Gyakorlás ​a mindennapi életben 6 csillagozás

Láma Csöpel: Gyakorlás a mindennapi életben

Tegyük ​hétköznapi életünk minden mozzanatát gyógyító gyakorlattá. A meditációt és az életet nem választjuk két külön szakaszra, hanem összeolvasztjuk őket. A mindennapos ülőgyakorlásban megismert tágas tudatossággal áthatva mindazt, amit életünkben teszünk, a lelki nyugalom és öröm virága könnyen kivirulhat.

Mindennapi életünk átalakításának kulcsa a tudatosság következetes alkalmazása. A derűs élvezet szellemében álljunk hozzá életünkhöz! Ha bármi probléma, kihívás adódik életünkben, nyitott hozzáállással akkor is mindig megtaláljuk a helyes utat.

Könyvünk a figyelmesség és a lodzsong gyakorlóinak szolgál részletes útmutatással a gyakorlásuk gyümölcsöző alkalmazásához a hétköznapi élet tevékenységeiben. Pontos, egyszerű gyakorlati útmutatásokat kapunk ahhoz, hogyan tehetjük a gyakorlás részévé egész napunkat, az ébredéstől az elalvásig, mindazokkal a napi teendőkkel, amelyek a mai élet részei. Hogyan váljon a szellemi út részévé az étkezés, a családi élet, a… (tovább)

lha>!
Láma Csöpel: Gyakorlás a mindennapi életben

Nagyon hasznos gyakorlati útmutató. Régóta kerestem már egy ilyen „magyarázó” könyvet és kitűnő erre a célra. Kezdő gyakorlók, buddhizmussal ismerkedőknek kötelező.

F_Orsolya>!

Ha belátjuk, hogy az egész élet hasonlatos egy álomhoz, alvás közben is megnyílhat előttünk az éberség kapuja.

F_Orsolya>!

A családban adódó nehézségeket tekintsük izgalmas kihívásnak, kellemetlen élményeinket pedig lehetőségnek a tiszta szemlélet és az elengedés gyakorlására. Ha úgy érezzük, egy adott helyzetben csapdába estünk, sugalljuk magunknak a következő gondolatokat: "Sehol sem lennék szívesebben. Itt a legjobb nekem. Ha elég meggyőződéssel ismételgetjük ezt, tágas természetünk előbb-utóbb megmutatkozik.
Lehetőség szerint tartsunk rövid meditáció szüneteket – a cigaretta vagy kávészünet mintájára –, ilyenkor vonuljunk félre, lazítsunk, és végezzünk néhány percig sinét vagy lodzsongot.
Szenteljük magunkat minden lény jólétének és boldogulásának, de különösen azokkal törődjünk, akikkel találkozunk! Ez a szellemiség leglényege.
Ne feledjük: Csak egy lényeges időpont van – a most. Ez azért fontos, mert csakis most rendelkezhetünk önmagunk felett. A legfontosabb ember az, akivel éppen vagy, mert senki nem tudhatja, vajon találkoznak-e újra, vagy egyáltalán lesz-e még dolga valakivel. A legfontosabb törekvés pedig, hogy jót tegyél vele, mivel az embert ebből az egyetlen célból küldték a világra.