Titkos ​titok és jégtáblás nagyeskü (Dombontúli mesék 13.) 7 csillagozás

Lackfi János: Titkos titok és jégtáblás nagyeskü

A tizennégy részes mesekönyvsorozat helyszíne a Dombontúli Lakópark, ahol mindig történik valami. Csigalassú Biztibácsi vigyáz az épülő házakra, amelyekbe mindig új állatcsalád költözik, elsőként a kiselefánt, Akác, majd sorban a többiek, a teknős, a zsiráf, az egér, a majom, és többi társuk. Együtt játszanak tűzoltósat, vonatosat, együtt csónakáznak a patakban, és persze együtt is csobbannak bele a vízbe, együtt keresik a titkos átjárót, és a közös játékok során mindannyian jó barátok lesznek. Az utolsó kötetben pedig az is kiderül, hová vezet a titkos átjáró… A kötetek mindegyikéhez ajándék plüssállat jár, így a gyerekek is részesei lehetnek a kalandoknak, és eljátszhatják a mesét, akik pedig előfizetnek, egy sportzsákot kapnak, amelyben elfér az egész állatsereglet.

Kossuth, Budapest, 2017

ziara P
Lackfi János: Titkos titok és jégtáblás nagyeskü

Már tűkön ülünk, hogy mi lesz a titkos átjáró mögött, de még ma sem tudtuk meg. Nem mondom, hogy mindegyik részt ugyanannyira szerettük, de ez a sorozat a szívünk jött nőtt. Adélkapott annyit nevetett ezen a részen, hogy ismételnem is kellett pár részt. A pingvin szabad részeit imádjuk:) De mindegyik állatka egyedi, a rajzok is. Holnap elhozom a könyvtárból a beleltározatlan utolsó részt, hogy kiderüljön a vége! Néha előny, ha könyvtáros az ember:)))

dianna76 P
Lackfi János: Titkos titok és jégtáblás nagyeskü

Nem akarom ismételni önmagam a sorozattal kapcsolatban. Elolvastam ezt a részt is, aztán ennyi. Vagyis talán még annyi, hogy végre itt is van némi okosság is, amiről aztán beszélgetni lehet a gyermekkel: az ismeretlentől való félelem. Egyébként meg piszkosul elnyújtotta a szerző ezt a titkos átjárós sztorit. Egy meseregényként, nem rizsázva, akár jó is lehetett volna.
Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok a befejező részre…

Kossuth, Budapest, 2017
PTJulia P
Lackfi János: Titkos titok és jégtáblás nagyeskü

A jegesmedve jófej. A kisállatok bumfordian bénák ebben a kötetben, aranyos volt a vége. A sorozatról továbbra sem tudok jókat mondani.

Dombontúli mesék sorozat · Összehasonlítás