Lakatos Péter (szerk.) · Speer Gábor (szerk.)

Policisztás ​ovarium szindróma 2 csillagozás

gyakorlati útmutató
Lakatos Péter – Speer Gábor (szerk.): Policisztás ovarium szindróma

Igen régóta nem jelent meg a policisztás ovarium szindrómával foglalkozó hazai kézikönyv. A betegség ismerete szakmai körökben is hiányos. Emiatt, illetve az utóbbi évek szemléletbeli változására tekintettel gondolták azt a szerkesztők (Lakatos Péter és Speer Gábor), hogy egy rövid könyv formájában közzé teszik a legújabb ismereteket, mégpedig kifejezetten gyakorlat orientáltan. Munkatársaknak olyan szerzőket sikerült megnyerniük, akik valóságban is olyan értően, odafigyeléssel segítenek Betegeiken, ahogyan ezt a könyvben vázolják.

Semmelweis, 2009
180 oldal · ISBN: 9789639879553 · Illusztrálta: Ángyán Gergő

repe993 P>!
Lakatos Péter – Speer Gábor (szerk.): Policisztás ovarium szindróma

A könyvre véletlenül akadtam. Kettlebell edzőm rendszeresen posztol facsén Lakatos Péterről és szemet szúrt, hogy épp most jelent meg egy egy új könyve. Elkezdtem bogarászni, és akkor szúrtam ki ezt a kötetet, és meglepő módon, megvolt a könyvtárban.
Ami magát a könyvet illeti, azt hittem, rendelkezem a szükséges „anatómiai, biológiai ismeretekkel” aka @Bam, de nem! :D Habár a könyv elején van egy „szószedet”, amely kifejti, hogy a rengeteg 3-4 betűből álló szó mit takar, de részletes magyarázatba már nem kezd. Habár nem feltétlen célja elmerülni a részletekben, mégis jóval alaposabb, mint egy másik általam olvasott hormonokkal foglalkozó könyv(ecske). Olvasása közben kicsit úgy éreztem magam, mint mérnök kollégám az első munkahelyemen: közgazdászként beszélgettem egy másik kollégámmal, csak úgy repkedtek a 3 betűs kifejezések (ITO, NPI, IAD, EDI, EOL) és ő csak pislogott, mint hal a szatyorban. Elmondása szerint a kötőszavakat értette. :D
Egy kicsit bánom, hogy csak most bukkantam rá erre a gyöngyszemre, amikor már kifelé megyek az erdőből. Először is, a könyv születése óta eltelt 10+ év, és közben elég sokat változott az orvosi protokol. Ennek ellenére, ez a könyv óriási aha-élmény volt számomra, majdnem megvilágosodás jellegű. Rengeteg mindent másképp csináltam volna, de ez a vonat már rég elment.
Másrészt, a szakmai lektort személyesen is ismerem, hosszú évekig jártam hozzá házhoz a pofonért, így a leírtak még hitelesebbek/hihetőbbek számomra. Kíváncsi lennék, hogy 2009 óta milyen új fejlemények vannak ebben a témakörben, mert csak a személyes kíváncsiság okán is.

Bam>!
Lakatos Péter – Speer Gábor (szerk.): Policisztás ovarium szindróma

Átfogó mű a PCOS-ról, előzetes anatómiai, biológiai ismeretre szükség van a könyv olvasásához, ezen részek nagyon részletesek, orvosdiploma nélkül is érthetőek. Mindenképpen ajánlott azoknak, akik jobban szeretnék a betegség biológiai oldalát megérteni.