Szeress ​jobban! (Barbibébi 2.) 249 csillagozás

Lakatos Levente: Szeress jobban! Lakatos Levente: Szeress jobban!

Barbara ​öt esztendeje megjárta a poklot. Az akkor tizenhét éves lányt megkísérelték eltenni láb alól. Barbit New Yorkig üldözte a múltja, ott kezdett új életet, tervei azonban sorra kudarcba fulladnak. Vaskos hazugságokba burkolózva él, mígnem egy baljós éjszakán találkozik egy titokzatos, még nálánál is súlyosabb lelki terhet hurcoló férfival…

Krisz öt éve tartó, tökéletesen gondtalannak hitt párkapcsolata egyik pillanatról a másikra összeomlik. A kiábrándult fiú New Yorkba menekül, hogy tisztázza felkavart érzéseit. Éppen amikor a háta közepére sem kívánja a társaságot, a sors összehozza egy agyontetovált, illegális küzdősportot űző férfival. A titkoktól kemény álca azonban nagyon is sebezhető szívet takar, amely most könnyen megrepedhet…

Barbibébi története öt évvel az első kalandot követően folytatódik! Mennyit változik az ember a felnőttkor küszöbét átlépve? Hogyan találunk valódi önmagunkra, pontosabban arra a személyre, akit majd néhány év múltán ismét… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Libri, Budapest, 2016
Libri, Budapest, 2015
Libri, Budapest, 2015

Kapcsolódó zóna

!

Lakatos Levente

349 tag · 993 karc · Utolsó karc: 2019. november 18., 08:59 · Bővebben

Krisz · Baranyai Barbara (Barbibébi) · Noel · Atlas Jones · Simon · Gyöngyházy Norka · Elliott Josef Barnes

Lakatos Levente: Szeress jobban!

„Nem az tesz bennünket… jobb emberré, hogy elvárások szerint élünk. Hanem, ha önmagunk tudunk lenni.”

Imádtam! ♥
Pörgős, szórakoztató, elgondolkodtató, fordulatos.
Van itt kérem minden: ármány és szerelem, titkok, erotika, mélyenszántó gondolatok.
Aki ismer tudja, hogy nem vagyok egy romantikus alkat, és olvasás közben felnevettem mert, amikor a romantikus részeknél már kezdtem volna szivárványt hányni, jött egy csavar és az izgalom a tetőfokára hágott. Levente mesterien játszik az olvasók idegeivel.
A regény olyan mint egy kirakós, a több szálon futó cselekmény a végére kerek egésszé áll össze, de addig folyamatosan sodor magával, nincs üresmenet.
Kíváncsian várom, hogy folytatódik a történet, mert a Hause of Broken Hearts kis családja nagyon a szívemhez nőtt kíváncsi vagyok hogy alakul Barbiék, Kriszék, és Deshiék sorsa.
De remélem most nem kell újabb 5 évet várni a folytatásra!

Ez a könyv szerintem több egy egyszerű regénynél, mert miközben szórakoztat, elgondolkodtat: szerelemről, kapcsolatokról, barátságról, a másság elfogadásáról az élet nagy dolgairól, és mindezt úgy teszi, hogy nem akar meggyőzni, meghagyja neked a választás lehetőségét.

Összegezve:
Borító: 5/5
Történet: 5/5
Karakterek: 5/5 Új kedvencek: Noel és Atlas Jones
Humor: 5/5
Ha döntenem kéne, hogy melyik a kedvenc könyvem Leventétől, nagy bajban lennék, mert mindet szeretem. Minden könyve másért lett szívcsücsök :)

FairyDust P
Lakatos Levente: Szeress jobban!

Nos… ez a könyv kellemes csalódást okozott számomra! :)
Ebben a 600 oldalban minden volt. Miközben olvastam, olyan érzésem volt, mintha érzelmi hullámvasutra ültem volna. Leginkább a mély gondolatok és a karakter fejlődés fogott meg, valamint a csodaszép város leirások. Csillagos ötös jár azért, hogy a sok-sok szál összeáll, és a végén egy kerek történetet kapunk. Nem bántam meg, hogy ezt a Lakatos Levente könyvet olvastam először, szépen megalapozta a jövőbeli kapcsolatomat a könyveivel. :-P

Részletesebb boncolgatás itt található:

Timcsibaba77
Lakatos Levente: Szeress jobban!

Legelső könyvem az ifjú „titántól”, Lakatos Leventének egyetlen könyvét se volt alkalmam ezidáig olvasni,de azt kell mondjam, ez a műve igazi bevezetés volt varázslatos világába. Elképesztően tehetséges író, az első oldaltól az utolsóig le voltam nyűgözve, magába szippantott a történet. Mondjuk azt sejtettem, hogy ez a Szeress jobban, valaminek a folytatásos része lehet, bele is trafáltam. Így tartozok magamnak azzal, hogy az előzményt is kézbe vegyem, a Barbibébit is elolvassam.
Megindító, szívbe markoló, izgalmas eseménydús több szálon futó thriller volt ez, melynek az alaphangját a szeretet adta. Elgondolkodtató bölcs mondásokkal teli, igazi emberéleteket mutat be olvasójának az író.
Kedvencem New York is hangsúlyos szerepet kap, két főszálon fut a cselekménysor, Krisz, és Barbi. Én mindkettőjükért szurkoltam. Kicsit disszonáns kettős érzésekkel voltam ezidáig a melegek iránt, nem mondom, hogy szívembe lopta magát ez a dolog, de talán jobban megértettem az ő világukat. Nem szabad elítélni senkit sem, aki kicsit is eltér a normálistól.
A vége nagyon frappáns lett, igazi romantikus, ahol mindenki megleli a párját, boldogságát, és egyben mellbe vágóan szívfájdító. spoiler Edit asszony meghal, és a Széttört Szívek Háza szórakozóhelyet megörökli a sokat szenvedett Barbi, és újdonsül párja Noel, azaz a magyar származású Leon.
A többi úgyis csak spoiler lenne, így inkább többet nem is írok, mert gyakran esek abba a hibába, hogy nem a könyvet értékelem, inkább a történetre koncentrálok.
Dióhéjban megérintett Lakatos Levente ezzel a szerzeményével, és kíváncsi leszek más műveire is.

ZitussKa
Lakatos Levente: Szeress jobban!

Ne gyárts problémákat! Hagyd hogy megtörténjenek a dolgok!

Ugye, ti is találkoztatok már, számotokra olyan különleges könyvvel, amit szinte pár oldal után teljesen egészében megszerettetek? Nos nálam ez pontosan ilyen volt. Elképesztő milyen hamar belecsöppentem, milyen könnyen „elvesztem” benne és most milyen nehezen szakadok ki belőle. Tipikusan azon ritka könyvek közé sorolható, amelyiket képtelen vagy letenni, de ha mégis képes lennél rá, akkor szüntelenül azon agyalsz, miről maradsz le éppen? Nyilvánvalóan semmiről, hisz addig nem halad a sztori, mert nem olvasod, de mégis:) Tökéletes. Még mindig csak ezt tudom mondani. A fogalmazásmódja, a hangulata, a humora, a karakterek. IMÁDOM. Tudtam hogy kedvenc lesz, nem is kellene meglepődnöm azon, hogy ekkora. Amiatt pedig hogy lehetőségem adódott dedikáltatni, még nagyobb becsben fogom tartani:) Már várom hogy újraolvashassam :) 5/5!!!♥ Ha még nem olvastátok, olvassátok bátran!

A világ számtalan hihetetlen meglepetést tartogat magában.!
A boldogság az élet apróságaiból nyerhető.
A félelem a boldogság egyik gátja.

Pandalány P
Lakatos Levente: Szeress jobban!

A Barbibébi jó pár évvel ezelőtti olvasása után kíváncsian vágtam bele a folytatásba. A borító megbabonázott, szerintem csodaszép és optimistán kezdtem el ezt a számomra legalábbis „monumentális”, 600 oldalas regényt.

Olyan jó volt belemerülni!

Levente írási stílusa annyira szembetűnően sokat változott, alakult és fejlődött a Barbibébi óta, hogy az valami hihetetlen!Rendkívül okos, érdekes és szórakoztató ez a regénye (is).
A karakterek, a történet abszolút a helyén volt, a lezárás is különösen tetszett, remek megoldással zárult minden eseményszál.
A két főhős, Barbi és Krisz személyisége nagyon érdekes volt és tudtam velük azonosulni, így azonnal nekem valónak éreztem a történetüket. Nem volt zavaró a váltott szemszög, az események és a miértek a végére teljesen összeálltak a fejemben.
És hát New York…❤ nálam már itt a szívembe lopta magát a könyv. :D Nagyon szeretek olyan könyveket olvasni, amik a Nagy Almában játszódnak.
Két dolog zavart csak egy kicsit,de végül is az összhatásból nem vett le (ettől még ugyanúgy maximum csillagot érdemel :D): az egyik a sok elgépelés a szövegben (tényleg feltűnően sok volt, nem tudok elmenni mellette szó nélkül), a másik pedig az, hogy Krisz és Barbi nagyon kevés időt töltöttek együtt ahhoz képest, hogy igazából hozzá utazott ki a srác. Nem igazán értettem, hogy miért is. Ennyi erővel akár két külön városban is lehettek volna.
Összességében nagyon tetszett a regény, újra fogom olvasni, magával sodort és igazán izgalmas volt!
Bővebben itt: http://pandalanyolvas.blogspot.com/2017/01/szeress-jobban.html

Törpillaa
Lakatos Levente: Szeress jobban!

Az elején nagyon lassan indult be nekem a sztori, valahogy nem tudtam ráhangolódni. Engem tisztára zavart Barbi személyisége nem voltam/vagyok odaérte. Krisz a Loveclub című könyvben nagyon szimpatikus volt, de most ő sem igazán hozott lázba, se Simon. Egyiknek sem sikerült belopnia magát a szívembe. Csak Noelt kedveltem meg, ő volt az első aki mosolyt tudott az arcomra csalni. Lényegében tetszett a történet, de így nagyon zavaró volt a Barbi múltja, hogy nem olvastam az első részét. De még mindig imádom Lakatos Levente könyveit. :)

Greylupus
Lakatos Levente: Szeress jobban!

Az első gondolatom az volt az első pár oldal elolvasása után, hogy „úristen, hogy fogom én ezt letenni?” Egyszerűen képtelen voltam abbahagyni, mindenhová cipeltem magammal a könyvet, mert érdekelt, hogy mi fog történni a szereplőkkel. Este úgy feküdtem le, hogy „még egy szemszöget elolvasok, aztán elmegyek aludni”, amiből aztán az lett, hogy majdnem egy este alatt elolvastam a könyv felét és csak az gátolt meg abban, hogy az egészet ki ne olvassam, hogy egyszerűen könyvvel a kezemben aludtam el valamikor hajnalban:).
Hiszen mind a két szemszög ugyanolyan érdekes. Krisztán szemszögétől picit féltem, mert bár nagyon sok meleg barátom van, de LMBT szálról nem igazán olvastam még eddig és nem is volt rá ingerenciám. De Levente annyira jól megírta, a testiség helyett inkább az érzelmi oldalára helyezve a hangsúlyt, hogy talán jobban izgultam értük, mint a hetero párunkért. Az illegális küzdősportokat űző férfi, Atlas annyira különleges és a brutalitása mellett annyira szerethető személyiség, hogy minden percét, minden mozdulatát imádtam, bele akartam látni a lelkébe és ismerni akartam a történetét. Egy jóképű és valahol a sziklapáncél mögött egy nagyon jólelkű férfi, akinek csak a megfelelő ember kellene, hogy megrepessze ezt a burkot. Nagyon-nagyon szurkoltam értük!
Ehhez képest Barbi és a „titokzatos” Noel szinte labdába se rúghattak mellettük. Hogy mi lesz kettejükkel, azt szinte már onnantól sejtettem, ahogy találkoztak, de Krisztián és Atlas kapcsolata az utolsó lapokig teljesen kétesélyes! Ettől függetlenül Barbiról is szívesen olvastam, hiszen körülötte is zajlott az élet rendesen:).
A helyszíneket pedig nagyon jól kiválasztotta az író. A magyar helyszín azért tetszett, mert ahogy olvastam, teljesen otthon éreztem magam, mintha a szereplőkkel együtt mászkáltam volna. Az amerikai helyszín pedig! Ki ne vágyna New Yorkba? Azt pedig nem tudom, hogy Levente járt-e ott vagy csak nagyon utánanézett a mindennek, de szó szerint magam előtt láttam a helyszíneket, éreztem az illatokat, ott voltam a Central Parkban, sétáltam Brooklynban. És az a festős parti, amin részt vett Atlas és Krisztián! Úristen, sokat adtam volna azért, ha egy szakításom után részt vehettem volna egy ilyenen! Szerintem az összes frusztrációmtól azonnal megszabadultam volna. És New Yorkra pont ez jellemző, az ilyen extravagáns partik, a különc emberek, hiszen ez a város, amelyik éjjel sem alszik, hatalmas gyűjtőhelye a különbözőségeknek és a különlegességeknek. Persze nem maradhat ki a felsorolásból a könyv egyik fő helyszíne a House of Broken Hearts sem. Egy régi ház, egy lepusztult lokál, amit szívesen bejártam volna én magam is, beültem volna egy koktélra, elcsevegtem volna a pultossal és szívesen megismerkedtem volna a lakóival. Egy kis sziget, egy menedék a hatalmas nagy, néha lélektelennek tűnő városban.
Ahogy már fentebb is írtam, a történet ügyesen megalkotott, izgalmas, érdekfeszítő, hol az érzelmi szálak miatt izgulhattunk, hol ennél jóval veszélyesebb dolgok miatt. A szálakat ügyesen mozgatta az író, hol összeértek, hol eltávolodtak, de a végén kiderült, hogy szinte minden mindennel összefüggésben van. A szerelmi szál mellett van benne egy kis krimi is, de én őszinte leszek, olyannyira odavoltam Kriszért és Atlasért, hogy eleinte oda se figyeltem arra, hogy itt valami gonosz dolog is alakul a háttérben. Persze aztán belevetettem magam én is a nyomozásba, de csak tessék-lássék, mert a figyelmem mindig vissza-visszatért Kriszékhez:).
Összességében egy nagyon jó, izgalmas, érzelemdús regényt olvashattam, amiben azonban érdekes módon a fő hangsúly nem a sok romantikán és a forró jeleneteken volt, mert hiszen Ámor nyila sok szereplőt eltalál a történet folyamán, de a lényeg inkább azon van, hogy mennyire vagyunk képesek változni, feladni a biztosat a bizonytalanért és megbízni azokban, akiket szeretünk.
A regényt nagyon szívesen ajánlom mind fiúknak, mind lányoknak, azoknak pedig főleg, akik még mindig előítéleteket táplálnak Lakatos Leventével szemben. Levente számomra ismételten bebizonyította, hogy nagyon jól ír, úgyhogy engem biztosan a jövőbeni olvasói között tarthat számon. És csak úgy mondom, hogy szívesen olvasnék egy Barbibébi 3-t is:).
Picit bővebben: http://www.kellylupiolvas.com/2016/01/lakatos-levente-s…

BubbleTea
Lakatos Levente: Szeress jobban!

Először is nagyon nagyon imádom Kriszt és Barbit! A sorozat első kötetét már többször is olvastam, és iszonyatosan kedvelem ezt a két karaktert, és nagyon remélem, hogy Levi fog még velük történetet írni, mert számomra megunhatatlan karakterek. Viszont örülnék neki, ha esetlegesen külön regény formájában folytatnák az életüket, mert nekem ez a váltott szemszög nem volt a kedvenc megoldásom.

Ez a könyv arról szól, hogy mindketten válaszút elé kerülnek, hiszen az eltelt öt évben felépített életük összeomlik és belecsöppennek egy izgalmas kalandba. Nagyon tetszettek a karakterek, imádtam az összes szereplőt, többekről szívesen olvasnék különálló kisregényeket. Kifejezetten érdekelne Norka szerelmi szála Ronnal, és szívesen betekintenék Leon múltjába.

A sok pozitívum mellett azonban volt egy-két technikai megoldás, ami viszont nem tetszett. Nekem ez a váltott szemszög határozottan nem a kedvencem. Sokszor beleéltem magamat az egyik szemszögbe, majd véget ért a fejezet és kvázi új történettel következett a másik főszereplő. Nagyon sokszor kizökkentett, és sokkal sokkal jobban örültem volna, ha ez szét van szedve két könyvre. Nem kellett volna ilyen vastag könyvet cipelni, amit nehéz fogni és olvasni, ráadásul mindkét sztoriból többet kaptunk volna. Szívesen olvastam volna több Barbi és Leon „szituációkat”, illetve Atlas és Krisz részeket is. Érdekelne, hogy a hazautazásuk után, hogyan alakulnak a dolgaik, sikerül-e kialakítaniuk kapcsolatot, vagy a harcos megijed és visszaiszkol New Yorkba. Szerintem, ha különálló könyvek lettek volna, ezek is belefértek volna.
A másik technikai dolog pedig egyértelműen a kiadót terheli, ugyanis nagyon sok félreírás volt, minden második fejezetben volt legalább egy. Ez sok.

Mindezektől eltekintve imádtam a könyvet, nagyon tetszett. :)

agnesho
Lakatos Levente: Szeress jobban!

A legeslegjobb Lakatos Levente-regény! Amennyire kétkedően álltam hozzá, olyannyira lenyűgözött, és nagyon kellemes csalódás volt számomra. Maga a történetvezetés elképesztően bravúros, fordulatos és pörgő, hatszáz oldalba rejtett tömény szórakozás. Na és persze tele elgondolkodtatóbbnál elgondolkodtatóbb dolgokkal, tehát a szórakoztatáson túl nagyon is mély problémákat hidal át a regény. A végéről pedig inkább ne beszéljünk… mert hát izé, én konkrétan hatalmasra tátottam a szám a nagy csodálkozásban, mikor kiderült az egyik fő titok. Komolyan, zseniálisra sikerült, ennyire már rég lepődtem meg egy regénybéli fordulaton. Aztán azok a csodálatos szálelvarrások meg a történet kereksége és egysége…
Szóval tényleg nagyon kellemesen csalódtam a regényben. És bárki, aki előítéletekkel rendelkezik a Barbibébi című könyv iránt, nyugodtan csak helyezze háttérbe a sznobságát, és olvassa el a Szeress jobban!-t. Garantálom, hogy jobban fogja szeretni!
Bővebben: http://bit.ly/szeress-jobban

bookmonster12

Te. Jóságos. Ég.
Már tegnap este megakartam írni az értékelést, de az utolsó 150 oldal egyhuzamban elolvasása után, úgy éreztem inkább meghagyom másnapra. (a látásom nem éppen volt az eredeti)
Számítottam rá, hogy jó lesz, mert felkeltették az értékelések a figyelmem, de hogy ennyire zseniális arra már nem számítottam. ♥
A nyomozásos részét az író nagyon jól csinálta, nekem kifejezetten tetszett, ahogy kiderültek a dolgok. spoiler
Nehéz megírni ezt az értékelést, mert annyi jót mondanék, hogy azt képtelen vagyok összesűríteni értelmes mondatokba.
Még ilyet akarok. Még ezekből a szereplőkből, mert éget a hiányuk. Még ebből a történetből, mert nem unatkoztam egy percig sem. Még-még-még.
U.i.: A lakásom elé szállítsák a rendelt Kerekseggűt, és Atlas Jonest.

Cicu

(…) attól egy nő sem válik mocskossá, hogy piszkos a fantáziája.

Kapcsolódó szócikkek: Noel
Cicu

– Ha gyűlölöd, akkor még szereted.

Kapcsolódó szócikkek: Gyöngyházy Norka
Cicu

Micsoda férfi az, akinek egyetlen szmokingja sincsen?

Cicu

Biztosan nevetségesen romantikusan hangzik, de úgy terveztem, hogy együtt éljük le az életünket. Hogy ő lesz az, aki majd a halál torkában is megnyugtat azzal, hogy minden rendben lesz.

Kapcsolódó szócikkek: Simon
Cicu

(…) egy párkapcsolat esetén az időt nem a hónapokban, hanem érzelmekben, illetve jellemváltozásban kellene mérni.

Cicu

Az öngyilkosság a boldogtalanok kilépője.

Cicu

– Megpróbálhatnál úriemberként viselkedni! Bár ez olyan, mintha egy halat akarnék énekelni tanítani.

Kapcsolódó szócikkek: Baranyai Barbara (Barbibébi) · Noel
Cicu

(…) a legokosabb nő is hajlamos hinni a férfimesékben!

Cicu

– Tételezzük fel, hogy egyetlen emlékedet tarthatnád meg. Mi volna az?

Kapcsolódó szócikkek: Noel