Kövér ​Lajos színre lép (Kövér Lajos 1.) 12 csillagozás

Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Kövér Lajos olyan kövér ember volt, hogy akkora karosszék kellett neki, mint egy hajó. És olyan kövér, hogy akkora ágyban fért csak el, mint egy repülő. És olyan kövér, hogy nem ehetett kisebb asztalról, mint egy ház. Mert ha annál kisebb és gyengébb asztalról evett, hát elég volt rákönyökölnie, és reccs, az asztallábak elroppantak, mint a hurkapálcikák. És ha annál kisebb székre ült, reccs, nem maradt más az egészből, mint egy kis gyaluforgács. És ha annál kisebb ágyba feküdt, reccs, nem maradt más belőle, mint egy kupac fűrészpor. Az utcát, ahol lakott, róla nevezték el. Mégpedig azért, mert szinte az egész utcában nem volt senki más, csak ő, Kövér Lajos.

Eredeti megjelenés éve: 2007

General, 2007
88 oldal · ISBN: 9789639648777 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline

Ninácska
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Lackfi Jánossal a Nők Lapjában találkoztam először, még kiskoromban.
Emlékszem, egyszer ebből a könyvből közölt részletet a magazin, és ha az emlékeim nem csalnak, Anyukámmal közösen olvastuk el. Már akkor nagyon tetszett, most pedig különösen nagy öröm volt kézbe venni ezt a könyvet.
A történet nagyon szuper, tanulságos, izgalmas, szórakoztató, vicces, vidám olvasmány. Az illusztrációk is különlegesek, nekem kimondottan tetszettek.
Ha a szerző többi műve is hasonlóan szuper, akkor biztosan fogok még olvasni Lackfitól!

nagara
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Hát, nem is tudom, jó is volt, meg nem is, vicces is, meg nem is, érdekes is, meg nem is… végig ez a kettősség volt bennem a könyv olvasásakor. Néha nagyon untam, néha meg érdekelt… Nem lett kedvenc, és Lackfit még mindig nem tudom behatárolni, ezzel nem sikerült meggyőznie.

anesz P
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Ez az első Lackfi János könyv, amit olvastam, bár a tévében már többször láttam beszélni.
Nem egészen ezt vártam, de pozitív meglepetés volt. Tanulságos, a realitásokhoz közel maradó, váratlan fordulatokkal teli igazi meseregény. A legjobban a furcsa meglátások, kis humorszikrák tetszettek benne. A szereplők nagyon szerethetőek.
Szerintem fogok még tőle mást is olvasni, ezek után.

Batus
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Határozottan jobban tetszett, mint Lackfi gyerekversei, de még mindig leginkább Varró Danira emlékeztet stílusban. A mese szép, tanulságos, happy end is, meg nem is, szomorú is, meg nem is, kövér is, meg nem is.

csigahaju
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Alapjában véve tetszett, humoros, bár néha nagyon hosszan taglal valamit, amitől többször unalmassá vált. Szeretnivalóak a karakterek, jó a nyelvezete, de nagyon mai, nagyon kortárs, ami mondjuk az íróját tekintve ugye várható volt, erre számítottunk is.

Viktória_Paulon
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

nagyon hiányoltam belőle a női karaktereket, de imádtam Lajost a triciklin.

Batus

A porcicák szépen megerősödtek, bandákba gyűltek, mint a kóbor macskák, s inkább már porpárducoknak, portigriseknek vagy éppen pororoszlánoknak nézte volna őket az ember.

Kövér Lajos sorozat · Összehasonlítás