99 ​magyaros étel 33 színes ételfotóval 3 csillagozás

Lajos Mari – Hemző Károly: 99 magyaros étel 33 színes ételfotóval Lajos Mari – Hemző Károly: 99 magyaros étel 33 színes ételfotóval

Legkedvesebb magyaros ételreceptjeit gyűjtötte össze a neves szakácskönyvszerző, akinek sok év óta sikeresen futó sorozatához a szerzőtárs-fotográfus, Hemző Károly készített különleges szín- és formagazdagságú, ínycsiklandozó ételfotókat. Új kiadás, megjelent 1999-ben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 99 recept 33 színes ételfotóval

Aquila, Budapest, 2008
Sanoma, Budapest, 2008
Aquila, Budapest, 2005

saribo P
Lajos Mari – Hemző Károly: 99 magyaros étel 33 színes ételfotóval

Természetesen nem most kezdtem el „olvasni” ezt a szakácskönyvet, hiszen a 1996-os első kiadás van meg. Benne van a családunk által olyannyira kedvelt ételek, mint például újházi tyúkhúsleves, lebbencsleves, hortobágyi húsos palacsinta, dorozsmai molnárponty, ludaskása, brassói elkészítésének leírása hogy csak a főbb kedvenceinket említsem, de még olyan tényleg alap ételek is mint a gulyásleves, rakott krumpli, paprikás krumpli, töltött paprika vagy a lecsó.,
Az alapanyagok könnyen beszerezhetők, a képek étvágygerjesztőek és viszonylag kevés van belőlük, de ez nem baj, nincsenek fázisfotók, nekem sosem hiányoztak, az alapokat azért már ezek nélkül is ismertem, a leírások jól követhetőek. A receptek száma már csak a terjedelemből adódóan nem túl sok, de egy alap magyaros étel repertoár kialakításához teljesen elegendő. Anyukámon – és később anyósomon kívül – ebből tanultam meg főzni. Máig is sokszor előveszem, mert én általában kottából főzök még mindig, ezt a részét a betanulandóknak egyszerűen nem vagyok hajlandó bemagolni és a sokszori használathoz képest még majd' 20 év után is meglepően jó állapotban van, köszönhetően a jó minőségű papírnak és fűzésnek.

ViraMors P
Lajos Mari – Hemző Károly: 99 magyaros étel 33 színes ételfotóval

Gondoltam arra, hogy nem írok ide semmit, mert csak ugyanazt tudnám, mint a sorozat többi részéhez… De hátha valaki nem látta, amit azokhoz írtam, ezért felvésem ide is: ez egy remek szakácskönyv. Szívem szerint nekiülnék és végigfőzném az egészet :D
Olvassátok és főzzetek belőle!!