Három ​a magyar igazság (Milyenek a magyarok? 3.) 37 csillagozás

Hajmeresztő történetek!
Lackfi János: Három a magyar igazság Lackfi János: Három a magyar igazság

A „magyar ember" nagy sikerű kalandjai után most íme egy csokor rémtörténet. Hol viccesek, hol szomorkásak, de mindig nagyon emberiek, és alighanem Magyarországon kellett megtörténniük.
Mit keresnek farkaskutyák egy mentőautóban? Hogyan győzheti le egy vézna kiskölök másfél mázsás tornatanárát? Mennyi fagyállót képes meginni egy igaz magyar betyár? Miért mutogat valaki fotókat a nagyanyjáról? Hogyan leckéztessük meg a főnökünket? Mit keres a bolygó hollandi Hübinger Antal szobafestő lakásán? Hát Rigoletto a panelban? Hol járhat e percben a BKV-hajú lány? És mi van, ha egy óvatlan pillanatban csak úgy kizuhanunk a semmibe? Kérem, kapcsolják be biztonsági övüket, a hullámvasút nekilódul, és meg sem áll hazáig!

Eredeti megjelenés éve: 2014

184 oldal · ISBN: 9789632276021 · Illusztrálta: P. Szathmáry István

Mátyás király

Doma2>!

Lackfi János: Három a magyar igazság Hajmeresztő történetek!

Béla bával igazán ígéretesen indult a könyv. Aztán olyan írások következtek, amivel nem tudtam mit kezdeni: számomra nem volt se füle se farka. A végére visszazökkentem kicsit, már csak mérsékelten, értelmezhetően elvontak, és kellően rövidek voltak a történetek. Hiányoltam viszont Lackfi nevettető, fanyar humorát. Eredetileg azt gondoltam, ez lesz majd, ami a trilógiát összetartozóvá teszi, de úgy érzem tévedtem. Ez a könyv valami más.

Horv_Dori>!

Lackfi János: Három a magyar igazság Hajmeresztő történetek!

Ez az utolsó kötet kész kínszenvedés volt. Volt benne egy-két jó történet, de a nagy része katyvasz, amiből nem sokat értettem, energiám meg nem volt hozzá, hogy mindent még egyszer átolvassak. Kicsit többet vártam befejezésnek.

Adrirawia>!

Lackfi János: Három a magyar igazság Hajmeresztő történetek!

Nem volt az az igazi. Voltak benne vicces részek, de a legtöbbjét vagy olvastam a facebook oldalán, vagy csak nem találtam humorosnak. Volt olyan novella, amit elolvastam, és nem tudtam hogy most ez miről szólt? Pedig odafigyeltem.
Viszont összességében nem volt rossz, de nem is tetszett annyira mint az előző kötetek :(

sztinus>!

Lackfi János: Három a magyar igazság Hajmeresztő történetek!

Én nagyon birom Lackfit.ez a könyv is tetszett.nevettem.jol esett a sok jelző,meg egyéb.

Bartha_Niké P>!

Imádom!!!!!! Garantált szórakozás.

szivtiproimi>!

Lackfi János: Három a magyar igazság Hajmeresztő történetek!

Néhány novellát nem nagyon tudtam hová tenni. Az előző kötetek sokkal jobbak voltak.

krlany I>!

Ősszel történt, mert az igazán regényes dolgok ősszel történnek, amikor az összeszáradt, felpöndörödött diólevelek bárkák gyanánt kerengnek a márványos levegőn át, és dió koppan a vidéki ámbitusok mintázatos kőkockáin.

39. oldal, Egy trubadúr fénykora és enyészése

Kapcsolódó szócikkek: ősz
krlany I>!

Vonaljegyet nem veszünk, a bliccelés nemzeti sport, könnyedén átsurranunk az ellenőrök között, míg lecsapnak a miniszoknyás lányra, mint gyöngytyúk a takonyra… Kiabálnak a görények, sebaj, le a mozgólépcsőn, be az oszlop mögé, Isten szeme mindent lát, de az ipari kamera nem… Tudom, hogy van pénzed, de ez nem a pénzről szól, hanem betyárvirtus, bosszú a magas árakért és alacsony fizetésekért, a történelmi igazságtalanságokért és a rothadó politikáért…

krlany I>!

Jönnek az árusok, valódi PUNA cipő, paprika, paradicsom, szotyi… Érezd a hungarikumot, ropogtat, kiköp, ropogtat, kiköp, így megy az élet errefelé… Köpések csattannak a márványpadlón, rockerbolt és párducmintás tanga, leértékelt könyv és hungaro-girosz, micsoda örvény, micsoda zsibongás…

17. oldal, Igazi férfi

krlany I>!

[…] csak a humorral olajozhatja élete csikorgó gépezetét az, aki már kifelé ballag az élők sorából, […]

55. oldal, Angyal Bandi végzete

Kapcsolódó szócikkek: humor · öregség
krlany I>!

Na hiszen, amennyi tej, kenyér, felvágott, sajt áramlik át a testünkön nap mint nap! Szégyentelen és álnok ügy, felfaljuk a világot és kiadjuk magunkból, mint az állatok, gondoltam, és elegánsan átléptem egy jókora kutyafost. A tehén, a mező, a disznó mind termeljen, mint a gép, mind adja saját húsát, vérét, magvát, tejét csak azért, hogy mi mind jobban elszaporodhassunk, rátenyereljünk a földgolyóbisra, kifacsarva, mint egy narancsot. Anyád!

krlany I>!

Gurítson ide még egy korsócska Krusovicét, Varánek úr, drága. Ugye, nem sietős a zárás?

36. oldal, Makbetová asszony és az ő hullácskái

Kapcsolódó szócikkek: sör
krlany I>!

Nem szeretem, ha valakinek agy helyett szótár van a fejében, elképzelek egy olyan világot, amelyikben a fák összel szócikkeket hullatnának levelek helyett, és azokat kellene lepréselni a környezetfüzetbe, hogy aszondja, SZUBSZIDIARITÁS meg KIPÉCÉZ meg MAGINOT-VONAL meg DODEKAFÓNIA. Minden közös képviselő iszonyú művelt lenne, mert söprés közben hülyére tanulná magát, az ovisok pedig egy csokor száraz levéllel kezükben indián-szökdelnének, és azt nyávognák, hogy TYUBTYIDIARITÁTY, TYÁLALÁ-LALÁ!

12. oldal, Lakókörnyezetünkben fellelhető visszás jelenségek

nemleh>!

Politikában sosem árt az óvatosság, Winston Churchill, aki volt vagy másfél mázsa, maga nyilatkozta, miszerint sikerének kulcsa, hogy mindig akkor ment el pösölni, ha lehetett, nem pedig, ha kellett.

38. oldal, Makbetová asszony és az ő hullácskái (Helikon, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: óvatosság · politika · siker · Winston Churchill
krlany I>!

Sajnos most a dolgozat témája, hogy „Mit jelent nekem a KÖZÖSség?”, de ha leírom, mit gondolok igaziból, és a többiek is mit gondolnak igaziból, hát az KÖZÖS gondolat lesz, mégis ÉN kapok rá egyest, úgyhogy inkább úgy fogalmazok majd, hogy jobb adni, mint kapni, meg hogy valahova tartozni kell, és ÉN mindig is különös örömömet leltem a KÖZÖSségépítésben, és tudom, hogy ötös jár, mert hat szótagos a szó, egybeírjuk. Pedig egy túrót, igazából azt sikerült „elsajátítanom” eddigi „életéveim” során, hogy KÖZÖS lónak túros a háta, úgyhogy egy túrót adnám be a KÖZÖSbe az ÉN lovamat, legalábbis eddig a KÖZÖS levesnek többnyire ÉN ittam meg a levét.

11. oldal, Közügyek

krlany I>!

[…] tűnődve forgatta poharát, melyben vébéká lötyögött vébé nélkül, az orvos eltiltotta a bortól, de kocsmátlanul csak nem lehet meg az emberfia, akármit papoljon is az asszony.

55. oldal, Angyal Bandi végzete

Milyenek a magyarok? sorozat · Összehasonlítás