Lencsilány 187 csillagozás

Lakatos István: Lencsilány Lakatos István: Lencsilány

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egyszer egy Lencsilány.

Az icipici Lencsilány anyukájával és Lencsibabájával él valahol messze, túl az Óperencián. A kötet (rém)meséiben találkozik Edgar bácsival és az elhasznált emberrel, Pókháló kisasszonnyal és Csáp bácsival, a Kisgömböccel, egy busa fejű, szomorú óriással és egy barátságos vízidisznóval, akinek véletlenül ránőtt a fejére egy kismadár.

Lakatos István különleges hangulatú meséinek gyűjteménye, a kortárs magyar képregények egyik kiemelkedő darabja már hosszú évek óta nem kapható. Ezt a hiányt pótoljuk most a gyűjteményes kötet új kiadásával, mintegy húsz oldalnyi különleges extra tartalommal.

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Artcomix Nyitott Könyvműhely

112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158132527 · Illusztrálta: Lakatos István
Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2010
58 oldal · ISBN: 9789633100059 · Illusztrálta: Lakatos István

Lencsilány

Szösszenet P>!
Lakatos István: Lencsilány

Morózus hangulatú fantasy-mese. Nem tudom, hogy egy kisgyermek mennyire érti meg, én élveztem, az biztos. Talán a Kisgömböc és a Mozi történet tetszett a legjobban.
A rajzok tetszenek, annak ellenére, hogy sötét tónus az uralkodó.

Molymacska>!
Lakatos István: Lencsilány

Lencsilányt egyszer már olvastam könyvtárból, most pedig a bővített kiadást olvashattam el újra.
Lencsilány és Lencsibaba útra kel a nagyvilágban, és megküzd a pókokkal, halállal, sztereotípiákkal, és a gonosz gondolatokkal. Hát nem mondom, elég fura egy könyv.
Alapvetően nagyon megilletődve állok Lencsilány és Lencsibaba történetei előtt, mert olyan nem mindennapiak. Visszanyúlnak a mesék alapjaihoz, de közben mégis modern tud maradni.Gyermeki, hiszen Lencsilány gyermeki tisztasága érezhető benne (ami szembenáll a furcsa, nem mindennapi külsejével), de közben a témák sokszor átcsúsznak a felnőttek világába.
Igazából mindegyik ugyanarról szól: megismerni a szörnyet, és megbarátkozni vele, majd elveszíteni azt. Előítélekkel dolgozik a könyv, már Lencsilány személyében is, de közben a többi karakterben is. Előítéletekkel, amik sokszor nem igazolódnak be, és pont emiatt lesz olyan szörnyű a világ (a szörny nélkül, aki soha nem is volt szörny)
Jó volt újraolvasni, kicsit belemélyedni a történetekbe, és utána lévő képanyagokba. Mindenképpen ajánlani tudom (és nem csak azért, mert Lakatos István szerintem itthon egy kiemelkedő alkotó). Csodás történetek.

brena>!
Lakatos István: Lencsilány

Így hogy személyesen is találkozhattam Lakatos Istvánnal sokkal nagyobb élmény volt az olvasás.Láttam egy két rajzot élőben is,félelmetesen szépek!!!
Imádtam,lenyűgöző mekkora tehetségek élnek velem egy időben:)

Algernon P>!
Lakatos István: Lencsilány

Tüneményes, hátborzongató, gyönyörű. De nem mesekönyv.
Szerencsére már elég idős vagyok hozzá, így ez a komor és depresszív világ lenyűgöz, magával ránt, ám nem szippant be csak egy picit.
Inkább csak csodálom.
A papíron elfolyt keserédes boldogság, szeretetre éhes alakok eveznek tintacsónakjukban, és magukra utalva, szomorúan lavíroznak az oldalakon.
Ez most annyira, de annyira…

Papírra_vetett_gondolataim>!
Lakatos István: Lencsilány

A Lencsilány dalocska kissé ijesztő változata képregény formában , ami nekem nagyon bejött !

Linszyy P>!
Lakatos István: Lencsilány

Nagyon szeretem az ilyen sötét, Tim Burton világát idéző történeteket. Ez nem egy mese, sokkal inkább egy groteszk fantasyvilág, ami a Lencsilány mondókájából indul és egész máshová fut ki. Nagyon tetszettek a rajzok, szerintem már csak ezért is érdemes elolvasni jó néhány képregényt – mindig elámulok ezeken a grafikákon. A rövid történetek is jók voltak, talán az utolsónál és picit az elsőnél éreztem azt, hogy nem volt rendes végkifejletük, mintha nem tudta volna befejezni az író. Érdekes volt látni, hogy az eredeti rajzokból hogyan jött létre a végleges verzió és a képgaléria sok további új karaktert és történetet mutatott be, amiket szívesen elolvasnék. :)

Lakatos István: Lencsilány

Jó, hát ez valami TÜNEMÉNYESre van rajzolva. :))))) Tü-Ne-Mé-Nyes.
Szomorú mesék, na de azok a napraforgók! :') nap-ra-for-gók <3
De megnéznék egy Lencsilány mesét! :))))

KingucK P>!
Lakatos István: Lencsilány

Lakatos István világa számomra érdekes szürreális fantasy, kicsit Tim Burton és Neil Gaimen munkásságára emlékeztet. A rajzait nagyon szeretem, különleges, sötét néha kicsit morbid. Meg van a saját humora. A történetek nem mindegyike lopta be magát a szívembe, de a többségüknek érdekes mondanivalója van.
Jöhetnek sorra a többi könyvei.

Spaceman_Spiff IP>!

Hát ez…
Magával ragadóak a rajzok, sziporkázóan ötletesek az alakok (kedvencem az elhasznált ember), és igen, Lencsibabát minden kislánynak!
De ez valami nagyon furcsa dolog. Egyrészt nagyon aranyos maga a Lencsilány alakja, nagyon tetszik, hogy a Lencsibaba gyakorlatilag a kislány bátor, szemtelen és magabiztos „énje”, másrészt viszont a se füle se farka eseményektől csak pislogtam. Mindnek van eleje és vége, van azért „tanulság” is, de legalábbis az, hogy bizony, ilyen a világ, és nem a rajzok vagy a fekete csönd miatt lesz depresszív ez az egész kötet, hanem mert bizony a világ ilyen. Az talán felróható, hogy miért csak a rossz dolgokba botlunk bele, miért lesz minden jó dologból valami borzalmas a végére, miért ér véget a lovaglás vagy a rajzolás azzal, hogy a világ sötétsége betolakodik az életünkbe? Amikor végeztem a kötettel, bizony értetlenül visszalapoztam, hogy jól értettem-e, amit olvastam, láttam…
Amikor ilyen az élet, akkor a Lencsilány fél, de mi sem tudunk mit csinálni. Ilyenkor jönnek a depresszív mesék depresszív felnőtteknek…

jeszan P>!
Lakatos István: Lencsilány

Lencsilány és Lencsibaba kalandjai. Kicsit morbid, kicsit sötét, de a miénk. Tim Burton filmjei jutottak róla eszembe. Maradandó élmény volt olvasni.

egy_ember>!

Születésnapjára a Lencsilány egy tortát kapott ajándékba egy csúnya és büdös bácsitól. A torta is csúnya volt és büdös, és biztosan gonosz is.

L. születésnapjára

krlany I>!

A Lencsilány csak a Cica betűt ismerte, de azt is csak félig…

Lencsilány és a csúnya óriás

egy_ember>!

Én nagyon szívesen beszélgetek veled. Ha nem lennél lapos és csak egy nagy fej, akkor még labdázhatnánk is.

L. és a csúnya óriás

Zonyika P>!

Egy szép napon a Lencsilány meglátott az út szélén egy nagyon méltóságteljesen üldögélő vízidisznót.
Biztosan kedves jószág. – mondta magában.

csillagka>!

Lencsibaba természetesen azonnal meg akarta nézni a szörnyet.

L. és a csúnya óriás

pável>!

– Akkor te nem is vagy gonosz!
– Azért egy kicsit büdös vagy.

58. oldal, A kisgömböc

Zonyika P>!

A Lencsilány annyira félt, hogy ránézni sem mert a gonosz indiánra. Lencsibaba viszont dühösebb volt annál, mintsem hogy megijedjen.
Beszélni kezdett.
Elmondta, milyen csúnya dolog a Lencsilányokat orvul gombákkal dobálni.

Fleur_Rouge_Cerise>!

A pókok találtak rá. Egy hasadék mélyén feküdt, élettelenül. A sápadt holdfényben, csak a körvonalait láttam, de azonnal beleszerettem.

Fleur_Rouge_Cerise>!

…. s egy idő után elfogadta sorsát. Néha azt mondta,hogy szeret, s én boldog voltam akkor.

Zonyika P>!

Csáp bácsi [pók]: A pókok csúnyák és legyeket esznek… nekünk nincs mennyországunk.