Láplidérc 7 csillagozás

Kalandmodul 2-3. tsz-ű karakterek számára
Lakatos Péter – Kovács Adrián: Láplidérc

A LÁPLIDÉRC, ez a gyilkos kedvű szerzet a legenda szerint maga a testetöltött pusztítás – a nyomába eredő, sárt dagasztó kalandozóknak azonban számos csúf meglepetésre kell felkészülniük. És Eulália, a mocsári amazon csak az első a sorban…

Az ÚRNŐ BAJNOKAI Erionból, a Városok Városából indulnak a hosszú útjukra, melynek viszontagságai a csábos megbízó szépségét is felülmúlják…
Ami az Elátkozott Vidék vadonjában fénylik, az vagy arany, vagy acél – vagy a legnagyobb titok a világon!

Két új modul egy kötetben!

Valhalla Páholy, Budapest, 1994
64 oldal · ISBN: 9638353511 · Illusztrálta: Buttinger Gergely

Lakatos Péter – Kovács Adrián: Láplidérc

Lakatos Péter – Kovács Adrián: Láplidérc Kalandmodul 2-3. tsz-ű karakterek számára

Annak idején játékosként résztvevője voltam az egyik kalandnak a kötetben szereplő kettő közül, úgyhogy most nagy örömmel kezdtem neki az olvasásnak. A második az izgalmasabb, az első a viccesebb (Öreg Brennorn, Eulália és a vén Mámi fergetegesen jó karakterek). Mindkettőben szükség van némi agymunkára is az izmok és fegyverek mellett, hisz előbb-utóbb kibukik, hogy korántsem arról van itt szó, mint amire a hősök eleinte számítanak.

Kellemes, nosztalgikus hangulatú kalandleírások ezek Ynev északi vidékeiről, viszonylag alacsony szintű kalandozók számára, így aztán persze nem is félisteni hatalmú ellenfelekkel kell szembenézni. Egy-két zombi, itt-ott egy rablóbanda, szerényebb kiadású de azért érdekes szörnyetegek… Nekem nagyon szórakoztató, gyerekkoridéző pár órát szerzett a Láplidérc elolvasása.

Melchiadesian>!
Lakatos Péter – Kovács Adrián: Láplidérc

Az első kalandozások közé tartozik, amit Ynev világán tettem meg vagy tizenöt évvel ezelőtt. Sajnálatos módon a karakterem el is halálozott az első modul során, de ettől még igazán élvezetesek a történetek. :)

NyZita>!

Öreg Bennornnak gyakorlatilag nincsenek értékei, szerepe a csatában leginkább kiabálásból és hadonászásból áll

NyZita>!

A Mámi ősöreg anyó, víg kedéllyel és kevés foggal. Mindig pajzán megjegyzéseket tesz a társaság férfi tagjaira, egyiküket-másikukat nagy heherészés közepette megcsipkedi.