A ​hatalom szabályai (Szigor 8-10.) 229 csillagozás

Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Egyszer minden történet véget ér.
Egyszer minden titokra fény derül.
Egyszer minden szerelem elmúlik?

Liza és Igor boldogságáért magyar olvasók ezrei szurkolnak. A Szigor-trilógia zárókötetében végre kiderül, hogy az imádott páros jövője eggyé forr vagy a politikai csatározások veszteségeként örökre búcsút kell inteniük egymásnak. Ami biztos: eljött az ideje annak, hogy végre mindketten megtanulják a hatalom szabályait.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Libri, Budapest, 2017

Szentesy Igor · Liza · Olivér

ZitussKa >!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Azta mindenit! Olyan elementáris erővel hatott rám ez a rèsz, hogy külvilágot figyelmen kívül hagyva csak olvastam, vagy pedig Arctic Monkeys albumot hallgatva azon agyaltam, vajon mi törtènne most, ha èppen olvasnám :D Mondjuk az utóbbi egy hetemre ez hatványozottan igaz, mert az első kèt rèsz újraolvasására is színigaz, hiába már olvastam, izgatottságom nem csökkent.
Levente, rendesen megtèpáztad az idegeimet de minden percèt èlveztem.! Most már biztos, hogy szerelmes vagyok (szigorúan vève ès kizárólag) az elmèdbe, ahol ez a törtènet a karakterekkel együtt megszülethetett! :) Köszönöm!
Èletem eddigi legjobb könyves döntèse volt, 2015-ben elkezdeni a LakatosLeventèzèst a szigor első e-rèszèvel.
Ha Ti mèg nem kezdtètek el ezt a trilógiát, csak azt tudom mondani, olvassátok! Briliáns.

Törpillaa P>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

❤ Imádom, imádom. ❤ Méltó befejezése volt a sorozatnak. Sikerült kiolvasnom, és csak úgy faltam az oldalakat. Imádtam Igort már a legelső résztől kezdve, belezúgtam, annyira szexi álompasi, és Lizát is megkedveltem. Tökéletes volt, teljesen magával sodort a történet, szenvedélyes, és nagyon fognak hiányozni. Szívesen olvastam volna még tovább Liza és Igor történetét. :-)

Ngie>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

A hibák ellenére (hirtelen megoldás, hiányérzet, gépelési hibák) megadom az öt csillagot, mert műfajában és a jelenlegi piacon még mindig messze kiemelkedő sorozatnak tartom a Szigort.

Bitten>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Azt hiszem, magasak az elvárásaim.
Mióta kezem ügyébe került a történet első traktusa, azon morfondírozok hogy …..
Számomra az utolsó oldalak hiányoznak…. megloptak XD

Meg volt a megszokott hangvétel, a közeg…..Ez tetszett is , DE spoiler

Hát csalódtam….. :(
Még kérdezném hol a folytatás….. de a válasz ott rejlik abban a négy betűben a 339. oldalon. Vagy esetleg? …..

gabiica P>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Tetszett a történet lezárása. Voltak hibái, amik mellett nem tudok elmenni. Elég erősen jelent meg egy elrejtett krimiszál a történetben, ami számomra egy kicsit sok volt, pontosabban nem ideillő, az erős politika mellé számomra nem hiányzott.
Úgy vélem, ez a rész kapta a legnagyobb politikai töltetet, ami teljesen érthető, hiszen lezárást kellett kapnia az eseményeknek, annak, hogy ki kerül hatalomra.
Meglepően jónak érzem a végkifejletet. Noha az első mondattól kezdve sejteni lehetett, hogy Liza és Igor egymás mellett kötnek majd ki, tetszett, ahogy ez végbement, minden nehézségével együtt.
A spoiler meglepett. Erre nem számítottam, először kicsit furcsának tartottam, úgy éreztem, hogy a krimi-szálhoz hasonlóan ez sem illik ide, de aztán megbékéltem vele, elfogadtam, és úgy gondolom most már, hogy ez így van jól.
Örülök, hogy Liza és Szigor megkapták a tökéletes befejezésüket, hazugságoktól és áskálódástól mentesen.

❤ Viszlát, Sz.Igor és Liza! ❤

Elmondhatatlanul vártam és kíváncsi voltam a záró kötetre és szerencsére sehol nem futottam bele spoilerbe vagy egy elejtett mondatba valakinél, ami bármit is elárult volna nekem erről a könyvről.
Csakúgy, mint az első kettőt, ezt is alig bírtam letenni, vitt magával a történet és nem hagyott nyugodni egy percig sem. A stílus, a humor ugyanolyan színvonalas, mint az első két részben. Ha egyetlenegy könyvet kellene ajánlanom Leventétől, akkor a Szigor-sorozatot választanám, mert szerintem ez mutatja meg leginkább, hogy mennyire tehetséges író.
Azon gondolkodtam, hogy miért is ekkora kedvenc számomra ez a trilógia. Nos, arra jutottam, hogy leginkább én a párbeszédeket szeretem benne. Furcsán hangozhat, de tényleg Liza és Igor sziporkázó szóváltásai, humoros megjegyzéseik tetszenek legjobban, mindamellett persze, hogy maga a sztori is folyamatosan pörög, nincsenek benne unalmas részek és akkor a szenvedélyes jelenetekről még szó sem esett. :D
Az események sodró lendülete teljesen magával ragadott, és abszolút át tudtam élni a könyv eseményeit. A cselekmény logikusan épült fel, tulajdonképpen nem maradtak elvarratlan szálak és a befejezés pont úgy volt jó, ahogy volt. Nem hagyott űrt maga után, legalábbis számomra nem. Őszintén mondom, hogy hiányozni fog a sorozat, mert minden novelláját élmény olvasni.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/12/lakatos-leven…

Lillsz P>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Nem jutok szóhoz. Nem gondoltam volna, hogy egy Lakatos Levente könyvet ennyire fogok szeretni, mégis megtörtént. Erősen ajánlom azoknak is, akik félnek, tartanak tőle, mert felesleges. Engedjetek a csábításnak! 5/5

Lakatos Levente: A hatalom szabályai

„… bármit is sugallnak a tévképzetek, semmi nem változott közöttünk, továbbra is egymás foglyai vagyunk.”

Nagyon magasak voltak az elvárásaim a befejező résszel kapcsolatban. Az író nagyon magasra tette a lécet nálam a második résszel. Legnagyobb sajnálatomra nem sikerült azt a szintet megugrani, amit elvártam. Ugyanúgy, mint az első rész elolvasása után is volt egy kicsi hiányérzetem, hát most is ilyen érzésem van. Lehet, hogy ez az én hibám, mert túlságosan szerettem a második részt és ahhoz hasonlítom és mértem ezt a részt is. Na, de ettől függetlenül méltó befejezést kapott a sorozat. Csak úgy, mint az előző részekben, most sem lehetett unatkozni egy percig sem. Lendületes, izgalmas, cselekményekben és fordulatokban gazdag történet volt. Főszereplő párosunk továbbra is élvezi a szimpátiámat. Liza és Igor az egyik legjobb könyves páros eddigi olvasmányaim szereplői között.
A befejezés… Nem ért váratlanul és meglepetésként, mondhatni számítottam rá és vártam is, hogy ilyen lezárása lesz a sorozatnak, de egy kicsit kevésnek éreztem. Olyan, mintha hiányozna a könyv végéből még legalább egy fejezet. Vagy valóban hiányzik is és a következő rész azzal fog kezdődni? Jó lenne, én szívesen olvasnám még tovább Sz.Igor és Liza történetét.

ancsee P>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Szigor♥ Szigor ♥ Szigor ♥ Imádtam! Imádtam! Imádtam! Remek zárása a sorozatnak, köszönöm az élményt @lakatoslevente. :) Nagyon vártam már a megjelenést és bőven meg is ugrotta a lécet, végig tele volt izgalommal, várakozással és feszültséggel. Néha sikítottam is magamban, hogy „ Már megint, ez nem lehet igaz!”, aztán a végén megnyugodtam. :) Tilda és Erika érdekes karakterek, de még az álca lehullása után is csak kevésbé kedvelhetőek. Bóráról és Éváról olvastam volna még. Elődben nagyot csalódtam, pedig az előző részben kezdtem megkedvelni. Sajnálom, hogy nincs több Liza&Igor. *-*

Pepe0810>!
Lakatos Levente: A hatalom szabályai

Imádtam!!!! :) Igaz, hogy már tavaly elolvastam a könyvet, de úgy gondoltam, hogy tartozom egy értékeléssel, hisz ez az egyik kedvenc sorozatom! :) Igazából minden héten újraolvasnám az egész sorozatot, akkor se tudnám megunni! :) Csak úgy pörögtek az oldalak, egyszerűen nem tudtam letenni, annyira kíváncsi voltam már, hogy mi lesz Lizával, és Igorral. Ahhoz képest, hogy egyáltalán nem szeretem a politikát, egyáltalán nem kellett félnem attól, hogy emiatt számomra esetleg unalmas lesz a történet. Liza és Igor az egyik kedvenc könyves párosom. Szívesen olvasnék még róluk. ♥ Szigor ♥♥

Pandalány P>!

– Fogadd el, hogy egy nő is képes annyit teljesíteni, amennyit te! Ne akard elnyomni, leigázni, behódoltatni, hanem kezeld egyenrangú félként. Mert nem elsősorban férfinak vagy nőnek, hanem embernek születtünk.

korponka>!

Egyetlen embert sem szabad a boldogságával ellentétes döntèsekbe kényszeríteni.

Ács_Milán>!

(…) soha nem szabad a jelenbe beletörődve feladnunk az álmainkat.

BubbleTea>!

Nagy probléma, hogy sok férfi nem olyan nő mellett állapodik meg, akibe szerelmes tud lenni. Olyat keresnek, aki kényelmes életet ígér – folytatom. – Aki főz rá, kimossa a szaros gatyáját, és aki mellett aztán elkezd máshol izgalmakat keresni. Ezek a kapcsolatok szemben állnak a boldogsággal, és éppen a nők számára legfontosabb elem, a figyelem marad el. Figyelem nélkül mit ér egy kapcsolat? Mit ér egy kapcsolat, ha csak azért van, hogy legyen?

Nikita88>!

Állítólag a boldogtalanság is egy a fájdalmak közül, amihez idővel kezelés hiányában hozzászokik az ember

Ács_Milán>!

– Az, aki az izgalomról beszél, lemarad arról, hogy átélje.

B_Viki23 P>!

„ Hazudj, ha tudsz! Szeress, ha mersz! Vedd el, ha akarod!"

Pandalány P>!

(…) az ember olyan teremtmény, amelyik mindig problémákat gyárt.