Kövér ​Lajos színre lép (Kövér Lajos 1.) 19 csillagozás

Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Kövér Lajos olyan kövér ember volt, hogy akkora karosszék kellett neki, mint egy hajó. És olyan kövér, hogy akkora ágyban fért csak el, mint egy repülő. És olyan kövér, hogy nem ehetett kisebb asztalról, mint egy ház. Mert ha annál kisebb és gyengébb asztalról evett, hát elég volt rákönyökölnie, és reccs, az asztallábak elroppantak, mint a hurkapálcikák. És ha annál kisebb székre ült, reccs, nem maradt más az egészből, mint egy kis gyaluforgács. És ha annál kisebb ágyba feküdt, reccs, nem maradt más belőle, mint egy kupac fűrészpor. Az utcát, ahol lakott, róla nevezték el. Mégpedig azért, mert szinte az egész utcában nem volt senki más, csak ő, Kövér Lajos.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Móra, Budapest, 2015
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634150183 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline
General, 2007
88 oldal · ISBN: 9789639648777 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline

Ninácska P>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Lackfi Jánossal a Nők Lapjában találkoztam először, még kiskoromban.
Emlékszem, egyszer ebből a könyvből közölt részletet a magazin, és ha az emlékeim nem csalnak, Anyukámmal közösen olvastuk el. Már akkor nagyon tetszett, most pedig különösen nagy öröm volt kézbe venni ezt a könyvet.
A történet nagyon szuper, tanulságos, izgalmas, szórakoztató, vicces, vidám olvasmány. Az illusztrációk is különlegesek, nekem kimondottan tetszettek.
Ha a szerző többi műve is hasonlóan szuper, akkor biztosan fogok még olvasni Lackfitól!

Mariann_Czenema P>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Idei év egyik leguuunalmasabb olvasmánya volt :( Csak 87 oldal, de kétszáznak érződik, a 34.oldalnál el is gondolkodtam azon, hogy hagyom az egészet a csudába.
Őszintén nem tudom, hogy mi vicces benne, roppant fárasztó faék szerű poénokkal tűzdelt a szöveg, és mindegyik kilométeres körmondatokból áll, mintha sose akarna véget érni egy-egy gondolatmenet, a felénél már elunja magát az olvasó…
Remélem, hogy az előző összetett mondatfolyammal jól is illusztráltam a könyv stílusát :P

(Amúgy leginkább azért olvasok el nekem nem tetsző műveket is, hogy tájékozódjak és kilépjek a megszokottból.)

nagara>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Hát, nem is tudom, jó is volt, meg nem is, vicces is, meg nem is, érdekes is, meg nem is… végig ez a kettősség volt bennem a könyv olvasásakor. Néha nagyon untam, néha meg érdekelt… Nem lett kedvenc, és Lackfit még mindig nem tudom behatárolni, ezzel nem sikerült meggyőznie.

Batus>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Határozottan jobban tetszett, mint Lackfi gyerekversei, de még mindig leginkább Varró Danira emlékeztet stílusban. A mese szép, tanulságos, happy end is, meg nem is, szomorú is, meg nem is, kövér is, meg nem is.

matka>!

Nagyon megszenvedtem vele.
Mikor olvastuk (esti mese volt), érdekelt, de mikor szünetet kellett tartani, egyáltalán nem vártam, h folytathassuk.
Nekem kicsit olyan Lázár Ervines volt, de hiányzott belőle az a torokszorító érzés, az a szépség, bölcsesség, idill, amit L. E. könyveinél érzek.
(Az illusztrációk pedig egyáltalán nem tetszettek.)

csigahaju>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Alapjában véve tetszett, humoros, bár néha nagyon hosszan taglal valamit, amitől többször unalmassá vált. Szeretnivalóak a karakterek, jó a nyelvezete, de nagyon mai, nagyon kortárs, ami mondjuk az íróját tekintve ugye várható volt, erre számítottunk is.

Viktória_Paulon>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

nagyon hiányoltam belőle a női karaktereket, de imádtam Lajost a triciklin.

Alcyone>!
Lackfi János: Kövér Lajos színre lép

Többször letettem,majd újra a kezembe vettem. Valahogy ezzel a kötetttel kicsit nehezen barátkoztam össze vagy rosszkor találtuk meg egymást,nem tudom….szeretem Lackfit,de most nem „ütött” akkorát,mint amire számítottam. Ettől függetlenül kedves kötet, lehet csak bennem (és a pillanatnyi hangulatomban) volt a hiba.

Batus>!

A porcicák szépen megerősödtek, bandákba gyűltek, mint a kóbor macskák, s inkább már porpárducoknak, portigriseknek vagy éppen pororoszlánoknak nézte volna őket az ember.

Kövér Lajos sorozat · Összehasonlítás