Pécsi ​Ildikó – Úgy, ahogy volt 7 csillagozás

L. Péterfi Csaba: Pécsi Ildikó – Úgy, ahogy volt

Pécsi ​Ildikó a színpadon: csábító mellékszereplő, drámai hősnő, ragyogó komika. Pécsi Ildikó a mozivásznon: elementáris erővel játszó, valamennyi szerepében messzemenőkig emlékezetes alakítást nyújtó filmikon. Pécsi Ildikó, a közszereplő: látványos férfifaló, aki nem csak az adottságaival, hanem szexszimbólum státuszával is tisztában van, valamint humoros, temperamentumos, nagyszájú feleség. És végül Pécsi Ildikó, a botrányhős: a fiával és unokájával a kapcsolatot megszakító, volt menyére kígyót-békát kiáltó idős sztár. Mindezek mögött azonban ott van az érzékeny, a szüleit rajongásig szerető, kollégáit istenítő, egyetlen gyermekét anyai szerelemmel pátyolgató, férjét bizalommal támogató, gyakran sértődékeny és haragtartó, pályafutását többször látványosan újra gondoló magánember. Az Úgy, ahogy volt oldalairól most kiderül a „valódi” történet, és egyedülálló betekintést kapunk a legendás színésznő életébe.L. Péterfi Csabát Az aranyember és az Indul a bakterház országosan ismert és… (tovább)

Suba_Csaba P>!
L. Péterfi Csaba: Pécsi Ildikó – Úgy, ahogy volt

A Linda című sorozat Klárikája, az Indul a bakterház Csámpás Rozija, Az aranyember Noémije, a Magyar Televízió kabaré műsorainak állandó szereplője, nem mellesleg Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő, rendező, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. Nincs ember kis hazánkban, aki ne hallott volna Pécsi Ildikóról az elmúlt évtizedekben akár a súlygyarapodása, akár Szűcs Lajossal kötött legendásan jó házassága, politikai szerepvállalása vagy később romló egészségi állapota és családi botrányai okán is. A Gödöllő díszpolgárává is választott művésznő 2020 decemberében hunyt el és végakaratában meghagyta, hogy csak halála után jelenhet meg önéletrajza. A kötet nemcsak saját írásait, hanem fogadott fiával és legfőbb bizalmasával, L. Péterfi Csabával megosztott gondolatait tartalmazza, emellett több mint 60 fekete-fehér fotó is helyett kapott benne.
A könyv végigvezet a legendás karrier állomásain: bemutatja, hogy hogyan lesz a falusi kislányból „szexibombi” színésznőcske, feleség, majd anya, hogyan békél meg megváltozott külsejével és válik az ország egyik legszerethetőbb média szereplőjévé.
Egy hullámhegyekkel és hullámvölgyekkel tarkított életút rajzolódik ki a kötet lapjain, megható, küzdelmes, szomorú és vicces pillanatok felidézésével. Egy őszinte, emberi, a hibáit is beismerni képes kivételes egyéniség önvallomása. Imádtam!

Almost_Zed>!

Az egyik Karamazov után egy fiatalember lépett elém, amikor elhagytam a Vígszínház művészbejáróját.
– Művésznő, hisz maga a szerelem első látásra dologban? – kérdezte.
– Nem – válaszoltam.
– Akkor holnap megint eljövök. Másodjára, remélem, belém szeret – felelte a pimasz.

Almost_Zed>!

[…] akkor minden focistának kellett egy rendes hivatalos foglalkozás. Egy NB I.-esnek is. Mert a foci az csak sport, nem munka. Lajos hivatalosan bányamérnök volt. Soha életében nem járt bányában, de a munkakönyvében szépen mutatott.