy talpas pohárban egy kis vörösborban feloldott barátcserjét, békabogyót, köményt, fahéjat és kányabangitát, egészen kicsi valeriánával nyugtatásnak.

Mimibookworld>!

Aznap, mikor Nádasdy báró elveszi a grófnőt, az ég halvány mint a színét vesztett csont. Azt mondják, amilyen az ég az esküvőn, olyan lesz a házasság is. Még anyám is hisz ebben, bár ő megveti az együgyűek babonáit.

readingsogood P>!

És a félelen gondosságra tanít, jobban, mint bármi más.

readingsogood P>!

Hiszen ki ismerhetné egy nő szívének mélységeit, a megszentelt titkait jobban, mint egy másik nő?

readingsogood P>!

– Mit is mondott rólad az a szörnyeteg férjem? – morogja Erzsébet szinte áhítatosan, kezét könnyedén a vállamon nyugtatva. – Hófehér bőrű varázslónő, az én kedvenc galambom? Utálom elismerni, de mindkettőben igaza volt. Nézd csak meg magad, szerelmem. Milyen nagyszerű és csodálatos vagy!

readingsogood P>!

– Milyen szépséges minden – olvadozik, az ajka szétnyílik, a lehelete csinos kis pamacsokban kering körülötte. – Olyan tiszta és új. Minden koszt és csúnyaságot elfed a hó, jövő tavaszig nem látjuk.
– Szerinted a Nádasdy-kastély csúnya? – kérdezem
meglepetten, hogy talán akaratlanul is az én érzéseimet tükrözi a birtokról.
– Mindenhol csúnyaságra lelsz, ha lehántod a külső
réteget – feleli komoran. – De ne rontsuk el azzal a napot, hogy erről beszélünk.

Pumukli82 >!

Szerencsére a táj sík, ahogy Magyarország legnagyobb része: Isten kinyújtott tenyere ez a föld, ahogy az itteniek tartják.

readingsogood P>!

A penge, az penge, hideg és kegyetlen, csakis vérontásra jó. Nem számít, milyen csábítóan csillog, ha úgy süt rá a nap.

readingsogood P>!

Ne incselkedj a halállal, ha fúj a szél, azt mondják.