Váratlan ​utazás 5. (Váratlan utazás 5.) 57 csillagozás

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Az első történetben a városka apraja-nagyja az aratóünnepre készülődik, amelynek fénypontja a gyermekek számára rendezett jelmezverseny. A díjkiosztás ugyan csalódást okoz, de végül a valódi győztes az igaz barátság lesz.
A második történet szereplői, élükön Sarával, egy titok felderítésén fáradoznak. Mit rejthet az elhunyt Arabella nagynéni kincsesládája a málladozó esküvői ruhán kívül? Rég elmúlt, tragikus szerelmekre derül fény, miközben új kapcsolatok szövődnek és régi sérelmek gyógyulnak be.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Sara Stanley · Olivia King · Jasper Dale

Avonlea

Zizu>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Hűűű. Ez is egy nagyon klassz rész volt. Tele ármánykodással és izgalmas már-már krimibe illő nyomozással. És persze az elmaradhatatlan fénykép is benne volt a könyvben :)
Csak azt sajnálom, hogy véget ért a sorozat. Nagyon szívesen olvastam volna még tovább.
Biztos, hogy az egész sorozat újraolvasós lesz.
Szuper élmény volt mindegyik kötet.

zia P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Az első rész főként Felicityről szól, aki itt csak ráerősített arra, amiért a sorozatban ( csak néhány részt láttam) se szerettem. Kiállhatatlan.
A második rész Oliviáról és Jasperről szól, és ők is olyanok, mint a filmben, kedvesek és szerethetőek.
Az első rész 1, a második 5 csillag, így maradtam végül a 3-nál.

Filippino P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Olyan jó „hazatérni” Avonleabe! Megnyugtatóan ismerős hangok,arcok,személyiségek.Olyan nekem a sorozatot olvasni,mintha a felnőtt esti mesém lenne.Még az alvás is jobban megy tőle.

Tamlilla>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Mivel annak idején elkezdtem olvasni így most folytattam. Aranyos történet, bár kivételesen a filmadaptációt jobbnak tartom. Egy csöppnyi kikapcsolódás, igazi rózsaszín történet.

AnitaZoé P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Az utolsó kötet, amit a KMK és a Fabula kiadott.
Továbbra is egy kellemes, könnyed kikapcsolódást ad. Először meglátjuk, hogy a korrupció mire képes. Bár egyértelmű, hogy mi lesz a szavazás végeredménye kár, hogy nem kapunk róla leírást.
A végén egy 50 évvel ezelőtti véres rejtélyt deríthetünk fel. Nem titok, hogy a végére a jó győz.
Az szerintem elég nagy hiba volt a fordítótól, hogy Sara tegezte Hetty nénit.
Összesítve örülök, hogy olvashattam a könyveket, a sorozatot is tervezem nézni, mert már nem sok mindenre emlékszem belőle gyerekkoromból.

Lahara IP>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Jééé, én ezt olvastam már! Na, ezért jó előbányászni a rég elmentett word dokumentumokat.Különben meg ugyanazt tudom mondani, amit a sorozat többi köteteinél. Akkor jó, amikor szívesen megnézném a filmet, de éppen nincs kéznél. Hiánypótlónak.

Ninácska P>!

A humortalan ember olyan, akár a szivárvány egy cseppnyi arany nélkül – szép látvány, de a végén csalódást okoz.

Ninácska P>!

– Egyszerűen nem bírom elviselni a gondolatot, hogy valaki utál. Azt szeretem, ha tele vagyok barátokkal.

Ninácska P>!

– Az az egyedüli módja annak, hogy az ember bízzon önmagában, ha tudja, mi a rossz és a mi a jó.

Szelén>!

O-olykor megfeledkezünk arról, hogy az e-emberek mi-milyen kevéssé ke-kedvesek egymáshoz. Pedig a ke-kedvesség olyan e-egyszerű dolog, és i-ingyen van.

158. oldal - Arabella King kincsesládája: 9. fejezet (Fabula,1994)

Kapcsolódó szócikkek: Jasper Dale
agnesasszony P>!

Avonlea-be bekeringőzött a tavasz, minden fát és bokrot táncra kért, és a növények örömmel öltötték fel a rózsaszínű és fehér, halványsárga és bíbor, illatos sziromruhájukat. A városka és a vidék minden egyes házába, istállójába és csűrjébe beragyogott a nap, és boldogsággal töltötte el a férfiak, nők és gyermekek szívét.

104. oldal - Arabella King kincsesládája: 1. fejezet (Fabula, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: Avonlea
Ninácska P>!

Jasper olyan volt, akár egy kényelmes bútordarab, ami jó, ha van, de létezése nem okvetlenül szükséges.

Ninácska P>!

– Nos – válaszolta Sara –, ha az ember már azt hiszi, hogy mindent tud, akkor is mindig van valami, ami titokban marad. És a titok örökké és örökké tart.

Kapcsolódó szócikkek: Sara Stanley
Ninácska P>!

– Ha én férjhez megyek – közölte bizalmasan Sara –, a szabad ég alatt lesz az esküvőm egy gyönyörű, erdős völgyben. Felhőből készül majd a ruhám, csillagok lesznek rajta a gombok, és a hajamban holdfényből szőtt koszorú lesz.
– Ez nagyon romantikus leírás, Sara – mondta lágyan Olivia.
– És annyi szeretet lesz abban az erdőben, hogy minden és mindenki megérzi majd, akár egy ezüstfonalat. És a szeretet örökké tart.

Kapcsolódó szócikkek: Olivia King
Ninácska P>!

– Edward Ray, nincs rá szó, milyen borzalmas vagy!
Edward dühítően visszavigyorgott. Épp az egyik alkalmas gumiszalaggal vacakolt.
– Minden lány ezt mondta nekem eddig, akik szerelmesek voltak belém.

AnitaZoé P>!

Ahogyan King nagyapa mondta: míg egyesek a táncot ropják, mások a kapát fogják.
– A kapát? – visszhangozta Sara.
– Azt bizony. Kapát, kapát, kapát.

113. oldal, Arabella King kincsesládája (Könyvmolyképző, 2008)

Váratlan utazás sorozat · Összehasonlítás